Nezařazené

Novinky na CES

Hned na začátku roku se objevilo mnoho novinek na výstavě elektroniky CES v Las Vegas. O některých jsem referoval v rubrice Krátké zprávy, zde jsem tyto krátké oznamky shrnul do jednoho článku. K zajímavým modelům se budu postupně vracet.

Hned na začátku roku se objevilo mnoho novinek na výstavě elektroniky CES v Las Vegas. O některých jsem referoval v rubrice Krátké zprávy, zde jsem tyto krátké oznamky shrnul do jednoho článku. K zajímavým modelům se budu postupně vracet.

Olympus připravil pro CES v Las Vegas novinky napříč svých modelových řad. VR-340 je kompakt s desetonásobným zoomem s 16 megovým stabilizovaným CCD, SZ-12 je superzoom s 24násobným zoomem, klasická UZ řada je doplněna o model SP-620 (21x zoom) , levný model je VG-160 a cenově příjemný by měl být i vodo/páduvzdorný TG-320.
Model VR-360 (na snímku vpravo) je spolu s VR 340 představitel druhé generace modelové řady, která má spojit vysoký výkon a příznivoou cenu. K vychytávkám patří úprava fotek Beauty Make-up, která umožňuje rozsáhlé zásahy do vzezření fotografovaných osob (ať v dobrém nebo legračním 🙂 ). Efektové magické filtry lze aplikovat jak na fotky, tak na video.

DSC-W650, DSC-W620 a DSC-W610 jsou cenově dostupné nové modely kompaktů od firmy Sony. Mají 14, respektive 16 Mpx a všechny dovedou plynulé panoramování.
 

Také Panasonic připravil pro CES novinky. Jde o kompaktní superzoomy DMC-SZ7 a DMC-SZ1 (desetinásobný zoom, čip 14, respektive 16 Mpx), kompakty střední třídy (DMC-FS45 a DMC-FS40 s pětinásobným zoomem) a levný model DMC-S2.
Modely SZ7 a SZ1 mají 14, respektive 16 mega na čipu CMOS / CCD. Zoom je desetinásobný v rozsahu ekv. 25 – 250 mm. Třípalcový LCD je pevný se 460 tisíci body. Přístroj lze dobíjet i přes USB kabel. K vychytávkám patří zajímavé řešení 3D obrazu, kdy přístroj vybere dvojici zu dvaceti postupně pořízených snímků a spojí je do jednoho obrazu.
 

 

Dva nové přístroje řady Ixus připravil pro CES Canon, 500 HS a 125 HS. Pětistovka se chlubí, že je nejtenčí kompakt s 12x zoomem, stopětadvacítka má zoom pětinásobný. Pětistovka má 10 Mpx a procesor Digic 5, inteligentní automatika má na výběr 58 typů scén. Vychytávka: rozpoznání tváře si pamatuje obličeje a pokud zaznamenáme věk, podle toho volí scénické režimy: spící miminko neobtěžuje bleskem, kdežto na skotačící děti zvolí sportovní režim.


Exilim ZR200 je zajímavá novinka od firmy Casio. Je to ultrarychlý kompakt s možností vytvářet HDR snímky a dokonce HDR video. Mimořádně zajímavou novinkou je režim Wide Shot, kdy je simulována funkce širokoúhlých objektivů ekv. 17 a 21 mm. Přístroj zvládá i plynulé panorama až 360 stupňů.

 

Samsung DV300F s wi-fi je první novinka letošního roku. Má dva displeje, vpředu 1.5 palcový na focení autoportrétů, eventuálně se tam dá v Child Mode promítnout animace, aby děti koukaly do foťáku. Přístroj má 16 Mps a objektiv ekv. 25-125, ale hlavně plnou wi-fi konektivitu. Konečně! A kdypak Samsunga napadne strčit do foťáku slot na SIM? Ano… napadlo to Polaroida…

Na CES oznámil Samsung řadu kompaktů vybavených wi-fi zařízením. Řadu označil jako Smart a slibuje, že spojení se sítěmi bude stejně snadné jako přes Bluetooth. Patří sem modely WB850F, WB150F, DV300F, ST200F a QF20 .WB850F je vybaven i GPS a digitální kompas, dokáže i natáhnout mapy a poslouží tedy i jako průvodce.


Kodak Easyshare M750 Wi-Fi patří k nejnovější generaci přístrojů, schopných konektivity s jiným wi-fi zařízením, jako je PC nebo mobilní telefon Android, Apple nebo Blaskberry. Kodak byl jeden z prvních, kdo fotoaparát wifinou vybavil, avšak bylo nutné na síť přistupovat přes určené providery. Přístroj je 16megový, má třípalcový dotykový displej a točí HD video. Podrobnosti jsou zde.

Polaroid SC1630 Android HD je neobyčejná kombinace 16 Mpx kompaktu a mobilního telefonu na bázi operačního systému Android. A je to tady – foťák se simkou. Předvedeno na CES.