Nezařazené

Olympus E-510 (info)


Komentář Digineffu:
Tento model se chlubí několika „nej“. Systém 4/3, který je co do velikosti čipu někde na půl cesty mezi běžnými čipy užívanými v kompaktech a formátem APS-C, umožňuje úspornou konstrukci jak těla, tak optiky, takže celá řada E je relativně malá a lehká. Ultrasonický protiprachový filtr patří už dlouho k trumfům této řady. Chyběla jen stabilizace obrazu a ta je doplněna také. To vše spolu s živým náhledem na velkém LCD displeji je velmi dobrá výbava. odejme ještě, že Olympus je průkopníkem stavového displeje na LCD displeji na zadní stěně přístroje, což značně usnadňuje ovládání.

Systém 4/3 se však nestal obecně uznávaným standardem, naopak standardem pro zrcadlovky se stal APS-C či rozměrově jemu příbuzný DX. To u se přizpůsobili i výrobci optiky, takže dnes už existuje široká nabídka objektivů s optimalizovaným středem, které tedy nejsou vhodné po použití v analogových nebo fullsizových zrcadlovkách 24×36, avšak v DSLR slouží velmi dobře. V současnosti je tedy DSLR od Olympusu spíše zvláštností než etalonem, kterému se ostatní budou přizpůsobovat. Zkušenosti s modelem E-500 jsou velmi dobré a to, co oznamuje tisková zpráva, je jistě povzbuzující. Jistě se najde dost zájemců, kteří neradi chodí cestami, jimiž se ubírá většinový dav.

Tisková zpráva Olympusu:

Praha, 5. března 2007 – Fotoaparát Olympus E-510 je vybaven profesionálními funkce a zahrnuje nejmodernější technologie: jeho výkon je famózní. Tento nástupce předchozího modelu E-500 nabízí fotografům pohodlnější způsob kompozice – a to díky živému náhledu, přímo na své 6,4 cm antisluneční LCD obrazovce, který je u digitálních zrcadlovek neobvyklý. Vestavěným obrazovým stabilizátorem společnost Olympus opět potvrzuje svou pozici technologického průkopníka. Jelikož je stabilizátor zabudován přímo do těla přístroje, odpadají nákladné investice do nových nákladných objektivů s vestavěnými stabilizátory. Nový obrazový procesor přináší výrazně lepší snímky, excelentně redukuje šum a celkově pozvedá kvalitu výsledků na zcela novou úroveň. Stejně jako u všech fotoaparátů E-systému je eliminována hrozba prachu. E-510 zahrnuje patentovaný antiprachový filtr – Supersonic Wave Filter, který byl jako první svého druhu představen v roce 2003. Nový Live MOS snímač v tomto fotoaparátu, založeném na 4/3 standardu (Four Thirds), nabízí 10 milionů pixelů pro detailní snímání s vysokým rozlišením.

Pokročilé technologie, výjimečná kvalita

Chtějte pouze ty nejnovější technologie. Společnost Olympus je věrná své pověsti jednoho ze světových leaderů na poli digitální fotografie a vybavila tělo E- 510 stabilizátorem obrazu, takže odpadá nutnost stabilizátoru v jednotlivých objektivech, jak tomu je u jiných digitálních zrcadlovek. Vychutnejte si ochranu proti nechtěnému rozmazání snímku, způsobenému pohybem fotoaparátu při práci s dlouhými expozičními časy nebo vysokým přiblížením pomocí teleobjektivu: neriskujte rozostření snímku při důležitých událostech anebo v situacích, kdy nemáte po ruce stativ. Vše, co potřebujete pro ochranu svých snímků, je obrazový stabilizátor vestavěný přímo do těla této nové výkonné zrcadlovky. Jistě oceníte také velmi realistickou barevnou reprodukci a excelentní redukci šumu.

Díky živému náhledu přímo na LCD obrazovce nabírá fotografování s digitální zrcadlovkou nový a vzrušující směr. Získáte absolutně přesné zaostření – v režimu manuálního zaostřování si můžete záběry na 6,4 cm antisluneční LCD obrazovce 6x nebo 10x zvětšit. Automatické zaostřování je snadné: aktivuje se stisknutím tlačítka AEL. Zrcátko se na okamžik sklopí, dojde k automatickému zaostření a zrcátko se následně vrátí do původní polohy. Díky vysoké rychlosti zpracování obrazu v sekvenčním snímání (při rychlosti 3 snímků za sekundu s celkem 7 snímky v řadě ve formátu RAW), vám neunikne žádný skvělý okamžik.

