Nezařazené

Nové Stereo & Video

PLÁNUJETE NÁKUP TELEVIZORU?

 

PLÁNUJETE NÁKUP TELEVIZORU?

 

Pak určitě nepřehlédněte unikátní detailní tabulkový přehled parametrů všech značkových televizorů na našem trhu (přesně 275), jenž obsahuje i mnohé důležité údaje, které sice zásadně ovlivňují kvalitu reprodukce, ale výrobci je běžně nezveřejňují či dokonce tají. Přehled tak informuje mj. i o typu obrazovky, způsobu jejího podsvětlení, poskytovaném jasu, bitové hloubce barev či skutečné snímkové frekvenci a nezapomíná ani na takové důležité provozní detaily, jakým je třeba počet programovatelných pozic časového spínače televizorů. Průvodní text pak neméně podrobně seznamuje s výbavou, vlastnostmi a možnostmi současných televizorů, přičemž si všímá i důležitých rozdílů mezi výrobky jednotlivých značek.

Kromě tohoto velmi praktického a vysoce fundovaného přehledu však přináší aktuální prosincové Stereo & Video 12/2017 i četné další neméně zajímavé materiály.

 

Tady je malá ochutnávka z jeho obsahu:

TEST: VLAJKOVÉ SMARTPHONY

Chytré telefony začínají být i inteligentní. Dokládá to osm špičkových modelů značek Apple, BlackBerry, Google, Huawei, Nokia, Samsung, Sony a Xiaomi, které test proklepl z různých funkčních hledisek s největším důrazem na jejich výkony v roli fotoaparátu, videokamery a audio a videopřehrávače. Jejich fotografické schopnosti (ale i neschopnosti) přitom názorně přibližuje v četných ukázkách. Přemýšlíte-li o nákupu některého z nich či se jen chcete dozvědět, co vše umějí, pak vám třináct stránek tohoto testu o nich poskytne velmi podrobné informace.

TEST: GRAMOFONY PRO VYBÍRAVĚJŠÍ

Klasické gramofony zažívají velký návrat. Poptávka po vinylových deskách a přístrojích pro jejich přehrávání neustále roste, a to napříč všemi generacemi. Gramofon se tak může stát i originálním vánočním dárkem. Jenže: jaký zvolit? S výběrem kvalitnějšího gramofonu střední cenové třídy pomůže jejich test, v němž se sešly modely značek Dual, Elipson, Pro-Ject, Rega a Thorens. Které z nich stanuly na nejvyšších příčkách? Přečtěte si!

CO JE CO: VYPALOVÁNÍ OBRAZOVEK

Příchod televizorů OLED opět vzkřísil otázku vypalování obrazovek. Je či není aktuální? Lze zjistit, které obrazovky k němu mají sklon? A jak se s tímto problémem vypořádávají současné technologie? Článek poskytuje odpověď nejen na tyto otázky, ale i na mnohé další.

Ale tím výčet lahůdek, které servíruje Stereo & Video 12/2017, ještě zdaleka nekončí. V samostatných Profilech se představují mj. OLED televizor LG 55EG9A7V, DVB-T2 přijímač Fuba ODE8510 T2 Stealth, přenosný televizor Lenco TFT-1028, 4K Ultra HD videokamera Panasonic HC-X1, integrovaný zesilovač Onkyo A-9150, reproduktorové soustavy Wharfedale Diamond 11.3, bezdrátová sluchátka Klipsch Reference Over-Ear Bluetooth a osobní úložiště Western Digital My Cloud Home. V rubrice High Fidelity příznivce věrné reprodukce určitě zaujme integrovaný zesilovač Rega ELEX-R, CD přehrávač C.E.C. CD5, digitálně analogový převodník a sluchátkový zesilovač Chord Hugo 2, subwoofer SVS PB16 Ulta či přenoska s pohyblivými cívkami ZYX Ultimate Airy S.

 

No, řekněte, nebyla by škoda o všechny tyto informace přijít? Takže rychle do trafiky, než vás rychlejší zájemci předběhnou a Stereo & Video 12/2017 bude vyprodáno! Nebo – ještě lépe – objednejte si jeho pravidelné doručování. Na výběr je hned šest atraktivních variant jeho celoročního předplatného, které mohou být i ideálním vánočním dárkem:

•       standardní za 696 Kč, kdy proti nákupu ve volném prodeji ušetříte na každém výtisku 21 Kč,

•       s přenosným bezdrátovým reproduktorem JBL GO za 1199 Kč, jenž zprostředkuje hlasitou reprodukci z vašeho smartphonu, tabletu i dalších zařízení s Bluetooth,

•       se sportovními sluchátky Optoma NuForce BE Sport 3 za 1990 Kč, umožňujícími poslech hudby i při aktivním pohybu, a to i za nepříznivých povětrnostních podmínek,

•       s radiopřijímačem s CD Gogen Maxipes Fík za 1690 Kč, určeným především dětem, které ho mohou díky přibalenému mikrofonu využit i pro hlasitou reprodukci řeči či zpěvu,

•       s akční videokamerou Lamax X7.1 Naos za 2890 Kč, jež spolehlivě zaznamená ve vysokém rozlišení veškeré vaše aktivity na zemi, ve vzduchu i pod vodou, a to až do hloubky třiceti metrů, přičemž zvládne také zpomalené natáčení pro dokonalejší analýzu pohybu či zrychlený časoměrný záznam pomalejších dějů,

•       s bezdrátovými sluchátky JBL E45BT za bezkonkurenčních 2990 Kč, která vás při poslechu plně osvobodí od svazujících kabelů.

 

Víc www.stereovideo.cz