Nezařazené

Panasonic DMC-TZ10 a TZ8 (info)

Nové modely nejúspěšnější řady TZ zaujmou tradičně vynikajícím výkonným 12x optickým zoomem a 25mm širokoúhlým objektivem, nahráváním videa ve vysokém rozlišení HD (tedy plnohodnotnou schopností nahradit kameru) a nově manuálními funkcemi. Model DMC-TZ10 je navíc obohacen o GPS modul, který nejen cestovatelům usnadní objevování nových míst.

Praha, 28. ledna 2010 – Nové ultrakompaktní foto&videoaparáty řady TZ nadále rozšiřují koncepci univerzálního přístroje poskytujícího špičkové fotografie a HD videa. Extrémně širokoúhlé ohnisko 25 mm ocení každý při pořizování snímků krajinek nebo při focení v interiéru, přičemž 12x superzoom Leica přiblíží i velmi vzdálené objekty. Vylepšený optický stabilizátor obrazu POWER O.I.S. zaručí ještě více ostrých fotografií než předchozí, dnes již legendární systém OIS. Video je nahráváno ve vysokém rozlišení HD se zvukem Dolby Digital a plně tak nahradí videokameru. Nároční uživatelé jistě ocení možnost manuálního nastavení expozice a milovníci cestování unikátní integrovaný GPS modul, který nejenom zlepší orientaci v cizím městě, ale díky uloženým informacím o pamětihodnostech také nahradí nejednoho průvodce.

Model TZ10 je vybaven velikým 3palcovým LCD panelem s 460 000 body, širokým zorným úhlem a antireflexní povrchovou úpravou. Díky těmto vlastnostem je nahrávání videa, pořizování fotografií i jejich následné prohlížení opravdu snadné.

1. 25mm širokoúhlý objektiv LEICA DC s 12x optickým zoomem

Foto&videoaparát TZ10 je osazen kvalitním 25mm širokoúhlým objektivem LEICA DC VARIO ELMAR s 12násobným optickým superzoomem, který patří k tomu nejlepšímu, co současný trh nabízí. Objektiv je složen z deseti prvků v osmi skupinách, obsahuje 2 ED čočky a 2 asférické čočky se třemi asférickými plochami.

Nová funkce Inteligentní zoom rozšiřuje přiblížení o 1,3násobek při zachování kvality obrazu a využití digitálního zoomu. Navíc je uživatelům k dispozici funkce Extra Optical Zoom, která dokáže zvýšit optické zvětšení až na 23,4x (při rozlišení 3 megapixely) využitím vysokého rozlišení CCD snímače.

Model DMC-TZ10 je osazen multipoměrovým snímačem s rozlišením 14,5 megapixelu, který je výjimečný tím, že je schopný pořizovat 12,1megapixelové snímky při stejném rozsahu ohnisek i v případě, že uživatel mění poměr stran. Foto&videoaparát TZ10 tak zvládne reprodukovat snímky pořízené objektivem v nastavení od 25 mm do 300 mm v jakémkoli ze tří aspektových poměrů: 4:3, 3:2 nebo 16:9.

2. Technologie Inteligentního Rozlišení v novém procesoru Venus Engine HD II

Rychlý a výkonný procesor Venus Engine HD zahrnuje novou technologii zpracování obrazu, která je označována jako „Inteligentní Rozlišení“. Tato technologie dokáže automaticky detekovat tři oblasti snímku – obrysy, detailně prokreslené oblasti a oblasti jemných přechodů (gradace) – a ty posléze zpracovat do jasnějšího a ostřejšího obrazu.

Inteligentní zoom prakticky rozšiřuje poměr zvětšení až na 1,3násobek uváděných hodnot při zachování kvality obrazu a dokonce při použití digitálního zoomu. Detaily snímků pořízených při vysoké citlivosti nastavení ISO se často ztrácejí v procesu potlačení obrazového šumu; technologie Inteligentního Rozlišení však dokáže i tyto detaily uchovat.

Procesor Venus Engine HD přináší souběžné zpracování obrazových signálů (multitasking) a superrychlou odezvu. Prodleva mezi stisknutím spouště a zachycením snímku je jen přibližně 0,006 vteřiny, takže není problém zachytit i bezprostřední momentky. Extrémní rychlost automatického zaostřování AF Sonic Speed dokáže zaostřit na snímaný předmět už v průběhu 0,35 vteřiny (širokoúhlé zobrazení) / 0,41 vteřiny (teleskopické zaměření), přičemž se přístroj uvede do chodu zhruba za 1,1 vteřiny. Vysokorychlostní procesor má vynikající energetickou účinnost a na jedno nabití baterie poskytuje možnost nasnímání 310 snímků.

3. Nová úroveň nahrávání videa ve vysokém rozlišení HD a režim iA (Inteligentní Auto)

Vedle videonahrávek v počítačovém formátu motion JPEG dokáže model DMC-TZ10 pořizovat videoklipy i ve formátu ve vysokém rozlišení AVCHD Lite, který je běžný pro televizory a další výrobky spotřební elektroniky. To oproti běžnému Motion JPEG nabízí téměř dvojnásobnou kapacitu doby záznamu. Model TZ10 je rovněž vybaven stereo mikrofonem a funkcí Dolby Digital Stereo Creator, která umožňuje pořizovat ve vysoké kvalitě i audio nahrávky. Výkonný 12násobný zoom spolu s oblíbenou funkcí iA (Inteligentní Auto) je samozřejmě k dispozici i v režimu pro pořizování videozáznamů. Ten poskytuje maximální pohodlí při práci s foto&videoaparátem a zároveň eliminuje nepovedené snímky. Přístroj se o vše postará, takže se uživatel může plně soustředit na výběr kompozice a na zachycení těch nejúchvatnějších momentů. Stačí namáčknout spoušť, zamířit a fotit. Optický stabilizátor obrazu POWER O.I.S. zároveň dokáže kompenzovat chvění ruky, a to i při použití vysokého přiblížení. Nově přidaná funkce Střihu videa (Video Divide) pak umožňuje pořízený záznam rozdělit na dvě části a nechtěnou část přímo ještě v přístroji zkrátit anebo přímo vymazat. Pro pořizování videozáznamů je uživateli k dispozici rovněž funkce Větrného filtru (Wind Cut), která dokáže účinně eliminovat rušivé zvuky větru.

