Nezařazené

Ovládání fotografických blesků s Edou Jahelkou

Další kolo Kurzů živě se zabývá systémovými blesky. Od 18.3 můžete kurz sledovat přímo odsud, z Digineffu.

Další kolo Kurzů živě se zabývá systémovými blesky. Od 18.3 můžete kurz sledovat přímo odsud, z Digineffu.
Správné světlo je první předpoklad pro vznik dobré fotografie. Zajímavé světlo může udělat fotografii zcela unikátní. Systémový blesk je jeden z největších pomocníků každého fotografa. Je to příslib dobré fotografie, který se vejde do kapsy. Ale mnoho fotografů systémový blesk nemá rádo a vyhýbá se jeho používání. Ukážu vám, jak se několika jednoduchými triky promění váš blesk ze zabijáka atmosféry v nenápadného pomocníka. Provedu vás a naučím vás jak se zorientovat ve spoustě nastavení, které současné blesky nabízí. Až se s bleskem spřátelíme, přibereme do party další blesk a začneme opravdu kouzlit.


Co Vás čeká


Na praktických příkladech si postupně ukážeme a vysvětlíme základní funkce systémových blesků a jejich správné nastavení. Vyzkoušíme si nasvícení portrétu, reportáže i produktů pro e-shop. Rozluštíme záhadu kombinace stávajícího světla a světla blesku Od použití jednoho blesku nasazeném na fotopřístroji přejdeme k práci s volně umístěným bleskem. Další krok bude použití dvou a více blesků: Jak zařídit aby spolu komunikovali Jak upravit intenzitu jejich záblesku Jak správně vyvážit poměr stávajícího světla ke světlu blesků Vše bude předvedeno na praktických ukázkách. Velký prostor nechám jako vždy pro vaše dotazy

Pro koho je kurz určen


Kurz je pro všechny, které zajímá práce se systémovými blesky. Přestože se budu zabývat prací s přístroji Nikon, mnoho informací má univerzální platnost a tak se v kurzu dozví mnoho zajímavých věcí i majitelé jiných značek. Nebude se jednat o „srovnávací test“ ani o PR předvádění značky Nikon. Pochválím blesky Nikon tam, kde mi pomáhají v práci, ale nezatajím ani to, co mi práci ztěžuje.

Eduard Jahelka


Moje krédo profesionálního fotografa je jednoduché: „klient a a jeho přání jsou středem vesmíru. Každá fotografie musí v první řadě sdělit divákům to, proč byla pořízena. Správná kompozice a další estetické kvality jsou nedílnou součástí dobré fotografie“. Stejné zásady se držím i jako lektor. Cílem kurzu je vysvětlit studentům a naučit je to, co jim pomůže vyřešit problém, usnadní jim život a zlepší jejich výsledky. Pro kariéru fotografa jsem se rozhodl už na základní škole. Po vystudování SOU- obor fotograf a SOŠ- fotografie jsem získal praxi na mnoha fotografických pracovištích. Nejvíce mne to vždy táhlo ke studiové reklamní fotografii a portrétu. Od roku 1993 mám vlastní fotografické studio. Reference a ukázky z mé práce najdete na mých stránkách ( www.jahelka.com)

Videozáznam si můžete do 29. 1. koupit za zvýhodněnou cenu 490 Kč. Zakoupením kurzu nyní ušetříte 500 Kč!

Zde si mohou návštěvníci Digineffa kurz zakoupit

U příležitosti vysílání je výhodnější cena do 29.1 i u předchozího kurzu Ovládněte zrcadlovku Nikon s Edou Jahelkou.