Nezařazené

Nové číslo časopisu Stereo & Video

TÉMA: PARTA DOKONALÝCH

TÉMA: PARTA DOKONALÝCH
Nejlepší z nejlepších – tak lze stručně charakterizovat laureáty letošních cen EISA, kteří reprezentují celé spektrum spotřební elektroniky a audiovizuální techniky od televizorů, přes audio a videopřehrávače, hifi systémy, AV přijímače, fotoaparáty, videokamery, videoprojektory, nejrůznější reprosoustavy a sluchátka až po chytré telefony, tablety a další výrobky. Chcete-li vědět, kde si podle odborníků (a jejich testů) zaslouží titul nejlepší výrobek roku, a tím i na vaši zvýšenou pozornost, pak si určitě nenechte ujít defilé všech oceněných produktů.

LEXIKON: ČAS PRO ELEKTRONIKU NA TĚLO
Éru osobních elektronických průvodců odstartovala tranzistorová rádia, na něž následně navázaly nejrůznější osobní přehrávače a v současnosti především chytré telefony a tablety. A kdo přijde po nich? Momentálně se ucházejí o tuto pozici chytré hodinky. Podrobný lexikon přibližuje jejich současné reprezentanty a jejich schopnosti a zároveň naznačuje předpokládané směry jejich dalšího vývoje. Že chytré hodinky dosud nemáte? Pak tento materiál rozhodně nepřehlédněte, abyste věděli, co budete možná už zanedlouho hostit na vašem zápěstí a znali hlavní kritéria výběru tohoto osobního doplňku.

TEST: OSOBNÍ HIGHENDOVÉ PŘEHRÁVAČE
I když roli osobních přehrávačů plní v současnosti především chytré telefony a tablety, náročnější audiofily jejich zvukové výkony neuspokojují. Patříte-li mezi ně i vy, pak určitě oceníte test vyspělých highendových přehrávačů značek Apple, Astell & Kern, Fiio, Hifiman či iBasse, které by svými parametry a především výkonem měly potěšit i hodně náročné posluchače.

REPORTÁŽ: NAŠE RODINNÉ ZLATO

Víte, že společnost GZ Media z Loděnic u Berouna je největším světovým výrobcem klasických gramofonových desek a že její produkce se rok od roku zvyšuje? Že například loni jich vyprodukovala denně čtyřicet tisíc kusů? To vše v době, kdy by podle všech prognóz měla být klasická deska už dávno mrtvá. Reportáž dává nahlédnout do zákulisí její výroby a přibližuje také četné zajímavosti z její minulosti i přítomnosti.

REPORTÁŽ: HUDBA VE SPIRÁLE
Prostřednictvím stránek časopisu můžete zavítat rovněž na výstavu v Národním technickém muzeu přibližující na četných unikátních exponátech víc než stodvacetiletou historii gramofonového průmyslu. Nechte se okouzlit jak propojením konstrukční jednoduchosti a řemeslné dokonalosti prvých mechanických fonografů a gramofonů, tak – s trochou nostalgie – pohledem na přístroje, jež patřily nedávno do běžné výbavy nejedné domácnosti a leckde dosud ještě poctově dosluhují někde v garáži, dílně či na chatě.

CO JE CO: AURO A ATMOS
Nabídka formátů pro prostorové ozvučení se rozrůstá o dvě novinky Auro 11.1 a Dolby Atmos, které opanovaly nejprve kina a nyní se snaží proniknout i do jejich domácích odnoží. Čím se oba formáty liší a co je spojuje? Které přístroje na trhu je už podporují a jak je to se zdroji záznamu s tímto zvukem? Článek odpovídá na všechny tyto otázky. A protože u zvuku vždy platí, že než o něm stokrát číst je lepší si ho jednou poslechnout, přidává i seznam tuzemských kin, v němž si lze toto ozvučení už vychutnat.

Ale tím výčet lahůdek, které přináší Stereo & Video 9/2014, ještě zdaleka nekončí. V samostatných Profilech se představují mj. špičkový 4K UHD LCD televizor Panasonic TX-50AX800E, vrcholný BD přehrávač Panasonic DMP-BDT700, zajímavý osobní audiosystém Yamaha LSX-700. integrovaný zesilovač s Bluetooth BC Acoustique EX222, reproduktorové soustavy AQ Kentaur 655 a Klipsch R-15M, sluchátka Sennheiser Momentum, digitální fotoaparát Samsung NX3000, autokamera Mio MiVue 568 Touch a smartphony Cube1 G503 a YotaPhone. Hifisty pak jistě zaujme sestava integrovaného zesilovače Marantz PM8005 a SACD/CD přehrávače Marantz SA8005 stejně jako výkonový zesilovač Audia Flight Strumento n°4. No, řekněte, nebyla by škoda o všechny tyto informace přijít? Takže rychle do trafiky, než vás rychlejší zájemci předběhnou a Stereo & Video 9/2014 bude vyprodáno! Nebo – ještě lépe – objednejte si jeho pravidelné doručování. Víc na www.stereovideo.cz