4. Vylepšený stabilizátor obrazu POWER O.I.S. a technologie Inteligentního Rozlišení

Nová podoba stabilizačního systému POWER O.I.S. nabízí výrazně vyšší výkon a účinné odstranění nízkofrekvenčních vibrací, jako je třeba běžný třes lidského těla. Snímky, které dříve nebylo možné kvalitně nafotit, nyní nepředstavují žádný problém.

Model DMC-TZ10 je vybaven funkcí Rozpoznání známých tváří (Face Detection), která dostala ještě několik vylepšení. Pro přesnější detekci lze pro každou osobu registrovat tři snímky tváře. Pokud se úhel pohledu změní na horizontální, stejně tak se natočí zobrazované jméno, aby jej bylo možné snáze přečíst. Uživatel má dále k dispozici funkci Inteligentního výběru scény, která dokáže automaticky vybírat ze šesti scénických režimů – Makro, Portrét, Krajina, Noční portrét a nově přidaný Západ slunce.

Nová technologie Inteligentního rozlišení se automaticky aktivuje v režimu iA, což zaručí jasnější a ostřejší obraz jak v režimu fotografie, tak v režimu videa. Díky inteligentnímu zoomu dosahuje foto&videoaparát přiblížení srovnatelného s 16x optickým zoomem.

5. Integrovaná GPS nabízí ještě větší zábavu při cestování

Nové fotoaparáty řady TZ jsou ideální na cesty zejména díky širokoúhlému superzoom objektivu, který umožňuje pořídit jak kvalitní fotografie, tak i videa ve vysokém rozlišení HD.

Model TZ10 k tomu přidává ještě integrovaný GPS modul. S touto revoluční novinkou jsou při každém záznamu (ať už fotografii nebo videu) do výsledku vložena i zeměpisná data, tedy údaje o zeměpisné délce a šířce. Takto geograficky označené snímky lze poté umisťovat na mapy v sociálních sítích a dělit se o ně s přáteli a příbuznými. Model TZ10 rovněž pomáhá uživateli při fotografování – zobrazí jméno země, města a za použití interních dat uvede i zeměpisné dominanty nacházející se v blízkém okolí – to vše v reálném čase během fotografování. V současné době tyto informace pokrývají 173 zemí nebo regionů světa. V paměti je obsaženo na 500 000 zeměpisných dominant ze 73 zemí nebo regionů.

Fotografie či videozáznamy s názvem místa jsou ve virtuální složce automaticky řazeny podle abecedy, což umožňuje přehlednější vyhledávání. Na místní názvy lze rovněž odkazovat prostřednictvím dodávaného softwaru PHOTOfunSTUDIO HD Edition Ver. 5.1. Podle místních názvů lze snímky pohodlně řadit a třídit. GPS modul pomůže nalézt a pojmenovat nejbližší památky, restaurace nebo třeba hotely a pomůže tak cestovatelům ve snazší orientaci v neznámém prostředí.

6. Vysoký výkon s manuálním nastavením expozice

Zkušenějším fotografům model TZ10 nabízí zcela nové možnosti plně manuálního nastavení. Foto&videoaparát umožňuje manuální nastavení clony (A), rychlosti závěrky (S) a manuální expozice (M). To využijí zejména zkušení fotografové, kteří tak budou moci volit clonu a závěrku podle fotografované scény. Jednotlivé režimy, stejně jako režim iA, se jednoduše nastavují ovladačem na horní části přístroje.

7. 3palcový inteligentní LCD panel s 460 000 body

Foto&videoaparát TZ10 má zabudovaný 3palcový (7,62cm) inteligentní LCD panel s 460 000 body. Jas panelu se upravuje automaticky (celkem má 11 úrovní) v závislosti na intenzitě okolního světla, čímž je zajištěna maximální možná viditelnost za všech podmínek. Velký panel zaručí vynikající úroveň detailu a uživatel má možnost ještě před fotografováním zkontrolovat nastavení automatického zaostřování.

8. Další možnosti fotozábavy

Bohatá nabídka scénických režimů reflektuje různorodost fotografických situací a umožňuje i natáčení videa. K dispozici je 28 režimů pro fotografii a 18 pro video – díky nim je natáčení doslova hračkou. Stávající scénické režimy obohatil ještě režim Vysoké Dynamiky (High Dynamic), který umožňuje zachytit scénu s upravenou expozicí.

K fotoaparátu lze dokoupit pouzdro (DMW-MCTZ10) pro fotografování hluboko pod vodou a pořídit tak nádherné fotky z vodního světa. Kromě běžných paměťových karet SD/SDHC podporuje DMC-TZ10 i SD formát nové generace se zvětšenou kapacitou s označením SDXC (SD eXtended Capacity).

Model DMC-TZ10 je kompatibilní s Windows 7.

Informace o softwaru PHOTOfunSTUDIO 5.0

Součástí balení modelu DMC-TZ10 je nejnovější verze oblíbeného softwaru PHOTOfunSTUDIO 5.0. Software se rychle spouští a umožňuje zařazování a organizování nejen nejnovějších fotozáznamů, ale i těch, které jsou už uložené v počítači: Software je vybaven funkcí rozpoznání obličeje, která rozezná tváře na záznamu a dokáže podle toho fotografie roztřídit, takže své záznamy nemusíte procházet manuálně. Uživatel má k dispozici prezentace s různými přechodovými efekty, přičemž jako hudbu do pozadí lze použít knihovnu z iTunes. Videosekvence lze nahrávat přímo na YouTube1 prostřednictvím integrovaného nástroje, a to dokonce i v kvalitě HD. Software umožňuje snadno vytvářet 360stupňová panoramata v MOV za pomoci režimu Panorama Assist. Software PHOTOfunSTUDIO 5.0 je samozřejmě kompatibilní se systémem Windows 72.

