Nezařazené

Panasonic Lumix DC-TZ90

Pro jaro 2017 přichystal Panasonic fotoaparát s třicetinásobným zoomem (24-720 mm), který natáčí videozáznam ve 4K a podporuje funkci 4K PHOTO.

Pro jaro 2017 přichystal Panasonic fotoaparát s třicetinásobným zoomem (24-720 mm), který natáčí videozáznam ve 4K a podporuje funkci 4K PHOTO.

Tisková zpáva:
Panasonic představuje model LUMIX DC-TZ90, nový přírůstek v oblíbené cestovní ultrazoomové řadě fotoaparátů s označením TZ. Rozlišení snímače narostlo z 18,1 megapixelů u předchozího modelu TZ80 na 20,3 MPix, objektiv nabízí 30násobný optický zoom (ekvivalent ohniskové vzdálenosti 24-720 mm u klasického fotoaparátu), kompaktní provedení a natáčení videozáznamů v rozlišení 4K s funkcí 4K PHOTO. Nový výklopný displej na zadní straně potěší zejména milovníky selfies, kteří mohou využít celou řadu různých funkcí a variant (např. selfie videa v rozlišení 4K nebo selfie panoramata).


Univerzální LEICA DC VARIO-ELMAR objektiv s rozsahem od širokoúhlého ohniska 24 mm po dlouhý teleobjektiv se hodí v podstatě do každé fotografické situace. Splňuje náročné požadavky pro značku Leica a nabízí tak vynikající optickou kvalitu

 • čistý obraz s minimálním zkreslením a přezářením.

  Mezi další přednosti patří nový snímač High Sensitivity MOS s rozlišením 20,3 a obrazový procesor Venus Engine. Díky této kombinaci se uživatelé mohou těšit na velmi kvalitní snímky s vysokou citlivostí i ve slabém světle.

  Panasonic LUMIX TZ90 kromě toho dokáže natáčet kvalitní videozáznam v rozlišení QFHD 4K, tedy 3840×2160 bodů při frekvenci 30p (60 Hz), resp. 25p (50 Hz) ve formátu MP4.*1*2 Samozřejmostí je oblíbená funkce 4K PHOTO, umožňující uložit jednotlivá okénka pořízená rychlosti 30 obr/s jako samostatné snímky v rozlišení 8 megapixelů. S rozlišením 4K jsou navíc spojeny mnohé další praktické funkce a nástroje. Díky funkci Post Focus mohou uživatelé například vybrat oblast pro zaostření až u hotového snímku při prohlížení na displeji. Funkce Focus Stacking zase umožňuje zvětšit hloubku ostrosti skládáním několika snímků zaostřených do různých rovin. Všechny tyto úpravy probíhají přímo ve fotoaparátu. Kromě toho je k dispozici i funkce Light Composition, při níž fotoaparát upravuje snímek na základě světlých oblastí v záběru. Výsledkem jsou dramatické a působivé fotografie nejrůznějších motivů, například ohňostrojů nebo nočních scén. Dále lze při natáčení ve 4K využít funkce 4K Live Cropping, usnadňující panning či zoomování během záběru. Když se původní záznam ve 4K upraví a přidají se k němu různé efekty, je výsledkem velmi kvalitní video v rozlišení Full-HD. Veškeré úpravy probíhají digitálně, takže při nich vůbec nedochází k pohybu optických členů v objektivu.

  K dalším přednostem fotoaparátu LUMIX TZ90 patří technologie DFD (Depth From Defocus)*3, díky níž automatické ostření zrychlilo až na cca 0,1 s. Sekvenční snímání probíhá rychlostí 10 obr/s se zaostřením předem, případně 5 obr/s s průběžným přeostřováním. Při automatickém ostření lze vybírat ze 49 ostřících bodů, případně volit oblast pro zaostření dotykem displeje. Nechybí ani režim Low-light AF pro automatické ostření ve slabém světle.

  Dotykový displej s úhlopříčkou 7,6 cm a rozlišením 1 040 000 bodů se otáčí o 180 stupňů. Při plném otočení se automaticky aktivuje režim Self Shot pro fotografování selfies. V něm je k dispozici celá řada funkcí, například nový režim 4K Selfie. Především dámy pak jistě ocení speciální portrétní funkce, například vyhlazení pleti, rozostření pozadí nebo zeštíhlení. U hotových snímků lze přímo ve fotoaparátu provádět kosmetické retuše. Díky funkci Background Control lze zase rozhodnout, zda se má pozadí zobrazit v přirozené podobě, nebo výrazněji rozostřené. Další možností režimu Self Shot jsou panoramatické záběry. A pokud nechcete využít k tvorbě kompozice dotykový displej, je tu elektronický hledáček velikosti 0,5 cm s rozlišením 1 166 000 bodů a senzorem hlídajícím přiložení k oku. Hledáček se hodí třeba venku za slunného počasí. Ovládání výrazně zrychluje a usnadňuje prstenec na objektivu. Pro pokročilé uživatele je tu možnost fotografování do formátu RAW. Mezi další šikovné funkce patří kreativní softwarové filtry nebo panoramatický režim.

  Díky Wi-Fi® lze fotoaparát snadno připojit k chytrému telefonu nebo k tabletu. To výrazně uvolňuje ruce při fotografování, ukládání i sdílení snímků. S novým LUMIX TZ90 s 30násobným optickým zoomem, videozáznamem v rozlišení 4K a funkcí 4K PHOTO na trh zkrátka přichází univerzální fotoaparát pro každou příležitost, se zvláštní bonusovou výbavou pro milovníky selfies.

  Další funkce

  • Při natáčení videozáznamu použijte kartu SD rychlostní třídy 4 či vyšší.
  • Při natáčení videozáznamu ve 4K (včetně funkce 4K PHOTO) do formátu MP4 použijte kartu SD rychlostní třídy UHS-I Speed Class 3 (U3). (rychlostní třída označuje rychlost průběžného zapisování)
  • Natáčení se zastaví, když jeho souvislý čas přesáhne 29 minut a 59 sekund (formát AVCHD).
  • Natáčení se zastaví, když jeho souvislý čas přesáhne 5 minut (formát MP4, rozlišení 4K)
  • Při použití paměťové karty micro SDHC: lze pokračovat v natáčení, i když velikost souboru přesáhne 4 GB, ale soubor s videozáznamem se rozdělí na dva samostatné soubory.
  • Při použití paměťové karty micro SDXC: soubor s videozáznamem se nerozdělí, zůstane vcelku.
  • Natáčení se zastaví, když jeho souvislý čas přesáhne 29 minut a 59 sekund (formát MP4, rozlišení Full-HD nebo HD). Lze pokračovat v natáčení, i když velikost souboru přesáhne 4 GB, ale soubor s videozáznamem se rozdělí na dva samostatné soubory.