Nezařazené

Olympus E420 (info)


Komentář redakce:
dá se, že jde o další krok k „zrcadlovce bez zrcadla“: tento model určený širším vrstvám fotografující veřejnosti zvládá s některými objektivy ostření na čipu, tedy na CCD snímaču, jako mají kompakty. S novým systémem ostření zatím plně spolupracují jen objektivy ZUIKO DIGITAL 14-42mm 1:3.5-5.6, ZUIKO DIGITAL 40-150mm 1:4.0-5.6 a ZUIKO DIGITAL 25mm 1:2.8. Takhle nasucho se dá těžko posoudit výkon nového systému měření – půjde o rychlost a přesnost, nicméně cesta je jasná. Live view se v tomto modelu prosazuje agresivněji než kdykoli před tím a Olympus, jako průkopník live view, si tady udržuje náskok.
Zajímavé je nasazení pevného skla s ohniskem 25 mm a světelností F2.8 jako jedno z řešení „základního objektivu“, tím jsme na klasické „padesátce“, na které jsme vyrůstali kdysi v éře kinofilmu – a před érou zoomů! Je to odvážný pokus – jistě se najdou lidé, kteří toto zdánlivě protismyslné opatření ocení.
Díky ostření na snímači je možné implementovat rozpoznávání tváře, tedy další funkci, kterou známe jenom z kompaktů. Teď už se dá čekat jenom poslední věc, která by zněla ještě před nedávnem jako sci-fi, kdy bude moci zrcadlovka v live view modu natáčet video… Troufnu si odhadnout, že je to na spadnutí a že se toho dočkáme ještě letos.
Kdyby byl k tomuto tělu širokorozsahový zoom, tak to bude jako trochu větší EVF kompakt – a to je něco, co by si jistě mnohý z nás chtěl ve své kapse kabátu mít!


Tisková zpráva

Digitální zrcadlovka Olympus E-420 přináší výjimečně kompaktní tvar a profesionální kvalitu

Praha, 5. března 2008 – Nejnovější přírůstek Olympus E-Systému, digitální zrcadlovka Olympus E-420, představuje výhru jak pro zkušené fotografy, tak pro zákazníky, kteří s digitální zrcadlovkou teprve začínají. Uživatelé získají prvotřídní kvalitu digitální zrcadlovky, a přitom si vychutnají jednoduchost ovládání, která bývá obvykle spojována pouze s kompaktními fotoaparáty. E-420 nabízí funkci živého náhledu Live View  na LCD obrazovce, která významně usnadňuje kompozici záběru. Kromě toho patří mezi nejmenší a nejlehčí digitální zrcadlovky na světě, takže je úžasně mobilní. Vejde se prakticky kamkoli, třeba do malého batůžku na krátké výlety nebo i do dámské kabelky. To z ní dělá ideálního společníka pro novináře, cestovatele nebo dobrodruhy, kteří ocení její přenosnost, kvalitu a skvělý poměr výkon-cena. Snadno ovladatelná E-420 s 10 megapixely nabízí 28 expozičních režimů pokrývajících širokou škálu fotografických situacích a je připravena k použití bez dlouhých příprav. V prodeji se objeví koncem dubna 2008.

Vyšší výkon, snadnější ovládání
S novou E-420 společnost Olympus opět dokazuje, ze výkonnou digitální zrcadlovku si může vychutnat opravdu každý. Přestože má ještě větší potenciál než její předchůdce, nabízí tento nový model řady E-systém extrémně snadné ovládání a neuvěřitelně lehké, kompaktní a přenosné provedení.
Nezáleží na tom, jak moc zkušený fotograf s ní pracuje, pořízené snímky budou vždy vysoce kvalitní. Kompletní univerzálnost zaručuje 28 fotografických režimů, včetně automatického, poloautomatického a manuálního režimu. Přístroj si přitom zachovává snadnou ovladatelnost a všechny výhody digitální zrcadlovky.

Výkonný Live MOS snímač s 10 megapixely zajišťuje skvělé rozlišení pro ostré detailně prokreslené snímky, čemuž napomáhá také obrazový procesor TruePic III , díky kterému je umožněna také implementace technologie korekce stínů Shadow Adjustment Technology (SAT). Tato technologie garantuje výjimečně realistické snímky s výraznou redukcí šumu a také vyšší rychlost zpracování. Sekvenční snímání umožňuje až 3,5 s/s při plném rozlišení (ve formátu RAW až 8 snímků v řadě).