DMC-TZ8

 • 25mm širokoúhlý objektiv s 12x zoomem (25-300mm)3 LEICA DC VARIO ELMAR v kompaktním těle
 • Výkonný procesor Venus Engine VI vybavený technologií Inteligentního Rozlišení
 • 16x inteligentní zoom využívající technologii Inteligentního Rozlišení
 • režim iA (Inteligentní auto) pro plně automatizovaný provoz s využitím nového stabilizátoru obrazu POWER O.I.S. , funkce rozpoznání tváře, AF Tracking, inteligentního nastavení ISO, inteligentního výběru scény a inteligentní expozice
 • manuální nastavení v režimech A/S/M
 • 14,5megapixelová čočka CCD umožňující víceaspektové fotografování s rozlišením snímků 12,1megapixelu
 • možnost nahrávání v HD (1280×720) při rychlosti 30fps
 • 2,7palcový inteligentní LCD panel s 230 000 body
 • Rozšířená životnost baterie – zhruba 340 snímků (CIPA)
 • Software PHOTOfunSTUDIO 5.0

DMC-TZ10/TZ8 Technické specifikace

Metrics Dimensions (W x H x D) 103.3 x 59.6 x 32.6 mm

(4.07 x 2.35 x 1.28 in)

Weight TZ10:
Approx. 218g with Battery and SD Memory Card (0.48 lb)

Approx. 196g without Battery and SD Memory Card (0.43 lb)
TZ8:
Approx. 214g with Battery and SD Memory Card (0.47 lb)
Approx. 191g without Battery and SD Memory Card (0.42 lb)

Optics Pixels Camera Effective Pixels 12.1 Megapixels
CCD Sensor Size / Total Pixels / Filter 1/2.33-inch / 14.5 Total Megapixels / Primary Color Filter
Lens Aperture F3.3 – 4.9/ Multistage Iris Diaphragm (F3.3 – 6.3 (W) / F4.9 – 6.3 (T))
Optical Zoom 12x
Focal Length f=4.1-49.2mm (25-300mm in 35mm equiv.)
Extra Optical Zoom (EZ) 14.7x (4:3 / 8M), 18.8x (4:3 / 5M), 23.4x (under 3M)
Intelligent Zoom 16x
Lens LEICA DC VARIO-ELMAR
10 elements in 8 groups
(2 Aspherical Lenses / 3 Aspherical surfaces / 2 ED lenses)
2-Speed Zoom Yes
Optical Image Stabilizer Power O.I.S. (Off / Auto / Mode1 / Mode2)
Digital Zoom 4x
( Max. 48.0 x combined with Optical Zoom without Extra Optical Zoom )

(Max. 93.8 x combined with Extra Optical Zoom)

Focusing Area Normal: Wide 50 cm – infinity / Tele 200 cm – infinity
Focus Macro / Intelligent AUTO / Clipboard: Wide 3 cm – infinity / Tele 100cm – infinity
Focus Range Display Yes
AF Assist Lamp Yes
Focus Normal / Macro, Zoom Macro, Quick AF On/Off (On in Intelligent Auto), Continuous AF On/Off, AF Tracking
AF Metering Face / AF Tracking / 11pt / 1pt HS / 1pt / Spot
Shutter Speed Still: 60 – 1/2000 sec

Starry Sky Mode : 15, 30, 60sec.

Shutter Shutter Interval TZ10: approx. 1.0 sec

TZ8: approx. 1.1 sec

Recording iA Face Recognition Photo
Optical Image Stabilizer Photo & Movie
Intelligent ISO Control Photo
Face Detection TZ10: Photo & Movie

TZ8: Photo

Intelligent Scene Selector TZ10: Photo (Portrait, Scenery, Night Portrait, Night Scenery, Sunset, Macro) & Movie (Portrait, Scenery, Low Light, Macro)

TZ8: Photo (Portrait, Scenery, Night Portrait, Night Scenery, Sunset, Macro)

Intelligent Exposure Photo & Movie
AF Tracking Photo
Digital Red Eye Correction(Red-eye Removal) Photo
Intelligent Resolution Technology TZ10:Photo & Movie

TZ8: Photo

File File Format TZ10:Still Image: JPEG(DCF/Exif2.21)

Image with Audio: JPEG (DCF / Exif2.21) + QuickTime,

Motion picture: AVCHD Lite / QuickTime Motion JPEG

TZ8: Still Image: JPEG(DCF/Exif2.21),

Image with Audio: JPEG (DCF / Exif2.21) + QuickTime

Motion picture: QuickTime Motion JPEG

AVCHD Lite REC TZ10:NTSC / PAL (Depends on Region)

TZ8: –

Interface Mode Switch [Recording] / [Playback]
One-Touch Movie Button TZ10: Yes

TZ8: –

Recording Modes Mode Dial / Mode Button TZ10: Intelligent Auto, P, A, S, M, Custom, My SCN 1, My SCN 2, SCN, Clipboard

TZ8: Intelligent Auto, P, A, S, M, Custom, My SCN, SCN, Motion Picture, Clipboard

Still Image Scene Mode Portrait, Soft Skin, Transform, Self-Portrait, Scenery, Panorama Assist, Sports, Night Portrait, Night Scenery, Food, Party, Candle Light, Baby1, Baby2, Pet, Sunset, High sensitivity, Hi-Speed Burst, Flash Burst, Starry Sky, Fireworks, Beach, Snow, Aerial photo, Pinhole, Film Grain, High Dynamic(Standard, Art, B&W), Photo Frame, Underwater
Movie Scene Mode TZ10:

Portrait, Soft Skin, Transform, Self-Portrait, Scenery, Low Light, Food, Party, Candle Light, Sunset, Beach, Snow, Aerial, Pinhole, Film Grain, Underwater, High Sensitivity, High Dynamic(Standard, Art, B&W)

(Activated by selecting Still Picture Scene Mode then pressing movie button. Still Picture Scene Modes without corresponding Movie Scene Mode is recorded in Normal Mode)

TZ8: –

Continuous Shooting Mode Full-Resolution Image, 2.3 frames/sec Max. 5 images (Standard mode),

Max 3 images (Fine Mode)

High-speed Burst Mode: approx. 6.0 frames/sec (image priority)

approx. 10 frames/sec (speed priority)

(recorded in 3M for 4:3, 2.5M for 3:2, 2M for 16:9)

Flash Burst Continuous Shooting Mode Max. 5 images (Standard mode)
Motion Picture Recording 4:3 : VGA: 640 x 480 pixels, 30fps (Motion JPEG)

QVGA: 320 x 240 pixels, 30 fps (Motion JPEG)

16:9 WVGA: 848 x 480 pixels, 30 fps (Motion JPEG)
HD Movie TZ10: 1280×720 pixels,

NTSC Mode: NTSC model: 60p(CCD output is 30p) / PAL model: 50p(CCD output is 25p)

(AVCHD Lite, GSH, SH: 17Mbps / GH, H:13Mbps / GL, L:9Mbps ) / 30fps (Motion JPEG)

TZ8: 1280×720 pixels 30fps ( QuickTime Motion JPEG)
Continuous recordable time(motion pictures) AVCHD Lite with picture quality set to [SH] TZ10: Approx. 100 min*2

TZ8: –

MOTION JPEG with picture quality set to [HD] TZ10: Approx. 100 min*2

TZ8: –

Actual recordable time(motion pictures) AVCHD Lite with picture quality set to [SH] TZ10: Approx. 50 min*2

TZ8: –

MOTION JPEG with picture quality set to [HD] TZ10: Approx. 50 min*2

TZ8: –

Exposure Parameters Exposure Program AE, Aperture Priority AE, Shutter Priority AE, Manual
Exposure Compensation 1/3 EV step, +/-2 EV
Backlight Compensation Yes (only in Intelligent AUTO mode)
Auto (AE) Bracketing +/- 1/3 EV ~1EV step, 3 frames
Multi-Aspect Yes
Light Metering Intelligent Multiple / Center Weighted / Spot
Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy. Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy. Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy. Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy. Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy.

