Nezařazené

Objektivy Leica pro Panasonic LUMIX DMC-L1


Připomenu, že Panasonic se aktivně připojil k olympusímu systému 4/3, tudíž zmíněné objektivy jsou kompatibilní i s přístroji Olympus řady E. Výrobky špičkového výrobce jsou bezesporu atraktivním obohacením nabídky skel. Vysoká světelnost (F1.4) u jednoho z nich a velký rozsah zoomu (ekv. 28 – 300 mm u druhého) jsou rozhodně atraktivní prvky.

Tisková zpráva Panasonicu:
Společnosti Panasonic a Leica Camera představily dva nové výměnné objektivy speciálně vyvinuté pro digitální zrcadlovky standardu 4/3. Model s názvem LEICA D SUMMILUX 25mm/F1.4 ASPH s mimořádně vysokou světelností a pevnou ohniskovou vzdáleností se dostává do prodeje v současné době.

Druhým modelem je univerzální teleobjektiv LEICA D VARIO-ELMAR 14-150mm/ F3.5-5.6 ASPH./ MEGA O.I.S., který nabízí obrovský rozsah zoomu začínající již na širokoúhlém ohnisku 28 mm. Tento model je nyní ve fázi vývoje.

Majitelé digitální zrcadlovky Panasonic LUMIX DMC-L1 i dalších přístrojů standardu 4/3 získají v nových objektivech výjimečné pomocníky pro kreativní fotografickou práci ve všech světelných podmínkách a v celém spektru možností využití od portrétů, přes krajinářskou a architektonickou fotografii, až po akční reportážní záběry.

Značka Leica je navíc zárukou nekompromisní optické kvality a výkonu obou modelů.

LEICA D SUMMILUX 25mm/F1.4 ASPH

Nový objektiv LEICA D SUMMILUX 25mm/F1.4 (35mm ekvivalent: 50 mm) je vybaven prstencem pro nastavení clony, 10 prvky v 9 skupinách, včetně velké asférické čočky, jež zajišťuje špičkový optický výkon a světelnost o hodnotě F1,4. Jedna super ED (extra nízkorozptylová) čočka a tři ED čočky snižují barevné vady na absolutní minimum.

Vysoce světelný objektiv F1.4 25mm s pevnou ohniskovou vzdáleností (35mm ekvivalent: 50 mm)

Vysoký počet 10 prvků v 9 skupinách, včetně asférické čočky o velkém průměru, zajišťuje tomuto jasnému objektivu o světelnosti F1,4 vynikající optický výkon. Velká přední čočka zajišťuje dostatečně vysokou úroveň periferního světla a velká asférická čočka snižuje úbytek světla periférii obrazu. Výsledkem je vysoké rozlišení a absolutně minimální deformace.

Jedna super ED a tři ED čočky

Čtyři čočky s extra nízkou disperzí potlačují chromatické vady objektivu, a tak minimalizují slévání barev, tzv. aberaci.

Nastavení clony prstencem na objektivu s intuitivním ovládáním

Při použití objektivu D SUMMILUX s digitálním fotoaparátem Panasonic LUMIX DMC-L1 má uživatel výhodně při ruce jak ovládání clony, tak zaostřování. Tyto ovládací prstence nabízejí stejně snadné a pohodlné ovládání jako při práci s tradičním fotoaparátem na kinofilm.

Minimální vzdálenost 38 cm umožňuje nádherné makro snímky

Na rozdíl od 50mm objektivů, které se používají na běžných 35mm kinofilmových fotoaparátech, využívá objektiv D SUMMILUX pohyblivé ohnisko, díky čemuž se minimální vzdálenost pro fotografování snižuje na pouhých 38 cm. Kromě vysokého optického výkonu a minima barevných chyb nabízí objektiv fotografické zvětšení 0,17x (35mm ekvivalent), který v kombinaci se světelností F1,4 umožňuje nádherné makro snímky.

