Nezařazené

Nové funkce Úschovny.cz

Už dlouho jsem tu nezveřejňoval žádnou tiskovou zprávu, ale tahle by vás mohla zajímat.


Tisková zpráva

Už dlouho jsem tu nezveřejňoval žádnou tiskovou zprávu, ale tahle by vás mohla zajímat.


Tisková zpráva

Není problém si z fotografické akce přinést stovky či tisíce fotografií. V tom se fotoamatér nijak neliší od profesionála. A oba mohou řešit, jak fotky ve velkém rozlišení poslat přes internet. Do fotolabu k tisku, do soutěže, přátelům na památku. Možností je řada: fotky lze nahrát na server pomocí ftp, nebo uložit do nějakého cloudu a fotky nasdílet. Anebo je lze poslat přes Úschovnu. Ta se na posílání datových zásilek specializuje. Úschovna má aktuálně řadu nových funkcí, třeba možnost poslat až 4 GB dat nebo odolnost proti výpadku připojení. A také dostala nový, moderní design.

Samotná Úschovna pamatuje internetový středověk, vznikla v devadesátých letech. Stále se má ale k světu a právě prošla významnou proměnou. Aktuální novinkou je, že při nahrávání většího množství souborů už není nutné je zazipovat. „Přešli jsme na nový způsob nahrávání dat, který umožňuje najednou poslat až 1000 souborů. Data se kromě klasického výběru dají vložit i přetažením myší na plochu Úschovny,“ říká Jan Raab, manažer Úschovny. To se může hodit právě při posílání velkého množství fotek. Aktuální verze Úschovny také ustojí krátkodobý výpadek připojení. Pokud fotograf své soubory posílá z místa, kde není úplně dobré připojení k internetu, pak se mu tato vlastnost může hodit. Nahrávání se při ztrátě připojení jen zastaví a opět se spustí, jakmile se připojení k internetu obnoví. A výpadek to nemusí být ani moc krátkodobý, nahrávání zásilky se zruší, až výpadek připojení trvá déle jak 24 hodin.

Pro náročné uživatele, kteří posílají velká data často, nabízí Úschovna další usnadnění: datové úložiště Capsa. To slouží pro ukládání a správu dat v cloudu, u fotografií nabízí i rychlý náhled fotek. K datům v Capse se dá přistupovat odkudkoliv přes webové rozhraní nebo ftp, pro běžnou práci je však nejšikovnější připojovat si Capsu jako síťový disk. To je možné po nainstalování jednoduché aplikace.

Přímo z Capsy se dají data poslat přes Úschovnu jedním kliknutím ve webovém rozhraní. Vybrané soubory se označí a po kliknutí na ikonku Úschovny už data putují k příjemci. Data se mezi servery přenesou rychlostí 1000 Mb/s. Při běžné rychlosti připojení k internetu by nahrání 1 GB dat z počítače na server trvalo skoro půl hodiny. „Přenesení gigových zásilek mezi Capsou a Úschovnou je otázka desítek sekund,“ vysvětluje Jan Raab. Propojení funguje i opačně. Pokud někomu dorazí přes Úschovnu zásilka, může si ji kliknutím uložit do Capsy, aniž by zdlouhavě stahoval celý balík dat.

Přes Úschovnu se aktuálně dá poslat zásilka do velikosti 4 GB. „Podle našich statistik se drtivá většina uživatelů pohodlně vejde do limitu 300 MB, který je zdarma,“ říká Jan Raab s tím, že náročnější uživatelé si za poslání větších balíků mohou připlatit buď pomocí sms nebo online převodem.