Nezařazené

Nové číslo časopisu Stereo & Video

 

Tady je malá ochutnávka z obsahu Sterea a Videa 4/2015:

TEREPORTÁŽ: PANASONIC V ROCE 2015
Japonský koncern Panasonic představil na celoevropské prezentaci nové výrobky pro letošní rok. A protože jsme byli u toho, můžete se s nimi seznámit i vy.

 

Tady je malá ochutnávka z obsahu Sterea a Videa 4/2015:

TEREPORTÁŽ: PANASONIC V ROCE 2015
Japonský koncern Panasonic představil na celoevropské prezentaci nové výrobky pro letošní rok. A protože jsme byli u toho, můžete se s nimi seznámit i vy.

TEST: VIDEOPROJEKTORY
Navodit stejně emotivní dojem jako ve skutečném kině nedokáže v domácích podmínkách žádný televizor, byť by měl obrazovku se sebevětší úhlopříčkou. To svede pouze videoprojektor. Víte, že nyní si může dopřát doma takový pocit už skoro každý. Nevěříte? Přesvědčí vás o tom test videoprojektorů s plným vysokým rozlišením, určených speciálně pro domácí kina, které přitom nestojí o nic víc než kvalitní televizor se středně velkou obrazovkou.

TEST: SESTAVY DOMÁCÍHO KINA 2.1
Systémy vše v jednom v sestavě 2.1, tedy s párem stereofonních reprosoustav doplněných samostatnou hlubokotónovou sestavou (subwooferem) představují ideální řešení všude, kde je třeba šetřit místem, ale přitom nechceme šetřit na kvalitě reprodukce. Tyto systémy plně saturují roli klasické domácí audiověže i příspěvkového přístroje pro televizor, přehrávajícího už takřka výhradně nejen DVD, ale i disky Blu-ray, který zároveň zásadně zdokonaluje jeho zvuk. A to vše za poměrně příznivé ceny. Nestálo by uvažovat o stejné výbavě i u vás doma? Test vám nejen poradí jak na to, ale hlavně pomůže při výběru toho nejvhodnějšího systému 2.1 pro vaše konkrétní podmínky i nároky.

TEST: SLUCHÁTKA DO UŠÍ
Intraaurální sluchátka, čili špunty, které patří do nezbytné výbavy chytrých telefonů, osobních přehrávačů, tabletu i notebooků, bývají často nejslabším článkem reprodukčního řetězce. Ale nejsou špunty jako špunty. Chcete-li dopřát svým uším víc komfortu, ale to nejen zvukového, pak si určitě nenechte ujít tento test značkových sluchátek značek B&W, Etymotic, Final Audio, Hifiman, KEF, Klipsch, Koss, NAD, Onyko, Sennheiser, Shure a Pioneer.

TÉMA: DIGITÁLNÍ RESTAUROVÁNÍ – NOVÝ ŽIVOT STARÝM FILMŮM
Jak klasické filmy stárnou, snižuje se jejich obrazová kvalita. Současné technologie je však umožňují digitálně rekonstruovat, aby je mohli i budoucí diváci spatřit v původní kvalitě. Že tato náročná práce přináší výsledky, dokládají dosud restaurované filmy Vojtěcha Jasného, Miloše Formana a Jiřího Mencla digitalizované do formátu 4K Ultra HD. Článek dává nahlédnout od zákulisí těchto úprav, přibližuje jejich principy, postupy a samozřejmě i výsledky.

REPORTÁŽ: PANASONIC V ROCE 2015
Japonský koncern Panasonic představil na celoevropské prezentaci nové výrobky pro letošní rok. A protože jsme byli u toho, můžete se s některými z nich seznámit i vy.

Ale tím výčet lahůdek, které přináší Stereo & Video 4/2015, ještě zdaleka nekončí. V samostatných Profilech se představuje mj. audiosystém Sony CMT-X3CDB, domácí kino 5.1 Onkyo HT-S7705, stereofonní přijímač Cambridge Audio Topaz SR20, FM+DAB+WEB přijímač Hama DIR3100, webové rádio Hama IR320, satelitní přijímač LinkBox 7, reproduktorové soustavy JBL Arena 120, reproduktorový systém Yamaha NX-B150, soundbar Samsung HW-H7500, osobní přehrávače Astel & Kern AK 240, Hifiman HM-601 a Sony NWZ-A15, smartphon HTC One mini 2, phablet Xiaomi Mi Note LTE, bezdrátová sluchátka Pioneer SE-MJ561BT, digitální zrcadlovka Pentax K-S2 či skrytá videokamera Koonlung HD609. A v duelu Kdo s koho se utkaly gramofony Pioneer PL-30K a TEAC TN-300. 5. Hifisty zase jistě zaujme integrovaný zesilovač Audia Flight Three S, síťový přehrávač Cambridge Audio Azur 851N a reproduktorové soustavy Spendor A5R.

No, řekněte, nebyla by škoda o všechny tyto informace přijít? Takže rychle do trafiky, než vás rychlejší zájemci předběhnou a Stereo & Video 4/2015 bude vyprodáno! Nebo – ještě lépe – objednejte si jeho pravidelné doručování. Na výběr jsou hned čtyři atraktivní varianty jeho celoročního předplatného:
o standardní za 696 Kč, kdy proti nákupu ve volném prodeji ušetříte na každém výtisku 21 Kč,
o s párem vysílaček PMR 446 za 1 199 Kč, které jsou ideální nejen pro zabavení dětí, ale i pohyb v terénu a organizaci akcí,
o s proudovou bankou Gogen 10400 za 1 399 Kč, která zajistí dostatek energie pro váš fotoaparát, tablet, chytrý telefon či jiné mobilní zařízení,
o se sluchátky Koss Porta Pro s doživotní zárukou za 1 499 Kč, které často odhalí dosud netušené reprodukční schopnosti vašich audiopřehrávačů.
o s autokamerou Gogen CC371, natáčející v plném vysokém rozlišení, za 1 899 Kč.

Víc na www.stereovideo.cz