Nezařazené

On-line mršič obrázků

Čas od času vyzkouším nějaký ten on-line editor fotek. Zatím mě nenadchnul žádný. Až před pár dny jsem narazil na zajímavý – který vyhovuje dnešní módě zprasit obrázky tak, aby je vlastní čočka nepoznala. Třeba se vám zalíbí, zkuste si ho taky, ukážu, jak na to.

Čas od času vyzkouším nějaký ten on-line editor fotek. Zatím mě nenadchnul žádný. Až před pár dny jsem narazil na zajímavý – který vyhovuje dnešní módě zprasit obrázky tak, aby je vlastní čočka nepoznala. Třeba se vám zalíbí, zkuste si ho taky, ukážu, jak na to.
Aplikace se jmenuje Pixlr. Jde o produkt nové divize Autodesku PSEB a najdeme ho na webové adrese pixlr.com/. Na této stránce toho najdeme víc, v nabídce je rozsáhlý on -line editor, který dokonce umí i masky a vrstvy, nicméně dnes se budeme zabývat druhým produktem Pixlr – o – express, který slibuje „retro vintage effects“. Lze ho stáhnout a instalovat, ale stejně úspěšně můžeme použít on-line variantu. Čímž se dostávám k tomu, proč jsem zatím byl k on-line aplikacím nedůvěřivý. Kdybych měl spojení s rychlostí uploadu deset mega, pak je mi to jedno, jestli mám editor doma v compu nebo někde v Tramtárii. Ale nemám 10 Mbs upload. Nicméně, tento Pixlr – o – expres stáhne ze serveru jen své nástroje, úprava se odehrává v operační paměti PC a vy pak jenom výsledek uložíte v plném rozlišení. Což je opravdu moc dobré. Jde o „vintage effects“, tedy jde o filtry, které způsobí crossprocessing, poškrábání, rámečky atd., množství filtrů, pro který jsou dnes oblíbené všelijaké ty Hipstamatiky a jim podobné nástroje pro chytré telefony.


Jakmile zvolíme „retro, objeví se úvodní stránka. Ta nabízí buď vaši webkameru, nebo výběr z disku na PC anebo pokusné obrázky – lze upravovat jejich nabízené fotky.


Začněme webkamerou, to jsem já:


Dole je půlkruh s třemi segmenty, červeným, modrým a žlutým. Ten červený nabízí různé způsoby crossprocessingu a laborování s ostrostí. Jednotlivé filtry jsou označené jménem. Takto vypadá Antonio:


Modrý segment umožní překrýt fotku škrábanci, lesky, světelnými pruhy. Volil jsem tyto kovové škrábance:


No a nakonec dojde na žlutý segment, tady zvolíme rámeček a fotku uložíme.


Zde je výsledek, je ovšem 640×480, fotka z webkamery za dvě stovky. Zkusím tedy – opět na sobě – pokročilejší variantu. Efekty lze doplňovat z vyšší nabídky a lze regulovat míru jejich aplikace.


Zvolil jsem teď fotku v normálním rozlišení, zase jsem to já. Pokračujeme v úpravě… Lze regulovat rozsah a krytí efektové vrstvy.


… a dodáme škrábance a vcelku starobylý vzhled.


… a jako rámeček jsem dodal perforaci kinofilmu, jakkoli nechápu, proč tu nenabízejí „fakt perforaci“, aby ten rámeček byl MEZI dírkami a měl poměr stran 2:3.


Takhle to vypadá, když je to hotové:


Jiná varianta:


…nebo takto…


a lze přímo stahovat a upravovat fotky z webu. Tohle je crossprocessovaný… jak on se jmenuje, je to docela známá tvář…


No a na závěr docela decentní retro s příjemným rámečkem.


Pak ten webový prohlížeč přepnete zpátky na Digineffa… a v počítači vám zůstanou jen upravené fotky, nic není instalováno, nepřibylo další smetí v registrech. Díky za to, Autodesku!

 

Nicméně, přiznám se, že jsem byl zvědavý na staženou variantu. Stáhl jsem, nainstaloval, naflákal smetí do registrů… a ono to funguje úplně stejně jako ta webová aplikace. Dobře mi tak, nemám bejt zvědavej, budu brzo starej.