Kruhový vějíř clony

Sedm lamel clony je uspořádáno do kruhového tvaru, což v kombinaci se světelností F1,4 umožňuje dosáhnout úžasné jemnosti i v oblastech, které se při fotografování s otevřenou clonou nacházejí mimo obrazovou výseč.

Série filtrů minimalizuje reflexi a přesvícení

Čočky jsou ošetřeny několika vrstvami antireflexních filtrů, které minimalizují reflexi v protisvětle a přesvícení na absolutní minimum. Objektiv D SUMMILUX se díky tomu může pochlubit optickým výkonem, jenž je hodný vysokého standardu a pověsti značky Leica.

LEICA D VARIO-ELMAR 14-150mm/F3.5-5.6 ASPH./ MEGA O.I.S.

Vyvíjený objektiv LEICA D VARIO-ELMAR 14-150mm/ F3.5-5.6 ASPH./ MEGA O.I.S. nabízí neobyčejně velký rozsah zoomu 14-150 mm (ekvivalent 35mm kinofilmu: 28-300 mm). Nový objektiv bude mít výrazně vyšší teleskopický dosah než v minulosti představený model LEICA D VARIO-ELMARIT 14-50mm/ F2.8-3.5 ASPH./ MEGA O.I.S., nicméně nebude o nic větší ani těžší. Úžasné kompaktnosti se podařilo dosáhnout díky inkorporaci čtyř asférických čoček do objektivu. Asférické čočky rovněž zvyšují optický výkon, neboť minimalizují optické chyby a deformace, a to dokonce i na 28mm okraji spektra.

Nový objektiv LEICA D VARIO-ELMAR je vybaven systémem optické stabilizace obrazu, který umožňuje snadnou práci s objektivem i bez stativu. Při použití objektivu v kombinaci s první digitální zrcadlovkou Panasonic LUMIX DMC-L1 lze navíc využít prstence na objektivu k rychlému a intuitivnímu ovládání clony.

Kombinace rozsahu 28-300 mm, systému optické stabilizace obrazu a snadného prstencového ovládání clony činí z objektivu LEICA D VARIO-ELMAR 14-150mm/F3.5-5.6 ASPH./ MEGA O.I.S. dokonalý nástroj pro pořizování brilantních a výrazných záběrů širokého spektra předmětů v nejrůznějších podmínkách.

První objektiv Leica D se zoomem až 300 mm

Tento vysoce výkonný široký 10,7x teleobjektiv (35mm ekvivalent 28-300mm) je kompatibilní se standardem 4/3 a je vybaven 15 prvky v 11 skupinách, včetně čtyř asférických čoček. Rovněž je vybaven optickou stabilizací obrazu, který společnost Panasonic pokládá za naprostou nutnost u takto výkonného teleskopického objektivu. Optická stabilizace obrazu pomáhá eliminovat neostrosti, jež jsou způsobené chvěním ruky, což se ukazuje jako obzvláště palčivý problém při fotografování s teleobjektivem – díky tomuto systému pořídíte jasné, vyvážené snímky i bez nutnosti použití stativu.

Nový objektiv LEICA D VARIO-ELMAR byl navržen speciálně pro digitální zrcadlovky a jako takový splňuje přísné standardy kvality a výkonu, které uživatelé od produktů značky Leica očekávají. Nabízí vysoké rozlišení napříč celým spektrem, velmi malou deformaci obrazu a neobyčejný rozsah zoomu. To vše při stejných rozměrech jako má běžný zoomový teleobjektiv.

Mega O.I.S. – Špičková technologie Panasonic napravující chyby způsobené nejistou rukou

Systém optické stabilizace obrazu Mega O.I.S. umožňuje uživateli fotit při výrazně nižších rychlostech závěrky. Pro detekci a korekci chyb způsobených rozechvělou rukou je objektiv vybaven vlastním špičkovým procesorem Panasonic Venus Engine LSI.

