Nezařazené

Olympus OM-D Photography Playground v Berlíně

Ve čtvrtek 25. dubna byla otevřena nová galerie experimentálního umění v někdejším skladu kulis berlínské opery Opernwerkstaetten Berlin.. Jde o to, vtáhnout diváka do děje, a byli jsme u toho. Důstojná předválečná budova se nalézá v Zinnovitzer Strasse 9. Dvanáct mladých umělců tu prezentuje svoje zhmotněné vize na sedmi tisících čtverečních metrech. Zadání bylo volné. Co je to prostor? Jak vnímáme prostor? Jak se mění (městský) prostor? Jak působí vnímání prostoru na lidské chování? Umělci odpovídali na tyto otázky po svém, graficky, sochařsky, architektonicky, scénograficky i dramaturgicky. Vernisáž se konala ve čtvrtek 25. dubna za přítomnosti špiček berlínského uměleckého světa, výstava potrvá do 24. května. Lze si zde vypůjčit Olympus OM-D a vytvářet vlastí fotografickou vizi. Je to zajímavý zážitek. Prostor je hodně drsný, industriální a v něm vystavené podivnosti, do kterých můžete vstoupit a komunikovat. Je to hodně inspirativní. Zde malá ukázka hravosti: Gulliver v Liliputu? Nahlíženo z druhé strany naopak vypadá prostředí kouzelného pokoje jako obří. Instalace Martina Butlera


Fotograf Oleg Homola z toho byl … celý mimo. Ale nedal se, však také podle zadání bylo třeba dívat se klíčovou dírkou..


Ulice zborceného prostoru, vyplněná hlukem, vytvcořil Švýcar Zimoun. Bambulky rytmicky buší do stěn, vznikázvukově – prostorový vjem.


Laserová show, kde bylo možné si vyzkoušet malování světlem na OM-D. Dílo londýnské skupiny United Visual ArtistsObjevil jsem (poradili mi) postupné vykreslování obrazu na displeji, skvělá věc, brzy předvedu na videu!


Prostor, ve kterém zanecháte stopy. Je vytvořen z desek a kubusů z měkkého plastu, do něhož se mírně boříte. Vytvořili studenti Universität der Künste Berlin .


No a pak ztratíte schopnost rozeznávat, co je instalace a co je reál. Je to instalace, nebo prostě chodba mezi instalacemi?


No a nakonec moje kreace… vstup na toaletu.


Po stránce technické tu Olík dostane celkem zabrat, je to hodně nízká světelná hladina, zato vysoké světelné kontrasty. Takže ten OM-D se tu opravdu dá hodně procvičit…