Nezařazené

Nové číslo časopisu Stereo & Video

 

Tady je malá ochutnávka z jeho obsahu:

REPORTÁŽ: CES, ANEB VSTŘÍC SVĚTLÝM ZÍTŘKŮM
Lednový veletrh CES patří bezesporu k nejvýznamnějším přehlídkám spotřební elektroniky, které naznačují směr jejího vývoje v nejbližším období. I tentokrát tak přinesl nejen mnoho pozoruhodných novinek, ale i nemalý počet nejrůznějších rarit. A protože jsme byli při tom, můžete se seznámit s výběrem toho nejzajímavějšího bez cestování a tlačenic z pohodlí svého křesla.

 

Tady je malá ochutnávka z jeho obsahu:

REPORTÁŽ: CES, ANEB VSTŘÍC SVĚTLÝM ZÍTŘKŮM
Lednový veletrh CES patří bezesporu k nejvýznamnějším přehlídkám spotřební elektroniky, které naznačují směr jejího vývoje v nejbližším období. I tentokrát tak přinesl nejen mnoho pozoruhodných novinek, ale i nemalý počet nejrůznějších rarit. A protože jsme byli při tom, můžete se seznámit s výběrem toho nejzajímavějšího bez cestování a tlačenic z pohodlí svého křesla.

TÉMA: 4K ULTRA HD NASTUPUJE
Očekává se, že letošní rok bude průlomový – přístroje s ultra vysokým rozlišením 3840 x 2160 bodů vezmou naše domácnosti útokem, stejně jako to udělaly před lety jejich předchůdci s plným vysokým rozlišením 1920 x 1080 bodů. Historie se však opakuje i v tom, že stejně jako tehdy za technikou zatím silně pokulhává programová nabídka. Ale i tady se začíná situace zvolna měnit. Článek, který shrnuje aktuální stav i nejbližší perspektivy na obou polích: přístrojovém i programovém, by tedy měl být skoro povinnou četbou pro všechny, kdo se zajímají o nové trendy v této oblasti.

PŘEDSTAVUJEME: 4K ULTRA HD VIDEOKAMERA PANASONIC HC-X1000
Ve zvolna se rozrůstající rodině videokamer, které dovedou natáčet v ultra vysokém rozlišení, ji nelze přehlédnout. A to nejen pro její výbavu, ale především výkon. Otestovali jsme, co vše dovede a nenechali si to samozřejmě jen pro sebe.

PŘEDSTAVUJEME: SAMSUNG GALAXY NOTE 4
Kdyby měly chytré telefony svou Síň slávy, pak by v ní měl smartphon Samsung Galaxy Note své místo už jisté. Stal se nejen průkopníkem velkých úhlopříček, ale i referencí pro to, co vše by mobily měly umět. A co umí jeho nejnovější reprezentant Note 4? Jeho profil to prozradí.

TEST: AV PŘIJÍMAČE S PODPOROU 4K ULTRA HD
AV přijímače umí jednak přijímat rozhlasové vysílání, respektive signál z jiných zdrojů a krmit jim obvyklou stereofonní reproduktorovou sestavu, jednak šířit prostorový zvuk až do sedmi předních, zadních a případně i horních reprosoustav, a tak vytvářet při sledování filmů dokonalou iluzi prostoru. Otestovali jsme osm modelů značek Cambridge Audio, Denon, Harman/Kardon, Marantz, Onkyo, Pioneer, Sony a Yamaha v cenové hladině do dvaceti tisíc korun, které si poradí už i s obrazem v ultra vysokém rozlišení a některé také s novým zvukovým formátem Dolby Atmos.

TEST: CD PŘEHRÁVAČE
Své síly změřila šestice modelů značek BC Acoustique, Marantz, Music Hall, NAD, Onkyo a Rotel v cenách od třinácti do sedmnácti tisíc korun. Který z nich se postará o vaše disky nejlépe? Přečtěte si!

Ale tím výčet lahůdek, které přináší Stereo & Video 2/2015, ještě zdaleka nekončí. V samostatných Profilech se představují mj. HDD přehrávač Sony HAP-Z1ES, síťový přehrávač Denon DNP-730E, minisystém Onkyo Colibrino CS-265, bezdrátový audiosystém Naim Mu-So, FM a DAB přijímač Philips Radio Original ORT7500. radiobudík Philips AJ6000 či sluchátka Bose Quietcomfort 25 a Soundlink OE Bluetooth. V duelu Kdo s koho se pak utkaly aktivní bezdrátové reproduktorové soustavy Heco Ascada 2.0 a Q Acoustics BT3. Hifisty zase jistě zaujme sestava integrovaného zesilovače Yamaha A-S2000 a SACD/CD přehrávače Yamaha CD-S2000, digitálně analogový převodník Wadia DI122 či reproduktorové soustavy Bowers & Wilkins CM10 S2 a Xavian Neox 2.

No, řekněte, nebyla by škoda o všechny tyto informace přijít? Takže rychle do trafiky, než vás rychlejší zájemci předběhnou a Stereo & Video 2/2015 bude vyprodáno! Nebo – ještě lépe – objednejte si jeho pravidelné doručování. Na výběr jsou hned čtyři atraktivní varianty jeho celoročního předplatného:
o standardní za 696 Kč, kdy proti nákupu ve volném prodeji ušetříte na každém výtisku 21 Kč,
o s párem vysílaček PMR 446 za 1 199 Kč, které jsou ideální nejen pro zabavení dětí, ale i pohyb v terénu a organizaci akcí,
o s proudovou bankou Gogen 10400 za 1 399 Kč, která zajistí dostatek energie pro váš fotoaparát, tablet, chytrý telefon či jiné mobilní zařízení,
o se sluchátky Koss Porta Pro s doživotní zárukou za 1 499 Kč, které často odhalí dosud netušené reprodukční schopnosti vašich audiopřehrávačů.
Víc na www.stereovideo.cz