Nezařazené

Olympus E-410 (info)

Tento následovník modelu Olympus E-400 je jedním z celosvětově nejmenších digitálních zrcadlovek s živým náhledem na LCD. Fotografové tak mohou využít její extrémní kompaktnosti a při komponování záběru se nemusejí dívat pouze skrze optický hledáček, jak je tomu u většiny digitálních zrcadlovek. Fotografovaný objekt lze zobrazit přímo na veliké 6,4 cm antisluneční LCD obrazovce. Díky kompatibilitě se 4/3 standardem je k dispozici široký výběr objektivů a dalšího příslušenství, takže se ještě zvyšují možnosti využití fotoaparátu. Nový profesionální snímač Live MOS s 10 miliony pixelů zaručuje snímání obrazu s vysokým rozlišením za jakýchkoli podmínek. Nový je také obrazový procesor, který excelentně redukuje hladinu šumu. Výrazně zlepšuje fotografické výsledky a zdokonaluje kvalitu snímků. Stejně jako všechny fotoaparáty E-systému společnosti Olympus, která je vynálezcem bezprašných digitálních zrcadlovek, také Olympus E-410 zahrnuje patentovaný antiprachový filtr – Supersonic Wave Filter. Ten zajišťuje bezstarostnost pro uživatele, kteří se již nemusejí obávat škodlivého účinku částeček prachu na výsledné snímky.

Výjimečná kompaktnost a nejmodernější technologie

Jakožto jedna z nejmenších a nejlehčích digitálních zrcadlovek na světě využívajících živého náhledu přináší Olympus E-410 uživateli jednoznačné výhody. Je kompatibilní s řadou ultra kompaktních objektivů, a proto je nepřekonatelně snadno přenosná a praktická. Je ideálním společníkem na výlety, dovolené, pro tvorbu fotografické zakázky nebo jednoduše pro každou příležitost, kdy by použití velikého fotoaparátu bylo komplikované.

Funkce živého náhledu je k dispozici při fotografování s automatickým (AF) i manuálním zaostřováním (MF). Zaměřovaný záběr se zobrazuje přímo na 6,4 cm antisluneční LCD obrazovce. Funkce automatického zaostřování (AF) je aktivována tlačítkem AEL/AFL. Zrcátko se na okamžik sklopí, dojde k automatickému zaostření a zrcátko se následně vrátí do původní polohy. Volba manuálního zaostřování (MF) umožňuje naprosto přesně ručně zaostřit, protože snímky na LCD obrazovce si můžete 7x až 10x zvětšit. Je tedy obzvláště vhodná při snímání makro záběrů.

Při vývoji tohoto fotoaparátu byl kladen zvláštní důraz na zvýšení výkonu a ještě výraznější redukci obrazového šumu. Nový obrazový procesor a snímač u tohoto nejnovějšího modelu Olympus přinášejí dokonale čisté snímky s rozlišením 10 milionů pixelů a věrnou barevnou reprodukcí. Přístroj se může pochlubit vysokou rychlostí zpracování obrazu i nízkou spotřebou energie: umožňuje sekvenční snímání při rychlosti 3 snímků za sekundu s celkem 7 snímky v řadě ve formátu RAW.

Pohodlná manipulace

Přestože E-410 splňuje veškeré profesionální nároky, její ovládání zůstává příjemně nekomplikované. Kromě řady možností expozičních nastavení, včetně plně manuálního ovládání pro neomezené vyjádření vlastních fotografických nápadů, se nabízí 32 uživatelsky přívětivých režimů, které pokryjí celou škálu běžných situací. Využít lze například režim portrét, makro, širokoúhlý podvodní režim nebo podvodní makro či xD panorama režim. Pro osobité barevné vyjádření jsou zde různé barevné režimy a černobílé filtry. Díky živému náhledu si můžete přímo na LCD obrazovce prohlédnout nebo upravit například expozici nebo vyvážení bílé. To je pro uživatele nesmírně pohodlné a praktické.

