Nezařazené

Nové objektivy Nikon

AF-S 24-120mm f/4 ED VR
Zcela nový objektiv s 5× zoomem pro uživatele digitálních jednookých zrcadlovek formátu FX (rozumí se kinofilmový formát a digi „full frame“, pozn. red.). Objektivy s ohniskovou vzdáleností 24-120 mm mají v řadě objektivů NIKKOR unikátní postavení a nová verze tohoto objektivu nabízí pevnou světelnost f/4 v celém rozsahu ohniskových vzdáleností. Objektiv obsahuje antireflexní vrstvy Nano Crystal Coat a systém redukce vibrací Nikon druhé generace (VR II).
Zurab Kiknadze, Product Manager Lenses, Accessories & Software u společnosti Nikon Europe, říká: „Tento objektiv nabízí vynikající poměr ceny a výkonu v kompaktním provedení všem podnikavým fotografům. Jde v tomto roce již o druhý uvedený objektiv s pevnou světelností f/4 a redukcí vibrací (VR), rozšiřující dále možnosti fotografů využívajících vybavení Nikon“.
Objektiv AF-S 24-120mm f/4 ED VR pokrývá exkluzivní rozsah ohniskových vzdáleností 24 až 120 mm a je ideální pro živou fotografii a fotografii na cestách. Pevná světelnost f/4 umožňuje fotografům snadno pracovat s hloubkou ostrosti v dostupném rozsahu ohniskových vzdáleností. Objektiv AF-S 24-120mm f/4 ED VR zachytí vše od rozsáhlých krajin až po portréty ve velkém měřítku.
Objektiv AF-S 24-120mm f/4 ED VR je vybaven systémem redukce vibrací Nikon druhé generace (VR II), který nabízí stabilizaci obrazu ekvivalentní použití o přibližně 4 EV kratšího času závěrky, a v kombinaci s pevnou světelností f/4 je praktickým vybavením za nízké hladiny osvětlení. Systém nabízí dva režimy redukce vibrací: „Normal“ pro běžné fotografování z ruky a „Active“ pro kompenzaci mechanických vibrací v letadlech a pohybujících se vozidlech.
Komplikovaná optická konstrukce objektivu využívá antireflexní vrstvy Nano Crystal Coat, dva optické členy ze skel ED a tři asférické optické členy pro jasný obraz s vysokým kontrastem v širokém spektru světelných podmínek. Výsledkem jsou minimální projevy reflexů, závoje a zbytkových optických vad a příjemná reprodukce neostrých míst obrazu zprostředkovaná 9lamelovou clonou.
Ultrazvukový zaostřovací motor použitý v tomto objektivu byl speciálně vyvinut v souladu s charakteristickými vlastnostmi objektivu. Nabízí diskrétní a výkonné automatické zaostřování a díky zaostřovacímu režimu M/A umožňuje v libovolném okamžiku manuálně upravit zaostření. Zpřevodování zaostřovacího mechanizmu a umístění ovládacích prvků byly pečlivě zkonstruovány tak, aby umožnily intuitivní ovládání (na slepo) za současného pohledu do hledáčku. Objektiv je dobře vyváže na digitálních jednookých zrcadlovkách, jako je D700, a jeho tubus obsahuje jemné vroubkování pro bezpečné držení.
Zoom o velkém rozsahu ohniskových vzdáleností je umístěn ve velmi kompaktním a odolném těle, které je ideální pro podnikavé povahy a fotografování na cestách. Díky rozsáhlému použití součástí z hořčíkové slitiny a technických plastů odolává objektiv dobře nárokům každodenního provozu a gumová těsnění okolo spínačů a bajonetu znamenají, že prach a vlhkost nejsou žádným problémem. Objektiv AF-S 24-120mm f/4 ED VR staví koncepci „základního zoomu“ na novou úroveň splňující nároky současných digitálních jednookých zrcadlovek formátu FX s vysokým rozlišením při zachování vynikajícího poměru ceny a výkonu.
Objektiv se dodává včetně sluneční clony HB-53 a měkkého pouzdra. Výchozí cena je 28 tisíc.
Specifikace


