Nezařazené

Olympus E-500

Přístroj přebírá z E-300 osmimegový snímač Kodak (spoluzakladatel systému 4/3). Přístroj je vybaven měřícím senzorem s 49 body, nastavitelný šumový filtr a nastavení ISO po 1/3. Je větší LCD – má 2,5´´. Bylo přepracováno tělo přístroje, má jen 435 g (bez aku). V nabídce je 21 scénických režimů. Černobílý režim má volitelné barevné filtry. Hledáček je prismatický, ne zrcadlový, který se zasloužil o poněkud podivní vzhled E-300.
Olympusu se zřejmě nevyvedl pokus vyrobit zrcadlovku, která nebude vypadat jako zrcadlovka. Jenže lidi chtějí zrcadlovku – a nyní ji v modelu E-500 dostávají (s kitovým objektivem 14-45 mm). Tělo je samozřejmě plastové, je to přece jen zrcadlovka určená do nižší cenové kategorie.

Praha, 26. října 2004 – Když digitální fotografie získala popularitu a stala se cenově dostupnou skutečně pro každého, stále vyšší počty fotografů začalo požadovat vyšší kvalitu a univerzálnost, kterou mohou nabídnout právě digitální zrcadlovky s možností výměny objektivů, připojení externích blesků a dalšího příslušenství. Nyní, s digitální zrcadlovkou Olympus E-500, je příslib kreativní digitální fotografie v dosahu opravdu každého zájemce.

Vysoká spolehlivost
Pro všechny náruživé fotografy je kvalita obrazu nejvyšší prioritou a Olympus E-500 dělá vše pro to, aby zajistil dokonalé fotografie v každé situaci. Zahrnutím antiprachového filtru Supersonic Wave Filter je problém prachu vstupujícího do těla fotoaparátu a jeho usazení na CCD snímači při výměně objektivu – fenoménu, kterému až donedávna nebylo možné nijak vzdorovat – konečně vyřešen. Částečky prachu mohou zakrýt i několik tisíc obrazových bodů na CCD snímači a i ty nejmenší prachové částice mohou potenciálně vážně poškodit fotografie. Patentovaná technologie zajišťuje bezstarostnou výměnu objektivů kdykoliv a kdekoliv. Umožňuje uživateli skutečnou mobilitu s brilantně čistými snímky. Vyvinut společností Olympus, Supersonic Wave Filter vytváří ultrazvukové vibrace, které odstraní prach a další částečky, které jsou poté zachyceny na speciální adhesivní pásce. Antiprachový filtr se aktivuje pokaždé při každém zapnutí fotoaparátu, ale může být také spuštěn kdykoli ručně. Toto geniální řešení také šetří čas a náklady uživatele na čištění znečištěného obrazového senzoru. Vysoká kvalita obrázku

S 8,0 miliony pixelů zajišťuje Olympus E-500 zachycení snímané scény vždy s prokreslenými detaily. Navíc namísto použití obyčejného CCD snímače s prokládaným přenosem obrazu tento model obsahuje CCD snímač s plnoformátovým přenosem (FFT CCD). Tento typ CCD snímače má velkou plochu obrazového bodu, protože není přítomen samostatný přenosový kanál a za tímto účelem je použita vlastní snímací fotodioda. Výsledkem je, že senzor FFT CCD zachytí více elektronů a vytvoří tak signál s vyšší úrovní (vyšším poměrem odstupu signálu od šumu) a tedy poskytuje širší dynamický rozsah. Navíc je fotoaparát vybaven speciálním filtrem, který minimalizuje úroveň šumu při vysokých citlivostech.

Vysoká mobilita

Svou konstrukcí nabývá Olympus E-500 profesionálního vzhledu a tvaru klasické zrcadlovky. Díky velmi malým rozměrům patří mezi jedny z nejkompaktnějších digitálních zrcadlovek na současném trhu. Aktivní uživatelé uvítají fotoaparát, který si mohou vzít kamkoli s sebou a použít jej téměř kdekoliv – od pěší turistiky v horách až po návštěvy rušných velkoměst. Hledáček s vícenásobnou ochrannou vrstvou jim poskytuje čistý a jasný pohled – i za velmi jasného slunného dne. Profesionálové ocení nízkou hmotnost, která činí z E-500 ideální záložní fotoaparát, zvláště užitečný při plnění reportážních úkolů v terénu. Profesionální styl a uživatelsky velmi přívětivé ovládání umožňuje v mžiku intuitivně ovládat všechny funkce fotoaparátu.