Pohodlí a absolutní kontrola

Užívejte si komfortu dokonale praktického designu E- 510. Jak expozici, tak i kompenzaci vyvážení bílé si lze prohlédnout přímo na LCD, snadno tak provedete perfektní nastavení světla a barev. K dispozici je také funkce histogramu pro výjimečně přesnou kontrolu expozice. E-510 je jedinečná: je plně schopna uspokojit nároky zkušeného profesionála řadou manuálních nastavení, ale zároveň nabízí i 18 snadno ovladatelných scénických programů jako makro a xD panorama. Barevné režimy a černo-bílé filtry dodávají další rozměr kreativním schopnostem této digitální zrcadlovky.

Ukládat data lze na dva typy paměťových karet – xD-Picture Card a CompactFlash, takže i uživatelé přecházející z kompaktních fotoaparátů Olympus mohou i nadále využívat své současné paměťové karty, které navíc umožňují využití scénického programu xD panorama. Menu v 10 jazykových verzích a dalších 15 jazyků ke stažení z internetu znamenají, že E-510 je srozumitelná každému po celé Evropě. Vysokorychlostní USB garantuje extra rychlý přenos snímků do počítače nebo foto tiskárny. S Olympus E-510 vám neunikne žádný akční záběr. S funkcí bracketing fotoaparát pořídí sekvenci tří snímků v režimech vyvážení bílé a expozice, a 5 snímků v režimu ostření. Získáte tak více snímků, ze kterých si můžete vybrat ten nejlepší.

Bohatý výběr příslušenství

E-510 je vybavena kvalitní nabíjecí baterií s dlouhou životností a je kompatibilní s téměř celou řadou příslušenství Olympus E- systému. Zakládá se na 4/3 standardu a zahrnuje digitální objektivy s téměř telecentrickou optickou soustavou, které jsou optimalizovány podle specifických požadavků digitální fotografie tak, aby poskytovaly věrné barvy, ostrost a jas po celé ploše snímku. Tento flexibilní a kompletní systém objektivů, blesků a dalšího příslušenství uspokojí i ty nejnáročnější.

Olympus E-510 je nejnovějším příkladem toho, že společnost Olympus směřuje k obrazové výjimečnosti a přesnosti. Je evidentní, že s funkcí živého náhledu, vestavěným obrazovým stabilizátorem pro ještě ostřejší snímky i v nestabilních podmínkách a novým obrazovým procesorem skvěle redukujícím šum a celkově vylepšujícím kvalitu výsledků je tato digitální zrcadlovka připravena vytvářet dokonalé snímky na profesionální úrovni. Tato okouzlující novinka řady Olympus E-systém bude v prodeji v červnu 2007.

Digitální zrcadlovka Olympus E-510 – hlavní specifikace:

 • Digitální zrcadlovka s vestavěným stabilizátorem obrazu
 • 10.0 MP Live MOS senzor
 • Živý náhled na LCD obrazovce
 • Nový obrazový procesor
 • Vysokorychlostní USB 2.0
 • 6,4 cm antisluneční LCD obrazovka
 • Antiprachový filtr – Supersonic Wave Filter – pro ochranu proti prachu
 • 28 fotografických režimů (včetně 5 expozičních, 5 kreativních a 18 scénických režimů)
 • Vestavěný výklopný blesk (GN 10)
 • Sekvence až 3 s./s. – celkem až 7 snímků ve formátu RAW
 • Funkce aretace AF
 • Funkce náhledu hloubky ostrosti
 • Funkce bracketing (expozice, vyvážení bílé, ostření)
 • Zobrazení detailních informací o přehrávaném snímku plus histogram
 • Založen na standardu 4/3 (Four Thirds), kompatibilní s téměř celou řadou příslušenství tohoto systému

Řada objektivů Olympus E-Systému *:

Řada objektivů Top Pro

 • ZUIKO DIGITAL ED 7-14mm (14-28mm) 1:4.0
 • ZUIKO DIGITAL ED 35-100mm (70-200mm) 1:2.0
 • ZUIKO DIGITAL ED 90-250mm (180-500mm) 1:2.8
 • ZUIKO DIGITAL ED 150mm (300mm) 1:2.0
 • ZUIKO DIGITAL ED 300mm (600mm) 1:2.8