Čtyři asférické čočky a ED čočka zajišťují skvělý optický výkon

Nový objektiv LEICA D VARIO-ELMAR 14-150mm je vybaven čtyřmi asférickými čočkami a ED čočkou s extra nízkým rozptylem. Napříč celým rozsahem zoomu 28 – 300 mm nabízí objektiv vysoké rozlišení i kontrast a snímky jsou jasné v celé ploše záběru. Jednou ze čtyřech asférických čoček je velká 30mm konkávní čočka, jejíž masová výroba je při použití tradičního formování a lisování velice náročná. ED čočka potlačuje chromatické chyby a umožňuje teleobjektivem zachytit skutečně realistické snímky s minimální barevnou odchylkou.

První objektiv Leica D s technologií Extra Silent Motor (XSM)

Nový objektiv je vůbec prvním objektivem Leica D, jenž je vybaven technologií Extra Silent Motor (XSM). Ta zajišťuje rychlé, tiché a hlavně přesné ovládání automatického zaostřování. Nadzvuková oscilace poskytuje tichý, bezproblémový provoz, zatímco vysoký kroutící moment motorku zajišťuje flexibilní reakce a stabilitu zaostřování. Právě tento typ motorku se ukazuje jako ideální pro systémy automatického zaostřování v teleobjektivu.

Minimální vzdálenost zaostření 50 cm napříč celým rozsahem zoomu

Minimální vzdálenost zaostření 50 cm platí i při plném vysunutí zoomu a poskytuje 0,36násobné fotografické zvětšení (ekvivalent 35mm kinofilmu). To v kombinaci s optickou stabilizací obrazu umožňuje pořizovat skvělé makro fotky i v horním rozhraní rozsahu a bez použití stativu.

Kruhový vějíř clony

Sedm lamel clony je uspořádáno do kruhového tvaru, což v kombinaci se světelností F1,4 umožňuje dosáhnout úžasné jemnosti i v oblastech, které se při fotografování s otevřenou clonou nacházejí mimo ohniskovou výseč.

Série filtrů minimalizuje reflexi a přesvícení

Čočky jsou ošetřeny několika vrstvami antireflexních filtrů, které minimalizují reflexi v protisvětle a přesvícení na absolutní minimum. Objektiv se díky tomu může pochlubit optickým výkonem, jenž je hodný vysokého standardu a pověsti značky Leica.


Objektiv 14-50 mm se světelností F2.8

Specifikace

LEICA D SUMMILUX 25mm/F1.4 ASPH

Konstrukce objektivu 10 prvků v 9 skupinách(1 asférická čočka, 1 super ED a 3 ED čočky) Uchycení objektivu Standard 4/3 Ohnisková vzdálenost f=25 mm (35mm kinofilmový ekvivalent 50 mm) MEGA O.I.S.(Optická stabilizace obrazu) Ne Typ clony 7 lamel do kruhu / vzor duhovky Minimální clona F16 Nejnižší vzdálenost pro zaostření 0,38 m Maximální zvětšení Zhruba 0,17x (35mm kinofilmový ekvivalent) Diagonální úhel pohledu 47 stupňů Velikost filtru 62 mm Celková délka 75 mm Váha Zhruba 510 g

LEICA D VARIO-ELMAR 14-150mm/F3.5-5.6 ASPH./ MEGA O.I.S.

Konstrukce objektivu 15 prvků v 11 skupinách (4 asférické čočky a 1 ED čočka) Uchycení objektivu Standard 4/3 Ohnisková vzdálenost f=14 mm až 150 mm(ekvivalent 35mm kinofilmu: 28 mm až 300mm) MEGA O.I.S.

(Optická stabilizace obrazu) Ano Typ clony 7 lamel do kruhu / vzor duhovky Počet listů 7 (uspořádání do kruhu) Minimální clona F22 Nejbližší vzdálenost pro zaostření 0,50 m v celém rozsahu přiblížení Maximální zvětšení Zhruba 0,18x (ekvivalent 35mm kinofilmu: 0,36x) Diagonální úhel pohledu 75 stupňů [W] – 8.2 stupňů [T] Velikost filtru 72 mm Rozměry (průměr x délka) 78,5mm x 90,4 mm Váha Zhruba 520 g

Připomenu, že Panasonic se aktivně připojil k olympusímu systému 4/3, tudíž zmíněné objektivy jsou kompatibilní i s přístroji Olympus řady E. Výrobky špičkového výrobce jsou bezesporu atraktivním obohacením nabídky skel. Vysoká světelnost (F1.4) u jednoho z nich a velký rozsah zoomu (ekv. 28 – 300 mm u druhého) jsou rozhodně atraktivní prvky.