Prvotřídní ochranu proti prachu poskytuje speciální filtr Supersonic Wave Filter, vyvinutý společností Olympus. Jde o systém redukce prachu vytvořený pro všechny digitální zrcadlovky Olympus E-systém, který přináší světově jedinečné řešení ochrany proti usazování prachu na obrazovém snímači pomocí ultrazvukových vibrací.

Intuitivní ovládání  
E-420 nabízí ty nejpokročilejší funkce při naprosto přirozené stavbě těla a umožňuje prakticky komukoli dosáhnout nejvyšší fotografické úrovně. S živým náhledem může uživatel snadno provést kompozici záběru na veliké 2.7”/6,9 cm antisluneční HyperCrystal II LCD obrazovce, která stoprocentně pokrývá snímanou scénu.

V režimu živého náhledu snímku „Perfect Shot Preview“ si fotograf může v reálném čase přímo na obrazovce ověřit efekt různých nastavení včetně korekce expozice či vyvážení bílé. Kromě toho lze využít náhledu hloubky ostrosti, technologii pro rozeznání obličeje – Face Detection, či režim korekce stínů. LCD obrazovka při zaměřování záběru nabízí sedmi a desetinásobné přiblížení fotografovaného objektu, což usnadňuje a upřesňuje manuální zaostřování při makro záběrech.

Pro snadnější zaostřování je k dispozici také funkce autofokusu.
Kromě profesionálního zaostřovacího AF systému s fázovou detekcí zahrnuje E- 420 také AF systém porovnání kontrastu přímo na obrazovém snímači*. Ten umožňuje v některých situacích pohotovější zaostření objektů, jelikož se při samotném zaostřování v režimu živého náhledu nemusí zrcátko sklápět dolů. Zahrnutí AF systému s porovnání kontrastu umožňuje okamžitě vidět efekt zaostření přímo na LCD obrazovce s živým náhledem, což je pro každého fotografa nesporná výhoda.

Vestavěný blesk ještě zvyšuje flexibilitu přístroje. K dispozici je také možnost bezdrátového ovládání několika externích blesků rozestavěných až ve třech skupinách. Při použití blesků Olympus FL-36R a FL-50R lze dálkově ovládat více blesků, čímž se výrazně rozšiřují možnosti osvětlení objektu. Citlivost lze nastavit od ISO 100 až 1600. E-420 je každopádně všestranným společníkem, a to i ve ztížených světelných podmínkách a v situacích, kdy je použití blesku nevhodné.

K dispozici je 38 jazykových verzí menu, takže fotoaparátu snadno porozumí opravdu každý. Vysokorychlostní USB 2.0 rozhraní zaručuje rychlý přenos dat, a díky nabíjecí baterii s vysokou životností můžete fotografovat „klidně přesčas“.

Člen rodiny Olympus E-systém
E-420 je kompatibilní prakticky s celým příslušenstvím řady Olympus E-systém. Toto příslušenství, odpovídající standardu Four Thirds, otevírá dveře  neuvěřitelné řadě fotografických možností. Všechny objektivy 4/3 standardu mají například téměř telecentrické složení optické soustavy, zaručující perfektní ostrost od okraje k okraji. Kromě toho 4/3 systém umožňuje vytvořit mnohem menší rozměry těl i objektivů, takže je fotoaparát velice kompaktní. Tato výhoda se dokonale prezentuje u E-420, kterou si můžete vzít s sebou kamkoli a která je jednou z nejmenších a nejlehčích digitálních zrcadlovek na světě. Pro zdůraznění tohoto faktu nyní představuje Olympus nový ultra kompaktní (tzv. „pancake“) objektiv ZUIKO DIGITAL 25 mm 1:2.8 (ekv. 50 mm na 35 mm fotoaparátu). Tento jedinečný objektiv má extrémně krátký tubus a kompaktní design a stává se tak ideálním doplňkem kompaktní zrcadlovky E-420.  Svými malými rozměry připomíná tento komplet legendární, světově proslulou řadu Olympus OM.

Jako atraktivní doplněk tohoto elegantního modelu je v nabídce také pouzdro v retro stylu, které se připevňuje ke spodní straně fotoaparátu. Je celokožené a bude se dodávat v bílé, hnědé nebo černé barvě.

Nejnovější přírůstek do rodiny fotoaparátů Olympus E-systém, model Olympus E-420 se objeví v prodeji koncem dubna 2008.