Řada objektivů Pro

 • ZUIKO DIGITAL 11-22mm (22-44mm) 1:2.8-3.5
 • ZUIKO DIGITAL 14-54mm (28-108mm) 1:2.8-3.5
 • ZUIKO DIGITAL ED 50-200mm (100-400mm) 1:2.8-3.5
 • ZUIKO DIGITAL ED 8mm (16mm) 1:3.5 rybí oko
 • ZUIKO DIGITAL ED 50mm (100mm) 1:2.0 makro

Řada objektivů Standard

 • ZUIKO DIGITAL ED 14-42mm (28-84mm) 1:3.5-5.6
 • ZUIKO DIGITAL 14-45mm (28-90mm) 1:3.5-5.6
 • ZUIKO DIGITAL ED 18-180mm (36-360mm) 1:3.5-6.3
 • ZUIKO DIGITAL 40-150mm (80-300mm) 1:3.5-4.5
 • Extra kompaktní ZUIKO DIGITAL ED 40-150mm (80-300mm) 1:4.0-5.6
 • ZUIKO DIGITAL 35mm makro (70mm) 1:3.5

* čísla v závorkách představují odpovídající hodnoty u 35 mm fotoaparátu

Dodatek:

4/3 standard (Four Thirds)

Jedná se o první a v současné době jediný otevřený standard pro digitální zrcadlovky. Fotoaparáty standardu 4/3 používají obrazový snímač 4/3 typu, jehož rozměr umožňuje vyvinutí naprosto přesných výměnných objektivů. Ty jsou nejenom menší a lehčí, ale nabízejí také výrazně vyšší světelnost, než objektivy založené na formátu 35 mm filmu. Kromě společnosti Olympus se 4/3 standardu účastní také Kodak, Fuji, Sanyo, Sigma, Panasonic a Leica.

Živý náhled

Představuje alternativu ke komponování záběrů pomocí optického hledáčku. Obraz přenášený skrz objektiv k obrazovému snímači se zobrazuje přímo na LCD obrazovce fotoaparátu. Většina kompaktních digitálních fotoaparátů již živý náhled využívá dlouhá léta, u digitální zrcadlovky je tato funkce novinkou. První digitální zrcadlovka na světe, která funkci živého náhledu uvedla, je Olympus E-330.

Antiprachový filtr – Supersonic Wave Filter

Prach, který se dostane do digitálních zrcadlovek, například během výměny objektivu, může poškodit snímky – pokud není odstraněn. Se speciálním antiprachovým filtrem Supersonic Wave Filter je potenciální prach eliminován. Čirá membrána umístěna mezi závěrkou fotoaparátu a CCD snímačem zaručuje, že se prach nemůže usadit přímo na CCD. Místo toho se částečky prachu usadí na tomto filtru a při jeho aktivaci jsou setřeseny pomocí ultrazvukových vibrací na adhesivní pásku. Olympus byl prvním výrobcem, který použil tuto unikátní antiprachovou ochranu u digitálních zrcadlovek.

Antisluneční LCD obrazovka (HyperCrystal LCD)

Technologie polopropustných vrstev, používaná v LCD obrazovkách, kdy se aplikuje dodatečná vrstva na spodní část LCD pro odražení světla z externích světelných zdrojů. To zlepšuje jas LCD obrazovky, takže dokonce i za přímého slunečního svitu jsou snímky zobrazeny ostře a s třikrát vyšším kontrastem oproti běžným displejům. Umožňuje také prohlížení z úhlů až 170° aniž by docházelo ke třpytu či stínění. Snímky lze tedy komponovat z různých úhlů, a může si je prohlížet několik lidí najednou.

Stabilizátor obrazu

Elektronický systém, který zabraňuje rozmazání snímků v důsledku chvění a pohybů fotoaparátu. Je zejména užitečný při fotografování teleobjektivem na větší vzdálenost. Gyro senzory uložené ve fotoaparátu registrují jakékoli otřesy fotoaparátu a vysílají signály do mikro motorů, které v opačném směru pohybují CCD snímačem, aby tak kompenzovali nechtěný pohyb fotoaparátu. Protože je stabilizátor obrazu uložen v těle fotoaparátu, funguje se všemi objektivy, které lze na fotoaparát nasadit.