ISO Sensitivity Auto / 80 / 100 / 200 / 400 / 800 / 1600

High Sensitivity (ISO 1600-6400)

Image Parameters Aspect Ratio 4:3 / 3:2 / 16:9
Still Picture Recording 4:3
4000×3000(12M) / 3264×2448(8M) / 2560×1920(5M) / 2048X1536(3M) / 640X480(0.3M)

3:2
4176×2784 (11.5M) / 3392×2264 (7.5M) / 2656×1768 (4.5M) / 2048×1360 (2.5M) / 640×424 (0.3M)
16:9
4320×2432 (10.5M) / 3552×2000 (7M) / 2784×1568 (4.5M) / 1920×1080 (2M) / 640×360 (0.2M)

Image Quality Fine / Standard
White Balance Auto / Daylight / Cloudy / Shade / Halogen / White Set

(Selectable at Portrait, Soft Skin, Transform, Self-Portrait, Sports, Panorama Assist, Baby, Pet, High Sensitivity, Highspeed Burst, Pinhole, Photo Frame, High Dynamic, Underwater)

Quick Menu Yes
Color Mode / Color Effect Standard, Black & White, Sepia, Cool, Warm, Happy (only in iA Mode)
Picture Adjustment Contrast ±2steps

Sharpness ±2steps

Saturation ±2steps

Noise Reduction ±2steps

Others Still Image with Audio Recording 5 sec
GPS TZ10: Yes

TZ8: –

Real-time histogram Yes
Composition Guide line Yes (2 pattern)
Auto Review 1sec, 2sec, Hold
Easy Zoom / Zoom Resume TZ10: No / Yes

TZ8: Yes / Yes

Optical Zoom in Motion Picture Yes
Macro Zoom Yes
Orientation Detector Yes
Scene Mode Help Screen Yes
Self Timer 2sec / 10sec
Focus Icon Select Yes (in Face Recognition only)
Playback Display Playback Mode Normal Playback, Slideshow, Category Playback, GPS Playback, Travel layback,

Mode Playback, Favorites Playback

Thumbnails / Zoomed Playback 12,30-thumbnails / Max 16x
Calendar Display / Yes
Set Favorites Yes
Playback Still Images with Audio Yes
Playback Motion Picture TZ10: Yes ( AVC HD Lite/ Motion JPEG)

TZ8: Yes ( Motion JPEG)

Slideshow Mode All / Still Images Only / Motion Picture Only / GPS Area / Travel / Category / Favorites

BGM Effect (Natural / Slow / Swing / Urban / OFF)

Show Histogram Yes
Delete Delete Image Single / Multi / All / All except Favorites
DPOF Print Setting / Set Protection Yes / Yes
Edit Resize / Trim / Aspect Conv. / Leveling Yes / Yes / Yes / Yes
Copy / Title Edit / Text Stamp Yes / Yes / Yes
Cut Animation TZ10:Yes

TZ8: –

Video Divide TZ10:Yes

TZ8: –

PictBridge Support Single / Multi / All / Favorites / DPOF
Setup OSD language English,German,French,Italian,Spanish,Polish,Czech,Hungarian,Russian,

Chinese(Traditional),Chinese(Simplified), Netherlandic,Thai,Korean,

Turkish, Portuguese, Arabic, Persian, Japanese, Swedish, Danish, Finnish,Greek

Movie REC Guide TZ10:Yes

TZ8: –

Wind-Cut in Motion Picture TZ10:Yes

TZ8: –

Travel Date / World Time Yes / Yes
Others Monitor LCD Monitor TZ10: 3.0 " TFT Screen LCD Display (460K dots)

Field of View : approx. 100% Wide Viewing Angle

AUTO Power LCD mode, Power LCD mode

TZ8: 2.7" TFT Screen LCD Display (230K dots)

Field of View : approx. 100% Wide Viewing Angle

AUTO Power LCD mode, Power LCD mode

Flash Built-in-Flash Auto, Auto/Red-eye Reduction, Forced On, Slow Sync./Red-eye Reduction, Forced Off
0.6 – 5.3m (Wide/ISO Auto), 1.0 – 3.6m (Tele/ISO Auto)
Media Recording Media Built-in Memory, SD Memory Card, SDHC Memory Card, SDXC Memory Card
Built-in-Memory TZ10: Approx. 15MB

TZ8: Approx. 40MB

Audio Microphone / Speaker TZ10: Stereo(Dolby® Digital Stereo Creator) / Yes

TZ8: Mono / Yes

Interface Interface TZ10:

AV Output (NTSC/PAL, NTSC only for N. America), mini HDMI,

USB2.0 High speed

TZ8:

AV Output (NTSC/PAL, NTSC only for N. America), USB2.0 High speed

Network Viera Link TZ10:Yes

TZ8: –

HDMI output TZ10:

Video: Auto / 1080i / 720p / 480p(576p for PAL)

Audio: Dolby® Digital Stereo Creator

TZ8: –

Power Power ID-Security Li-ion Battery Pack (3.6V, Minimum: 895mAh) (Included)

AC Adaptor (Input: 110-240V AC) (Optional)

Battery Life (approx.) TZ10: 300 pictures (CIPA standard)*1

TZ8: 340 pictures (CIPA Standard)*1

Standard Package Included Software TZ10:

PHOTOfunSTUDIO 5.1 HD Edition (5.0 Edition for China).

QuickTime. Adobe Reader

TZ8:

PHOTOfunSTUDIO 5.0 Edition

, QuickTime, Adobe Reader

Standard Accessories Battery Charger, Battery Pack, Battery Case, AV cable,

USB Cable, Hand Strap, CD-ROM

.