AF-S 28-300 f/3,5-5,6G ED VR
Extrémní rozsah 10,7× zoomu objektivu AF-S 28-300 f/3,5-5,6G ED VR činí objektiv ideálním pro všechny fotografické příležitosti. Díky ohromujícímu rozsahu ohniskových vzdáleností 28-300 mm se objektiv zcela jistě stane velmi populárním univerzálním objektivem pro každého, kdo hledá maximální rozsah ohniskových vzdáleností a současně chce cestovat s minimem vybavení nebo chce fotografovat z jednoho místa. Díky proměnné světelnosti bylo možné udržet velikost i hmotnost objektivu na minimálních hodnotách a uchovat i možnost práce s atraktivními efekty hloubky ostrosti při využití dlouhých ohniskových vzdáleností objektivu.
Exkluzivní systém redukce vibrací Nikon VR II poskytuje stabilní obraz při fotografování z ruky s využitím všech dostupných ohniskových vzdáleností. Redukce vibrací nabízí dva režimy: Normal (Normální) a Active (Aktivní). Systém optické redukce vibrací rovněž stabilizuje obraz v hledáčku a umožňuje přesnější činnost autofokusu a snazší určení výřezu snímků – zejména při použití delších ohniskových vzdáleností objektivu až do hodnoty 300 mm.
Objektiv obsahuje dva optické členy ze skel ED a tři asférické optické členy, které účinně potlačují optické vady, k jejichž výskytu dochází u objektivů s extrémním rozsahem zoomu. Objektiv pro maximální míru všestrannosti nabízí také nejkratší zaostřitelnou vzdálenost 50 cm v celém rozsahu ohniskových vzdáleností.
Ultrazvukový zaostřovací motor objektivu byl zkonstruován tak, aby zajistil tiché a přesné automatické zaostřování v širokém rozmezí ohniskových vzdáleností a zároveň dovolil intuitivní manuální doostřování. Aretace zoomu zamezuje vysouvání objektivu vlastní vahou při jeho naklonění během transportu a zachovává kompaktní rozměry během skladování a transportu objektivu. Mechanická konstrukce využívá ve velké míře hořčíkové slitiny pro vyšší odolnost a lepší vyváženost objektivu.
Objektiv se dodává včetně sluneční clony HB-50 a měkkého pouzdra. Hmotnost objektivu AF-S 28-300 f/3,5-5,6G ED VR je praktických 800 g. Výchozí cena je 23 tisíc.

Specifikace


AF-S DX 55-300 f/4,5-5,6G ED VR

Rozsah zoomu 5,5× nabízí vysokou všestrannost a výrazné rozšíření dostupných ohniskových vzdáleností v telerozsahu. S nejdelší ohniskovou vzdáleností 300 mm (450 mm u fotoaparátů formátu DX) je tento objektiv stěžejní součástí nabídky dostupných a snadno přenosných teleobjektivů, a je ideální pro rodinné sportovní akce a fotografování o dovolené.
Vestavěná nejmodernější technologie redukce vibrací VR II (redukce vibrací druhé generace) zaručuje ostřejší snímky při fotografování z ruky. To je důležité zejména při použití delších časů závěrky a delších ohniskových vzdáleností, nebo při fotografování za nízké hladiny osvětlení.
Objektiv AF-S DX 55-300 f/4,5-5,6G ED VR je vybaven vestavěným ultrazvukovým zaostřovacím motorem Nikon (SWM). Ten zaručuje rychlé a tiché automatické zaostřování, takže již nezmeškáte rozhodující okamžiky snímků, ani na sebe nebudete upoutávat zbytečnou pozornost v komornějších prostředích.
Objektiv AF-S DX 55-300 f/4,5-5,6G ED VR obsahuje vysoce kvalitní optické členy ze skel ED a optické členy z nových skel HRI (skla s vysokým indexem lomu) pomáhající k dosažení ostrých snímků i v náročných světelných podmínkách. Objektiv je vybaven těsněním okolo bajonetu, což znamená, že jej lze používat v libovolném prostředí beze strachu z vniknutí prachu a vlhkosti do objektivu nebo k obrazovému snímači fotoaparátu.
Objektiv AF-S DX 55-300 f/4,5-5,6G ED VR je připraven na všechna dobrodružství – jde o dostupný a kompaktní objektiv, který se stane vítaným přírůstkem každé fotobrašny. Objektiv se dodává včetně sluneční clony HB-57 zamezující vzniku závoje za silného osvětlení a pouzdra pro bezpečné uložení a transport. Objektiv bude dostupný rovněž v sadách s populárními digitálními jednookými zrcadlovkami Nikon. Výchozí cena je 11 tisíc.