Tisková zpráva Panasonicu:
Společnosti Panasonic a Leica Camera představily dva nové výměnné objektivy speciálně vyvinuté pro digitální zrcadlovky standardu 4/3. Model s názvem LEICA D SUMMILUX 25mm/F1.4 ASPH s mimořádně vysokou světelností a pevnou ohniskovou vzdáleností se dostává do prodeje v současné době.

Druhým modelem je univerzální teleobjektiv LEICA D VARIO-ELMAR 14-150mm/ F3.5-5.6 ASPH./ MEGA O.I.S., který nabízí obrovský rozsah zoomu začínající již na širokoúhlém ohnisku 28 mm. Tento model je nyní ve fázi vývoje.

Majitelé digitální zrcadlovky Panasonic LUMIX DMC-L1 i dalších přístrojů standardu 4/3 získají v nových objektivech výjimečné pomocníky pro kreativní fotografickou práci ve všech světelných podmínkách a v celém spektru možností využití od portrétů, přes krajinářskou a architektonickou fotografii, až po akční reportážní záběry.

Značka Leica je navíc zárukou nekompromisní optické kvality a výkonu obou modelů.

LEICA D SUMMILUX 25mm/F1.4 ASPH

Nový objektiv LEICA D SUMMILUX 25mm/F1.4 (35mm ekvivalent: 50 mm) je vybaven prstencem pro nastavení clony, 10 prvky v 9 skupinách, včetně velké asférické čočky, jež zajišťuje špičkový optický výkon a světelnost o hodnotě F1,4. Jedna super ED (extra nízkorozptylová) čočka a tři ED čočky snižují barevné vady na absolutní minimum.

Vysoce světelný objektiv F1.4 25mm s pevnou ohniskovou vzdáleností (35mm ekvivalent: 50 mm)

Vysoký počet 10 prvků v 9 skupinách, včetně asférické čočky o velkém průměru, zajišťuje tomuto jasnému objektivu o světelnosti F1,4 vynikající optický výkon. Velká přední čočka zajišťuje dostatečně vysokou úroveň periferního světla a velká asférická čočka snižuje úbytek světla periférii obrazu. Výsledkem je vysoké rozlišení a absolutně minimální deformace.

Jedna super ED a tři ED čočky

Čtyři čočky s extra nízkou disperzí potlačují chromatické vady objektivu, a tak minimalizují slévání barev, tzv. aberaci.

Nastavení clony prstencem na objektivu s intuitivním ovládáním

Při použití objektivu D SUMMILUX s digitálním fotoaparátem Panasonic LUMIX DMC-L1 má uživatel výhodně při ruce jak ovládání clony, tak zaostřování. Tyto ovládací prstence nabízejí stejně snadné a pohodlné ovládání jako při práci s tradičním fotoaparátem na kinofilm.

Minimální vzdálenost 38 cm umožňuje nádherné makro snímky

Na rozdíl od 50mm objektivů, které se používají na běžných 35mm kinofilmových fotoaparátech, využívá objektiv D SUMMILUX pohyblivé ohnisko, díky čemuž se minimální vzdálenost pro fotografování snižuje na pouhých 38 cm. Kromě vysokého optického výkonu a minima barevných chyb nabízí objektiv fotografické zvětšení 0,17x (35mm ekvivalent), který v kombinaci se světelností F1,4 umožňuje nádherné makro snímky.

