Nezařazené

Nové číslo časopisu Stereo & Video

Tady je malá ochutnávka z jeho obsahu:


Tady je malá ochutnávka z jeho obsahu:

TEST: MULTIMEDIÁLNÍ PŘEHRÁVAČE
Schopnosti televizorů mohou výrazně rozšířit multimediální přehrávače. Tyto malé nenápadné krabičky, nazývané často také smart boxy, dokážou proměnit každý obyčejný televizor na „chytrý“. Díky nim pak dosáhne nejen na záznamy ze všech domácích úložišť, ale rovněž na internet se všemi jeho možnostmi. Ale obdobně svedou rozšířit obzory také současným chytrým televizorům. Pomýšlíte-li na upgrade svého televizoru na roveň požadavků 21. století, pak si určitě nenechte ujít test současných multimediálních přehrávačů značek Egreat, Evolve, LG, Mede8er, Minix a Philips v cenách od 1 990 do 5 790 Kč. A pokud jste o této možnosti dosud neuvažovali, po přečtení testu třeba začnete…

TEST: SOUNDBARY SE SUBWOOFEREM
Štíhlá těla současných televizorů příliš nesvědčí jejich zvuku. Kdo nechce být ošizen o kvalitní, prostorový dojem navozující zvuk, ten je může doplnit soundbarem, který na rozdíl od klasických reproduktorových soustav zabere podstatně méně místa, jei mnohem snazší na instalaci a v neposlední řadě i šetrnější k peněžence, ale nikoli na úkor zvuku. Otestovali jsme soundbary dvou cenových kategorií – do devíti a patnácti tisíc korun značek Harman/Kardon, JBL, Panasonic, Philips a Samsung. Třeba některý z nich padne i vám do oka, ale – hlavně – do ucha.

TTEST: SUPRAAURÁLNÍ SLUCHÁTKA
Supraaurální sluchátka, tj. s mušlemi na uších, která jsou stále oblíbenější náhradou jednoduchých „špuntů“, mohou výrazně zdokonalit reprodukci zvuku nejen z přenosných přehrávačů všeho druhu. Platí to i pro soutěžní dvanáctku modelů značek AKG, B&W, Beats, Bose, Harman/Kardon, JBL, Marley, Monster, Noontec, Onkyo, Pioneer a Sennheiser v cenách od 2 490 do 5 690 Kč. Nedopřejete některé z nich i svým uším?

KDO S KOHO: HERO VERSUS SONOS
Bezdrátové multiroomové systémy dokážou dokonale ozvučit celý byt i dům, aniž by přitom musel jejich jednotlivé členy spojovat jediný drát. Není proto divu, že se těší stále větší oblibě. V tomto duelu stanuly proti sobě početné šiky komponentů japonské společnosti Denon a americké Sonos. Jak si vedly a kdo je jeho vítěz? Přečtěte si!

REPORTÁŽ: GRAMOFONY Z HANÉ
Tesla Litovel patřila v minulosti k významným výrobcům klasických gramofonů. Její linky jich opouštělo až čtvrt milionu kusů ročně. Na konci 90. let minulého století sice prošla velkou krizí, ale s novým majitelem, názvem i značkou Pro-Ject chytila druhý dech. Například letos vyprodukuje až sto tisíc gramofonů, které míří do šedesáti zemí světa. Reportáž dává nahlédnout do zákulisí jejich výroby.

Ale tím výčet lahůdek, které přináší Stereo & Video 11/2014, ještě zdaleka nekončí. V samostatných Profilech se představují mj. minisystémy Pioneer XN-P02DAB a Sony MAP-S1, videoprojektor Optoma HD90, síťový zesilovač NAD D7050, bezdrátové reprosystémy JBL Authentics L16, Logitech Z600 a Technisat BluSpeaker, aktivní reprosystémy B&W Play S8, reproduktorové soustavy Dexon Largo 130, bezdrátový vysílač a přijímač Benq WDP01, soundbar Focal Dimension, sluchátka Bose SoundTrue Around-Ear a Sony MDR-1ADAC a chytré telefony Samsung GT-I9301 S3 Neo a Sony Xperia T3. Hifisty pak jistě zaujmou reproduktorové soustavy Avantgarde Acoustic Zero 1 a Bowers & Wilkins CM6 S2, sestava integrovaného zesilovače a CD přehrávače Canor TP106VR+ a CD2 VR+ či sestava předzesilovače a výkonového zesilovače Rotel RC-1570 a RB-1582 MKII.

No, řekněte, nebyla by škoda o všechny tyto informace přijít? Takže rychle do trafiky, než vás rychlejší zájemci předběhnou a Stereo & Video 11/2014 bude vyprodáno! Nebo – ještě lépe – objednejte si jeho pravidelné doručování.
A nezapomeňte: předplatné časopisu Stereo & Video může být i atraktivním vánočním dárkem. To platí jak pro základní celoroční předplatné za 696 Kč, tak – zejména pro předplatné s referenčními sluchátky Koss Porta Pro s doživotní zárukou za bezkonkurenčních 1399 Kč! Jen pro srovnání ceny těchto sluchátek (k 1. 11. 2014) v obchodech Datart 1589 Kč, Euronics 1299 Kč, Expert 1589 Kč. Víc na www.stereovideo.cz