Nezařazené

Nikon Coolpix S4

Tisková zpráva:

COOLPIX S4 je vybaven objektivem Zoom-Nikkor s 10x optickým zoomem pro flexibilitu při tvorbě kompozice obrazu vynikající nad ostatními fotoaparáty ve své třídě. Vynikající rozsah ohniskových vzdáleností 38-380 mm (ekvivalent u kinofilmu) dává uživatelům svobodu při fotografování čehokoli od extrémních makrosnímků po snímky krajin a architektury – s výhodou sklopné konstrukce pro možnost fotografování z neobvyklých a vzrušujících úhlů.

Sklopná konstrukce znamená, že můžete fotografovat od pasu nebo nad hlavou, a je rovněž vynikající pro záznam vysoce kvalitních autoportrétů. COOLPIX S4 poskytuje velikost obrazu 6 milionů efektivních pixelů a produkuje kvalitní snímky, které zůstávají působivé i při značném zvětšení.

I přes tento vynikající obrazový výkon je COOLPIX S4 konstruován tak, aby padl pohodlně do rukou, se sklápěcí sekcí chránící výkonný objektiv, a páčkou zoomu umístěnou na horní straně těla pro snadné ovládání.

COOLPIX S4 má rovněž nový design gripu pro maximální pohodlí při fotografování. Rozměrný, jasný 2,5″ LCD monitor usnadňuje kompozici obrazu a zjednodušuje přehrávání výsledků přímo na místě pořízení snímků. Fotoaparát S4 je se svými 37 mm tloušťky a hmotností 205 g konstruován tak, aby byl co nejsnáze přenosný.

COOLPIX S4 umožňuje vylepšovat zhotovené snímky přímo ve fotoaparátu pomocí množství unikátních funkcí Nikon. Důvtipná funkce D-Lighting v přehrávacím režimu umožňuje uživatelům „zachránit“ snímky s nedostatečným osvětlením zábleskem nebo extrémním protisvětlem. Uživatel pouze vybere příslušný snímek a funkce D-Lighting automaticky vytvoří jeho kopii s vyšším množstvím detailů ve stínech a zkorigovaným osvětlením.

V motivovém programu Portrét nabízí COOLPIX S4 praktickou funkci Face-priority AF, detekující přítomnost lidského obličeje v záběru. Jakmile detekuje obličej, funkce Face-priority AF automaticky provede jeho zaostření – výsledkem jsou perfektně ostré portréty bez ohledu na pozici objektu v obrazovém poli.

Rovněž je zde vítaná redukce červených očí ve fotoaparátu, automaticky detekující nepříjemný efekt „červených očí“ u portrétů s bleskem. Výsledkem jsou kvalitnější portréty a jistější práce s bleskem. Přístroj COOLPIX S4 je také vybaven funkcí varující před rozhýbáním snímků. Tato funkce při každém riziku rozhýbání snímků varuje uživatele a umožňuje mu tak opakovat expozici snímku ještě před skončením fotografované události.

Pro další zvýšení komfortu a zábavy je k napájení přístroje použit pár tužkových baterií AA, které jsou široce rozšířené ve formě alkalických, lithiových a dalších článků, což z fotoaparátu činí ideálního společníka na cesty. K dispozici jsou také čtyři režimy záznamu videosekvencí s frekvencí 15 obr./s. Tři z těchto režimů jsou opatřeny zvukovým doprovodem, zatímco čtvrtý je režim časosběrného snímání pro záznam dlouhodobě se rozvíjejících dějů.

16 motivových programů zjednodušuje fotografování v široké škále běžných situací – uživatel pouze vybere ikonu programu nejlépe odpovídajícího fotografovanému motivu, a fotoaparát automaticky vybere optimální nastavení pro dosažení krásných snímků. Čtyři z těchto motivových programů jsou navíc vybaveny asistenčním režimem pro snazší tvorbu správné kompozice obrazu. Také je zde režim záznamu zvuku, který je velmi užitečný na schůzkách a školeních (a v řadě dalších situací), a dovoluje zaznamenat až 5 hodin zvuku při použití 256 MB paměťové karty SD.

COOLPIX S4 díky své kompatibilitě se standardem PictBridge usnadňuje tisk snímků přímým propojením s kompatibilními tiskárnami bez nutnosti propojení s počítačem. Fotoaparát nabízí propojitelnost pomocí rozhraní USB, což dovoluje rychlý a snadný přenos dat do počítače a dalších periferií. Dále je COOLPIX S4 dodáván včetně všestranného softwaru Nikon PictureProject pro editaci, správu a sdílení snímků pomocí širokého spektra snadno použitelných funkcí.

