Nezařazené

Nové číslo časopisu Stereo & Video

 

Tady je malá ochutnávka z jeho obsahu:

ORIGINÁLNÍ ELEKTRONICKÉ HRAČKY PRO VELKÉ KLUKY
Přemýšlíte o nějakém originálním vtipném dárku, který by potěšil a přitom nebyl drahý? Pak určitě nepřehlédněte víc než čtyřicítku gadgetů, méně či více praktických blbůstek, z nichž některým se nedá opravdu odolat. Viď, Ježíšku!

 

Tady je malá ochutnávka z jeho obsahu:

ORIGINÁLNÍ ELEKTRONICKÉ HRAČKY PRO VELKÉ KLUKY
Přemýšlíte o nějakém originálním vtipném dárku, který by potěšil a přitom nebyl drahý? Pak určitě nepřehlédněte víc než čtyřicítku gadgetů, méně či více praktických blbůstek, z nichž některým se nedá opravdu odolat. Viď, Ježíšku!

TEST: TELEVIZORY 4K ULTRA HD
Jsou současné televizory s ultra vysokým rozlišením už připravené dostát všem budoucím nárokům na příjem a reprodukci obrazu s tímto rozlišením, nebo je lepší jejich nákup ještě odložit? Jaká je nabídka kvalitativně odpovídajících zdrojů signálu pro ně? A jak si poradí s prezentací obrazu s dosavadním rozlišením? Nejen na tyto otázky, ale i na mnoho dalších odpovídá obsáhlý test 4K Ultra HD televizorů s obou krajních pólů jejich cenového spektra, tedy jak nejnižšího, začínajícího už od 14 990 Kč, tak nejvyššího, překračujícího sto tisíc korun, v němž se sešli zástupci značek LG, Panasonic, Samsung, Sharp, Sony a Thomson. Test detailně seznamuje s jejich výbavou, schopnostmi a porovnává jejich výkony, a to i na základě exaktních měření. Ale nejen to, zároveň také odpoví na všechny otázky související s touto novou přístrojovou kategorií, pomůže zorientovat se v jejich možnostech a – což je asi nejpodstatnější – předejít případné špatné sázce na model, který ještě není připraven na budoucí požadavky.

TEST: SOUNDBARY
Štíhlá těla současných televizorů příliš nesvědčí jejich zvuku. Kdo nechce být ošizen o kvalitní, dynamický, prostorový dojem navozující zvuk, ten je může doplnit soundbarem, který na rozdíl od klasických reproduktorových soustav nezabere tolik místa, je snazší na instalaci a v neposlední řadě bývá i šetrnější k peněžence, ale nikoli na úkor zvuku. To platí zvlášť pro soundbary, které se umísťují přímo pod televizor. Vyzkoušeli jsme šest takových modelů značek Denon, Onkyo, Panasonic, Philips Tannoy a Yamaha. Třeba některý z nich padne do oka, či – spíš – do ucha i vám.

TEST: STOJANOVÉ REPROSOUSTAVY
Stojanové reprosoustavy jsou ideální nejen do prostor, kde není místa nazbyt. Vyžadují minimum místa a přitom mohou poskytnout patřičně „velký“ zvuk. Platí to i o osmě testovaných párů značek AQ, JBL, Magnat, Monitor Audio, Polk Audio, Quadral, Tannoy a Wharfedale v cenách od 6 000 do 7 490 Kč. Jejich test to napoví.

KDO S KOHO: ONKYO VERSUS YAMAHA
Preferujete hudbu reprodukovanou z cédéček, nebo ze síťových úložišť, respektive přímo z mobilů či tabletů? Spojnicí mezi všemi těmito postupy mohou být síťové CD přehrávače Onkyo C-N7050 a Yamaha C-N301. Přehrají vložené disky, zprostředkují hudbu z internetu i úložišť všeho druhu. Který z nich to umí lépe? Přečtěte si!

Ale tím výčet lahůdek, které přináší Stereo & Video 12/2014, ještě zdaleka nekončí. V samostatných Profilech se představují mj. 4K Ultra HD domácí kino Panasonic SC-BTT505,reproduktorové soustavy Xavian Neox1, digitální fotoaparáty Canon PowerShot G7X a Panasonic DMC-GH4, smartphone s DVB-T tunerem Kazam TV 4.5, sluchátka Koss Pro4S, bezdrátová sluchátka Technisat StereoMan BT či digitálně analogový převodník se sluchátkovým zesilovačem AMI Musik DS5. Hifisty pak jistě zaujme sestava výkonového zesilovače NAD M22 a předzesilovače NAD M12,reproduktorové soustavy Jamo c 109 či sluchátka Final Audio Design Pandora Hope VI.

No, řekněte, nebyla by škoda o všechny tyto informace přijít? Takže rychle do trafiky, než vás rychlejší zájemci předběhnou a Stereo & Video 11/2014 bude vyprodáno! Nebo – ještě lépe – objednejte si jeho pravidelné doručování.
A nezapomeňte: předplatné časopisu Stereo & Video může být i atraktivním vánočním dárkem. To platí jak pro základní celoroční předplatné za 696 Kč, tak – zejména pro předplatné s referenčními sluchátky Koss Porta Pro s doživotní zárukou za bezkonkurenčních 1399 Kč! Jen pro srovnání ceny těchto sluchátek (k 31. 11. 2014) v obchodech Datart 1589 Kč, Euronics 1299 Kč, Expert 1589 Kč. Víc na www.stereovideo.cz