Nezařazené

Nové číslo časopisu Stereo & Video

 

Tady je malá ochutnávka z obsahu Sterea a Videa 6/2015:

 

 

Tady je malá ochutnávka z obsahu Sterea a Videa 6/2015:

 

TÉMA: BUDOUCNOST MÁ JMÉNA DVB-T2 A DAB
Před vašimi zánovními televizory či rozhlasovými přijímači to snad raději ani neříkejte nahlas. Ale na jejich pozice si už dělají zálusk jiní, schopnější, jež si poradí s pozemním příjmem v nových soustavách DVB-T2 a DAB, na něž budou ty vaše stávající přístroje už krátké. A protože pozemní vysílání přejde časem pouze na tyto standardy (televizní rychleji než rozhlasové), může se většina stávajících přijímačů už začít chystat k odchodu na odpočinek. Proč k těmto změnám dochází, jaké budou mít dopady a podle jakých kritérií dnes vybírat televizní a rozhlasové přijímače, aby vyhověly i budoucím nárokům, prozradí obsáhlé, populárně napsané téma tohoto čísla.

TÉMA: KRÁSNÉ STARÉ STROJE MADE IN CZECHOSLOVAKIA
Občas je dobré se zastavit a ohlédnout, třeba jen proto, abychom si uvědomili, jak rychle kráčí vývoj kupředu, či naopak, že leccos už tady někdy bylo. V tomto nostalgickém zastavení a ohlédnutí za staršími tuzemskými televizory, rozhlasovými přijímači, gramofony a magnetofony, jež byly ve své době něčím zlomové či unikátní, tak možná objevíte přístroje, které jste měli (a možná dosud máte) i u vás doma.

TEST: STEREOFONNÍ MINISYSTÉMY
Kompaktní hifi věže, slučující rozhlasový přijímač, CD, respektive DVD či BD přehrávač a zesilovač ,a doplněné párem reprosoustav, se stále těší poměrně velké oblibě. Poslední dobou se poptávka po nich dokonce opět zvyšuje. To platí zejména pro modely se síťovým připojením. V tomto testu se sešli zástupci značek Denon, Onkyo, Philips, Pioneer a Yamaha v cenovém rozpětí od 4 499 do 17 990 Kč, kteří reprezentují současné spektrum těchto přístrojů. Jsou mezi nimi jak klasické věže, tak síťové systémy, z nichž některé už podporují i rozlišení Hi-Res Audio. Vybrat by si z nich tedy měl snad skoro každý.

JAK NA TO: PEVNÝ DISK (NEJEN) K TELEVIZORU
Tradiční videorekordéry dnes už plně nahrazují pevné disky. Čím se jejich jednotlivé typy liší a jak zvolit pro nahrávání ten nejvhodnější? Přečtěte si!.

JAK NA TO: AKUSTIKA POSLECHOVÉ MÍSTNOSTI
O kvalitě reprodukce zvuku nerozhoduje jen vlastní audioaparatura, ale i akustika prostoru, v němž ji provozujeme. Chcete-li vědět, jak na to, aby byl výsledek co nejlepší, pak si určitě nenechte ujít tento článek.

JAK NA TO: VENKOVNÍ OZVUČENÍ
K letnímu posezení na zahradě většinou neodmyslitelně patří i hudební kulisa. Tu mohou obstarat speciální outdoorové reprosoustavy, z nichž se některé už obejdou i bez drátového připojení. Hrst rad pro jejich výběr pro konkrétní podmínky i požadavky spolu s přehledem jejich typických reprezentantů určitě přijde vhod nejen vlastníkům rozsáhlých latifundií a zahradních osvěžoven.

 

Ale tím výčet lahůdek, které přináší Stereo & Video 8/2015, ještě zdaleka nekončí. V samostatných Profilech se představuje mj. 4K Ultra HD televizor Sony KD-65X9005, audiosystém Samsung MX-J630, CD receiver Music Hall Trio 2.0, streamer Pro-Ject Stream Box DS Net, soundbar AQ Soundtable, bezdrátový soundbar Heos by Denon Homecinema, nástěnné přehrávače se zesilovačem Dexon MRP 2170 a MRP2200, integrovaný zesilovač Pro-Ject Maia DS, navigace s autokamerou Garmin nüviCAM či smartphone Lenovo Vibe X2. V duelech Kdo s koho se pak utkaly videoprojektory Benq W1080ST a Epson EH-TW6600, digitální fotoaparáty Nikon AW130 a Olympus TG 860 a smartphony Asus ZenFone 2 a Lenovo P90. V rozšířené rubrice High Fidelity pak příznivce věrné reprodukce jistě zaujme sestava integrovaného zesilovače, síťového přehrávače a reprosoustav Technics C700, sluchátkové zesilovače Sennheiser HDVA 600 a SPL Phonitor 2 či reproduktorové soustavy Tannoy Revolution XT 6F a Wharfedale Jade 5.

 

No, řekněte, nebyla by škoda o všechny tyto informace přijít? Takže rychle do trafiky, než vás rychlejší zájemci předběhnou a Stereo & Video 4/2015 bude vyprodáno! Nebo – ještě lépe – objednejte si jeho pravidelné doručování. Na výběr jsou hned čtyři atraktivní varianty jeho celoročního předplatného:
o standardní za 696 Kč, kdy proti nákupu ve volném prodeji ušetříte na každém výtisku 21 Kč,
o s párem vysílaček PMR 446 za 1 199 Kč, které jsou ideální nejen pro zabavení dětí, ale i pohyb v terénu a organizaci akcí,
o s proudovou bankou Gogen 10400 za 1 399 Kč, která zajistí dostatek energie pro váš fotoaparát, tablet, chytrý telefon či jiné mobilní zařízení,
o se sluchátky Koss Porta Pro s doživotní zárukou za 1 499 Kč, které často odhalí dosud netušené reprodukční schopnosti vašich audiopřehrávačů.
o s autokamerou Gogen CC371, natáčející v plném vysokém rozlišení, za 1 899 Kč.

Víc na www.stereovideo.cz