Plánované zahájení prodeje: Zahájení prodeje fotoaparátu je plánováno na září 2005.

Pozn.: Specifikace, design, název produktu, standardně dodávané příslušenství a plánované zahájení prodeje se mohou lišit v závislosti na zemi resp. regionu.

Význačné vlastnosti fotoaparátu Nikon COOLPIX S4

Objektiv s úžasným 10x optickým zoomem

S výkonným objektivem Zoom-Nikkor s 10x optickým zoomem nabízí COOLPIX S4 daleko vyšší míru kompoziční svobody, než jiné kompaktní fotoaparáty. Díky špičkovému rozsahu ohniskových vzdáleností 38-380 mm (ekvivalent u kinofilmu) zachytí fotograf snadno mnohem širší škálu objektů – od portrétů ve velkém měřítku po úchvatné snímky architektury a zachycení krásy rozsáhlých krajinných scenerií.

Dynamický sklopný design

Nejenže je objektiv fotoaparátu COOLPIX S4 úžasně výkonný, ale je rovněž uložený v unikátním sklopném těle, umožňujícím nasměrování objektivu nezávisle na LCD monitoru. Výsledkem je nový potenciál pro fotografování z neobvyklých a úchvatných úhlů – fotografování z žabí a ptačí perspektivy, i možnost nasměrovat objektiv a monitor do stejného směru pro záznam autoportrétů s maximálně přesnou kompozicí obrazu.

Pohodlné přenášení

COOLPIX S4 je ideální jako stálý, snadno přenosný doplněk, který lze použít prakticky kdekoli. Kompaktní rozměry a nízká hmotnost usnadňují jeho pohodlné držení a snadné přenášení. Jeho kompatibilita s tužkovými bateriemi AA, které jsou dostupné prakticky všude na světě ve formě alkalických, lithiových a dalších článků, z přístroje činí ideální fotoaparát pro cestování.

Rozměrný a jasný 2,5″ LCD monitor

COOLPIX S4 je rovněž vybaven rozměrným, snadno čitelným LCD monitorem, ulehčujícím kompozici brilantních snímků a kontrolu výsledků. A díky svým velkým rozměrům a vysokému jasu monitor rovněž usnadňuje navigaci v menu.

Možnost vylepšení vzhledu snímků přímo ve fotoaparátu

S řadou unikátních funkcí Nikon umožňuje COOLPIX S4 snadno vylepšovat již zhotovené snímky. Funkce D-Lighting v přehrávacím režimu umožňuje uživatelům vybrat snímky s nedostatečným osvětlením zábleskem nebo nadměrným protisvětlem – poté automaticky vytvoří kopie vybraných snímků s vyšší mírou zobrazených detailů ve stínech a zesvětlenými podexponovanými místy obrazu. Důvtipná funkce Face-priority AF, dostupná v motivovém programu Portrét, je schopna detekovat přítomnost lidského obličeje v záběru a automaticky zprostředkovat jeho perfektní zaostření. COOLPIX S4 je vybaven také redukcí červených očí ve fotoaparátu. Tato funkce, která je vítaná zejména u nočních portrétů, automaticky koriguje nepříjemný efekt „červených očí“ u snímků s bleskem, s konzistentně kvalitnějšími výsledky u portrétů zhotovených za nízké hladiny osvětlení.