Komentář Digineffu:
Tento model se chlubí několika „nej“. Systém 4/3, který je co do velikosti čipu někde na půl cesty mezi běžnými čipy užívanými v kompaktech a formátem APS-C, umožňuje úspornou konstrukci jak těla, tak optiky, takže celá řada E je relativně malá a lehká. Ultrasonický protiprachový filtr patří už dlouho k trumfům této řady. Chyběla jen stabilizace obrazu a ta je doplněna také. To vše spolu s živým náhledem na velkém LCD displeji je velmi dobrá výbava. odejme ještě, že Olympus je průkopníkem stavového displeje na LCD displeji na zadní stěně přístroje, což značně usnadňuje ovládání.

Systém 4/3 se však nestal obecně uznávaným standardem, naopak standardem pro zrcadlovky se stal APS-C či rozměrově jemu příbuzný DX. To u se přizpůsobili i výrobci optiky, takže dnes už existuje široká nabídka objektivů s optimalizovaným středem, které tedy nejsou vhodné po použití v analogových nebo fullsizových zrcadlovkách 24×36, avšak v DSLR slouží velmi dobře. V současnosti je tedy DSLR od Olympusu spíše zvláštností než etalonem, kterému se ostatní budou přizpůsobovat. Zkušenosti s modelem E-500 jsou velmi dobré a to, co oznamuje tisková zpráva, je jistě povzbuzující. Jistě se najde dost zájemců, kteří neradi chodí cestami, jimiž se ubírá většinový dav.

Tisková zpráva Olympusu:

Praha, 5. března 2007 – Fotoaparát Olympus E-510 je vybaven profesionálními funkce a zahrnuje nejmodernější technologie: jeho výkon je famózní. Tento nástupce předchozího modelu E-500 nabízí fotografům pohodlnější způsob kompozice – a to díky živému náhledu, přímo na své 6,4 cm antisluneční LCD obrazovce, který je u digitálních zrcadlovek neobvyklý. Vestavěným obrazovým stabilizátorem společnost Olympus opět potvrzuje svou pozici technologického průkopníka. Jelikož je stabilizátor zabudován přímo do těla přístroje, odpadají nákladné investice do nových nákladných objektivů s vestavěnými stabilizátory. Nový obrazový procesor přináší výrazně lepší snímky, excelentně redukuje šum a celkově pozvedá kvalitu výsledků na zcela novou úroveň. Stejně jako u všech fotoaparátů E-systému je eliminována hrozba prachu. E-510 zahrnuje patentovaný antiprachový filtr – Supersonic Wave Filter, který byl jako první svého druhu představen v roce 2003. Nový Live MOS snímač v tomto fotoaparátu, založeném na 4/3 standardu (Four Thirds), nabízí 10 milionů pixelů pro detailní snímání s vysokým rozlišením.

Pokročilé technologie, výjimečná kvalita

Chtějte pouze ty nejnovější technologie. Společnost Olympus je věrná své pověsti jednoho ze světových leaderů na poli digitální fotografie a vybavila tělo E- 510 stabilizátorem obrazu, takže odpadá nutnost stabilizátoru v jednotlivých objektivech, jak tomu je u jiných digitálních zrcadlovek. Vychutnejte si ochranu proti nechtěnému rozmazání snímku, způsobenému pohybem fotoaparátu při práci s dlouhými expozičními časy nebo vysokým přiblížením pomocí teleobjektivu: neriskujte rozostření snímku při důležitých událostech anebo v situacích, kdy nemáte po ruce stativ. Vše, co potřebujete pro ochranu svých snímků, je obrazový stabilizátor vestavěný přímo do těla této nové výkonné zrcadlovky. Jistě oceníte také velmi realistickou barevnou reprodukci a excelentní redukci šumu.

Díky živému náhledu přímo na LCD obrazovce nabírá fotografování s digitální zrcadlovkou nový a vzrušující směr. Získáte absolutně přesné zaostření – v režimu manuálního zaostřování si můžete záběry na 6,4 cm antisluneční LCD obrazovce 6x nebo 10x zvětšit. Automatické zaostřování je snadné: aktivuje se stisknutím tlačítka AEL. Zrcátko se na okamžik sklopí, dojde k automatickému zaostření a zrcátko se následně vrátí do původní polohy. Díky vysoké rychlosti zpracování obrazu v sekvenčním snímání (při rychlosti 3 snímků za sekundu s celkem 7 snímky v řadě ve formátu RAW), vám neunikne žádný skvělý okamžik.