Zákazníci mají možnost ukládat data na paměťové karty CompactFlash nebo xD-Picture Card, což znamená, že i majitelé kompaktních fotoaparátů Olympus přecházející na E-410 mohou využít karty, které již vlastní. Menu je k dispozici v deseti evropských jazycích, dalších 15 si lze stáhnout z internetu.

Díky intuitivnímu umístění tlačítek a ovladačů si noví majitelé na E-410 okamžitě zvyknou. Mohou si sami zvolit, zda chtějí zobrazovat podrobné nebo jen základní fotografické informace. Vše je velice názorné a snadné dokonce i pro začátečníky. Rychlý přenos dat do počítače zaručuje vysokorychlostní USB rozhraní s přenosovou rychlostí 480 MBit/s.

Široká škála příslušenství

E-410 je kompatibilní se systémem Four Thirds (4/3 standard), a proto je řada jejího příslušenství téměř neomezená. 4/3 standard podporuje stále větší počet společností a je zárukou kompatibility objektivů různých výrobců. Kromě toho může E-410 využít skoro celou řadu příslušenství E-systému Olympus, která zahrnuje prvotřídní digitální objektivy, které pokrývají celý rozsah ohniskových vzdáleností od rybího oka až po ultrazoom. Objektivy 4/3 standardu jsou vytvářeny specificky podle náročných požadavků digitální fotografie, dosahují extrémně vysokých světelností, a přitom jsou výrazně menší a lehčí, než objektivy z kinofilmových zrcadlovek 35mm standardu. E-410 je vybavena nabíjecí baterií s dlouhou životností, která vyhovuje nárokům na dlouhodobé snímání. Pro milovníky fotografování pod vodní hladinou je určeno volitelné podvodní pouzdro PT-E03 (vodotěsné až do hloubky 40 m). Při fotografování pod vodou jistě oceníte výhody jasného živého náhledu na LCD obrazovce, který fotografování výrazně usnadňuje. Neurčité tápání a hledání nejlepšího podmořského záběru „odhadem“ se tak u digitálních zrcadlovek stává minulostí.

Jakožto jedna z nejmenších digitálních zrcadlovek s funkcí živého náhledu má E-410 dvě jasné přednosti: vysoce výkonný obrazový snímač a rychlý obrazový procesor s výraznou redukcí šumu. Ambiciózní fotografové si vychutnají vynikající kvalitu obrazu a skvělé ovládání tohoto úžasně mobilního přístroje. Nový člen rodiny Olympus E-systém bude v prodeji od června 2007.

Digitální zrcadlovka Olympus E-410 – hlavní specifikace:

 • Lehké a kompaktní tělo, živý náhled na LCD obrazovce
 • 10.0 MP Live MOS senzor
 • Nový obrazový procesor
 • Vysokorychlostní USB 2.0
 • 6,4 cm antisluneční LCD obrazovka
 • Antiprachový filtr – Supersonic Wave Filter – pro ochranu proti prachu
 • Dva sloty pro paměťové karty (xD-Picture Card a CompactFlash)
 • 32 fotografických režimů (včetně 5 expozičních, 7 kreativních a 20 scénických režimů)
 • Vestavěný výklopný blesk (GN 10)
 • Sekvence až 3 s./s. – celkem až 7 snímků ve formátu RAW
 • Manuální vyvážení bílé
 • Funkce aretace AF
 • Funkce náhledu hloubky ostrosti
 • Digitální ESP měření expozice se 49 segmenty
 • Funkce expoziční řady – bracketing
 • Informace na obrazovce pro začátečníky i pokročilé
 • Zobrazení detailních informací o přehrávaném snímku plus histogram
 • Založen na standardu 4/3 (Four Thirds)
 • Volitelné podvodní pouzdro (PT-E03)

Řada objektivů Olympus E-Systému *:

Řada objektivů Top Pro

 • ZUIKO DIGITAL ED 7-14mm (14-28mm) 1:4.0
 • ZUIKO DIGITAL ED 35-100mm (70-200mm) 1:2.0
 • ZUIKO DIGITAL ED 90-250mm (180-500mm) 1:2.8
 • ZUIKO DIGITAL ED 150mm (300mm) 1:2.0
 • ZUIKO DIGITAL ED 300mm (600mm) 1:2.8

Řada objektivů Pro

 • ZUIKO DIGITAL 11-22mm (22-44mm) 1:2.8-3.5
 • ZUIKO DIGITAL 14-54mm (28-108mm) 1:2.8-3.5
 • ZUIKO DIGITAL ED 50-200mm (100-400mm) 1:2.8-3.5
 • ZUIKO DIGITAL ED 8mm (16mm) 1:3.5 rybí oko
 • ZUIKO DIGITAL ED 50mm (100mm) 1:2.0 makro

Řada objektivů Standard

 • ZUIKO DIGITAL ED 14-42mm (28-84mm) 1:3.5-5.6
 • ZUIKO DIGITAL 14-45mm (28-90mm) 1:3.5-5.6
 • ZUIKO DIGITAL ED 18-180mm (36-360mm) 1:3.5-6.3
 • ZUIKO DIGITAL 40-150mm (80-300mm) 1:3.5-4.5
 • Extra kompaktní ZUIKO DIGITAL ED 40-150mm (80-300mm) 1:4.0-5.6
 • ZUIKO DIGITAL 35mm makro (70mm) 1:3.5

* čísla v závorkách představují odpovídající hodnoty u 35 mm fotoaparátu

Dodatek:

4/3 standard (Four Thirds)

Jedná se o první a v současné době jediný otevřený standard pro digitální zrcadlovky. Fotoaparáty standardu 4/3 používají obrazový snímač 4/3 typu, jehož rozměr umožňuje vyvinutí naprosto přesných výměnných objektivů. Ty jsou nejenom menší a lehčí, ale nabízejí také výrazně vyšší světelnost, než objektivy založené na formátu 35 mm filmu. Kromě společnosti Olympus se 4/3 standardu účastní také Kodak, Fuji, Sanyo, Sigma, Panasonic a Leica.

Živý náhled

Představuje alternativu ke komponování záběrů pomocí optického hledáčku. Obraz přenášený skrz objektiv k obrazovému snímači se zobrazuje přímo na LCD obrazovce fotoaparátu. Většina kompaktních digitálních fotoaparátů již živý náhled využívá dlouhá léta, u digitální zrcadlovky je tato funkce novinkou. První digitální zrcadlovka na světe, která funkci živého náhledu uvedla, je Olympus E-330.

Antiprachový filtr – Supersonic Wave Filter

Prach, který se dostane do digitálních zrcadlovek, například během výměny objektivu, může poškodit snímky – pokud není odstraněn. Se speciálním antiprachovým filtrem Supersonic Wave Filter je potenciální prach eliminován. Čirá membrána umístěna mezi závěrkou fotoaparátu a CCD snímačem zaručuje, že se prach nemůže usadit přímo na CCD. Místo toho se částečky prachu usadí na tomto filtru a při jeho aktivaci jsou setřeseny pomocí ultrazvukových vibrací na adhesivní pásku. Olympus byl prvním výrobcem, který použil tuto unikátní antiprachovou ochranu u digitálních zrcadlovek.

Antisluneční LCD obrazovka (HyperCrystal LCD)

Technologie polopropustných vrstev, používaná v LCD obrazovkách, kdy se aplikuje dodatečná vrstva na spodní část LCD pro odražení světla z externích světelných zdrojů. To zlepšuje jas LCD obrazovky, takže dokonce i za přímého slunečního svitu jsou snímky zobrazeny ostře a s třikrát vyšším kontrastem oproti běžným displejům. Umožňuje také prohlížení z úhlů až 170° aniž by docházelo ke třpytu či stínění. Snímky lze tedy komponovat z různých úhlů, a může si je prohlížet několik lidí najednou.

