Nezařazené

Nové číslo časopisu Stereo & Video

Šidí nás výrobci televizorů?

Šidí nás výrobci televizorů?

Na trhu se začaly objevovat televizory s ultra vysokým rozlišením 4K Ultra HD, jejichž rozlišení budí pochyby. Jaké je ve skutečnosti? Snaží se nás jejich výrobci ošálit? A jak tyto modely poznat? Odpověď hledejte ve Stereu & Videu 2/2016. Zároveň v něm najdete také testy kompletní zaručeně neošizené současné řady LCD televizorů Panasonic či praktických sluchátek do uší či obsáhlou reportáž z přehlídky CES, přibližující nejzajímavější novinky z oblasti spotřební elektroniky (ale nejen jí), které přichystali výrobci pro letošní rok.

Tady je malá ochutnávka z obsahu Sterea & Videa 2/2016:

 

TÉMA: PŘEPOČÍTEJTE SI BODY, ANEB MÍSTO 4K JEN 3K?

Evropský standard hovoří jasně: televizory 4K Ultra HD skládají obraz z 3840 x 2160 bodů, z nichž je každý tvořen třemi barevnými segmenty. Poslední dobou se však objevují i přijímače, jejichž obrazovky nemají v každém řádku těchto segmentů 11 520, ale jen 7 680, tedy o třetinu méně. Znamená to, že poskytují místo 8,3 milionů obrazových bodů jen 6,2 milionů bodů, takže jejich rozlišení není 4K, ale pouze 3K? Článek odpoví, jak to skutečně je a zároveň poradí jak rozeznat tyto „nepravé“ Ultra HD televizory od pravých.

 

TEST: SOUČASNÁ ŘADA LCD TELEVIZORŮ PANASONIC

Panasonic vyrábí ucelenou řadu televizorů, jejíž jednotliví členové dokážou svými parametry, výbavou i výkonem uspokojit široké spektrum diváků. Jenže, jak si z nich vybrat ten pravý model, jenž optimálně vyhoví konkrétním požadavkům? Protože test podrobně seznamuje se všemi vlastnostmi nové řady i dílčími rozdíly mezi jejími příslušníky, a to jak ve výbavě, tak v reprodukčních schopnostech, měl by být povinnou četbou každého zájemce o koupi nového televizoru, díky níž nešlápne při výběru svého nového společníka vedle. 

 

TEST: INTRAAURÁLNÍ SLUCHÁTKA

Většina špuntů, čili sluchátek do uší, přibalovaných k smartphonům a kapesním přehrávačům zpravidla příliš nevyužívá jejich skutečný zvukový potenciál. Poohlížíte-li se po jejich kvalitnější, ale přitom cenově dostupné náhradě, pak určitě nepřehlédněte tento test. Sešla se v něm sluchátka značek Audio Technica, Beyerdynamic, Denon, Fidue, Fiio, Koss, Marshall, Sennheiser a Vsonic, aby na reprezentativním výběru zvukových ukázek předvedla, jak hrají. Třeba mezi nimi najdete ty nejlepší i pro vaše uši.

 

REPORTÁŽ: DEKÓDUJEME ELEKTRONICKOU BUDOUCNOST

Letošního ročníku největší světové přehlídky spotřební elektroniky CES se zúčastnilo přes 3800 vystavovatelů, kteří předvedli velké množství novinek. Na co vše se už můžeme začít těšit? Přečtěte si!

 

Ale tím výčet lahůdek, které přináší Stereo & Video 2/2016, ještě zdaleka nekončí. V samostatných Profilech se představují mj. 4K Ultra HD televizor Philips 55PUH6400, stereofonní přijímače Onkyo TX-8130 a TX-8150, audiosystém Philips OTT2000, DVD mikrosystém Samsung MM E-330D, mikrosystém Pioneer X-CM3, zvukový systém k televizoru Onkyo LS3200, bezdrátový reproduktorový systém B&W Zeppelin, reproduktorové soustavy Tannoy Mercury 7,4, osobní digitální přehrávač Pioneer XDP-100R, smartphony Leagoo Elite 5 a Lenovo P1, sluchátka Sennheiser HD630VB. Ve vzájemném duelu Kdo s koho se pak utkala sluchátka q-Jays a Westone UM Pro 30. V rubrice High Fidelity jistě zaujme příznivce věrné reprodukce BD přehrávač Cambridge Audio CXU, FM a DAB tuner a síťový přehrávač Rotel RT-1570, digitální předzesilovač a DA převodník NAD C510BBE a reproduktorové soustavy Xavian Ambra.

 

No, řekněte, nebyla by škoda o všechny tyto informace přijít? Takže rychle do trafiky, než vás rychlejší zájemci předběhnou a Stereo & Video 2/2016 bude vyprodáno! Nebo – ještě lépe – objednejte si jeho pravidelné doručování. Na výběr je hned pět atraktivních variant jeho celoročního předplatného:

  • standardní za 696 Kč, kdy proti nákupu ve volném prodeji ušetříte na každém výtisku 21 Kč,
  • s párem vysílaček PMR 446 za 1199 Kč, které jsou ideální nejen pro zabavení dětí, ale i při pohybu v terénu a organizaci akcí,
  • s proudovou bankou Gogen 10400 za 1399 Kč, zajišťující dostatek energie pro váš fotoaparát, tablet, chytrý telefon či jiné mobilní zařízení,
  • se sluchátky Koss Porta Pro s doživotní zárukou za 1499 Kč, která často odhalí dosud netušené reprodukční schopnosti vašich audiopřehrávačů,
  • s tabletem Gogen Maxpad 9G3 za 2499 Kč, určeným dětem předškolního a raně školního věku, jimž poskytuje velký výběr zábavných a výukových programů.

Víc na www.stereovideo.cz