Nové modely nejúspěšnější řady TZ zaujmou tradičně vynikajícím výkonným 12x optickým zoomem a 25mm širokoúhlým objektivem, nahráváním videa ve vysokém rozlišení HD (tedy plnohodnotnou schopností nahradit kameru) a nově manuálními funkcemi. Model DMC-TZ10 je navíc obohacen o GPS modul, který nejen cestovatelům usnadní objevování nových míst.

Praha, 28. ledna 2010 – Nové ultrakompaktní foto&videoaparáty řady TZ nadále rozšiřují koncepci univerzálního přístroje poskytujícího špičkové fotografie a HD videa. Extrémně širokoúhlé ohnisko 25 mm ocení každý při pořizování snímků krajinek nebo při focení v interiéru, přičemž 12x superzoom Leica přiblíží i velmi vzdálené objekty. Vylepšený optický stabilizátor obrazu POWER O.I.S. zaručí ještě více ostrých fotografií než předchozí, dnes již legendární systém OIS. Video je nahráváno ve vysokém rozlišení HD se zvukem Dolby Digital a plně tak nahradí videokameru. Nároční uživatelé jistě ocení možnost manuálního nastavení expozice a milovníci cestování unikátní integrovaný GPS modul, který nejenom zlepší orientaci v cizím městě, ale díky uloženým informacím o pamětihodnostech také nahradí nejednoho průvodce.

Model TZ10 je vybaven velikým 3palcovým LCD panelem s 460 000 body, širokým zorným úhlem a antireflexní povrchovou úpravou. Díky těmto vlastnostem je nahrávání videa, pořizování fotografií i jejich následné prohlížení opravdu snadné.

1. 25mm širokoúhlý objektiv LEICA DC s 12x optickým zoomem

Foto&videoaparát TZ10 je osazen kvalitním 25mm širokoúhlým objektivem LEICA DC VARIO ELMAR s 12násobným optickým superzoomem, který patří k tomu nejlepšímu, co současný trh nabízí. Objektiv je složen z deseti prvků v osmi skupinách, obsahuje 2 ED čočky a 2 asférické čočky se třemi asférickými plochami.

Nová funkce Inteligentní zoom rozšiřuje přiblížení o 1,3násobek při zachování kvality obrazu a využití digitálního zoomu. Navíc je uživatelům k dispozici funkce Extra Optical Zoom, která dokáže zvýšit optické zvětšení až na 23,4x (při rozlišení 3 megapixely) využitím vysokého rozlišení CCD snímače.

Model DMC-TZ10 je osazen multipoměrovým snímačem s rozlišením 14,5 megapixelu, který je výjimečný tím, že je schopný pořizovat 12,1megapixelové snímky při stejném rozsahu ohnisek i v případě, že uživatel mění poměr stran. Foto&videoaparát TZ10 tak zvládne reprodukovat snímky pořízené objektivem v nastavení od 25 mm do 300 mm v jakémkoli ze tří aspektových poměrů: 4:3, 3:2 nebo 16:9.

2. Technologie Inteligentního Rozlišení v novém procesoru Venus Engine HD II

Rychlý a výkonný procesor Venus Engine HD zahrnuje novou technologii zpracování obrazu, která je označována jako „Inteligentní Rozlišení“. Tato technologie dokáže automaticky detekovat tři oblasti snímku – obrysy, detailně prokreslené oblasti a oblasti jemných přechodů (gradace) – a ty posléze zpracovat do jasnějšího a ostřejšího obrazu.

Inteligentní zoom prakticky rozšiřuje poměr zvětšení až na 1,3násobek uváděných hodnot při zachování kvality obrazu a dokonce při použití digitálního zoomu. Detaily snímků pořízených při vysoké citlivosti nastavení ISO se často ztrácejí v procesu potlačení obrazového šumu; technologie Inteligentního Rozlišení však dokáže i tyto detaily uchovat.

Procesor Venus Engine HD přináší souběžné zpracování obrazových signálů (multitasking) a superrychlou odezvu. Prodleva mezi stisknutím spouště a zachycením snímku je jen přibližně 0,006 vteřiny, takže není problém zachytit i bezprostřední momentky. Extrémní rychlost automatického zaostřování AF Sonic Speed dokáže zaostřit na snímaný předmět už v průběhu 0,35 vteřiny (širokoúhlé zobrazení) / 0,41 vteřiny (teleskopické zaměření), přičemž se přístroj uvede do chodu zhruba za 1,1 vteřiny. Vysokorychlostní procesor má vynikající energetickou účinnost a na jedno nabití baterie poskytuje možnost nasnímání 310 snímků.

3. Nová úroveň nahrávání videa ve vysokém rozlišení HD a režim iA (Inteligentní Auto)

Vedle videonahrávek v počítačovém formátu motion JPEG dokáže model DMC-TZ10 pořizovat videoklipy i ve formátu ve vysokém rozlišení AVCHD Lite, který je běžný pro televizory a další výrobky spotřební elektroniky. To oproti běžnému Motion JPEG nabízí téměř dvojnásobnou kapacitu doby záznamu. Model TZ10 je rovněž vybaven stereo mikrofonem a funkcí Dolby Digital Stereo Creator, která umožňuje pořizovat ve vysoké kvalitě i audio nahrávky. Výkonný 12násobný zoom spolu s oblíbenou funkcí iA (Inteligentní Auto) je samozřejmě k dispozici i v režimu pro pořizování videozáznamů. Ten poskytuje maximální pohodlí při práci s foto&videoaparátem a zároveň eliminuje nepovedené snímky. Přístroj se o vše postará, takže se uživatel může plně soustředit na výběr kompozice a na zachycení těch nejúchvatnějších momentů. Stačí namáčknout spoušť, zamířit a fotit. Optický stabilizátor obrazu POWER O.I.S. zároveň dokáže kompenzovat chvění ruky, a to i při použití vysokého přiblížení. Nově přidaná funkce Střihu videa (Video Divide) pak umožňuje pořízený záznam rozdělit na dvě části a nechtěnou část přímo ještě v přístroji zkrátit anebo přímo vymazat. Pro pořizování videozáznamů je uživateli k dispozici rovněž funkce Větrného filtru (Wind Cut), která dokáže účinně eliminovat rušivé zvuky větru.