Fotografové si mohou vybrat z 21 předdefinovaných scénických režimů, které nejlépe vystihují snímanou situaci. K dispozici je také černobílá fotografie s možností použití barevných filtrů, tak jak je známe z klasické černobílé fotografie. Alternativně nabízejí manuální režimy, včetně P/A/S/M, neomezené kreativní možnosti a dovolují odkrýt individualitu uživatele. Nový AE senzor se 49 zónami poskytuje přesné expoziční hodnoty při měření integrálním, bodovém i integrálním se zdůrazněným středem. Systém měření světla a stínů poskytuje jedinečnou kontrolu nad expozicí. Olympus E-500 také nabízí profesionální funkci aretace expozice AE. V případě, že se snímaná scéna nevyznačuje dostatkem přirozeného světla, vestavěný blesk je vždy připraven scénu přisvětlit.

Začlenění obrazového procesoru TruePic TURBO nezajišťuje obrazovému balíčku pouze dokonale věrné barvy, kresbu v detailu a kontrast, ale také rychlost procesování dat. Sekvenční snímání 2,5 snímku za sekundu je možné při použití všech obrazových formátů. V režimech HQ (1/8) nebo SQ JPEG mohou být obrázky nahrávány až do plné kapacity paměti při použití vysokorychlostního média, jakým je například řada pamětí SanDisk SDCFX (Extreme III). Výhody plynou také z dvojitého paměťového slotu – jeden pro CompactFlash a druhý pro karty xD-Picture Card – který přidává tomuto modelu praktičnost a zajišťuje další zabezpečení dat.

Na zadní straně fotoaparátu se pyšní rozměrná HyperCrystal LCD obrazovka s úhlopříčkou 6,4 cm a rozlišením 214 000 pixelů. Umožňuje prohlížení výsledků ve velkém formátu přímo na fotoaparátu i na přímém slunečním světle s širokým pozorovacím úhlem až 160°. Náhledy zaznamenaných snímků mohou být zvětšeny až 14× pro dosažení snadné kontroly nad kvalitou snímku. LCD může po přepnutí sloužit také jako velmi přehledný stavový panel, nabízející čisté a podrobné informace týkající se nastavení fotoaparátu.

Velká mnohostrannost

Samozřejmě jednou z hlavních výhod zrcadlovky je její schopnost rozšířit fotografické možnosti pomocí specializovaného příslušenství. Zde profituje Olympus E-500 z bohaté řady příslušenství profesionálního zrcadlového systému Olympus E-Systém, nabízející řadu dedikovaných digitálních objektivů. V současné době nabízené objektivy pokrývají rozsah ohniskové vzdálenosti od 7 do 300 mm (s ekvivalentním rozsahem 14 až 600 mm u 35 mm kinofilmového fotoaparátu). Od jedinečné širokoúhlé perspektivy až po super teleobjektiv s jedinečnými světelnostmi, nabízí Olympus řešení pro každou situaci. K dispozici je také několik externích zábleskových jednotek. Standardní blesky i kruhové a dvojité makro blesky poskytované pro speciální aplikace.

Použitím technologie založené na systému 4/3 (FourThirds) je zajištěna kompatibilita příslušenství mezi více výrobci. Společným úsilím společností Olympus a Kodak byl systém vyvinut jako první ryze digitální zrcadlový systém, který stanovuje digitální standard na třech úrovních – mechanické, optické a komunikační – maximalizuje výkonnost těla fotoaparátu, obrazového senzoru a objektivů. Rostoucí počet výrobců se stává nyní částí konsorcia FourThirds.