Specifikace


AF-S NIKKOR 85 mm f/1,4G

Tento objektiv nahrazuje oceňovaný objektiv AF-S NIKKOR 85 mm f/1,4D IF a vyznačuje se zcela novou optickou konstrukcí, ultrazvukovým zaostřovacím motorem (SWM) a antireflexními vrstvami Nano Crystal Coat, jež z něho činí první volbu v oblasti portrétní fotografienebo fotografie módy. Nový objektiv je pokračováním bohaté historie objektivů NIKKOR s ohniskovou vzdáleností 85 mm a odráží pokračující úsilí společnosti Nikon o neustálou tvorbu optických inovací.
Zurab Kiknadze, Product Manager Lenses, Accessories & Software u společnosti Nikon Europe, říká: „Nový objektiv AF-S NIKKOR 85 mm f/1,4G posouvá portrétní fotografii na novou úroveň. Objektivy, jako je tento, jsou kumulací všech zásadních charakteristik značky NIKKOR: vynikajícího kontrastu a rozlišení a unikátní reprodukce neostrých míst obrazu.“ A dodává: „Jsme přesvědčeni, že se tento objektiv stane novým měřítkem výkonnosti u fotografů i rostoucí skupiny uživatelů záznamu videosekvencí prostřednictvím jednookých zrcadlovek, jako je například model D3S“.
Objektiv AF-S NIKKOR 85 mm f/1,4G je vytvořen tak, aby poskytoval maximální výkon v oblasti profesionální portrétní fotografie. Vysoká světelnost f/1,4 zaručuje optimální oddělení objektu od pozadí, zatímco devítilamelová clona s optimalizovaným tvarem reprodukuje vynikajícím způsobem neostrá místa obrazu (bokeh).
Nová optická konstrukce objektivu AF-S NIKKOR 85 mm f/1,4G sestává z 10 čoček a 9 členů a zahrnuje exkluzivní antireflexní vrstvy Nikon Nano Crystal Coat, které dramaticky snižují účinky reflexů a závoje a poskytují vysoce kontrastní obraz i v nejnáročnějších světelných podmínkách.
Objektiv AF-S NIKKOR 85 mm f/1,4G je vybaven speciálním ultrazvukovým zaostřovacím motorem pro tiché a přesné zaostřování. Zpřevodování zaostřovacího mechanismu objektivu je upraveno tak, aby se dosáhlo extrémně plynulého ovládání při použití manuálního zaostřování.
Jak lze právem očekávat, nabízí objektiv odolné tělo z hořčíkové slitiny utěsněné proti vnikání prachu a vlhkosti pro spolehlivý provoz i v nejnáročnějších podmínkách. Objektiv s hmotností 595 g je optimálně vyvážen na digitálních jednookých zrcadlovkách Nikon pro pokročilé a profesionální uživatele, jako jsou přístroje D700 a přístroje série D3.
Objektiv se dodává včetně sluneční clony HB-55 a měkkého pouzdra. Výchozí cena je 40 tisíc.
Specifikace