Tento následovník modelu Olympus E-400 je jedním z celosvětově nejmenších digitálních zrcadlovek s živým náhledem na LCD. Fotografové tak mohou využít její extrémní kompaktnosti a při komponování záběru se nemusejí dívat pouze skrze optický hledáček, jak je tomu u většiny digitálních zrcadlovek. Fotografovaný objekt lze zobrazit přímo na veliké 6,4 cm antisluneční LCD obrazovce. Díky kompatibilitě se 4/3 standardem je k dispozici široký výběr objektivů a dalšího příslušenství, takže se ještě zvyšují možnosti využití fotoaparátu. Nový profesionální snímač Live MOS s 10 miliony pixelů zaručuje snímání obrazu s vysokým rozlišením za jakýchkoli podmínek. Nový je také obrazový procesor, který excelentně redukuje hladinu šumu. Výrazně zlepšuje fotografické výsledky a zdokonaluje kvalitu snímků. Stejně jako všechny fotoaparáty E-systému společnosti Olympus, která je vynálezcem bezprašných digitálních zrcadlovek, také Olympus E-410 zahrnuje patentovaný antiprachový filtr – Supersonic Wave Filter. Ten zajišťuje bezstarostnost pro uživatele, kteří se již nemusejí obávat škodlivého účinku částeček prachu na výsledné snímky.

Výjimečná kompaktnost a nejmodernější technologie

Jakožto jedna z nejmenších a nejlehčích digitálních zrcadlovek na světě využívajících živého náhledu přináší Olympus E-410 uživateli jednoznačné výhody. Je kompatibilní s řadou ultra kompaktních objektivů, a proto je nepřekonatelně snadno přenosná a praktická. Je ideálním společníkem na výlety, dovolené, pro tvorbu fotografické zakázky nebo jednoduše pro každou příležitost, kdy by použití velikého fotoaparátu bylo komplikované.

Funkce živého náhledu je k dispozici při fotografování s automatickým (AF) i manuálním zaostřováním (MF). Zaměřovaný záběr se zobrazuje přímo na 6,4 cm antisluneční LCD obrazovce. Funkce automatického zaostřování (AF) je aktivována tlačítkem AEL/AFL. Zrcátko se na okamžik sklopí, dojde k automatickému zaostření a zrcátko se následně vrátí do původní polohy. Volba manuálního zaostřování (MF) umožňuje naprosto přesně ručně zaostřit, protože snímky na LCD obrazovce si můžete 7x až 10x zvětšit. Je tedy obzvláště vhodná při snímání makro záběrů.

Při vývoji tohoto fotoaparátu byl kladen zvláštní důraz na zvýšení výkonu a ještě výraznější redukci obrazového šumu. Nový obrazový procesor a snímač u tohoto nejnovějšího modelu Olympus přinášejí dokonale čisté snímky s rozlišením 10 milionů pixelů a věrnou barevnou reprodukcí. Přístroj se může pochlubit vysokou rychlostí zpracování obrazu i nízkou spotřebou energie: umožňuje sekvenční snímání při rychlosti 3 snímků za sekundu s celkem 7 snímky v řadě ve formátu RAW.

Pohodlná manipulace

Přestože E-410 splňuje veškeré profesionální nároky, její ovládání zůstává příjemně nekomplikované. Kromě řady možností expozičních nastavení, včetně plně manuálního ovládání pro neomezené vyjádření vlastních fotografických nápadů, se nabízí 32 uživatelsky přívětivých režimů, které pokryjí celou škálu běžných situací. Využít lze například režim portrét, makro, širokoúhlý podvodní režim nebo podvodní makro či xD panorama režim. Pro osobité barevné vyjádření jsou zde různé barevné režimy a černobílé filtry. Díky živému náhledu si můžete přímo na LCD obrazovce prohlédnout nebo upravit například expozici nebo vyvážení bílé. To je pro uživatele nesmírně pohodlné a praktické.

