Nezařazené

Nové číslo časopisu Stereo & Video

TEST: NOVÉ ŘADY LCD TELEVIZORŮ SAMSUNG

TEST: NOVÉ ŘADY LCD TELEVIZORŮ SAMSUNG
Samsung uvedl letos na trh dvě nové řady LCD televizorů. Prvá, která nese v typovém označení písmeno H, zahrnuje televizory s plným, respektive malým vysokým rozlišením, tj. 1920 x 1080 či 1366 x 768 bodů. Druhá, uvozená písmeny HU, přináší televizory s ultra vysokým rozlišením 3890 x 2160 bodů. Obě tyto řady se člení ještě do mnoha větví s různě odstupňovanou výbavou i reprodukčními schopnostmi. Příslušníci nejvyšších osmých větví obou řad přitom přicházejí premiérově jako první na světě se zahnutými obrazovkami. Protože test absolvovali zástupci všech hlavních větví obou řad, lze na jeho základě získat nejen ucelenou představu, čím se modely jednotlivých větví vzájemně liší, ale také jak se různí jejich reprodukční schopnosti, mj. i na základě detailního proměření jejich parametrů. Test by proto neměl určitě přehlédnout žádný zájemce, který uvažuje o nákupu některého televizoru ze současné nabídky Samsungu.

TEST: AKTIVNÍ REPRODUKTOROVÉ SOUSTAVY
Kde jsou ty časy, kdy v domácnostech zprostředkovávaly audio hlavně hifi věže. Dnes pokrývají domácí audio především nejrůznější multimediální přístroje, ať už v podobě osobních počítačů, notebooků, hudebních serverů, tabletů či mobilních telefonů. K tomu, aby dokázaly poskytnout opravdu kvalitní reprodukci, však potřebují odpovídající spoluhráče – reproduktorové soustavy, ideálně regálové. Otestovali jsme osm špičkových reprosoustav značek Bose, Elac, Genelec, JBL, KEF, M-Audio, Quadral a Yamaha, které by měly dokázat splnit i ty nejvyšší posluchačské nároky. Naplní i ty Vaše? Přesvědčte se!

TEST: EXTERNÍ DIGITÁLNĚ ANALOGOVÉ PŘEVODNÍKY
Někdy však nestačí pro dokonalou reprodukci zvuku z notebooku, osobního počítače i postaršího CD přehrávače jen kvalitní reprosoustavy, respektive sluchátka, ale je zapotřebí i vhodný digitálně analogový převodník, který zabrání ztrátě prezentovaných zvukových dat. Test přibližuje funkci a význam D/A převodníků i jejich dělení a samozřejmě také detailně hodnotí dvanáct D/A „krabiček“ značek AudioQuest, Audiolab, Cambridge Audio, Denon, Fiio, HRT, NAD, Pro-Ject, Rotel a Xindak.

Ale tím výčet lahůdek, které přináší Stereo & Video 7/2014, ještě zdaleka nekončí. V samostatných Profilech se představují mj. LCD televizor Toshiba 55L7453D, minisystém T+A Caruso Blu, reproduktorové soustavy B&W 685 S2, Bang & Olufsen BeoLab 20, soundbary LG NB5540 a LAB540W SoundPlate, přenosná bezdrátová reprosoustava Creative Sound Blaster Roar SR20, bezdrátový surroundový reprosystém Philips Fidelio E5, smartphony CAT B15, Huawei Ascend G750 a Xiaomi Redmi 1s Dual. Hifisty pak jistě zaujmou sestavy stereofonního integrovaného zesilovače a SACD přehrávače Accuphase E-360 a DP-550, integrovaného zesilovače Rega Elicit R a CD přehrávače Rega Saturn R stejně jako bezdrátové reprosoustavy Elac Air-X403.

No, řekněte, nebyla by škoda o všechny tyto informace přijít? Takže rychle do trafiky, než vás rychlejší zájemci předběhnou a Stereo & Video 7/2014 bude vyprodáno! Nebo – ještě lépe – objednejte si jeho pravidelné doručování – třeba i s atraktivním dárkem: referenčními sluchátky Koss Porta Pro v součtu jen za 1399 Kč!

Víc na www.stereovideo.cz