AF-S 24-120mm f/4 ED VR
Zcela nový objektiv s 5× zoomem pro uživatele digitálních jednookých zrcadlovek formátu FX (rozumí se kinofilmový formát a digi „full frame“, pozn. red.). Objektivy s ohniskovou vzdáleností 24-120 mm mají v řadě objektivů NIKKOR unikátní postavení a nová verze tohoto objektivu nabízí pevnou světelnost f/4 v celém rozsahu ohniskových vzdáleností. Objektiv obsahuje antireflexní vrstvy Nano Crystal Coat a systém redukce vibrací Nikon druhé generace (VR II).
Zurab Kiknadze, Product Manager Lenses, Accessories & Software u společnosti Nikon Europe, říká: „Tento objektiv nabízí vynikající poměr ceny a výkonu v kompaktním provedení všem podnikavým fotografům. Jde v tomto roce již o druhý uvedený objektiv s pevnou světelností f/4 a redukcí vibrací (VR), rozšiřující dále možnosti fotografů využívajících vybavení Nikon“.
Objektiv AF-S 24-120mm f/4 ED VR pokrývá exkluzivní rozsah ohniskových vzdáleností 24 až 120 mm a je ideální pro živou fotografii a fotografii na cestách. Pevná světelnost f/4 umožňuje fotografům snadno pracovat s hloubkou ostrosti v dostupném rozsahu ohniskových vzdáleností. Objektiv AF-S 24-120mm f/4 ED VR zachytí vše od rozsáhlých krajin až po portréty ve velkém měřítku.
Objektiv AF-S 24-120mm f/4 ED VR je vybaven systémem redukce vibrací Nikon druhé generace (VR II), který nabízí stabilizaci obrazu ekvivalentní použití o přibližně 4 EV kratšího času závěrky, a v kombinaci s pevnou světelností f/4 je praktickým vybavením za nízké hladiny osvětlení. Systém nabízí dva režimy redukce vibrací: „Normal“ pro běžné fotografování z ruky a „Active“ pro kompenzaci mechanických vibrací v letadlech a pohybujících se vozidlech.
Komplikovaná optická konstrukce objektivu využívá antireflexní vrstvy Nano Crystal Coat, dva optické členy ze skel ED a tři asférické optické členy pro jasný obraz s vysokým kontrastem v širokém spektru světelných podmínek. Výsledkem jsou minimální projevy reflexů, závoje a zbytkových optických vad a příjemná reprodukce neostrých míst obrazu zprostředkovaná 9lamelovou clonou.
Ultrazvukový zaostřovací motor použitý v tomto objektivu byl speciálně vyvinut v souladu s charakteristickými vlastnostmi objektivu. Nabízí diskrétní a výkonné automatické zaostřování a díky zaostřovacímu režimu M/A umožňuje v libovolném okamžiku manuálně upravit zaostření. Zpřevodování zaostřovacího mechanizmu a umístění ovládacích prvků byly pečlivě zkonstruovány tak, aby umožnily intuitivní ovládání (na slepo) za současného pohledu do hledáčku. Objektiv je dobře vyváže na digitálních jednookých zrcadlovkách, jako je D700, a jeho tubus obsahuje jemné vroubkování pro bezpečné držení.
Zoom o velkém rozsahu ohniskových vzdáleností je umístěn ve velmi kompaktním a odolném těle, které je ideální pro podnikavé povahy a fotografování na cestách. Díky rozsáhlému použití součástí z hořčíkové slitiny a technických plastů odolává objektiv dobře nárokům každodenního provozu a gumová těsnění okolo spínačů a bajonetu znamenají, že prach a vlhkost nejsou žádným problémem. Objektiv AF-S 24-120mm f/4 ED VR staví koncepci „základního zoomu“ na novou úroveň splňující nároky současných digitálních jednookých zrcadlovek formátu FX s vysokým rozlišením při zachování vynikajícího poměru ceny a výkonu.
Objektiv se dodává včetně sluneční clony HB-53 a měkkého pouzdra. Výchozí cena je 28 tisíc.
Specifikace