Hlavní prvky vybavení fotoaparátu Nikon COOLPIX S4

 • Kompaktní rozměry 111,5 x 68,5 x 37 mm (4.4 x 2.7 x 1.4 in.) (Š x V x H)
 • Minimální hmotnost přibližně 205 g (7.2 oz.) (bez baterií a paměťové karty)
 • Funkce BSS (Best Shot Selector) identifikuje a uloží nejostřejší snímek ze série deseti snímků
 • Expoziční funkce BSS automaticky vybere snímek s nejpřesnější expozicí ze série snímků
 • Režim Makro pro možnost fotografování již na vzdálenost 4 cm
 • Cca 13,5 MB interní paměť pro možnost fotografování i při absenci paměťové karty SD
 • Funkce časových zón pro snadné nastavení místního času kdekoli na světě
 • 4x digitální zoom pro ještě větší přiblížení
 • Zaostřovací režimy Single AF a Continuous AF v režimu záznamu videosekvencí
 • Volitelná vyvážení bílé barvy: Automatické TTL vyvážení bílé barvy, 5 manuálních předvoleb (Daylight, Incandescent, Fluorescent, Cloudy a Flash) a manuální změření hodnoty bílé barvy
 • Možnosti přehrávání: Jednotlivé snímky, stránky 4 nebo 9 náhledů snímků, slide show
 • Vestavěný blesk: Zábleskové režimy: automatická aktivace blesku, předblesk proti červeným očím (redukce červených očí ve fotoaparátu), trvale zapnutý blesk, trvale vypnutý blesk, synchronizace blesku s dlouhými časy závěrky.

  Specifikace digitálního fotoaparátu Nikon COOLPIX S4

  Typ: Kompaktní digitální fotoaparát

  Počet efektivních pixelů: 6,0 milionů

  CCD snímač 1/2,5″ (celkem 6,4 milionů pixelů)

  Obrazové režimy: High (2816*), Normal (2816), Normal (2048), PC (1024), TV (640)

  Objektiv: Zoom-Nikkor s 10x optickým zoomem; 6,3-63 mm (ekvivalent 38-380 mm u kinofilmu); f/3,5; 12 čoček v 9 skupinách; Digitální zoom: max. 4x (ekvivalent cca 1520 mm u kinofilmu)

  Zaostřovací rozsah: 30 cm (12 in.) až ?; cca 4 cm až ? v režimu Makro

  LCD monitor: 2,5″ TFT LCD monitor s regulací jasu; 110000 pixelů

  Paměťová média: Interní paměť: cca 13,5 MB, paměťové karty SD

  Expoziční režimy: Auto (plně automatický režim, Scene Assist (asistenční motivové programy; Portrét, Krajina, Sport, Noční portrét), Scene (motivové programy; Párty/interiér, Pláž/sníh, Západ slunce, Úsvit/soumrak, Noční krajina, Makro, Muzeum, Ohňostroj, Reprodukce, Protisvětlo, Panorama asistent, Záznam zvuku), BSS (funkce volby nejostřejšího snímku), AE-BSS (funkce volby nejlépe exponovaného snímku), barevné režimy, varování před rozhýbáním snímků, vkopírování datovacích údajů do snímků, samospoušť (10 s)

  Videosekvence: Ozvučené: TV movie (640) při 15 obr./s, Small size (320) při 15 obr./s, Smaller size (160) při 15 obr./s; Němé: Časosběrné snímání s 15 obr./s

  Snímací režimy: 1) Single (jednotlivé snímky), 2) Continuous (série cca 1,3 obr./s), 3) Multi-shot 16 (16 snímků velikosti 1/16)

  Počty snímků

  (interní paměť): High (2816*) cca 4, Normal (2816) cca 9

  Vestavěný blesk: Pracovní rozsah: 0,4-3,0 m/ 1 ft. 4 in. – 10 ft.; Zábleskové režimy: automatická aktivace blesku, automatická aktivace blesku s předbleskem (redukce červených očí ve fotoaparátu), trvale vypnutý blesk, trvale zapnutý blesk, synchronizace blesku s dlouhými časy závěrky

  Rozhraní: USB

  Podporované jazyky: Němčina/angličtina/španělština/francouzština/italština/holandština/švédština/japonština/zjednodušená čínština/tradiční čínština/korejština/ruština – volitelné pomocí menu

  Napájení: Dvě baterie AA (dobíjecí Ni-MH baterie EN-MH1-B2 s nabíječkou MH-71, alkalické baterie LR6, baterie oxy-nikl ZR6 a lithiové baterie FR6/L91), síťový zdroj EH-62B

  Životnost baterií: Cca 290 snímků s dobíjecími bateriemi EN-MH1-B2, cca 450 snímků s lithiovými bateriemi, cca 160 snímků s bateriemi LR6 (alkalické baterie AA) (podle standardu CIPA*)

  Rozměry (Š x V x H): Cca 111,5 x 68,5 x 37 mm (4.4 x 2.7 x 1.4 in.)