Olympus E-420 – hlavní specifikace:

Extrémně snadné ovládání – vybalte a foťte
Jedna z nejmenších a nejlehčích digitálních zrcadlovek – pro snadnou přenosnost
10.0 MP Live MOS senzor
Live View – živý náhled pro snadnou kompozici
Náhled snímku „Perfect Shot Preview“ pro přesnou kontrolu provedených úprav a nastavení v režimu živého náhledu na LCD
Zdokonalený živý náhled s automatickým zaostřováním, technologií rozpoznání obličejů a korekcí stínů, a AF režim využívající systém porovnání fázového rozdílu
Zdokonalené zaostřování AF, systém porovnání kontrastu i systém porovnání fázového rozdílu*
TruePic III obrazový procesor
Vysoce kontrastní 2.7”/6.9cm HyperCrystal II LCD obrazovka s pozorovacím úhlem až 176°
Antiprachový filtr – Supersonic Wave Filter – pro ochranu proti prachu
28 fotografických režimů (včetně 5 expozičních, 5 kreativních a 18 scénických režimů)
Vestavěný výklopný blesk (GN 10)
Bezdrátové dálkové řízení blesků (až ve 3 skupinách)
Sekvence až 3,5 s./s. – celkem až 8 snímků ve formátu RAW
Manuální vyvážení bílé
Funkce aretace AF/AE
ISO 100 – 1600
Funkce náhledu hloubky ostrosti
49-zónové integrální měření expozice
Funkce expoziční řady – bracketing (expozice, vyvážení bílé, zaostření)
Informační panely pro začátečníky i pokročilé
Zobrazení detailních informací o přehrávaném snímku plus histogram
Založen na standardu 4/3 (Four Thirds)
Slot pro dvě paměťové karty (pro xD-Picture Card a CompactFlash)

Olympus E-420 bude v prodeji v těchto kitech:

Olympus E-420 Kit
(E-420 tělo + objektiv ZUIKO DIGITAL ED 14-42mm 1:3.5-5.6)
Olympus E-420 Double Zoom Kit
(E-420 tělo + objektivy ZUIKO DIGITAL ED 14-42mm 1:3.5-5.6 a ZUIKO DIGITAL ED 40-150mm 1:4.0-5.6)
Olympus E-420 Pancake Kit
(E-420 tělo + objektiv ZUIKO DIGITAL 25mm 1:2.8 lens)

*    Plně kontrastní AF zaostřovací systém je k dispozici s objektivy ZUIKO DIGITAL 14-42mm 1:3.5-5.6, ZUIKO DIGITAL 40-150mm 1:4.0-5.6 a novým objektivem ZUIKO DIGITAL 25mm 1:2.8 “pancake”. Na www stránkách bude k dispozici nový firmware pro ostatní objektivy, zakoupené v minulosti. Všechny ostatní objektivy využívají systém porovnání fázového rozdílu.

Dodatek:

Technologie rozeznání tváře  (Face Detection)
Technologie, která vyhledává obličeje v záběru a dokáže je rozeznat jako hlavní fotografovaný objekt. Potom je automaticky zaostří a optimálně nastaví expoziční hodnoty tak, že výsledkem je ideálně exponovaný snímek zaostřený na těch správných místech.

HyperCrystal LCD
Technologie polopropustných vrstev, používaná v LCD obrazovkách, kdy se aplikuje dodatečná vrstva na spodní část LCD pro odražení světla z externích světelných zdrojů. To zlepšuje jas LCD obrazovky, takže dokonce i za přímého slunečního svitu jsou snímky zobrazeny ostře a s třikrát vyšším kontrastem oproti běžným displejům. Umožňuje také prohlížení z úhlů až 176° aniž by docházelo k odleskům či stínění. Snímky lze tedy komponovat z různých úhlů, a může si je prohlížet několik lidí najednou.

Živý náhled
Představuje alternativu ke komponování záběrů pomocí optického hledáčku. Obraz přenášený skrz objektiv k obrazovému snímači se zobrazuje přímo na LCD obrazovce fotoaparátu. Většina kompaktních digitálních fotoaparátů již živý náhled využívá dlouhá léta, u digitální zrcadlovky je tato funkce novinkou. První digitální zrcadlovka na světe, která funkci živého náhledu uvedla, byl model Olympus E-330.

