Nezařazené

Novinky Sony na CES 2014

Tisková zpráva:

Tisková zpráva:
Sony po loňských novinkách z vyšší třídy fotoaparátů představuje nejmenší a nejlehčí fotoaparát s výměnnými objektivy na světě: Alfa5000. Jde o nástupce modelu z populární řady NEX-3N. Tělo o váze 210 g (včetně vestavěného blesku) a s dokonalou ergonomií pro úchop jednou rukou v sobě spojuje procesor BIONZ X a velký CMOS snímač Exmor APS HD s efektivním rozlišením 20,1 megapixelu a citlivostí ISO až 16 000. Polohovatelný LCD displej s možností vyklopení až o 180° umožňuje snadné pořizování autoportrétů. Nechybí ani kreativní režimy typu Soft Skin Effect pro vyhlazení vrásek či technologie NFC a Wi-Fi pro sdílení a dálkové ovládání prostřednictvím smartphonů a tabletů. Díky podpoře aplikace PlayMemories Camera Apps a funkci All Sync pak snímky mohou být přeneseny na on-line účet PlayMemories. Model ?5000 skvěle doplňuje všestranný teleobjektiv SEL55210 (E-mount 55-210mm F4.5-6.3), který je momentálně dostupný také v barevně sladěném černém provedení.


I vývoj kompaktních fotoaparátů pokračuje neuvěřitelnou rychlostí a důkazem toho jsou nové modely Cyber-shot DSC-W830 a DSC-W810. Jsou speciálně navrženy tak, aby vyhovovaly požadavkům dnešních milovníků zábavy. Oba modely se vyznačují štíhlým tělem, disponují CCD snímačem s rozlišením 20,1 Mpx a umožňují uživatelům vytvářet videa v HD kvalitě. Lidé bývají nejkritičtější k záběrům sebe sama, a proto nepochybně každého uživatele potěší funkce Beauty E ffect , která umožňuje přímo na fotoaparátu retušování a zjemnění pleti, odstranění lesku, rozšíření očí či vybělení zubů. Nové modely zároveň nabízejí možnost snímání okouzlujících 360stupňových panoramat Sweep Panorama.

Model DSC-W830 má optickou stabilizaci Optical SteadyShot, která omezuje otřesy zařízení na minimum a režim Active Mode se spolu s elektronickou stabilizací postará o vysoce kvalitní videa. Tělo se vyznačuje pokrokovým designem a povrchem s metalickým leskem ve čtyřech barevných provedeních.

Model DSC-W810 disponuje širokoúhlým objektivem s ohniskovou vzdáleností 26 mm s 6x optickým zoomem. Jeho silnou stránkou je i režim Party Mode, díky kterému automaticky nastaví potřebné parametry při snímání v náročných světelných podmínkách. Uživatelé jistě ocení i opěrku usnadňující uchopení, která je umístěna na přední straně. Model W810 se může pochlubit svým designemvi s metalickým leskem a tlačítkem pro přímé snímání videa, umístěným na zadní straně.