  Hmotnost: Cca 205 g (7.2 oz.) (bez baterií a paměťové karty)

  Dodávané příslušenství:** Řemínek, USB kabel UC-E6, A/V kabel EG-CP14, dobíjecí Ni-MH baterie EN-MH1-B2, nabíječka MH-71, krytka objektivu, CD-ROM se softwarem PictureProject

  Volitelné příslušenství: Síťový zdroj EH-62B

  *Průmyslový standard pro měření životnosti baterií. Měřeno při teplotě 25 °C (77 °F); změna nastavení zoomu u každého snímku, odpálení záblesku vestavěným bleskem u každého druhého snímku, obrazový režim Normal.

  **Dodávané příslušenství se může lišit v závislosti na zemi resp. regionu prodeje.

  Systémové požadavky softwaru PictureProject

  OS Macintosh: Mac® OS X verze 10.1.5 a novější (verze 10.2.8 a novější pro podporu funkce Burn Disc) / Windows: Předinstalované verze operačních systémů Windows® XP Home Edition/Professional, Windows® 2000 Professional, Windows® Me, Windows® 98SE

  RAM Macintosh: Doporučeno 64 MB a více / Windows: Doporučeno 64 MB a více (128 MB pro použití muvee)

  Pevný disk 60 MB volného prostoru pro instalaci

  Grafická karta 800 x 600 pixelů a více; 16bitové barvy (doporučen režim full color)

  Další vybavení Jednotka CD-ROM pro instalaci

  Podporovány jsou pouze vestavěné porty USB

  Microsoft® a Windows® jsou obchodní značky společnosti Microsoft Corporation, registrované v USA a dalších zemích. Macintosh® a QuickTime® jsou obchodní značky společnosti Apple Computer Inc., registrované v USA a dalších zemích. Logo FotoNation je obchodní značka. Logo SD je obchodní značka. PictBridge je obchodní značka. Technologii D-Lighting poskytuje společnost Apical Limited. Technologii Face-priority AF poskytuje společnost Identix®. Ostatní uváděné značky a jména produktů jsou obchodními značkami resp. registrovanými obchodními značkami příslušných firem.

  Specifikace a vybavení se mohou měnit bez předchozího upozornění resp. závazků ze strany výrobce. Srpen 2005 ©2005 NIKON CORPORATION

  Tisková zpráva:

  COOLPIX S4 je vybaven objektivem Zoom-Nikkor s 10x optickým zoomem pro flexibilitu při tvorbě kompozice obrazu vynikající nad ostatními fotoaparáty ve své třídě. Vynikající rozsah ohniskových vzdáleností 38-380 mm (ekvivalent u kinofilmu) dává uživatelům svobodu při fotografování čehokoli od extrémních makrosnímků po snímky krajin a architektury – s výhodou sklopné konstrukce pro možnost fotografování z neobvyklých a vzrušujících úhlů.

  Sklopná konstrukce znamená, že můžete fotografovat od pasu nebo nad hlavou, a je rovněž vynikající pro záznam vysoce kvalitních autoportrétů. COOLPIX S4 poskytuje velikost obrazu 6 milionů efektivních pixelů a produkuje kvalitní snímky, které zůstávají působivé i při značném zvětšení.

  I přes tento vynikající obrazový výkon je COOLPIX S4 konstruován tak, aby padl pohodlně do rukou, se sklápěcí sekcí chránící výkonný objektiv, a páčkou zoomu umístěnou na horní straně těla pro snadné ovládání.

  COOLPIX S4 má rovněž nový design gripu pro maximální pohodlí při fotografování. Rozměrný, jasný 2,5″ LCD monitor usnadňuje kompozici obrazu a zjednodušuje přehrávání výsledků přímo na místě pořízení snímků. Fotoaparát S4 je se svými 37 mm tloušťky a hmotností 205 g konstruován tak, aby byl co nejsnáze přenosný.

  COOLPIX S4 umožňuje vylepšovat zhotovené snímky přímo ve fotoaparátu pomocí množství unikátních funkcí Nikon. Důvtipná funkce D-Lighting v přehrávacím režimu umožňuje uživatelům „zachránit“ snímky s nedostatečným osvětlením zábleskem nebo extrémním protisvětlem. Uživatel pouze vybere příslušný snímek a funkce D-Lighting automaticky vytvoří jeho kopii s vyšším množstvím detailů ve stínech a zkorigovaným osvětlením.