Bezdrátové řízení a odpalování blesků
Uživatel může nyní ovládat, nastavovat a odpalovat blesky dálkově přímo z fotoaparátu. Žádné zbytečné kabely tak již nesou zapotřebí. Nezávisle na sobě lze nastavit intenzitu až tří samostatných skupin blesků. Celkem 4 kanály zase zabezpečují, že se více uživatelů blízko sebe nebude vzájemně rušit. Stejně tak je možné nastavit dosah ovládání v několika stupních.

Technologie Shadow Adjustment (korekce stínů)
Jedná se o technologii navrženou pro vylepšení expozice u snímků s tmavými oblastmi. Speciální snímač, který funguje podobně jako lidské oko, identifikuje tmavé části kompozice (např. stín pod stromem) a fotoaparát odpovídajícím způsobem upraví nastavení expozice pro tyto oblasti. Výsledkem je realističtější a detailněji prokreslená fotografie.

Antiprachový filtr – Supersonic Wave Filter
Prach, který se dostane do digitálních zrcadlovek, například během výměny objektivu, může poškodit snímky – pokud není odstraněn. Se speciálním antiprachovým filtrem Supersonic Wave Filter je potenciální prach eliminován. Čirá membrána umístěna mezi závěrkou fotoaparátu a senzorem zaručuje, že se prach nemůže usadit přímo na senzoru. Místo toho se částečky prachu usadí na tomto filtru a při jeho aktivaci jsou setřeseny pomocí ultrazvukových vibrací na adhesivní pásku. Olympus byl prvním výrobcem, který použil tuto unikátní antiprachovou ochranu u digitálních zrcadlovek.  

TruePic III obrazový procesor
Jedná se o nejmodernější obrazový procesor společnosti Olympus. Automaticky zdokonaluje obrazové aspekty pořízených snímků: barevnou reprodukci (rozsah barev, saturaci a jas), obrazovou ostrost (redukuje obrazový šum a zdokonaluje podání okrajů) a zároveň zrychluje zpracování dat.

Své otázky a požadavky na další informace směřujte na:

Ondřeje Typolta
marketingového ředitele
Olympus C&S, spol. s r.o.
tel: 221 985 252
e-mail: ondrej.typolt@olympus-europa.com

Komentář redakce:
dá se, že jde o další krok k „zrcadlovce bez zrcadla“: tento model určený širším vrstvám fotografující veřejnosti zvládá s některými objektivy ostření na čipu, tedy na CCD snímaču, jako mají kompakty. S novým systémem ostření zatím plně spolupracují jen objektivy ZUIKO DIGITAL 14-42mm 1:3.5-5.6, ZUIKO DIGITAL 40-150mm 1:4.0-5.6 a ZUIKO DIGITAL 25mm 1:2.8. Takhle nasucho se dá těžko posoudit výkon nového systému měření – půjde o rychlost a přesnost, nicméně cesta je jasná. Live view se v tomto modelu prosazuje agresivněji než kdykoli před tím a Olympus, jako průkopník live view, si tady udržuje náskok.
Zajímavé je nasazení pevného skla s ohniskem 25 mm a světelností F2.8 jako jedno z řešení „základního objektivu“, tím jsme na klasické „padesátce“, na které jsme vyrůstali kdysi v éře kinofilmu – a před érou zoomů! Je to odvážný pokus – jistě se najdou lidé, kteří toto zdánlivě protismyslné opatření ocení.
Díky ostření na snímači je možné implementovat rozpoznávání tváře, tedy další funkci, kterou známe jenom z kompaktů. Teď už se dá čekat jenom poslední věc, která by zněla ještě před nedávnem jako sci-fi, kdy bude moci zrcadlovka v live view modu natáčet video… Troufnu si odhadnout, že je to na spadnutí a že se toho dočkáme ještě letos.
Kdyby byl k tomuto tělu širokorozsahový zoom, tak to bude jako trochu větší EVF kompakt – a to je něco, co by si jistě mnohý z nás chtěl ve své kapse kabátu mít!