Digitální zrcadlovka Olympus E-500 s osmi miliony pixelů kombinuje klasickou konstrukci, ohromující výkon a lákavou cenu a přináší ambiciózním hobby fotografům, ale i poloprofesionálům vysoce kvalitní nástroj, který je dokonale uspokojí. Díky antiprachovému filtru nebudou fotografie nikdy znehodnoceny nepříjemnými artefakty prachu na obrazovém senzoru. Fotoaparát je extrémně lehký a kompaktní a nabízí excelentní ergonomii a snadné ovládání. Olympus E-500 bude nabízen ve čtyřech sadách, které budou k dispozici na přechodu října a listopadu 2005.

Digitální zrcadlovka Olympus E-500 – hlavní vlastnosti:

8,0 milionu pixelů FFT CCD

6,4 cm HyperCrystal LCD (214 000 pixelů) Antiprachový Supersonic Wave filtr pro redukci prachu Lehké a kompaktní tělo AE senzor se 49 zónami měření Zaostřování: single AF, kontinuální AF a ruční Digitální ESP, integrální se zdůrazněným středem a bodové měření Funkce aretace expozice AE Sekvenční snímání 2,5 snímků za sekundu v režimech HQ (1/8) a SQ JPEG formátech až do zaplnění paměti při použití vysokorychlostní karty, jakou je např. řada SanDisk SDCFX (Extreme III) Posun expozice 1/3 EV ISO Obrazový procesor TruePic TURBO 21 scénických režimů a programové režimy výběru scény Duální slot pro paměťové karty CompactFlash/Microdrives a xD-Picture Card Vestavěný výklopný blesk Uživatelsky přívětivá nabídka s podrobným a zjednodušeným režimem zobrazení a plně manuálním ovládáním Kompatibilní s celou řadou objektivů řady Olympus E-System a dalším příslušenstvím

Dostupné kity*:

Tělo fotoaparátu, nabíjecí akumulátor BLM-1 s nabíječkou BCM-2 SE Kit s tělem fotoaparátu, objektiv 17,5-45 mm (35-90 mm) F3.5-5.6, LBH-1 akumulátorový držák, 3× CR-123 baterie Kit s tělem fotoaparátu, objektiv 14-45 mm (28-90 mm) F3.5-5.6, nabíjecí akumulátor BLM-1 s nabíječkou BCM-2 DZK Kit s tělem fotoaparátu, objektiv 14-45 mm (28-90mm) F3.5-5.6, Objektiv 40-150 mm (80-300 mm) F3.5-4.5, nabíjecí akumulátor BLM-1 s nabíječkou BCM-2

Objektivy Olympus E-System:

ZUIKO DIGITAL ED 7-14 mm (14-28 mm) F4.0 ZUIKO DIGITAL 11-22 mm (22-44 mm) F2.8-3.5 ZUIKO DIGITAL ED 14-35 mm (28-70 mm) F2.0 (v prodeji na jaře 2006) ZUIKO DIGITAL 14-45 mm (28-90 mm) F3.5-5.6 ZUIKO DIGITAL 14-54 mm (28-108 mm) F2.8-3.5 NOVÝ! ZUIKO DIGTAL 18-180 mm (36-360 mm) F3.5-6.3 (v prodeji na jaře 2006) ZUIKO DIGITAL ED 35-100 mm (70-200 mm) F2.0 (v prodeji od října 2005) ZUIKO DIGITAL 40-150 mm (80-300 mm) F3.5-4.5 ZUIKO DIGITAL ED 50-200 mm (100-400 mm) F2.8-3.5 ZUIKO DIGITAL ED 90-250 mm (180-500 mm) F2.8 (v prodeji od listopadu 2005) ZUIKO DIGITAL ED 8 mm F3.5 „rybí oko“ (v prodeji od ledna 2006) NOVÝ! ZUIKO DIGTAL 35 mm Macro (70 mm) F3.5 (v prodeji v zimě 2005/2006) ZUIKO DIGITAL ED 50 mm (100 mm) F2.0 Macro ZUIKO DIGITAL ED 150 mm (300 mm) F2.0 ZUIKO DIGITAL ED 300 mm (600 mm) F2.8

* V závorce je uvedena ekvivalentní ohnisková vzdálenost na 35 mm fotoaparátu Parametry mohou být změněny bez předchozího upozornění