Zákazníci mají možnost ukládat data na paměťové karty CompactFlash nebo xD-Picture Card, což znamená, že i majitelé kompaktních fotoaparátů Olympus přecházející na E-410 mohou využít karty, které již vlastní. Menu je k dispozici v deseti evropských jazycích, dalších 15 si lze stáhnout z internetu.

Díky intuitivnímu umístění tlačítek a ovladačů si noví majitelé na E-410 okamžitě zvyknou. Mohou si sami zvolit, zda chtějí zobrazovat podrobné nebo jen základní fotografické informace. Vše je velice názorné a snadné dokonce i pro začátečníky. Rychlý přenos dat do počítače zaručuje vysokorychlostní USB rozhraní s přenosovou rychlostí 480 MBit/s.

Široká škála příslušenství

E-410 je kompatibilní se systémem Four Thirds (4/3 standard), a proto je řada jejího příslušenství téměř neomezená. 4/3 standard podporuje stále větší počet společností a je zárukou kompatibility objektivů různých výrobců. Kromě toho může E-410 využít skoro celou řadu příslušenství E-systému Olympus, která zahrnuje prvotřídní digitální objektivy, které pokrývají celý rozsah ohniskových vzdáleností od rybího oka až po ultrazoom. Objektivy 4/3 standardu jsou vytvářeny specificky podle náročných požadavků digitální fotografie, dosahují extrémně vysokých světelností, a přitom jsou výrazně menší a lehčí, než objektivy z kinofilmových zrcadlovek 35mm standardu. E-410 je vybavena nabíjecí baterií s dlouhou životností, která vyhovuje nárokům na dlouhodobé snímání. Pro milovníky fotografování pod vodní hladinou je určeno volitelné podvodní pouzdro PT-E03 (vodotěsné až do hloubky 40 m). Při fotografování pod vodou jistě oceníte výhody jasného živého náhledu na LCD obrazovce, který fotografování výrazně usnadňuje. Neurčité tápání a hledání nejlepšího podmořského záběru „odhadem“ se tak u digitálních zrcadlovek stává minulostí.

Jakožto jedna z nejmenších digitálních zrcadlovek s funkcí živého náhledu má E-410 dvě jasné přednosti: vysoce výkonný obrazový snímač a rychlý obrazový procesor s výraznou redukcí šumu. Ambiciózní fotografové si vychutnají vynikající kvalitu obrazu a skvělé ovládání tohoto úžasně mobilního přístroje. Nový člen rodiny Olympus E-systém bude v prodeji od června 2007.

Digitální zrcadlovka Olympus E-410 – hlavní specifikace:

 • Lehké a kompaktní tělo, živý náhled na LCD obrazovce
 • 10.0 MP Live MOS senzor
 • Nový obrazový procesor
 • Vysokorychlostní USB 2.0
 • 6,4 cm antisluneční LCD obrazovka
 • Antiprachový filtr – Supersonic Wave Filter – pro ochranu proti prachu
 • Dva sloty pro paměťové karty (xD-Picture Card a CompactFlash)
 • 32 fotografických režimů (včetně 5 expozičních, 7 kreativních a 20 scénických režimů)
 • Vestavěný výklopný blesk (GN 10)
 • Sekvence až 3 s./s. – celkem až 7 snímků ve formátu RAW
 • Manuální vyvážení bílé
 • Funkce aretace AF
 • Funkce náhledu hloubky ostrosti
 • Digitální ESP měření expozice se 49 segmenty
 • Funkce expoziční řady – bracketing
 • Informace na obrazovce pro začátečníky i pokročilé
 • Zobrazení detailních informací o přehrávaném snímku plus histogram
 • Založen na standardu 4/3 (Four Thirds)
 • Volitelné podvodní pouzdro (PT-E03)

Řada objektivů Olympus E-Systému *:

Řada objektivů Top Pro

 • ZUIKO DIGITAL ED 7-14mm (14-28mm) 1:4.0
 • ZUIKO DIGITAL ED 35-100mm (70-200mm) 1:2.0
 • ZUIKO DIGITAL ED 90-250mm (180-500mm) 1:2.8
 • ZUIKO DIGITAL ED 150mm (300mm) 1:2.0
 • ZUIKO DIGITAL ED 300mm (600mm) 1:2.8

Řada objektivů Pro

 • ZUIKO DIGITAL 11-22mm (22-44mm) 1:2.8-3.5
 • ZUIKO DIGITAL 14-54mm (28-108mm) 1:2.8-3.5
 • ZUIKO DIGITAL ED 50-200mm (100-400mm) 1:2.8-3.5
 • ZUIKO DIGITAL ED 8mm (16mm) 1:3.5 rybí oko
 • ZUIKO DIGITAL ED 50mm (100mm) 1:2.0 makro

Řada objektivů Standard

 • ZUIKO DIGITAL ED 14-42mm (28-84mm) 1:3.5-5.6
 • ZUIKO DIGITAL 14-45mm (28-90mm) 1:3.5-5.6
 • ZUIKO DIGITAL ED 18-180mm (36-360mm) 1:3.5-6.3
 • ZUIKO DIGITAL 40-150mm (80-300mm) 1:3.5-4.5
 • Extra kompaktní ZUIKO DIGITAL ED 40-150mm (80-300mm) 1:4.0-5.6
 • ZUIKO DIGITAL 35mm makro (70mm) 1:3.5

* čísla v závorkách představují odpovídající hodnoty u 35 mm fotoaparátu

Dodatek:

4/3 standard (Four Thirds)

Jedná se o první a v současné době jediný otevřený standard pro digitální zrcadlovky. Fotoaparáty standardu 4/3 používají obrazový snímač 4/3 typu, jehož rozměr umožňuje vyvinutí naprosto přesných výměnných objektivů. Ty jsou nejenom menší a lehčí, ale nabízejí také výrazně vyšší světelnost, než objektivy založené na formátu 35 mm filmu. Kromě společnosti Olympus se 4/3 standardu účastní také Kodak, Fuji, Sanyo, Sigma, Panasonic a Leica.

Živý náhled

Představuje alternativu ke komponování záběrů pomocí optického hledáčku. Obraz přenášený skrz objektiv k obrazovému snímači se zobrazuje přímo na LCD obrazovce fotoaparátu. Většina kompaktních digitálních fotoaparátů již živý náhled využívá dlouhá léta, u digitální zrcadlovky je tato funkce novinkou. První digitální zrcadlovka na světe, která funkci živého náhledu uvedla, je Olympus E-330.

Antiprachový filtr – Supersonic Wave Filter

Prach, který se dostane do digitálních zrcadlovek, například během výměny objektivu, může poškodit snímky – pokud není odstraněn. Se speciálním antiprachovým filtrem Supersonic Wave Filter je potenciální prach eliminován. Čirá membrána umístěna mezi závěrkou fotoaparátu a CCD snímačem zaručuje, že se prach nemůže usadit přímo na CCD. Místo toho se částečky prachu usadí na tomto filtru a při jeho aktivaci jsou setřeseny pomocí ultrazvukových vibrací na adhesivní pásku. Olympus byl prvním výrobcem, který použil tuto unikátní antiprachovou ochranu u digitálních zrcadlovek.

Antisluneční LCD obrazovka (HyperCrystal LCD)

Technologie polopropustných vrstev, používaná v LCD obrazovkách, kdy se aplikuje dodatečná vrstva na spodní část LCD pro odražení světla z externích světelných zdrojů. To zlepšuje jas LCD obrazovky, takže dokonce i za přímého slunečního svitu jsou snímky zobrazeny ostře a s třikrát vyšším kontrastem oproti běžným displejům. Umožňuje také prohlížení z úhlů až 170° aniž by docházelo ke třpytu či stínění. Snímky lze tedy komponovat z různých úhlů, a může si je prohlížet několik lidí najednou.