Nezařazené

Otevírám Dílnu 2015

Sedmého února 2015 otevírám jarní běh své Dílny. Je to výukový program, který pořádám od roku 2008. V sérii minimálně dvaceti praktických cvičení si posluchači osvojí základy praktické fotografie. Jarní běh 2015 startuje s novinkou: je to moje metoda deseti zásad dobré fotografie. Ne sto, ne padesát, ale deset jednoduchých principů, které se lze snadno naučit a už se nikdy nezapomenou, jako nezapomenete, jak se plave nebo jezdí na kole. Tyto zásady zveřejňuji na Digineffu v rubrice Polopatě – ale co je to platné, vyzkoušet si to pod vedením lektora jen to pravé ořechové.

Sedmého února 2015 otevírám jarní běh své Dílny. Je to výukový program, který pořádám od roku 2008. V sérii minimálně dvaceti praktických cvičení si posluchači osvojí základy praktické fotografie. Jarní běh 2015 startuje s novinkou: je to moje metoda deseti zásad dobré fotografie. Ne sto, ne padesát, ale deset jednoduchých principů, které se lze snadno naučit a už se nikdy nezapomenou, jako nezapomenete, jak se plave nebo jezdí na kole. Tyto zásady zveřejňuji na Digineffu v rubrice Polopatě – ale co je to platné, vyzkoušet si to pod vedením lektora jen to pravé ořechové.Co je Dílna
Tento jarní běh 2015 otevírám pro dvacet posluchačů. Nepočítám s žádnými předběžnými znalostmi. Ke mně už přišli také lidi s krabicí s foťákem rovnou z krámu! Nejsou tam žádný veteráni z předchozích běhů Dílny, začínáme od Adama, pokročilejším neuškodí malé opáčko. Pokud jde o výbavu, předpokládá se přístroj schopný pokročilejší práce, tedy zrcadlovka nebo slušný kompakt s výměnnou optikou.
Fotit se učíme v praxi. Moje základna je v Dolních Břežanech, to je městečko na západním okraji Prahy, směr Libuš – Písnice, 4 km od Zbraslavi. Tam mám svůj ateliér a ve spřátelené kavárně máme prostor ke schůzkám a promítání fotek. Fotíme ovšem i v terénu, na různých místech, obvykle v Praze a jejím okolí.
Z fotek nafocených na semináři mi posluchači posílají 5 vybraných prací. Ty zařazuji do autorských galerií s okomentování jednotlivých prací. Galerie jsou přístupné posluchačům, jejich adresa není veřejná. Zde je ukázka, jak asi taková galerie vypadá, na kliknutí se dostanete do ukázkové galerie a uvidíte, jak vypadá v reálu:


Cyklus je půlroční a uzavřený, na závěr dostanou posluchači certifikát. Dílnou prošly už tři stovky posluchačů a vznikla komunita, která drží pospolu a navázala četná přátelství (i svatby byly 🙂 ). Absolventi se mohou dále účastnit života Dílny ve sdružení nazvaném Pražská mela, takže pokud je zájem, zůstaneme v kontaktu. Samozřejmě se počítá s poradenstvím stran nákupu techniky a dovedu někdy sehnat i zajímavé slevyCo se fotí
V únoru a březnu budeme mít seminář každou sobotu, osvědčila se dopoledne – pokud bude většinový zájem na odpoledne, lze se domluvit. Budeme procvičovat základní kompoziční zásady – budeme se scházet ve velkém ateliéru na Chodově (je to na metru a dá se tam snadno parkovat, je to vedle OSD Chodov). Ale pustíme se i do praktického focení – fotíváme tato jarní témata:
Karneval na Staroměstském náměstí
Výstava Motocykl na holešovickém Výstavišti
jaro v ZOO
jarní příroda – kvetou kandíky na Medníku
vyhlídka Máj nad Vltavou
v dubnu motýli ve Fata MorganěZe všech těchto akcí posílají posluchači svoje práce, já je komentuji a pro potřebu Dílny zveřejňuji v galeriích. Na této stránce ukázky ze seminárních prací.

Jak se přihlásit:
Mám cca 15 volných míst, celkový počet členů Dílny je 20, pět lidí se přihlásilol zatím bez vyhlášení. Cena semestru je 10 tisíc Kč plus DPH a platbu je možné rozdělit do dvou plateb. Zároveň vám na požádání vystavíme i dárkový certifikát. Bližší info vám dá produkční Dílny paní Veronika Šimáčková na čísle 775 994 445 , mail digineffprodukce@gmail.com. Vážným zájemcům dá mé telefonní číslo a rád zodpovím všechny dotazy. Přál bych si, abyste měli na Dílnu chuť! 🙂