Přístroj přebírá z E-300 osmimegový snímač Kodak (spoluzakladatel systému 4/3). Přístroj je vybaven měřícím senzorem s 49 body, nastavitelný šumový filtr a nastavení ISO po 1/3. Je větší LCD – má 2,5´´. Bylo přepracováno tělo přístroje, má jen 435 g (bez aku). V nabídce je 21 scénických režimů. Černobílý režim má volitelné barevné filtry. Hledáček je prismatický, ne zrcadlový, který se zasloužil o poněkud podivní vzhled E-300.
Olympusu se zřejmě nevyvedl pokus vyrobit zrcadlovku, která nebude vypadat jako zrcadlovka. Jenže lidi chtějí zrcadlovku – a nyní ji v modelu E-500 dostávají (s kitovým objektivem 14-45 mm). Tělo je samozřejmě plastové, je to přece jen zrcadlovka určená do nižší cenové kategorie.

Praha, 26. října 2004 – Když digitální fotografie získala popularitu a stala se cenově dostupnou skutečně pro každého, stále vyšší počty fotografů začalo požadovat vyšší kvalitu a univerzálnost, kterou mohou nabídnout právě digitální zrcadlovky s možností výměny objektivů, připojení externích blesků a dalšího příslušenství. Nyní, s digitální zrcadlovkou Olympus E-500, je příslib kreativní digitální fotografie v dosahu opravdu každého zájemce.

Vysoká spolehlivost
Pro všechny náruživé fotografy je kvalita obrazu nejvyšší prioritou a Olympus E-500 dělá vše pro to, aby zajistil dokonalé fotografie v každé situaci. Zahrnutím antiprachového filtru Supersonic Wave Filter je problém prachu vstupujícího do těla fotoaparátu a jeho usazení na CCD snímači při výměně objektivu – fenoménu, kterému až donedávna nebylo možné nijak vzdorovat – konečně vyřešen. Částečky prachu mohou zakrýt i několik tisíc obrazových bodů na CCD snímači a i ty nejmenší prachové částice mohou potenciálně vážně poškodit fotografie. Patentovaná technologie zajišťuje bezstarostnou výměnu objektivů kdykoliv a kdekoliv. Umožňuje uživateli skutečnou mobilitu s brilantně čistými snímky. Vyvinut společností Olympus, Supersonic Wave Filter vytváří ultrazvukové vibrace, které odstraní prach a další částečky, které jsou poté zachyceny na speciální adhesivní pásce. Antiprachový filtr se aktivuje pokaždé při každém zapnutí fotoaparátu, ale může být také spuštěn kdykoli ručně. Toto geniální řešení také šetří čas a náklady uživatele na čištění znečištěného obrazového senzoru. Vysoká kvalita obrázku

S 8,0 miliony pixelů zajišťuje Olympus E-500 zachycení snímané scény vždy s prokreslenými detaily. Navíc namísto použití obyčejného CCD snímače s prokládaným přenosem obrazu tento model obsahuje CCD snímač s plnoformátovým přenosem (FFT CCD). Tento typ CCD snímače má velkou plochu obrazového bodu, protože není přítomen samostatný přenosový kanál a za tímto účelem je použita vlastní snímací fotodioda. Výsledkem je, že senzor FFT CCD zachytí více elektronů a vytvoří tak signál s vyšší úrovní (vyšším poměrem odstupu signálu od šumu) a tedy poskytuje širší dynamický rozsah. Navíc je fotoaparát vybaven speciálním filtrem, který minimalizuje úroveň šumu při vysokých citlivostech.

Vysoká mobilita

Svou konstrukcí nabývá Olympus E-500 profesionálního vzhledu a tvaru klasické zrcadlovky. Díky velmi malým rozměrům patří mezi jedny z nejkompaktnějších digitálních zrcadlovek na současném trhu. Aktivní uživatelé uvítají fotoaparát, který si mohou vzít kamkoli s sebou a použít jej téměř kdekoliv – od pěší turistiky v horách až po návštěvy rušných velkoměst. Hledáček s vícenásobnou ochrannou vrstvou jim poskytuje čistý a jasný pohled – i za velmi jasného slunného dne. Profesionálové ocení nízkou hmotnost, která činí z E-500 ideální záložní fotoaparát, zvláště užitečný při plnění reportážních úkolů v terénu. Profesionální styl a uživatelsky velmi přívětivé ovládání umožňuje v mžiku intuitivně ovládat všechny funkce fotoaparátu.

