Nezařazené

Nikon D7500

Uprostřed jarní sezóny přichází Nikon s novým modelem své špičkové zrcadlovky, určené náročným nadšencům fotografie. Přichází dva roky po modelu D7200. Na přelomu roku byla na webu spousta zaručených informací o chystaném D7300. Předpokládalo se, že snímač bude 24 Mpx, možná 30 Mpx… třebaže i to jsem zahlédl, že by mohl být stejný jako má D500. Ale na tom nesejde, teď máme v rukou oficiální tiskovou zprávu Nikonu. Prozkoumejme, co nám prozradí.

Uprostřed jarní sezóny přichází Nikon s novým modelem své špičkové zrcadlovky, určené náročným nadšencům fotografie. Přichází dva roky po modelu D7200. Na přelomu roku byla na webu spousta zaručených informací o chystaném D7300. Předpokládalo se, že snímač bude 24 Mpx, možná 30 Mpx… třebaže i to jsem zahlédl, že by mohl být stejný jako má D500. Ale na tom nesejde, teď máme v rukou oficiální tiskovou zprávu Nikonu. Prozkoumejme, co nám prozradí.Stejně jako u přístroje D500 nabízí obrazový snímač formátu DX fotoaparátu D7500 s 20,9 milionu pixelů rozsah citlivostí ISO sahající až do hodnoty ISO 1 640 000. Všimněme si, že oba předchůdci, D7100 a D7200 mají čipy 24 Mpx, jde tedy o krok vedoucí k větším fotodiodám a tudíž lepšímu odstupu od šumu. , Fotoaparát je vybaven systémem zpracování obrazu Nikon EXPEED 5, který umožňuje rychlejší a brilantnější zpracování snímků. A výrazně zvýšený počet pixelů RGB snímače 180K (180 000 pixelů) umožňuje přesnější měření expozice. Vyznavači videa mohou zaznamenávat videosekvence 4K/UHD, přičemž vestavěná elektronická redukce vibrací Nikon potlačuje účinky nežádoucích pohybů fotoaparátu. Ergonomická vylepšení zahrnují nový výklopný displej s možností dotykového ovládání a hlubší grip pro stabilní a výjimečně komfortní držení. Fotoaparát je rovněž první digitální jednookou zrcadlovkou Nikon s vestavěným bleskem, která podporuje pokročilé rádiové bezdrátové ovládání podřízených blesků.

Jordi Brinkman, Product Manager u společnosti Nikon Europe, říká: „Fotoaparát D7500 je perfektním moderním fotoaparátem pro amatérské fotografy, kteří oceňují model D500, ale nepotřebují takové množství profesionálních funkcí. Získáte stejnou vysokou kvalitu obrazu jako s fotoaparátem D500, ale v kompaktnějším a přenosnějším těle. Možnost fotografovat snímací frekvencí až 8 sn./s v kombinaci s automatickým zaostřováním/měřením expozice znamená, že přístroj disponuje dostatečnou rychlostí a přesností pro pořízení vynikajících akčních snímků. Aplikace SnapBridge umožňuje fotografům sdílet všechny impozantní snímky přímo na místě jejich pořízení.

Souhrn klíčových vlastností

 • Obrazový snímač formátu DX s 20,9 milionu pixelů. EXPEED 5.
 • RGB snímač měření expozice 180K (180 000 pixelů).
 • Hodnotu ISO 100–51 200 lze dále rozšířit až na ISO 1 640 000.
 • Fenomenální detekce motivu: Snímač měření expozice RGB 180K (180 000 pixelů) a pokrokový systém detekce motivu. Získáte přesné expozice a zachytíte dynamické kompozice.
 • Měření orientované na nejvyšší jasy: Upřednostňuje nejjasnější oblasti ve snímku a pomáhá předcházet ztrátě kresby v těchto oblastech.
 • Extrémně přesné automatické zaostřování: 51bodový AF systém s přesnou funkcí až do působivé hladiny osvětlení -3 EV. Sleduje, zaostřuje a udržuje objekty zaostřené – i když je jediným zdrojem světla měsíc. Kinematografické videosekvence s rozlišením 4K/UHD: Záznam videosekvencí s rozlišením 4K/UHD 30p nebo videa s rozlišením Full HD (1 080p) při snímacích frekvencích až 50p/60p.
 • Časosběrné snímání: Snadná tvorba plynulých, dobře exponovaných 4K/UHD a Full HD časosběrných videosekvencí ve fotoaparátu v plném formátu DX.
 • 8 sn./s při automatickém zaostřování a měření expozice: Pořídíte 50 snímků NEF (RAW) nebo 100 snímků JPEG s velikostí obrazu Velký (L) v jediné sérii.
 • Plochý výklopný monitor s úhlopříčkou 8cm (3,2“). Při fotografování v režimu živého náhledu umožňuje ovládat automatické zaostřování a spuštění závěrky pomocí dotykového ovládání.
 • Optický hledáček s pentagonálním hranolem: Nabízí přibližně 100 % pokrytí obrazového pole.
 • Předvolba Picture Control Automaticky: Systém Picture Control ve fotoaparátu obsahuje osm volitelných předvoleb, včetně nové předvolby Picture Control Automaticky, která optimalizuje vyvážení barev, kontrast a jas podle fotografované scény. Automaticky přizpůsobuje proměnné parametry při pořizování více snímků.
 • Flexibilita formátu DX: Tělo fotoaparátu váží pouhých 640 g (přibližně), je vybavené hlubokým gripem a utěsněné proti klimatickým vlivům.
 • Objektivy DX NIKKOR jsou kompaktní a 1,5x crop faktor snímače poskytuje při snímání s FX objektivy efekt teleobjektivu.
 • Rozšiřitelný systém: Kompatibilita s blesky Nikon Speedlight, stejně jako se stereofonním mikrofonem Nikon ME-1 a bezdrátovým mikrofonem ME-W1.

Dodávané sady:
Fotoaparát D7500 se dodává v několika různých sadách s následujícími objektivy:
AF-S DX NIKKOR 16–80 mm f/2,8–4E ED VR
AF-S DX NIKKOR 18–140 mm f/3,5–5,6G ED VR
AF-S DX NIKKOR 18–300 mm f/3,5–6,3G ED VR.

Kompatibilita s aplikací SnapBridge
Připojení Bluetooth® a Wi-Fi® fotoaparátu jsou k dispozici pouze při použití aplikace SnapBridge. Před použitím funkce SnapBridge s tímto fotoaparátem je třeba nainstalovat do kompatibilního chytrého zařízení aplikaci Nikon SnapBridge.
Na webu uvádějí chystanou cenu 1400 dolarů.