AF-S 28-300 f/3,5-5,6G ED VR
Extrémní rozsah 10,7× zoomu objektivu AF-S 28-300 f/3,5-5,6G ED VR činí objektiv ideálním pro všechny fotografické příležitosti. Díky ohromujícímu rozsahu ohniskových vzdáleností 28-300 mm se objektiv zcela jistě stane velmi populárním univerzálním objektivem pro každého, kdo hledá maximální rozsah ohniskových vzdáleností a současně chce cestovat s minimem vybavení nebo chce fotografovat z jednoho místa. Díky proměnné světelnosti bylo možné udržet velikost i hmotnost objektivu na minimálních hodnotách a uchovat i možnost práce s atraktivními efekty hloubky ostrosti při využití dlouhých ohniskových vzdáleností objektivu.
Exkluzivní systém redukce vibrací Nikon VR II poskytuje stabilní obraz při fotografování z ruky s využitím všech dostupných ohniskových vzdáleností. Redukce vibrací nabízí dva režimy: Normal (Normální) a Active (Aktivní). Systém optické redukce vibrací rovněž stabilizuje obraz v hledáčku a umožňuje přesnější činnost autofokusu a snazší určení výřezu snímků – zejména při použití delších ohniskových vzdáleností objektivu až do hodnoty 300 mm.
Objektiv obsahuje dva optické členy ze skel ED a tři asférické optické členy, které účinně potlačují optické vady, k jejichž výskytu dochází u objektivů s extrémním rozsahem zoomu. Objektiv pro maximální míru všestrannosti nabízí také nejkratší zaostřitelnou vzdálenost 50 cm v celém rozsahu ohniskových vzdáleností.
Ultrazvukový zaostřovací motor objektivu byl zkonstruován tak, aby zajistil tiché a přesné automatické zaostřování v širokém rozmezí ohniskových vzdáleností a zároveň dovolil intuitivní manuální doostřování. Aretace zoomu zamezuje vysouvání objektivu vlastní vahou při jeho naklonění během transportu a zachovává kompaktní rozměry během skladování a transportu objektivu. Mechanická konstrukce využívá ve velké míře hořčíkové slitiny pro vyšší odolnost a lepší vyváženost objektivu.
Objektiv se dodává včetně sluneční clony HB-50 a měkkého pouzdra. Hmotnost objektivu AF-S 28-300 f/3,5-5,6G ED VR je praktických 800 g. Výchozí cena je 23 tisíc.

Specifikace


AF-S DX 55-300 f/4,5-5,6G ED VR

Rozsah zoomu 5,5× nabízí vysokou všestrannost a výrazné rozšíření dostupných ohniskových vzdáleností v telerozsahu. S nejdelší ohniskovou vzdáleností 300 mm (450 mm u fotoaparátů formátu DX) je tento objektiv stěžejní součástí nabídky dostupných a snadno přenosných teleobjektivů, a je ideální pro rodinné sportovní akce a fotografování o dovolené.
Vestavěná nejmodernější technologie redukce vibrací VR II (redukce vibrací druhé generace) zaručuje ostřejší snímky při fotografování z ruky. To je důležité zejména při použití delších časů závěrky a delších ohniskových vzdáleností, nebo při fotografování za nízké hladiny osvětlení.
Objektiv AF-S DX 55-300 f/4,5-5,6G ED VR je vybaven vestavěným ultrazvukovým zaostřovacím motorem Nikon (SWM). Ten zaručuje rychlé a tiché automatické zaostřování, takže již nezmeškáte rozhodující okamžiky snímků, ani na sebe nebudete upoutávat zbytečnou pozornost v komornějších prostředích.
Objektiv AF-S DX 55-300 f/4,5-5,6G ED VR obsahuje vysoce kvalitní optické členy ze skel ED a optické členy z nových skel HRI (skla s vysokým indexem lomu) pomáhající k dosažení ostrých snímků i v náročných světelných podmínkách. Objektiv je vybaven těsněním okolo bajonetu, což znamená, že jej lze používat v libovolném prostředí beze strachu z vniknutí prachu a vlhkosti do objektivu nebo k obrazovému snímači fotoaparátu.
Objektiv AF-S DX 55-300 f/4,5-5,6G ED VR je připraven na všechna dobrodružství – jde o dostupný a kompaktní objektiv, který se stane vítaným přírůstkem každé fotobrašny. Objektiv se dodává včetně sluneční clony HB-57 zamezující vzniku závoje za silného osvětlení a pouzdra pro bezpečné uložení a transport. Objektiv bude dostupný rovněž v sadách s populárními digitálními jednookými zrcadlovkami Nikon. Výchozí cena je 11 tisíc.