Tisková zpráva

Digitální zrcadlovka Olympus E-420 přináší výjimečně kompaktní tvar a profesionální kvalitu

Praha, 5. března 2008 – Nejnovější přírůstek Olympus E-Systému, digitální zrcadlovka Olympus E-420, představuje výhru jak pro zkušené fotografy, tak pro zákazníky, kteří s digitální zrcadlovkou teprve začínají. Uživatelé získají prvotřídní kvalitu digitální zrcadlovky, a přitom si vychutnají jednoduchost ovládání, která bývá obvykle spojována pouze s kompaktními fotoaparáty. E-420 nabízí funkci živého náhledu Live View  na LCD obrazovce, která významně usnadňuje kompozici záběru. Kromě toho patří mezi nejmenší a nejlehčí digitální zrcadlovky na světě, takže je úžasně mobilní. Vejde se prakticky kamkoli, třeba do malého batůžku na krátké výlety nebo i do dámské kabelky. To z ní dělá ideálního společníka pro novináře, cestovatele nebo dobrodruhy, kteří ocení její přenosnost, kvalitu a skvělý poměr výkon-cena. Snadno ovladatelná E-420 s 10 megapixely nabízí 28 expozičních režimů pokrývajících širokou škálu fotografických situacích a je připravena k použití bez dlouhých příprav. V prodeji se objeví koncem dubna 2008.

Vyšší výkon, snadnější ovládání
S novou E-420 společnost Olympus opět dokazuje, ze výkonnou digitální zrcadlovku si může vychutnat opravdu každý. Přestože má ještě větší potenciál než její předchůdce, nabízí tento nový model řady E-systém extrémně snadné ovládání a neuvěřitelně lehké, kompaktní a přenosné provedení.
Nezáleží na tom, jak moc zkušený fotograf s ní pracuje, pořízené snímky budou vždy vysoce kvalitní. Kompletní univerzálnost zaručuje 28 fotografických režimů, včetně automatického, poloautomatického a manuálního režimu. Přístroj si přitom zachovává snadnou ovladatelnost a všechny výhody digitální zrcadlovky.

Výkonný Live MOS snímač s 10 megapixely zajišťuje skvělé rozlišení pro ostré detailně prokreslené snímky, čemuž napomáhá také obrazový procesor TruePic III , díky kterému je umožněna také implementace technologie korekce stínů Shadow Adjustment Technology (SAT). Tato technologie garantuje výjimečně realistické snímky s výraznou redukcí šumu a také vyšší rychlost zpracování. Sekvenční snímání umožňuje až 3,5 s/s při plném rozlišení (ve formátu RAW až 8 snímků v řadě).

Prvotřídní ochranu proti prachu poskytuje speciální filtr Supersonic Wave Filter, vyvinutý společností Olympus. Jde o systém redukce prachu vytvořený pro všechny digitální zrcadlovky Olympus E-systém, který přináší světově jedinečné řešení ochrany proti usazování prachu na obrazovém snímači pomocí ultrazvukových vibrací.

Intuitivní ovládání  
E-420 nabízí ty nejpokročilejší funkce při naprosto přirozené stavbě těla a umožňuje prakticky komukoli dosáhnout nejvyšší fotografické úrovně. S živým náhledem může uživatel snadno provést kompozici záběru na veliké 2.7”/6,9 cm antisluneční HyperCrystal II LCD obrazovce, která stoprocentně pokrývá snímanou scénu.

V režimu živého náhledu snímku „Perfect Shot Preview“ si fotograf může v reálném čase přímo na obrazovce ověřit efekt různých nastavení včetně korekce expozice či vyvážení bílé. Kromě toho lze využít náhledu hloubky ostrosti, technologii pro rozeznání obličeje – Face Detection, či režim korekce stínů. LCD obrazovka při zaměřování záběru nabízí sedmi a desetinásobné přiblížení fotografovaného objektu, což usnadňuje a upřesňuje manuální zaostřování při makro záběrech.

Pro snadnější zaostřování je k dispozici také funkce autofokusu.
Kromě profesionálního zaostřovacího AF systému s fázovou detekcí zahrnuje E- 420 také AF systém porovnání kontrastu přímo na obrazovém snímači*. Ten umožňuje v některých situacích pohotovější zaostření objektů, jelikož se při samotném zaostřování v režimu živého náhledu nemusí zrcátko sklápět dolů. Zahrnutí AF systému s porovnání kontrastu umožňuje okamžitě vidět efekt zaostření přímo na LCD obrazovce s živým náhledem, což je pro každého fotografa nesporná výhoda.

