Nezařazené

OAFF – Jak si mladá generace představuje fotogenickou Závislost?

Open Air Foto Festival pro vás připravil nabitý program a kromě aktivního focení, výstav a přednášek se můžete těšit i na workshopy s předními českými a zahraničními fotografy.

Open Air Foto Festival pro vás připravil nabitý program a kromě aktivního focení, výstav a přednášek se můžete těšit i na workshopy s předními českými a zahraničními fotografy.

Viděli jste už někdy šaty s vlečkou vyrobené jen z krabiček cigaret? A co třeba odraz vlastní osobnosti na vodní hladině, která evokuje závislost na sebe sama? Nebo tolik oblíbenou čokoládu, do které se doslova namočila a nechala se vyfotit jedna ze studentek? Tato díla zachycená buď na fotografiích anebo v podobě uměleckých artefaktů budou doslova rozseta po interiérech a exteriérech Českého Krumlova. Stanou se totiž nedílnou součástí festivalového programu a vy si je můžete vyfotografovat.

 

Vytvoř a vyfoť Vybrat díla, která postoupí do finále nebylo nic jednoduchého. Organizátoři festivalu proto povolali špičkové odborníky z řad scénografů, architektů, výtvarníků, fotografů a kameramanů, kteří podrobně prozkoumali všechna zaslaná díla. Studenti přitom stáli před nelehkým úkolem. Pro námět Člověk a závislost museli nejprve vymyslet a vytvořit koncept a posléze jej ještě vyfotit. A je to skutečně skvostná přehlídka kreativity a fantazie. Volné instalace, kostýmy, fotoscény, dekorace, performance i videoarty – všemi těmito způsoby dokázali studenti zobrazit závislost.

„Velmi příjemně mne překvapil počet zaslaných návrhů do soutěže. Ukázalo se, že pojetí fotografie dokáží studenti chápat velice různorodě,“ pochvaloval si úroveň soutěžních děl Ing. Martin Busta, jeden z porotců a zástupce odborného garanta ze SUPŠ sv. Anežky. Spolu s ním o dílech, která postoupí do červnového finále, rozhodovali Ing. arch. Milan Býček, PhDr. Ondřej Neff, doc. ak. mal. Vladimír Merta, ak. mal. Jaroslav Svoboda, Mgr. Asen Šopov a Tereza z Davle.

Naostro v Krumlově Právě díky různorodosti zaslaných příspěvků se pořadatelé rozhodli, že vytvoří hned dvě finálové kategorie – Fotogenická díla (A), kde se ve finále představí 14 návrhů a Výstavní fotografie (B) složené z10 nejlepších snímků. Vítězové kategorie A budou vyhlášeni během slavnostního večera a mohou se těšit na zajímavé hmotné i finanční ceny. V následujících měsících pak finálová díla budou součástí Konfrontační výstavy, která poputuje po vybraných galeriích.

Jste zvědaví, jak si finalisté povedou v „ostrém provozu“? Zda se adaptují do festivalového programu a potvrdí tak jedno z klíčových kritérií, kterým byla funkčnost v jiném prostředí? Přijďte si vyfotografovat originální díla a prohlédnout fotografie. Třeba vás osloví natolik, že sami začnete být závislí – na kráse a umění! Více na www.foto-festival.cz, www.foto-festival.cz/souteze/art-room-2015/