Nezařazené

Nové číslo časopisu Stereo & Video

 

Chcete-li vědět, jak uspěly v detailním testu, pak si určitě nenechte ujít červnové vydání časopisu Stereo & Video 6/2015. Zároveň v něm najdete mj. také duely systémových digitálních fotoaparátů Panasonic Lumix GF7 a Sony Alpha A5100 a ultrazoomových digitálních kompaktů Canon SX 710HS, Panasonic TZ70 a Sony HX60.

Tady je malá ochutnávka z obsahu Sterea a Videa 6/2015:

 

Chcete-li vědět, jak uspěly v detailním testu, pak si určitě nenechte ujít červnové vydání časopisu Stereo & Video 6/2015. Zároveň v něm najdete mj. také duely systémových digitálních fotoaparátů Panasonic Lumix GF7 a Sony Alpha A5100 a ultrazoomových digitálních kompaktů Canon SX 710HS, Panasonic TZ70 a Sony HX60.

Tady je malá ochutnávka z obsahu Sterea a Videa 6/2015:

TEST: NOVÁ ŘADA TELEVIZORŮ SAMSUNG
Stejně jako každé jaro i letos Samsung kompletně obměnil celou svou nabídku televizorů. Tentokrát však nezůstal jen u běžné inovace, zahrnující mj. kompletní přípravu na příjem televizního vysílání v čerstvě zaváděném kódování H.265 (HEVC), masový příklon k ultra vysokému rozlišení 4K Ultra HD či přestup na nový operační systém Tizen. U nejvyšších větví přidal premiérově také vyspělejší desetibitové zpracování obrazu, rozšiřující paletu reprodukovaných jasů až na čtyřnásobek, a LCD obrazovky Nano Crystal Color, zajišťující mnohem dokonalejší, harmoničtější reprodukci barev srovnatelnou s plazmovými a OLED typy. Protože test podstoupili reprezentanti všech větví současné řady, tj. od páté až po devátou, i jejich dílčích odnoží, takže poskytuje dokonalý přehled o tom, čím se jednotlivé modely vzájemně liší, mohou si zájemci na jeho základě snadno vybrat ten, který nejlépe splní jejich požadavky, a to i s ohledem na stav jejich peněženky. Tento podrobný měřený test by proto měl být povinnou četbou všech, kdo uvažují o koupi nového televizoru. Po jeho přečtení budou mít jistotu, že při výběru nesáhnou vedle.

TEST: SÍŤOVÉ PŘEHRÁVAČE
Jak se posouvá distribuce hudby stále víc od klasických forem k síťovým úložištím, začíná se proměňovat i naše domácí audiovýbava. Na místo tradičních přehrávačů nastupují přehrávače síťové. Co vše umějí a jak hrají? To prozrazuje test šesti modelů střední cenové třídy renomovaných značek Cambridge Audio, Marantz, Onkyo, Pioneer, Pro-ject a Rotel. A protože těmto přístrojům patří nepochybně budoucnost, nepozvete některý z nich i k vám domů?.

JAK NA TO: BEZDRÁTOVÉ NABÍJENÍ
Donedávna to bylo ještě sci-fi, dnes už realita. Víte, na jakých principech bezdrátové dobíjení funguje a s kolika různými standardy se můžete v této oblasti setkat? Vzhledem k tomu, že bezkontaktní nabíječky se stávají skutečností, například ve velkém je integruje do svého nábytku švédská Ikea, je určitě dobré se v celé problematice zorientovat. Článek populárně objasňuje rozdíly mezi jednotlivými metodami, přibližuje zákulisní souboje firem o získání rozhodujících pozic v této oblasti a samozřejmě také seznamuje s nejzajímavějšími představiteli bezdrátových nabíječek.

REPORTÁŽ: HIGH END MNICHOV
Protože mnichovská výstava je nejvýznamnější evropskou přehlídkou hifi techniky, nechybí na ni nikdo, kdo v tomto oboru něco znamená. A že bylo i letos se na co koukat a hlavně co poslouchat, dokládá i reportáž, která detailně přibližuje to nejzajímavější z expozic jednotlivých firem.

REPORTÁŽ: ADEPTI NA CENY
Nejvýznamnější výrobci spotřební elektroniky přijeli do Bruselu, ale představili odborné veřejnosti své špičkové výrobky, s nimiž by rádi zabojovali o letošní ceny EISA. A protože jsme byli při tom, můžete se seznámit s jejich premianty i vy!

Ale tím výčet lahůdek, které přináší Stereo & Video 6/2015, ještě zdaleka nekončí. V samostatných Profilech se představuje mj. sestava reprosoustav Scandyna Micro, sluchátka Xiaomi Mi Hifi Edition a Optoma NuForce NE750M a NE800M, osobní přehrávač Teac HA-P90SD, smartphone Energy Sistem Phone Pro HD či tablet Gogen Maxpad 9 G1. A v duelu Kdo s koho se utkaly integrované zesilovače Onkyo A-9010 a Pioneer A-20. Hifisty zase jistě zaujme integrovaný zesilovač Norma Audio Revo IPA-70B, sestava integrovaného zesilovače a síťového přehrávače Cambridge Audio CXA80 a CXN a reproduktorové soustavy Sonus Faber Chameleon T a Xavian Orfeo.

No, řekněte, nebyla by škoda o všechny tyto informace přijít? Takže rychle do trafiky, než vás rychlejší zájemci předběhnou a Stereo & Video 4/2015 bude vyprodáno! Nebo – ještě lépe – objednejte si jeho pravidelné doručování. Na výběr jsou hned čtyři atraktivní varianty jeho celoročního předplatného:
o standardní za 696 Kč, kdy proti nákupu ve volném prodeji ušetříte na každém výtisku 21 Kč,
o s párem vysílaček PMR 446 za 1 199 Kč, které jsou ideální nejen pro zabavení dětí, ale i pohyb v terénu a organizaci akcí,
o s proudovou bankou Gogen 10400 za 1 399 Kč, která zajistí dostatek energie pro váš fotoaparát, tablet, chytrý telefon či jiné mobilní zařízení,
o se sluchátky Koss Porta Pro s doživotní zárukou za 1 499 Kč, které často odhalí dosud netušené reprodukční schopnosti vašich audiopřehrávačů.
o s autokamerou Gogen CC371, natáčející v plném vysokém rozlišení, za 1 899 Kč.

Víc na www.stereovideo.cz