Nezařazené

Ocenění pro EIZO

Grafický monitor EIZO ColorEdge CG2730 o úhlopříčce 27 palců o úhlopříčce 27 palců byl vyznamenán cenou EISA Award 2017–2018 udělovanou asociací European Imaging Sound Association (EISA). Porota zdůvodnila svoji volbu v kategorii fotografických monitorů takto:

Grafický monitor EIZO ColorEdge CG2730 o úhlopříčce 27 palců o úhlopříčce 27 palců byl vyznamenán cenou EISA Award 2017–2018 udělovanou asociací European Imaging Sound Association (EISA). Porota zdůvodnila svoji volbu v kategorii fotografických monitorů takto:
Model EIZO ColorEdge CG2730 splňuje požadavky profesionálních fotografů. Zásluhou úhlopříčky 27 palců a vysokého rozlišení zvládne zobrazování snímků ve velikosti DIN A3 a ještě poskytne dostatek prostoru pro nástrojové panely. Vysoký kontrastní poměr (1500:1) a schopnost reprodukovat temně černé odstíny i okouzlující barvy pokrývající 99 % prostoru Adobe RGB jsou příslibem špičkové obrazové kvality.

Největší inovaci však představuje vestavěný kalibrační senzor, který se při použití jednoduše vysune před obrazovku. Umožňuje ukládat různé profily a zbaví uživatele nutnosti používat přídavné přístroje jiných výrobců. Součástí monitoru je také stínítko obrazovky.Plně vybavený monitor ColorEdge CG2730 splní díky vestavěnému kalibračnímu senzoru, panelu True-Black a přiloženému stínítku požadavky i těch nejnáročnějších uživatelů. Díky jeho snadnému nastavení a rychlému zkalibrování jej využijí nejen profesionálové, ale i začínající fotografové – prostě všichni, kdo upravují své fotky a potřebuje tedy mít jistotu korektního zobrazování svých barev na monitoru. Monitor je navíc osazen panelem LCD (IPS) se širokým barevným rozsahem (Wide Gamut) a rozlišením 2560 × 1440 pixelů. Pokrývá 100% barevného standardu sRGB IEC61966-2.1 a až 99% barevného prostoru Adobe RGB (1998).

Každý jednotlivý monitor EIZO ColorEdge je přímo v továrně přesně proměřen. U každého přístroje je přitom továrně zkalibrována křivka gama. Kromě toho je u každého jednotlivého panelu továrně změřena a zkorigována homogenita a barevná jednotnost, čímž je dosaženo absolutně nezkreslené reprodukce obrazu. Pro obzvláště přesné řízení barev je model CG2730 vybaven vestavěným kalibračním senzorem. Senzor je přesně sladěný s konkrétní obrazovkou a slouží k dokonalé kalibraci a nastavování profilů. Vestavěný senzor umožňuje automatickou rekalibraci. Ta může uživateli ušetřit množství času, neboť o kalibraci se jednoduše postará sám monitor. Model CG2730 je kompatibilní se softwarem ColorNavigator NX a Network umožňujícím pohodlnou integraci do větších systémů správy barev.

Další vlastnosti
Panel LCD s technologií IPS-LED, širokým barevným rozsahem, kontrastem 1500:1 a jasem 350 cd/m2
16bitová převodní tabulka (LUT)
Korekce kolísání barev a jasu v závislosti na teplotě
Vstupy DisplayPort, HDMI a DVI-D
Dva konektory USB pro upstream a tři konektory pro downstream (vč. jednoho nabíjecího)
Madlo pro snadné přenášení
Světelné stínítko s jednoduchým magnetickým upevněním
Pětiletá záruka