4. Vylepšený stabilizátor obrazu POWER O.I.S. a technologie Inteligentního Rozlišení

Nová podoba stabilizačního systému POWER O.I.S. nabízí výrazně vyšší výkon a účinné odstranění nízkofrekvenčních vibrací, jako je třeba běžný třes lidského těla. Snímky, které dříve nebylo možné kvalitně nafotit, nyní nepředstavují žádný problém.

Model DMC-TZ10 je vybaven funkcí Rozpoznání známých tváří (Face Detection), která dostala ještě několik vylepšení. Pro přesnější detekci lze pro každou osobu registrovat tři snímky tváře. Pokud se úhel pohledu změní na horizontální, stejně tak se natočí zobrazované jméno, aby jej bylo možné snáze přečíst. Uživatel má dále k dispozici funkci Inteligentního výběru scény, která dokáže automaticky vybírat ze šesti scénických režimů – Makro, Portrét, Krajina, Noční portrét a nově přidaný Západ slunce.

Nová technologie Inteligentního rozlišení se automaticky aktivuje v režimu iA, což zaručí jasnější a ostřejší obraz jak v režimu fotografie, tak v režimu videa. Díky inteligentnímu zoomu dosahuje foto&videoaparát přiblížení srovnatelného s 16x optickým zoomem.

5. Integrovaná GPS nabízí ještě větší zábavu při cestování

Nové fotoaparáty řady TZ jsou ideální na cesty zejména díky širokoúhlému superzoom objektivu, který umožňuje pořídit jak kvalitní fotografie, tak i videa ve vysokém rozlišení HD.

Model TZ10 k tomu přidává ještě integrovaný GPS modul. S touto revoluční novinkou jsou při každém záznamu (ať už fotografii nebo videu) do výsledku vložena i zeměpisná data, tedy údaje o zeměpisné délce a šířce. Takto geograficky označené snímky lze poté umisťovat na mapy v sociálních sítích a dělit se o ně s přáteli a příbuznými. Model TZ10 rovněž pomáhá uživateli při fotografování – zobrazí jméno země, města a za použití interních dat uvede i zeměpisné dominanty nacházející se v blízkém okolí – to vše v reálném čase během fotografování. V současné době tyto informace pokrývají 173 zemí nebo regionů světa. V paměti je obsaženo na 500 000 zeměpisných dominant ze 73 zemí nebo regionů.

Fotografie či videozáznamy s názvem místa jsou ve virtuální složce automaticky řazeny podle abecedy, což umožňuje přehlednější vyhledávání. Na místní názvy lze rovněž odkazovat prostřednictvím dodávaného softwaru PHOTOfunSTUDIO HD Edition Ver. 5.1. Podle místních názvů lze snímky pohodlně řadit a třídit. GPS modul pomůže nalézt a pojmenovat nejbližší památky, restaurace nebo třeba hotely a pomůže tak cestovatelům ve snazší orientaci v neznámém prostředí.

6. Vysoký výkon s manuálním nastavením expozice

Zkušenějším fotografům model TZ10 nabízí zcela nové možnosti plně manuálního nastavení. Foto&videoaparát umožňuje manuální nastavení clony (A), rychlosti závěrky (S) a manuální expozice (M). To využijí zejména zkušení fotografové, kteří tak budou moci volit clonu a závěrku podle fotografované scény. Jednotlivé režimy, stejně jako režim iA, se jednoduše nastavují ovladačem na horní části přístroje.

7. 3palcový inteligentní LCD panel s 460 000 body

Foto&videoaparát TZ10 má zabudovaný 3palcový (7,62cm) inteligentní LCD panel s 460 000 body. Jas panelu se upravuje automaticky (celkem má 11 úrovní) v závislosti na intenzitě okolního světla, čímž je zajištěna maximální možná viditelnost za všech podmínek. Velký panel zaručí vynikající úroveň detailu a uživatel má možnost ještě před fotografováním zkontrolovat nastavení automatického zaostřování.

8. Další možnosti fotozábavy

Bohatá nabídka scénických režimů reflektuje různorodost fotografických situací a umožňuje i natáčení videa. K dispozici je 28 režimů pro fotografii a 18 pro video – díky nim je natáčení doslova hračkou. Stávající scénické režimy obohatil ještě režim Vysoké Dynamiky (High Dynamic), který umožňuje zachytit scénu s upravenou expozicí.

K fotoaparátu lze dokoupit pouzdro (DMW-MCTZ10) pro fotografování hluboko pod vodou a pořídit tak nádherné fotky z vodního světa. Kromě běžných paměťových karet SD/SDHC podporuje DMC-TZ10 i SD formát nové generace se zvětšenou kapacitou s označením SDXC (SD eXtended Capacity).

Model DMC-TZ10 je kompatibilní s Windows 7.

Informace o softwaru PHOTOfunSTUDIO 5.0

Součástí balení modelu DMC-TZ10 je nejnovější verze oblíbeného softwaru PHOTOfunSTUDIO 5.0. Software se rychle spouští a umožňuje zařazování a organizování nejen nejnovějších fotozáznamů, ale i těch, které jsou už uložené v počítači: Software je vybaven funkcí rozpoznání obličeje, která rozezná tváře na záznamu a dokáže podle toho fotografie roztřídit, takže své záznamy nemusíte procházet manuálně. Uživatel má k dispozici prezentace s různými přechodovými efekty, přičemž jako hudbu do pozadí lze použít knihovnu z iTunes. Videosekvence lze nahrávat přímo na YouTube1 prostřednictvím integrovaného nástroje, a to dokonce i v kvalitě HD. Software umožňuje snadno vytvářet 360stupňová panoramata v MOV za pomoci režimu Panorama Assist. Software PHOTOfunSTUDIO 5.0 je samozřejmě kompatibilní se systémem Windows 72.

