Nezařazené

Ohlasy na Open Air Photo Festival

Sešlo se jich pomálu, ale některé přece jen ano. Takže, jak jsem v pondělí slíbil, v úterý zveřejňuji. Jde o ohlasy na akci z právě uplynulého víkendu, uspořádanou v Českém Krumlově. Kompletní info o festivalu je zde.

Sešlo se jich pomálu, ale některé přece jen ano. Takže, jak jsem v pondělí slíbil, v úterý zveřejňuji. Jde o ohlasy na akci z právě uplynulého víkendu, uspořádanou v Českém Krumlově. Kompletní info o festivalu je zde.

Stanislav Habart píše:
Český Krumlov nemůže zklamat nikdy..“ale“…Já jsem dal přednost Škodafestu. Za zcela symbolickou cenu jsem se zúčastnil několika přednášek a workshopů kde jsem měl potvrzenou účast. Musím již zvažovat náklady a ty byly letos v Krumlově značné. I když jsem na to upozorňoval pořádající, dostal jsem odpověď , že se mýlím , že za ty peníze něco tak úžasného jinde neuvidím a oni že z toho nemají žádný zisk. Prostě u Škody jsem měl pocit, že se něco dělá pro fotografy s úmyslem zvýšit úroveň jejich znalostí aniž by je to finančně ničilo a když už půjdou přes prodejnu si třeba něco koupí….to beru.:-)). V Krumlově jsem byl v r.2013 a zdálo se mi to přijatelnější..Jsem zvědavý jaké budou názory na letošní průběh….

Ateliér fotografické praxe 
My jsme se účastnili jako vystavovatelé a v rámci úzké spolupráce s Zeiss CZ jsme měli společné prostory. Z našeho pohledu je koncept akce skvělý, jen se letos nepodařilo na festival dostat dost lidí, což je pro nás vystavovatele velké mínus, stejně jako některé organizační zmatky, které ovšem návštěvník nemusel postřehnout. V pátek jsme měli plno na všech workshopech a přednáškách. Nicméně i tak musím říct, že většina našich víkendových akcí v rámci festivalu měla úspěch a dle ohlasů od účastníků se nejen fotovýlety se zapůjčenými objektivy, právě výše uvedeného partnera, líbily. Dle mého tedy festival z pohledu účastníka mohl být povedený a určitě by si zasloužil pokračování.

Museum Fotoateliér Seidel
 Za naši lokaci vše v pohodě. Jsme spokojeni s návštěvností, jen je škoda, že workshop kyanotypie byl naplněn jen z poloviny. Osobně si myslím, že cena toho workshopu byla přetažená (1500,-; v NTM Praha bývá stejný workshop asi za 900,-). Na druhou stranu to má kouzlo originálního prostoru a exponování na slunci, což není úplně tradiční. Za nás vnímáme tuto akci jako rozšíření povědomí mezi fotografy, takže zisk pro nás není, v tomto případě, na prvním místě. Oproti prvnímu ročníku, kdy byl OAFF rozplizlý po celém městě na „milionu“ lokací, byl ten letošní střídmější a možná díky tomu se k nám dostalo i více lidí. Jinak za fotografy máme zatím samé pozitivní reakce. Bohužel jsme byly pořád vytížení, takže jsme se ani nestihli podívat na ostatní lokace a třeba zrovna Zeiss mě osobně mrzí. Tak snad příště.