Pohodlí a absolutní kontrola

Užívejte si komfortu dokonale praktického designu E- 510. Jak expozici, tak i kompenzaci vyvážení bílé si lze prohlédnout přímo na LCD, snadno tak provedete perfektní nastavení světla a barev. K dispozici je také funkce histogramu pro výjimečně přesnou kontrolu expozice. E-510 je jedinečná: je plně schopna uspokojit nároky zkušeného profesionála řadou manuálních nastavení, ale zároveň nabízí i 18 snadno ovladatelných scénických programů jako makro a xD panorama. Barevné režimy a černo-bílé filtry dodávají další rozměr kreativním schopnostem této digitální zrcadlovky.

Ukládat data lze na dva typy paměťových karet – xD-Picture Card a CompactFlash, takže i uživatelé přecházející z kompaktních fotoaparátů Olympus mohou i nadále využívat své současné paměťové karty, které navíc umožňují využití scénického programu xD panorama. Menu v 10 jazykových verzích a dalších 15 jazyků ke stažení z internetu znamenají, že E-510 je srozumitelná každému po celé Evropě. Vysokorychlostní USB garantuje extra rychlý přenos snímků do počítače nebo foto tiskárny. S Olympus E-510 vám neunikne žádný akční záběr. S funkcí bracketing fotoaparát pořídí sekvenci tří snímků v režimech vyvážení bílé a expozice, a 5 snímků v režimu ostření. Získáte tak více snímků, ze kterých si můžete vybrat ten nejlepší.

Bohatý výběr příslušenství

E-510 je vybavena kvalitní nabíjecí baterií s dlouhou životností a je kompatibilní s téměř celou řadou příslušenství Olympus E- systému. Zakládá se na 4/3 standardu a zahrnuje digitální objektivy s téměř telecentrickou optickou soustavou, které jsou optimalizovány podle specifických požadavků digitální fotografie tak, aby poskytovaly věrné barvy, ostrost a jas po celé ploše snímku. Tento flexibilní a kompletní systém objektivů, blesků a dalšího příslušenství uspokojí i ty nejnáročnější.

Olympus E-510 je nejnovějším příkladem toho, že společnost Olympus směřuje k obrazové výjimečnosti a přesnosti. Je evidentní, že s funkcí živého náhledu, vestavěným obrazovým stabilizátorem pro ještě ostřejší snímky i v nestabilních podmínkách a novým obrazovým procesorem skvěle redukujícím šum a celkově vylepšujícím kvalitu výsledků je tato digitální zrcadlovka připravena vytvářet dokonalé snímky na profesionální úrovni. Tato okouzlující novinka řady Olympus E-systém bude v prodeji v červnu 2007.

Digitální zrcadlovka Olympus E-510 – hlavní specifikace:

 • Digitální zrcadlovka s vestavěným stabilizátorem obrazu
 • 10.0 MP Live MOS senzor
 • Živý náhled na LCD obrazovce
 • Nový obrazový procesor
 • Vysokorychlostní USB 2.0
 • 6,4 cm antisluneční LCD obrazovka
 • Antiprachový filtr – Supersonic Wave Filter – pro ochranu proti prachu
 • 28 fotografických režimů (včetně 5 expozičních, 5 kreativních a 18 scénických režimů)
 • Vestavěný výklopný blesk (GN 10)
 • Sekvence až 3 s./s. – celkem až 7 snímků ve formátu RAW
 • Funkce aretace AF
 • Funkce náhledu hloubky ostrosti
 • Funkce bracketing (expozice, vyvážení bílé, ostření)
 • Zobrazení detailních informací o přehrávaném snímku plus histogram
 • Založen na standardu 4/3 (Four Thirds), kompatibilní s téměř celou řadou příslušenství tohoto systému

Řada objektivů Olympus E-Systému *:

Řada objektivů Top Pro

 • ZUIKO DIGITAL ED 7-14mm (14-28mm) 1:4.0
 • ZUIKO DIGITAL ED 35-100mm (70-200mm) 1:2.0
 • ZUIKO DIGITAL ED 90-250mm (180-500mm) 1:2.8
 • ZUIKO DIGITAL ED 150mm (300mm) 1:2.0
 • ZUIKO DIGITAL ED 300mm (600mm) 1:2.8