Specifikace


AF-S NIKKOR 85 mm f/1,4G

Tento objektiv nahrazuje oceňovaný objektiv AF-S NIKKOR 85 mm f/1,4D IF a vyznačuje se zcela novou optickou konstrukcí, ultrazvukovým zaostřovacím motorem (SWM) a antireflexními vrstvami Nano Crystal Coat, jež z něho činí první volbu v oblasti portrétní fotografienebo fotografie módy. Nový objektiv je pokračováním bohaté historie objektivů NIKKOR s ohniskovou vzdáleností 85 mm a odráží pokračující úsilí společnosti Nikon o neustálou tvorbu optických inovací.
Zurab Kiknadze, Product Manager Lenses, Accessories & Software u společnosti Nikon Europe, říká: „Nový objektiv AF-S NIKKOR 85 mm f/1,4G posouvá portrétní fotografii na novou úroveň. Objektivy, jako je tento, jsou kumulací všech zásadních charakteristik značky NIKKOR: vynikajícího kontrastu a rozlišení a unikátní reprodukce neostrých míst obrazu.“ A dodává: „Jsme přesvědčeni, že se tento objektiv stane novým měřítkem výkonnosti u fotografů i rostoucí skupiny uživatelů záznamu videosekvencí prostřednictvím jednookých zrcadlovek, jako je například model D3S“.
Objektiv AF-S NIKKOR 85 mm f/1,4G je vytvořen tak, aby poskytoval maximální výkon v oblasti profesionální portrétní fotografie. Vysoká světelnost f/1,4 zaručuje optimální oddělení objektu od pozadí, zatímco devítilamelová clona s optimalizovaným tvarem reprodukuje vynikajícím způsobem neostrá místa obrazu (bokeh).
Nová optická konstrukce objektivu AF-S NIKKOR 85 mm f/1,4G sestává z 10 čoček a 9 členů a zahrnuje exkluzivní antireflexní vrstvy Nikon Nano Crystal Coat, které dramaticky snižují účinky reflexů a závoje a poskytují vysoce kontrastní obraz i v nejnáročnějších světelných podmínkách.
Objektiv AF-S NIKKOR 85 mm f/1,4G je vybaven speciálním ultrazvukovým zaostřovacím motorem pro tiché a přesné zaostřování. Zpřevodování zaostřovacího mechanismu objektivu je upraveno tak, aby se dosáhlo extrémně plynulého ovládání při použití manuálního zaostřování.
Jak lze právem očekávat, nabízí objektiv odolné tělo z hořčíkové slitiny utěsněné proti vnikání prachu a vlhkosti pro spolehlivý provoz i v nejnáročnějších podmínkách. Objektiv s hmotností 595 g je optimálně vyvážen na digitálních jednookých zrcadlovkách Nikon pro pokročilé a profesionální uživatele, jako jsou přístroje D700 a přístroje série D3.
Objektiv se dodává včetně sluneční clony HB-55 a měkkého pouzdra. Výchozí cena je 40 tisíc.
Specifikace