DMC-TZ8

 • 25mm širokoúhlý objektiv s 12x zoomem (25-300mm)3 LEICA DC VARIO ELMAR v kompaktním těle
 • Výkonný procesor Venus Engine VI vybavený technologií Inteligentního Rozlišení
 • 16x inteligentní zoom využívající technologii Inteligentního Rozlišení
 • režim iA (Inteligentní auto) pro plně automatizovaný provoz s využitím nového stabilizátoru obrazu POWER O.I.S. , funkce rozpoznání tváře, AF Tracking, inteligentního nastavení ISO, inteligentního výběru scény a inteligentní expozice
 • manuální nastavení v režimech A/S/M
 • 14,5megapixelová čočka CCD umožňující víceaspektové fotografování s rozlišením snímků 12,1megapixelu
 • možnost nahrávání v HD (1280×720) při rychlosti 30fps
 • 2,7palcový inteligentní LCD panel s 230 000 body
 • Rozšířená životnost baterie – zhruba 340 snímků (CIPA)
 • Software PHOTOfunSTUDIO 5.0

DMC-TZ10/TZ8 Technické specifikace

Metrics Dimensions (W x H x D) 103.3 x 59.6 x 32.6 mm

(4.07 x 2.35 x 1.28 in)

Weight TZ10:
Approx. 218g with Battery and SD Memory Card (0.48 lb)

Approx. 196g without Battery and SD Memory Card (0.43 lb)
TZ8:
Approx. 214g with Battery and SD Memory Card (0.47 lb)
Approx. 191g without Battery and SD Memory Card (0.42 lb)

Optics Pixels Camera Effective Pixels 12.1 Megapixels
CCD Sensor Size / Total Pixels / Filter 1/2.33-inch / 14.5 Total Megapixels / Primary Color Filter
Lens Aperture F3.3 – 4.9/ Multistage Iris Diaphragm (F3.3 – 6.3 (W) / F4.9 – 6.3 (T))
Optical Zoom 12x
Focal Length f=4.1-49.2mm (25-300mm in 35mm equiv.)
Extra Optical Zoom (EZ) 14.7x (4:3 / 8M), 18.8x (4:3 / 5M), 23.4x (under 3M)
Intelligent Zoom 16x
Lens LEICA DC VARIO-ELMAR
10 elements in 8 groups
(2 Aspherical Lenses / 3 Aspherical surfaces / 2 ED lenses)
2-Speed Zoom Yes
Optical Image Stabilizer Power O.I.S. (Off / Auto / Mode1 / Mode2)
Digital Zoom 4x
( Max. 48.0 x combined with Optical Zoom without Extra Optical Zoom )

(Max. 93.8 x combined with Extra Optical Zoom)

Focusing Area Normal: Wide 50 cm – infinity / Tele 200 cm – infinity
Focus Macro / Intelligent AUTO / Clipboard: Wide 3 cm – infinity / Tele 100cm – infinity
Focus Range Display Yes
AF Assist Lamp Yes
Focus Normal / Macro, Zoom Macro, Quick AF On/Off (On in Intelligent Auto), Continuous AF On/Off, AF Tracking
AF Metering Face / AF Tracking / 11pt / 1pt HS / 1pt / Spot
Shutter Speed Still: 60 – 1/2000 sec

Starry Sky Mode : 15, 30, 60sec.

Shutter Shutter Interval TZ10: approx. 1.0 sec

TZ8: approx. 1.1 sec

Recording iA Face Recognition Photo
Optical Image Stabilizer Photo & Movie
Intelligent ISO Control Photo
Face Detection TZ10: Photo & Movie

TZ8: Photo

Intelligent Scene Selector TZ10: Photo (Portrait, Scenery, Night Portrait, Night Scenery, Sunset, Macro) & Movie (Portrait, Scenery, Low Light, Macro)

TZ8: Photo (Portrait, Scenery, Night Portrait, Night Scenery, Sunset, Macro)

Intelligent Exposure Photo & Movie
AF Tracking Photo
Digital Red Eye Correction(Red-eye Removal) Photo
Intelligent Resolution Technology TZ10:Photo & Movie

TZ8: Photo

File File Format TZ10:Still Image: JPEG(DCF/Exif2.21)

Image with Audio: JPEG (DCF / Exif2.21) + QuickTime,

Motion picture: AVCHD Lite / QuickTime Motion JPEG

TZ8: Still Image: JPEG(DCF/Exif2.21),

Image with Audio: JPEG (DCF / Exif2.21) + QuickTime

Motion picture: QuickTime Motion JPEG

AVCHD Lite REC TZ10:NTSC / PAL (Depends on Region)

TZ8: –

Interface Mode Switch [Recording] / [Playback]
One-Touch Movie Button TZ10: Yes

TZ8: –

Recording Modes Mode Dial / Mode Button TZ10: Intelligent Auto, P, A, S, M, Custom, My SCN 1, My SCN 2, SCN, Clipboard

TZ8: Intelligent Auto, P, A, S, M, Custom, My SCN, SCN, Motion Picture, Clipboard

Still Image Scene Mode Portrait, Soft Skin, Transform, Self-Portrait, Scenery, Panorama Assist, Sports, Night Portrait, Night Scenery, Food, Party, Candle Light, Baby1, Baby2, Pet, Sunset, High sensitivity, Hi-Speed Burst, Flash Burst, Starry Sky, Fireworks, Beach, Snow, Aerial photo, Pinhole, Film Grain, High Dynamic(Standard, Art, B&W), Photo Frame, Underwater
Movie Scene Mode TZ10:

Portrait, Soft Skin, Transform, Self-Portrait, Scenery, Low Light, Food, Party, Candle Light, Sunset, Beach, Snow, Aerial, Pinhole, Film Grain, Underwater, High Sensitivity, High Dynamic(Standard, Art, B&W)

(Activated by selecting Still Picture Scene Mode then pressing movie button. Still Picture Scene Modes without corresponding Movie Scene Mode is recorded in Normal Mode)

TZ8: –

Continuous Shooting Mode Full-Resolution Image, 2.3 frames/sec Max. 5 images (Standard mode),

Max 3 images (Fine Mode)

High-speed Burst Mode: approx. 6.0 frames/sec (image priority)

approx. 10 frames/sec (speed priority)

(recorded in 3M for 4:3, 2.5M for 3:2, 2M for 16:9)

Flash Burst Continuous Shooting Mode Max. 5 images (Standard mode)
Motion Picture Recording 4:3 : VGA: 640 x 480 pixels, 30fps (Motion JPEG)

QVGA: 320 x 240 pixels, 30 fps (Motion JPEG)

16:9 WVGA: 848 x 480 pixels, 30 fps (Motion JPEG)
HD Movie TZ10: 1280×720 pixels,

NTSC Mode: NTSC model: 60p(CCD output is 30p) / PAL model: 50p(CCD output is 25p)

(AVCHD Lite, GSH, SH: 17Mbps / GH, H:13Mbps / GL, L:9Mbps ) / 30fps (Motion JPEG)

TZ8: 1280×720 pixels 30fps ( QuickTime Motion JPEG)
Continuous recordable time(motion pictures) AVCHD Lite with picture quality set to [SH] TZ10: Approx. 100 min*2

TZ8: –

MOTION JPEG with picture quality set to [HD] TZ10: Approx. 100 min*2

TZ8: –

Actual recordable time(motion pictures) AVCHD Lite with picture quality set to [SH] TZ10: Approx. 50 min*2

TZ8: –

MOTION JPEG with picture quality set to [HD] TZ10: Approx. 50 min*2

TZ8: –

Exposure Parameters Exposure Program AE, Aperture Priority AE, Shutter Priority AE, Manual
Exposure Compensation 1/3 EV step, +/-2 EV
Backlight Compensation Yes (only in Intelligent AUTO mode)
Auto (AE) Bracketing +/- 1/3 EV ~1EV step, 3 frames
Multi-Aspect Yes
Light Metering Intelligent Multiple / Center Weighted / Spot
Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy. Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy. Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy. Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy. Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy.