Řada objektivů Pro

 • ZUIKO DIGITAL 11-22mm (22-44mm) 1:2.8-3.5
 • ZUIKO DIGITAL 14-54mm (28-108mm) 1:2.8-3.5
 • ZUIKO DIGITAL ED 50-200mm (100-400mm) 1:2.8-3.5
 • ZUIKO DIGITAL ED 8mm (16mm) 1:3.5 rybí oko
 • ZUIKO DIGITAL ED 50mm (100mm) 1:2.0 makro

Řada objektivů Standard

 • ZUIKO DIGITAL ED 14-42mm (28-84mm) 1:3.5-5.6
 • ZUIKO DIGITAL 14-45mm (28-90mm) 1:3.5-5.6
 • ZUIKO DIGITAL ED 18-180mm (36-360mm) 1:3.5-6.3
 • ZUIKO DIGITAL 40-150mm (80-300mm) 1:3.5-4.5
 • Extra kompaktní ZUIKO DIGITAL ED 40-150mm (80-300mm) 1:4.0-5.6
 • ZUIKO DIGITAL 35mm makro (70mm) 1:3.5

* čísla v závorkách představují odpovídající hodnoty u 35 mm fotoaparátu

Dodatek:

4/3 standard (Four Thirds)

Jedná se o první a v současné době jediný otevřený standard pro digitální zrcadlovky. Fotoaparáty standardu 4/3 používají obrazový snímač 4/3 typu, jehož rozměr umožňuje vyvinutí naprosto přesných výměnných objektivů. Ty jsou nejenom menší a lehčí, ale nabízejí také výrazně vyšší světelnost, než objektivy založené na formátu 35 mm filmu. Kromě společnosti Olympus se 4/3 standardu účastní také Kodak, Fuji, Sanyo, Sigma, Panasonic a Leica.

Živý náhled

Představuje alternativu ke komponování záběrů pomocí optického hledáčku. Obraz přenášený skrz objektiv k obrazovému snímači se zobrazuje přímo na LCD obrazovce fotoaparátu. Většina kompaktních digitálních fotoaparátů již živý náhled využívá dlouhá léta, u digitální zrcadlovky je tato funkce novinkou. První digitální zrcadlovka na světe, která funkci živého náhledu uvedla, je Olympus E-330.

Antiprachový filtr – Supersonic Wave Filter

Prach, který se dostane do digitálních zrcadlovek, například během výměny objektivu, může poškodit snímky – pokud není odstraněn. Se speciálním antiprachovým filtrem Supersonic Wave Filter je potenciální prach eliminován. Čirá membrána umístěna mezi závěrkou fotoaparátu a CCD snímačem zaručuje, že se prach nemůže usadit přímo na CCD. Místo toho se částečky prachu usadí na tomto filtru a při jeho aktivaci jsou setřeseny pomocí ultrazvukových vibrací na adhesivní pásku. Olympus byl prvním výrobcem, který použil tuto unikátní antiprachovou ochranu u digitálních zrcadlovek.

Antisluneční LCD obrazovka (HyperCrystal LCD)

Technologie polopropustných vrstev, používaná v LCD obrazovkách, kdy se aplikuje dodatečná vrstva na spodní část LCD pro odražení světla z externích světelných zdrojů. To zlepšuje jas LCD obrazovky, takže dokonce i za přímého slunečního svitu jsou snímky zobrazeny ostře a s třikrát vyšším kontrastem oproti běžným displejům. Umožňuje také prohlížení z úhlů až 170° aniž by docházelo ke třpytu či stínění. Snímky lze tedy komponovat z různých úhlů, a může si je prohlížet několik lidí najednou.

Stabilizátor obrazu

Elektronický systém, který zabraňuje rozmazání snímků v důsledku chvění a pohybů fotoaparátu. Je zejména užitečný při fotografování teleobjektivem na větší vzdálenost. Gyro senzory uložené ve fotoaparátu registrují jakékoli otřesy fotoaparátu a vysílají signály do mikro motorů, které v opačném směru pohybují CCD snímačem, aby tak kompenzovali nechtěný pohyb fotoaparátu. Protože je stabilizátor obrazu uložen v těle fotoaparátu, funguje se všemi objektivy, které lze na fotoaparát nasadit.