Vestavěný blesk ještě zvyšuje flexibilitu přístroje. K dispozici je také možnost bezdrátového ovládání několika externích blesků rozestavěných až ve třech skupinách. Při použití blesků Olympus FL-36R a FL-50R lze dálkově ovládat více blesků, čímž se výrazně rozšiřují možnosti osvětlení objektu. Citlivost lze nastavit od ISO 100 až 1600. E-420 je každopádně všestranným společníkem, a to i ve ztížených světelných podmínkách a v situacích, kdy je použití blesku nevhodné.

K dispozici je 38 jazykových verzí menu, takže fotoaparátu snadno porozumí opravdu každý. Vysokorychlostní USB 2.0 rozhraní zaručuje rychlý přenos dat, a díky nabíjecí baterii s vysokou životností můžete fotografovat „klidně přesčas“.

Člen rodiny Olympus E-systém
E-420 je kompatibilní prakticky s celým příslušenstvím řady Olympus E-systém. Toto příslušenství, odpovídající standardu Four Thirds, otevírá dveře  neuvěřitelné řadě fotografických možností. Všechny objektivy 4/3 standardu mají například téměř telecentrické složení optické soustavy, zaručující perfektní ostrost od okraje k okraji. Kromě toho 4/3 systém umožňuje vytvořit mnohem menší rozměry těl i objektivů, takže je fotoaparát velice kompaktní. Tato výhoda se dokonale prezentuje u E-420, kterou si můžete vzít s sebou kamkoli a která je jednou z nejmenších a nejlehčích digitálních zrcadlovek na světě. Pro zdůraznění tohoto faktu nyní představuje Olympus nový ultra kompaktní (tzv. „pancake“) objektiv ZUIKO DIGITAL 25 mm 1:2.8 (ekv. 50 mm na 35 mm fotoaparátu). Tento jedinečný objektiv má extrémně krátký tubus a kompaktní design a stává se tak ideálním doplňkem kompaktní zrcadlovky E-420.  Svými malými rozměry připomíná tento komplet legendární, světově proslulou řadu Olympus OM.

Jako atraktivní doplněk tohoto elegantního modelu je v nabídce také pouzdro v retro stylu, které se připevňuje ke spodní straně fotoaparátu. Je celokožené a bude se dodávat v bílé, hnědé nebo černé barvě.

Nejnovější přírůstek do rodiny fotoaparátů Olympus E-systém, model Olympus E-420 se objeví v prodeji koncem dubna 2008.

Olympus E-420 – hlavní specifikace:

Extrémně snadné ovládání – vybalte a foťte
Jedna z nejmenších a nejlehčích digitálních zrcadlovek – pro snadnou přenosnost
10.0 MP Live MOS senzor
Live View – živý náhled pro snadnou kompozici
Náhled snímku „Perfect Shot Preview“ pro přesnou kontrolu provedených úprav a nastavení v režimu živého náhledu na LCD
Zdokonalený živý náhled s automatickým zaostřováním, technologií rozpoznání obličejů a korekcí stínů, a AF režim využívající systém porovnání fázového rozdílu
Zdokonalené zaostřování AF, systém porovnání kontrastu i systém porovnání fázového rozdílu*
TruePic III obrazový procesor
Vysoce kontrastní 2.7”/6.9cm HyperCrystal II LCD obrazovka s pozorovacím úhlem až 176°
Antiprachový filtr – Supersonic Wave Filter – pro ochranu proti prachu
28 fotografických režimů (včetně 5 expozičních, 5 kreativních a 18 scénických režimů)
Vestavěný výklopný blesk (GN 10)
Bezdrátové dálkové řízení blesků (až ve 3 skupinách)
Sekvence až 3,5 s./s. – celkem až 8 snímků ve formátu RAW
Manuální vyvážení bílé
Funkce aretace AF/AE
ISO 100 – 1600
Funkce náhledu hloubky ostrosti
49-zónové integrální měření expozice
Funkce expoziční řady – bracketing (expozice, vyvážení bílé, zaostření)
Informační panely pro začátečníky i pokročilé
Zobrazení detailních informací o přehrávaném snímku plus histogram
Založen na standardu 4/3 (Four Thirds)
Slot pro dvě paměťové karty (pro xD-Picture Card a CompactFlash)

Olympus E-420 bude v prodeji v těchto kitech:

Olympus E-420 Kit
(E-420 tělo + objektiv ZUIKO DIGITAL ED 14-42mm 1:3.5-5.6)
Olympus E-420 Double Zoom Kit
(E-420 tělo + objektivy ZUIKO DIGITAL ED 14-42mm 1:3.5-5.6 a ZUIKO DIGITAL ED 40-150mm 1:4.0-5.6)
Olympus E-420 Pancake Kit
(E-420 tělo + objektiv ZUIKO DIGITAL 25mm 1:2.8 lens)