Fotografové si mohou vybrat z 21 předdefinovaných scénických režimů, které nejlépe vystihují snímanou situaci. K dispozici je také černobílá fotografie s možností použití barevných filtrů, tak jak je známe z klasické černobílé fotografie. Alternativně nabízejí manuální režimy, včetně P/A/S/M, neomezené kreativní možnosti a dovolují odkrýt individualitu uživatele. Nový AE senzor se 49 zónami poskytuje přesné expoziční hodnoty při měření integrálním, bodovém i integrálním se zdůrazněným středem. Systém měření světla a stínů poskytuje jedinečnou kontrolu nad expozicí. Olympus E-500 také nabízí profesionální funkci aretace expozice AE. V případě, že se snímaná scéna nevyznačuje dostatkem přirozeného světla, vestavěný blesk je vždy připraven scénu přisvětlit.

Začlenění obrazového procesoru TruePic TURBO nezajišťuje obrazovému balíčku pouze dokonale věrné barvy, kresbu v detailu a kontrast, ale také rychlost procesování dat. Sekvenční snímání 2,5 snímku za sekundu je možné při použití všech obrazových formátů. V režimech HQ (1/8) nebo SQ JPEG mohou být obrázky nahrávány až do plné kapacity paměti při použití vysokorychlostního média, jakým je například řada pamětí SanDisk SDCFX (Extreme III). Výhody plynou také z dvojitého paměťového slotu – jeden pro CompactFlash a druhý pro karty xD-Picture Card – který přidává tomuto modelu praktičnost a zajišťuje další zabezpečení dat.

Na zadní straně fotoaparátu se pyšní rozměrná HyperCrystal LCD obrazovka s úhlopříčkou 6,4 cm a rozlišením 214 000 pixelů. Umožňuje prohlížení výsledků ve velkém formátu přímo na fotoaparátu i na přímém slunečním světle s širokým pozorovacím úhlem až 160°. Náhledy zaznamenaných snímků mohou být zvětšeny až 14× pro dosažení snadné kontroly nad kvalitou snímku. LCD může po přepnutí sloužit také jako velmi přehledný stavový panel, nabízející čisté a podrobné informace týkající se nastavení fotoaparátu.

Velká mnohostrannost

Samozřejmě jednou z hlavních výhod zrcadlovky je její schopnost rozšířit fotografické možnosti pomocí specializovaného příslušenství. Zde profituje Olympus E-500 z bohaté řady příslušenství profesionálního zrcadlového systému Olympus E-Systém, nabízející řadu dedikovaných digitálních objektivů. V současné době nabízené objektivy pokrývají rozsah ohniskové vzdálenosti od 7 do 300 mm (s ekvivalentním rozsahem 14 až 600 mm u 35 mm kinofilmového fotoaparátu). Od jedinečné širokoúhlé perspektivy až po super teleobjektiv s jedinečnými světelnostmi, nabízí Olympus řešení pro každou situaci. K dispozici je také několik externích zábleskových jednotek. Standardní blesky i kruhové a dvojité makro blesky poskytované pro speciální aplikace.

Použitím technologie založené na systému 4/3 (FourThirds) je zajištěna kompatibilita příslušenství mezi více výrobci. Společným úsilím společností Olympus a Kodak byl systém vyvinut jako první ryze digitální zrcadlový systém, který stanovuje digitální standard na třech úrovních – mechanické, optické a komunikační – maximalizuje výkonnost těla fotoaparátu, obrazového senzoru a objektivů. Rostoucí počet výrobců se stává nyní částí konsorcia FourThirds.