Kruhový vějíř clony

Sedm lamel clony je uspořádáno do kruhového tvaru, což v kombinaci se světelností F1,4 umožňuje dosáhnout úžasné jemnosti i v oblastech, které se při fotografování s otevřenou clonou nacházejí mimo obrazovou výseč.

Série filtrů minimalizuje reflexi a přesvícení

Čočky jsou ošetřeny několika vrstvami antireflexních filtrů, které minimalizují reflexi v protisvětle a přesvícení na absolutní minimum. Objektiv D SUMMILUX se díky tomu může pochlubit optickým výkonem, jenž je hodný vysokého standardu a pověsti značky Leica.

LEICA D VARIO-ELMAR 14-150mm/F3.5-5.6 ASPH./ MEGA O.I.S.

Vyvíjený objektiv LEICA D VARIO-ELMAR 14-150mm/ F3.5-5.6 ASPH./ MEGA O.I.S. nabízí neobyčejně velký rozsah zoomu 14-150 mm (ekvivalent 35mm kinofilmu: 28-300 mm). Nový objektiv bude mít výrazně vyšší teleskopický dosah než v minulosti představený model LEICA D VARIO-ELMARIT 14-50mm/ F2.8-3.5 ASPH./ MEGA O.I.S., nicméně nebude o nic větší ani těžší. Úžasné kompaktnosti se podařilo dosáhnout díky inkorporaci čtyř asférických čoček do objektivu. Asférické čočky rovněž zvyšují optický výkon, neboť minimalizují optické chyby a deformace, a to dokonce i na 28mm okraji spektra.

Nový objektiv LEICA D VARIO-ELMAR je vybaven systémem optické stabilizace obrazu, který umožňuje snadnou práci s objektivem i bez stativu. Při použití objektivu v kombinaci s první digitální zrcadlovkou Panasonic LUMIX DMC-L1 lze navíc využít prstence na objektivu k rychlému a intuitivnímu ovládání clony.

Kombinace rozsahu 28-300 mm, systému optické stabilizace obrazu a snadného prstencového ovládání clony činí z objektivu LEICA D VARIO-ELMAR 14-150mm/F3.5-5.6 ASPH./ MEGA O.I.S. dokonalý nástroj pro pořizování brilantních a výrazných záběrů širokého spektra předmětů v nejrůznějších podmínkách.

První objektiv Leica D se zoomem až 300 mm

Tento vysoce výkonný široký 10,7x teleobjektiv (35mm ekvivalent 28-300mm) je kompatibilní se standardem 4/3 a je vybaven 15 prvky v 11 skupinách, včetně čtyř asférických čoček. Rovněž je vybaven optickou stabilizací obrazu, který společnost Panasonic pokládá za naprostou nutnost u takto výkonného teleskopického objektivu. Optická stabilizace obrazu pomáhá eliminovat neostrosti, jež jsou způsobené chvěním ruky, což se ukazuje jako obzvláště palčivý problém při fotografování s teleobjektivem – díky tomuto systému pořídíte jasné, vyvážené snímky i bez nutnosti použití stativu.

Nový objektiv LEICA D VARIO-ELMAR byl navržen speciálně pro digitální zrcadlovky a jako takový splňuje přísné standardy kvality a výkonu, které uživatelé od produktů značky Leica očekávají. Nabízí vysoké rozlišení napříč celým spektrem, velmi malou deformaci obrazu a neobyčejný rozsah zoomu. To vše při stejných rozměrech jako má běžný zoomový teleobjektiv.

Mega O.I.S. – Špičková technologie Panasonic napravující chyby způsobené nejistou rukou

Systém optické stabilizace obrazu Mega O.I.S. umožňuje uživateli fotit při výrazně nižších rychlostech závěrky. Pro detekci a korekci chyb způsobených rozechvělou rukou je objektiv vybaven vlastním špičkovým procesorem Panasonic Venus Engine LSI.