ISO Sensitivity Auto / 80 / 100 / 200 / 400 / 800 / 1600

High Sensitivity (ISO 1600-6400)

Image Parameters Aspect Ratio 4:3 / 3:2 / 16:9
Still Picture Recording 4:3
4000×3000(12M) / 3264×2448(8M) / 2560×1920(5M) / 2048X1536(3M) / 640X480(0.3M)

3:2
4176×2784 (11.5M) / 3392×2264 (7.5M) / 2656×1768 (4.5M) / 2048×1360 (2.5M) / 640×424 (0.3M)
16:9
4320×2432 (10.5M) / 3552×2000 (7M) / 2784×1568 (4.5M) / 1920×1080 (2M) / 640×360 (0.2M)

Image Quality Fine / Standard
White Balance Auto / Daylight / Cloudy / Shade / Halogen / White Set

(Selectable at Portrait, Soft Skin, Transform, Self-Portrait, Sports, Panorama Assist, Baby, Pet, High Sensitivity, Highspeed Burst, Pinhole, Photo Frame, High Dynamic, Underwater)

Quick Menu Yes
Color Mode / Color Effect Standard, Black & White, Sepia, Cool, Warm, Happy (only in iA Mode)
Picture Adjustment Contrast ±2steps

Sharpness ±2steps

Saturation ±2steps

Noise Reduction ±2steps

Others Still Image with Audio Recording 5 sec
GPS TZ10: Yes

TZ8: –

Real-time histogram Yes
Composition Guide line Yes (2 pattern)
Auto Review 1sec, 2sec, Hold
Easy Zoom / Zoom Resume TZ10: No / Yes

TZ8: Yes / Yes

Optical Zoom in Motion Picture Yes
Macro Zoom Yes
Orientation Detector Yes
Scene Mode Help Screen Yes
Self Timer 2sec / 10sec
Focus Icon Select Yes (in Face Recognition only)
Playback Display Playback Mode Normal Playback, Slideshow, Category Playback, GPS Playback, Travel layback,

Mode Playback, Favorites Playback

Thumbnails / Zoomed Playback 12,30-thumbnails / Max 16x
Calendar Display / Yes
Set Favorites Yes
Playback Still Images with Audio Yes
Playback Motion Picture TZ10: Yes ( AVC HD Lite/ Motion JPEG)

TZ8: Yes ( Motion JPEG)

Slideshow Mode All / Still Images Only / Motion Picture Only / GPS Area / Travel / Category / Favorites

BGM Effect (Natural / Slow / Swing / Urban / OFF)

Show Histogram Yes
Delete Delete Image Single / Multi / All / All except Favorites
DPOF Print Setting / Set Protection Yes / Yes
Edit Resize / Trim / Aspect Conv. / Leveling Yes / Yes / Yes / Yes
Copy / Title Edit / Text Stamp Yes / Yes / Yes
Cut Animation TZ10:Yes

TZ8: –

Video Divide TZ10:Yes

TZ8: –

PictBridge Support Single / Multi / All / Favorites / DPOF
Setup OSD language English,German,French,Italian,Spanish,Polish,Czech,Hungarian,Russian,

Chinese(Traditional),Chinese(Simplified), Netherlandic,Thai,Korean,

Turkish, Portuguese, Arabic, Persian, Japanese, Swedish, Danish, Finnish,Greek

Movie REC Guide TZ10:Yes

TZ8: –

Wind-Cut in Motion Picture TZ10:Yes

TZ8: –

Travel Date / World Time Yes / Yes
Others Monitor LCD Monitor TZ10: 3.0 " TFT Screen LCD Display (460K dots)

Field of View : approx. 100% Wide Viewing Angle

AUTO Power LCD mode, Power LCD mode

TZ8: 2.7" TFT Screen LCD Display (230K dots)

Field of View : approx. 100% Wide Viewing Angle

AUTO Power LCD mode, Power LCD mode

Flash Built-in-Flash Auto, Auto/Red-eye Reduction, Forced On, Slow Sync./Red-eye Reduction, Forced Off
0.6 – 5.3m (Wide/ISO Auto), 1.0 – 3.6m (Tele/ISO Auto)
Media Recording Media Built-in Memory, SD Memory Card, SDHC Memory Card, SDXC Memory Card
Built-in-Memory TZ10: Approx. 15MB

TZ8: Approx. 40MB

Audio Microphone / Speaker TZ10: Stereo(Dolby® Digital Stereo Creator) / Yes

TZ8: Mono / Yes

Interface Interface TZ10:

AV Output (NTSC/PAL, NTSC only for N. America), mini HDMI,

USB2.0 High speed

TZ8:

AV Output (NTSC/PAL, NTSC only for N. America), USB2.0 High speed

Network Viera Link TZ10:Yes

TZ8: –

HDMI output TZ10:

Video: Auto / 1080i / 720p / 480p(576p for PAL)

Audio: Dolby® Digital Stereo Creator

TZ8: –

Power Power ID-Security Li-ion Battery Pack (3.6V, Minimum: 895mAh) (Included)

AC Adaptor (Input: 110-240V AC) (Optional)

Battery Life (approx.) TZ10: 300 pictures (CIPA standard)*1

TZ8: 340 pictures (CIPA Standard)*1

Standard Package Included Software TZ10:

PHOTOfunSTUDIO 5.1 HD Edition (5.0 Edition for China).

QuickTime. Adobe Reader

TZ8:

PHOTOfunSTUDIO 5.0 Edition

, QuickTime, Adobe Reader

Standard Accessories Battery Charger, Battery Pack, Battery Case, AV cable,

USB Cable, Hand Strap, CD-ROM

.