*    Plně kontrastní AF zaostřovací systém je k dispozici s objektivy ZUIKO DIGITAL 14-42mm 1:3.5-5.6, ZUIKO DIGITAL 40-150mm 1:4.0-5.6 a novým objektivem ZUIKO DIGITAL 25mm 1:2.8 “pancake”. Na www stránkách bude k dispozici nový firmware pro ostatní objektivy, zakoupené v minulosti. Všechny ostatní objektivy využívají systém porovnání fázového rozdílu.

Dodatek:

Technologie rozeznání tváře  (Face Detection)
Technologie, která vyhledává obličeje v záběru a dokáže je rozeznat jako hlavní fotografovaný objekt. Potom je automaticky zaostří a optimálně nastaví expoziční hodnoty tak, že výsledkem je ideálně exponovaný snímek zaostřený na těch správných místech.

HyperCrystal LCD
Technologie polopropustných vrstev, používaná v LCD obrazovkách, kdy se aplikuje dodatečná vrstva na spodní část LCD pro odražení světla z externích světelných zdrojů. To zlepšuje jas LCD obrazovky, takže dokonce i za přímého slunečního svitu jsou snímky zobrazeny ostře a s třikrát vyšším kontrastem oproti běžným displejům. Umožňuje také prohlížení z úhlů až 176° aniž by docházelo k odleskům či stínění. Snímky lze tedy komponovat z různých úhlů, a může si je prohlížet několik lidí najednou.

Živý náhled
Představuje alternativu ke komponování záběrů pomocí optického hledáčku. Obraz přenášený skrz objektiv k obrazovému snímači se zobrazuje přímo na LCD obrazovce fotoaparátu. Většina kompaktních digitálních fotoaparátů již živý náhled využívá dlouhá léta, u digitální zrcadlovky je tato funkce novinkou. První digitální zrcadlovka na světe, která funkci živého náhledu uvedla, byl model Olympus E-330.

Bezdrátové řízení a odpalování blesků
Uživatel může nyní ovládat, nastavovat a odpalovat blesky dálkově přímo z fotoaparátu. Žádné zbytečné kabely tak již nesou zapotřebí. Nezávisle na sobě lze nastavit intenzitu až tří samostatných skupin blesků. Celkem 4 kanály zase zabezpečují, že se více uživatelů blízko sebe nebude vzájemně rušit. Stejně tak je možné nastavit dosah ovládání v několika stupních.

Technologie Shadow Adjustment (korekce stínů)
Jedná se o technologii navrženou pro vylepšení expozice u snímků s tmavými oblastmi. Speciální snímač, který funguje podobně jako lidské oko, identifikuje tmavé části kompozice (např. stín pod stromem) a fotoaparát odpovídajícím způsobem upraví nastavení expozice pro tyto oblasti. Výsledkem je realističtější a detailněji prokreslená fotografie.

Antiprachový filtr – Supersonic Wave Filter
Prach, který se dostane do digitálních zrcadlovek, například během výměny objektivu, může poškodit snímky – pokud není odstraněn. Se speciálním antiprachovým filtrem Supersonic Wave Filter je potenciální prach eliminován. Čirá membrána umístěna mezi závěrkou fotoaparátu a senzorem zaručuje, že se prach nemůže usadit přímo na senzoru. Místo toho se částečky prachu usadí na tomto filtru a při jeho aktivaci jsou setřeseny pomocí ultrazvukových vibrací na adhesivní pásku. Olympus byl prvním výrobcem, který použil tuto unikátní antiprachovou ochranu u digitálních zrcadlovek.  

TruePic III obrazový procesor
Jedná se o nejmodernější obrazový procesor společnosti Olympus. Automaticky zdokonaluje obrazové aspekty pořízených snímků: barevnou reprodukci (rozsah barev, saturaci a jas), obrazovou ostrost (redukuje obrazový šum a zdokonaluje podání okrajů) a zároveň zrychluje zpracování dat.

Své otázky a požadavky na další informace směřujte na:

Ondřeje Typolta
marketingového ředitele
Olympus C&S, spol. s r.o.
tel: 221 985 252
e-mail: ondrej.typolt@olympus-europa.com