Čtyři asférické čočky a ED čočka zajišťují skvělý optický výkon

Nový objektiv LEICA D VARIO-ELMAR 14-150mm je vybaven čtyřmi asférickými čočkami a ED čočkou s extra nízkým rozptylem. Napříč celým rozsahem zoomu 28 – 300 mm nabízí objektiv vysoké rozlišení i kontrast a snímky jsou jasné v celé ploše záběru. Jednou ze čtyřech asférických čoček je velká 30mm konkávní čočka, jejíž masová výroba je při použití tradičního formování a lisování velice náročná. ED čočka potlačuje chromatické chyby a umožňuje teleobjektivem zachytit skutečně realistické snímky s minimální barevnou odchylkou.

První objektiv Leica D s technologií Extra Silent Motor (XSM)

Nový objektiv je vůbec prvním objektivem Leica D, jenž je vybaven technologií Extra Silent Motor (XSM). Ta zajišťuje rychlé, tiché a hlavně přesné ovládání automatického zaostřování. Nadzvuková oscilace poskytuje tichý, bezproblémový provoz, zatímco vysoký kroutící moment motorku zajišťuje flexibilní reakce a stabilitu zaostřování. Právě tento typ motorku se ukazuje jako ideální pro systémy automatického zaostřování v teleobjektivu.

Minimální vzdálenost zaostření 50 cm napříč celým rozsahem zoomu

Minimální vzdálenost zaostření 50 cm platí i při plném vysunutí zoomu a poskytuje 0,36násobné fotografické zvětšení (ekvivalent 35mm kinofilmu). To v kombinaci s optickou stabilizací obrazu umožňuje pořizovat skvělé makro fotky i v horním rozhraní rozsahu a bez použití stativu.

Kruhový vějíř clony

Sedm lamel clony je uspořádáno do kruhového tvaru, což v kombinaci se světelností F1,4 umožňuje dosáhnout úžasné jemnosti i v oblastech, které se při fotografování s otevřenou clonou nacházejí mimo ohniskovou výseč.

Série filtrů minimalizuje reflexi a přesvícení

Čočky jsou ošetřeny několika vrstvami antireflexních filtrů, které minimalizují reflexi v protisvětle a přesvícení na absolutní minimum. Objektiv se díky tomu může pochlubit optickým výkonem, jenž je hodný vysokého standardu a pověsti značky Leica.


Objektiv 14-50 mm se světelností F2.8

Specifikace

LEICA D SUMMILUX 25mm/F1.4 ASPH

Konstrukce objektivu 10 prvků v 9 skupinách(1 asférická čočka, 1 super ED a 3 ED čočky) Uchycení objektivu Standard 4/3 Ohnisková vzdálenost f=25 mm (35mm kinofilmový ekvivalent 50 mm) MEGA O.I.S.(Optická stabilizace obrazu) Ne Typ clony 7 lamel do kruhu / vzor duhovky Minimální clona F16 Nejnižší vzdálenost pro zaostření 0,38 m Maximální zvětšení Zhruba 0,17x (35mm kinofilmový ekvivalent) Diagonální úhel pohledu 47 stupňů Velikost filtru 62 mm Celková délka 75 mm Váha Zhruba 510 g

LEICA D VARIO-ELMAR 14-150mm/F3.5-5.6 ASPH./ MEGA O.I.S.

Konstrukce objektivu 15 prvků v 11 skupinách (4 asférické čočky a 1 ED čočka) Uchycení objektivu Standard 4/3 Ohnisková vzdálenost f=14 mm až 150 mm(ekvivalent 35mm kinofilmu: 28 mm až 300mm) MEGA O.I.S.

(Optická stabilizace obrazu) Ano Typ clony 7 lamel do kruhu / vzor duhovky Počet listů 7 (uspořádání do kruhu) Minimální clona F22 Nejbližší vzdálenost pro zaostření 0,50 m v celém rozsahu přiblížení Maximální zvětšení Zhruba 0,18x (ekvivalent 35mm kinofilmu: 0,36x) Diagonální úhel pohledu 75 stupňů [W] – 8.2 stupňů [T] Velikost filtru 72 mm Rozměry (průměr x délka) 78,5mm x 90,4 mm Váha Zhruba 520 g