Nezařazené

Nikon D 5600

Jednooká zrcadlovka D 5600 mavazuje na model D 5500 z ledna loňského roku. Je též vybavena vybavena snímačem formátu DX  s 24,2 milionu pixelů. Také v tomto modelu je implementována funkce Nikon SnapBridge, s jejíž pomocí mohou uživatelé automaticky synchronizovat snímky s chytrým zařízením během fotografování a ihned po jejich pořízení sdílet inspirující výsledky. V kombinaci s fotoaparátem D5600 umožňuje funkce SnapBridge rovněž použití připojeného chytrého zařízení pro dálkově ovládané fotografování s využitím vestavěného připojení Wi-Fi® fotoaparátu1. Při fotografování s využitím hledáčku nabízí vylepšená funkce Fn dotykem intuitivní alternativu k použití příkazového nebo multifunkčního voliče: fotografové mohou nyní ovládat funkci Automatická citlivost, stejně jako vybírat zaostřovací pole nebo upravovat důležitá nastavení prostřednictvím velké dotykové obrazovky. A sloupec pro procházení snímků, převzatý z profesionálních fotoaparátů Nikon D5 a D500, usnadňuje rychlé procházení snímků v režimu přehrávání. Zájemcům o záznam videosekvencí usnadňuje nová funkce Časosběrné snímání (převzatá ze špičkových digitálních jednookých zrcadlovek Nikon) transformaci scény s pomalými pohyby do dramatických zrychlených sekvencí.


Tato vylepšená SnapBridge je zřejmě hlavní předností nového modelu. Zachovává i vlastnosti modelu předchozího a též modelu D5300. Výklopný a otočný dotykový displej je velký 8,1cm (3,2“) monitor LCD s širokým pozorovacím úhlem, 1 037 000 pixely a vysokým rozlišením. Optický hledáček zobrazuje cca 95 % obrazového pole při cca 0,82násobném zvětšení. Autofokus má 39 zaostřovacích bodů. Video má HD 1920 50p/60p.


Přístroj se bude dodávat v sadách. Všestranná sada se dvěma objektivy obsahuje tělo D5600, širokoúhlý objektiv se zoomem AF-P DX NIKKOR 18–55 mm VR a teleobjektiv se zoomem AF-P DX NIKKOR 70–300 mm VR.