Digitální zrcadlovka Olympus E-500 s osmi miliony pixelů kombinuje klasickou konstrukci, ohromující výkon a lákavou cenu a přináší ambiciózním hobby fotografům, ale i poloprofesionálům vysoce kvalitní nástroj, který je dokonale uspokojí. Díky antiprachovému filtru nebudou fotografie nikdy znehodnoceny nepříjemnými artefakty prachu na obrazovém senzoru. Fotoaparát je extrémně lehký a kompaktní a nabízí excelentní ergonomii a snadné ovládání. Olympus E-500 bude nabízen ve čtyřech sadách, které budou k dispozici na přechodu října a listopadu 2005.

Digitální zrcadlovka Olympus E-500 – hlavní vlastnosti:

8,0 milionu pixelů FFT CCD

6,4 cm HyperCrystal LCD (214 000 pixelů) Antiprachový Supersonic Wave filtr pro redukci prachu Lehké a kompaktní tělo AE senzor se 49 zónami měření Zaostřování: single AF, kontinuální AF a ruční Digitální ESP, integrální se zdůrazněným středem a bodové měření Funkce aretace expozice AE Sekvenční snímání 2,5 snímků za sekundu v režimech HQ (1/8) a SQ JPEG formátech až do zaplnění paměti při použití vysokorychlostní karty, jakou je např. řada SanDisk SDCFX (Extreme III) Posun expozice 1/3 EV ISO Obrazový procesor TruePic TURBO 21 scénických režimů a programové režimy výběru scény Duální slot pro paměťové karty CompactFlash/Microdrives a xD-Picture Card Vestavěný výklopný blesk Uživatelsky přívětivá nabídka s podrobným a zjednodušeným režimem zobrazení a plně manuálním ovládáním Kompatibilní s celou řadou objektivů řady Olympus E-System a dalším příslušenstvím

Dostupné kity*:

Tělo fotoaparátu, nabíjecí akumulátor BLM-1 s nabíječkou BCM-2 SE Kit s tělem fotoaparátu, objektiv 17,5-45 mm (35-90 mm) F3.5-5.6, LBH-1 akumulátorový držák, 3× CR-123 baterie Kit s tělem fotoaparátu, objektiv 14-45 mm (28-90 mm) F3.5-5.6, nabíjecí akumulátor BLM-1 s nabíječkou BCM-2 DZK Kit s tělem fotoaparátu, objektiv 14-45 mm (28-90mm) F3.5-5.6, Objektiv 40-150 mm (80-300 mm) F3.5-4.5, nabíjecí akumulátor BLM-1 s nabíječkou BCM-2

Objektivy Olympus E-System:

ZUIKO DIGITAL ED 7-14 mm (14-28 mm) F4.0 ZUIKO DIGITAL 11-22 mm (22-44 mm) F2.8-3.5 ZUIKO DIGITAL ED 14-35 mm (28-70 mm) F2.0 (v prodeji na jaře 2006) ZUIKO DIGITAL 14-45 mm (28-90 mm) F3.5-5.6 ZUIKO DIGITAL 14-54 mm (28-108 mm) F2.8-3.5 NOVÝ! ZUIKO DIGTAL 18-180 mm (36-360 mm) F3.5-6.3 (v prodeji na jaře 2006) ZUIKO DIGITAL ED 35-100 mm (70-200 mm) F2.0 (v prodeji od října 2005) ZUIKO DIGITAL 40-150 mm (80-300 mm) F3.5-4.5 ZUIKO DIGITAL ED 50-200 mm (100-400 mm) F2.8-3.5 ZUIKO DIGITAL ED 90-250 mm (180-500 mm) F2.8 (v prodeji od listopadu 2005) ZUIKO DIGITAL ED 8 mm F3.5 „rybí oko“ (v prodeji od ledna 2006) NOVÝ! ZUIKO DIGTAL 35 mm Macro (70 mm) F3.5 (v prodeji v zimě 2005/2006) ZUIKO DIGITAL ED 50 mm (100 mm) F2.0 Macro ZUIKO DIGITAL ED 150 mm (300 mm) F2.0 ZUIKO DIGITAL ED 300 mm (600 mm) F2.8

* V závorce je uvedena ekvivalentní ohnisková vzdálenost na 35 mm fotoaparátu Parametry mohou být změněny bez předchozího upozornění