Nezařazené

Nové monitory Eizo

Světový lídr v oboru profesionálníchmonitorů na tiskové konferenci v Praze předvedl hobby monitor, určený k náročnému domácímu použití a špičkový velkoplošný monitor k profesionální práci.

Světový lídr v oboru profesionálníchmonitorů na tiskové konferenci v Praze předvedl hobby monitor, určený k náročnému domácímu použití a špičkový velkoplošný monitor k profesionální práci.

EIZO ColorEdge CS240
Zkratka CS bude napříště označovat řadu ColorEdge, charakterizovanou jako hobby. Mdel CS240 je 24palcový monitor, schopný pokrýt 99% barevného prostoru AdobeRGB. Má rozlišení 1920 x 1200. Lze ho kalibrovat většinou externích kalibračních sond přístupných na trhu s použitím profesionálního kalibračního softwaru EIZO ColorNavigator 6.x. Jeho podsvětlení zajišťují barevné LED diody, takže má spotřebu pouhých 27 Wattů. Model CS240 je vybaven celkem třemi digitálními vstupy: DisplayPort a HDMI podporující vstupní 10bitový videosignál a DVI-I, který podporuje digitální vstupní videosignál s 8bitovou barevnou hloubkou nebo též klasický analogový videosignál ze starších grafických karet. Na monitor je pětiletá záruka a do konce října je v prodeji za doporučenou cenu 16400 bez DPH.

Co je na něm nového

Monitor EIZO CS240 rozšiřuje fotografickou řadu ColorEdge „CS“, která byla dosud zastoupena pouze jediným 23“ modelem CS230, jehož barevný rozsah odpovídá fotografickému standardu sRGB IEC61966-2.1. Nový model je čtyřiadvacetipalcový a hlavně dokáže zobrazit skoro celé spektrum barevného prostoru Adobe RGB (1998). Jeho důležitou vlastností je podsvícení barevnými LED diodami. Běžně používané podsvícení bílými LED má stálou barevnou teplotu a její změna se dosahuje filtrováním přes barevné filtry. Ta progresivnější metoda spočívá v tom, že bílá je dosažena vhodným nastavením vyzařování barevných LED, v tomto případě dvojice, fialová – zelená. Nastavení lze měnit, aniž bylo nutno světlo filtrovat. Toto řešení je tedy úspornější a navíc umožňuje z 99% pokrýt barevný prostor, odpovídající standardu Adobe RGB (1998). Barevné LED diody používaly dosud pouze profi monitory EIZO z vyšších fotografických řad ColorEdge „CX“ a „CG“. U modelu CS240 je to poprvé, kdy se této technologie používá v monitoru v cenové hladině do 20 tisíc Kč (včetně DPH)

EIZO FlexScan EV3237
Je to monitor s úhlopříčkou 31,5 palce s rozlišením 4K Ultra HD (3840 x 2160 bodů). Díky ultravysokému rozlišení a mimořádně vysoké hustotě obrazových bodů (140 dpi) se grafika a výkresy zobrazují mimořádně jasně a ostře. Velká obrazovka vybavená moderními funkcemi se uplatní nejlépe v kancelářích, řídících sálech a na pracovištích CAD/CAM.

FlexScan EV3237 s IPS LCD panelem využívá úsporné a přesto jasné LED bílé barvy. K řízení podsvícení EIZO vyvinulo hybridní technologii, která zajišťuje v celém rozsahu jasů stabilní obraz bez nepříjemného mihotání. Vysoký kontrast 1000:1, široké úhly pohledu 178° a jas 300 cd/m2 přinášejí prvotřídní obrazovou kvalitu s jasným podáním grafiky i ostrých kontur textu.

Připojení digitálních signálů umožňují dva vstupy Display Port 1.2, jeden vstup DVI-D (DL) a jeden vstup HDMI 1.4. Se širokými možnostmi připojení souvisí různé konfigurace funkce Picture-by-Picture. Ta umožňuje rozdělit obrazovku na dvě, tři nebo dokonce čtyři oblasti.

S funkcí Picture-in-Picture můžete vidět obsah z dvou vstupních zdrojů současně, jeden jako hlavní obrázek, který se zobrazuje na celé ploše obrazovky a menší obrázek ve vloženém okně.

EcoView Optimizer dokáže uspořit až 30% energie snížením jasu podsvětlovacího systému za současného zvýšení zisku obrazu v tmavých plochách. Senzor Auto EcoView automaticky upravuje jas obrazovky podle úroveň okolního osvětlení. EcoView Sense automaticky zapíná a vypíná obrazovku dle přítomnosti uživatele. FlexScan EV3237 bude v ČR dostupný od listopadu 2014.


Na další ukázce jedna z možností průmyslového použití tohoto velkoplošného monitoru.


Oba monitory jsou k vidění v showroomu Eizo v Praze – Karlíně, Sokolovská 100/94.