Nezařazené

Nové číslo časopisu Stereo & Video

BUĎTE V OBRAZE!

Jak dopadl duel systémových fotoaparátů Canon EOS M3 a Panasonic DMC-GX80? Který model ze současné řady LCD a OLED televizorů LG by mohl optimálně uspokojit vaše nároky? Jak si co nejlépe vybrat systém ozvučení domácího kina či svého osobního digitálního audioprůvodce? Na všechny tyto otázky – ale i na mnohé další – přináší odpověď srpnové vydání měsíčníku Stereo & Video, který se může stát i vašim prvým rádcem ve spotřební elektronice.

BUĎTE V OBRAZE!

Jak dopadl duel systémových fotoaparátů Canon EOS M3 a Panasonic DMC-GX80? Který model ze současné řady LCD a OLED televizorů LG by mohl optimálně uspokojit vaše nároky? Jak si co nejlépe vybrat systém ozvučení domácího kina či svého osobního digitálního audioprůvodce? Na všechny tyto otázky – ale i na mnohé další – přináší odpověď srpnové vydání měsíčníku Stereo & Video, který se může stát i vašim prvým rádcem ve spotřební elektronice.

Tady je malá ochutnávka z jeho obsahu:

KDO S KOHO: CANON EOS M3 VERSUS PANASONIC DMC-GX80

Mají výměnné objektivy, ale postrádají sklopné zrcátko průhledového hledáčku. Ano, jsou to tzv. bezzrcadlovky, které zachovávají funkční výhody zrcadlovek, aniž by se musely vzdát malých rozměrů kompaktů. Který z těchto dvou cenově kamarádských systémových modelů nasbíral ve vzájemném vícekolovém souboji víc bodů? Přečtete si!

TEST: SOUČASNÉ ŘADY LCD A OLED TELEVIZORŮ LG

Jihokorejská společnost LG je momentálně jediným producentem obrazovek OLED, které od ní odebírají i všichni ostatní výrobci televizorů OLED. Ačkoli přijímače OLED patří k jejím majstrštykům, nezanedbává ani klasické LCD typy. Dokladem je letošní inovace jejich obrazovek, opírající se o technologii Nano Cell. Těmito obrazovkami však zatím osazuje pouze nejvyšší modely nynější řady LCD televizorů, zatímco u nižších využívá jinou firemní specialitu, v tomto případě ovšem poněkud kontroverzní, kterou jsou obrazovky typu RGBW. Připomeňme, že v nich každou druhou trojici barevných bodů RGB, vytvářejících jeden obrazový bod, nahrazuje jediný bílý bod (W). Test, přibližující stěžejní vlastnosti současné řady LCD a OLED televizorů LG i funkční a kvalitativní rozdíly mezi jejími jednotlivými členy, by proto neměl uniknout nikomu, kdo uvažuje o koupi přijímače této značky. S jeho pomocí si totiž dokáže lépe vybrat z velké množiny aktuálních modelů ten, který nejlépe splní jeho požadavky.

TEST: OSOBNÍ DIGITÁLNÍ AUDIOPŘEHRÁVAČE

Audiozáznamy sice dnes přehraje i každý chytrý telefon, ale náročnější audiofily kvalita jeho reprodukce obvykle neuspokojí. Jejich představy o věrném zvuku dokážou zpravidla naplnit až digitální audiopřehrávače s vysokým rozlišením. Test přibližuje šest takových kapesních přístrojů značek Astell & Kern, Fiio, Hifiman, Onkyo a Pioneer, prezentujících zvuk z interní paměti i streamovaný po wifi či Bluetooth. Nezabydlí se některý z nich i v kapsičce vaší košile?

LEXIKON: DOMÁCÍ KINO V PRŮBĚHU ČASU

Vystačíte při sledování televizoru jen se stereofonním zvukem, nebo dáváte přednost prostorovému zvuku, jaký znáte z kin? Protože během minulých let bylo postupně vyvinuto a do praxe zavedeno několik způsobů prostorového ozvučení, lze si dnes vybrat ten, jenž nejlépe vyhovuje konkrétním prostorovým a provozním podmínkám i stavu vaší peněženky. Článek přibližuje výhody i případné slabiny jednotlivých řešení a jejich typické reprezentanty. Navazující minitestík se pak zaměřuje na instalačně nenáročné zvukové lišty, tzv. soundbary, značek LG, Philips, Samsung a Sony, které lze snadno položit ke každému televizoru.

Ale tím výčet lahůdek, které přináší Stereo & Video 8/2017, ještě zdaleka nekončí. V samostatných Profilech se představují mj. cenově zajímavý OLED televizor Philips 55POS9002, 4K Ultra HD videoprojektor Benq X12000, hybridní radiopřijímače Hama DIR3500 a 3600, AV přijímače 7.2 Onkyo TX-NR575 a TX-RZ720, mikrosystém Madison MAD TA-20BT, soundbar Cabasse Stream Bar, stereofonní wifi zesilovač Fonestar WA-225W, bezdrátové reprosystémy Gogen BPS686, BPS733 a Devialet Gold Phantom, stereofonní předzesilovač Advance Acoustic PX1, výkonový zesilovač Advance Acoustic BX1, digitálně analogový převodník iFi Nano iOne, bezdrátová sluchátka JBL E55BT, dynamická sluchátka Beyerdynamic DT1770 Pro a DT1990Pro či osobní digitální přehrávač iBasso DX200. V rubrice High Fidelity určitě zaujme příznivce věrné reprodukce sestava Cyrus, složená z CD přehrávače CDi, streameru Xa, integrovaného zesilovače 8 R2 DAC a externího zdroje PSX R2, stejně jako reproduktorové soustavy Arendal 1723 Monitor, ProAc Response DB3 či Pylon Audio Diamond 28.

 

No, řekněte, nebyla by škoda o všechny tyto informace přijít? Takže rychle do trafiky, než vás rychlejší zájemci předběhnou a Stereo & Video 8/2017 bude vyprodáno! Nebo – ještě lépe – objednejte si jeho pravidelné doručování. Na výběr jsou hned čtyři atraktivní varianty jeho celoročního předplatného:

•       standardní za 696 Kč, kdy proti nákupu ve volném prodeji ušetříte na každém výtisku 21 Kč,

•       s přenosným bezdrátovým reproduktorem JBL GO za 1199 Kč, jenž zprostředkuje hlasitou reprodukci z vašeho smartphonu, tabletu i dalších zařízení s Bluetooth,

•       s bezdrátovými sluchátky JBL E45BT za bezkonkurenčních 2990 Kč, která vás při poslechu plně osvobodí od svazujících kabelů,

•       s akční videokamerou Lamax X7 Mira za 2790 Kč, jež spolehlivě zaznamená ve vysokém rozlišení nejen vaše prázdninové aktivity, a to i až do hloubky třiceti metrů pod vodní hladinou, ale poslouží skvěle i jako klasická autokamera či pohybem spínaná videopast.

Víc na www.stereovideo.cz