  V motivovém programu Portrét nabízí COOLPIX S4 praktickou funkci Face-priority AF, detekující přítomnost lidského obličeje v záběru. Jakmile detekuje obličej, funkce Face-priority AF automaticky provede jeho zaostření – výsledkem jsou perfektně ostré portréty bez ohledu na pozici objektu v obrazovém poli.

  Rovněž je zde vítaná redukce červených očí ve fotoaparátu, automaticky detekující nepříjemný efekt „červených očí“ u portrétů s bleskem. Výsledkem jsou kvalitnější portréty a jistější práce s bleskem. Přístroj COOLPIX S4 je také vybaven funkcí varující před rozhýbáním snímků. Tato funkce při každém riziku rozhýbání snímků varuje uživatele a umožňuje mu tak opakovat expozici snímku ještě před skončením fotografované události.

  Pro další zvýšení komfortu a zábavy je k napájení přístroje použit pár tužkových baterií AA, které jsou široce rozšířené ve formě alkalických, lithiových a dalších článků, což z fotoaparátu činí ideálního společníka na cesty. K dispozici jsou také čtyři režimy záznamu videosekvencí s frekvencí 15 obr./s. Tři z těchto režimů jsou opatřeny zvukovým doprovodem, zatímco čtvrtý je režim časosběrného snímání pro záznam dlouhodobě se rozvíjejících dějů.

  16 motivových programů zjednodušuje fotografování v široké škále běžných situací – uživatel pouze vybere ikonu programu nejlépe odpovídajícího fotografovanému motivu, a fotoaparát automaticky vybere optimální nastavení pro dosažení krásných snímků. Čtyři z těchto motivových programů jsou navíc vybaveny asistenčním režimem pro snazší tvorbu správné kompozice obrazu. Také je zde režim záznamu zvuku, který je velmi užitečný na schůzkách a školeních (a v řadě dalších situací), a dovoluje zaznamenat až 5 hodin zvuku při použití 256 MB paměťové karty SD.

  COOLPIX S4 díky své kompatibilitě se standardem PictBridge usnadňuje tisk snímků přímým propojením s kompatibilními tiskárnami bez nutnosti propojení s počítačem. Fotoaparát nabízí propojitelnost pomocí rozhraní USB, což dovoluje rychlý a snadný přenos dat do počítače a dalších periferií. Dále je COOLPIX S4 dodáván včetně všestranného softwaru Nikon PictureProject pro editaci, správu a sdílení snímků pomocí širokého spektra snadno použitelných funkcí.

  Plánované zahájení prodeje: Zahájení prodeje fotoaparátu je plánováno na září 2005.

  Pozn.: Specifikace, design, název produktu, standardně dodávané příslušenství a plánované zahájení prodeje se mohou lišit v závislosti na zemi resp. regionu.

  Význačné vlastnosti fotoaparátu Nikon COOLPIX S4

  Objektiv s úžasným 10x optickým zoomem

  S výkonným objektivem Zoom-Nikkor s 10x optickým zoomem nabízí COOLPIX S4 daleko vyšší míru kompoziční svobody, než jiné kompaktní fotoaparáty. Díky špičkovému rozsahu ohniskových vzdáleností 38-380 mm (ekvivalent u kinofilmu) zachytí fotograf snadno mnohem širší škálu objektů – od portrétů ve velkém měřítku po úchvatné snímky architektury a zachycení krásy rozsáhlých krajinných scenerií.

  Dynamický sklopný design

  Nejenže je objektiv fotoaparátu COOLPIX S4 úžasně výkonný, ale je rovněž uložený v unikátním sklopném těle, umožňujícím nasměrování objektivu nezávisle na LCD monitoru. Výsledkem je nový potenciál pro fotografování z neobvyklých a úchvatných úhlů – fotografování z žabí a ptačí perspektivy, i možnost nasměrovat objektiv a monitor do stejného směru pro záznam autoportrétů s maximálně přesnou kompozicí obrazu.

  Pohodlné přenášení

  COOLPIX S4 je ideální jako stálý, snadno přenosný doplněk, který lze použít prakticky kdekoli. Kompaktní rozměry a nízká hmotnost usnadňují jeho pohodlné držení a snadné přenášení. Jeho kompatibilita s tužkovými bateriemi AA, které jsou dostupné prakticky všude na světě ve formě alkalických, lithiových a dalších článků, z přístroje činí ideální fotoaparát pro cestování.

  Rozměrný a jasný 2,5″ LCD monitor

  COOLPIX S4 je rovněž vybaven rozměrným, snadno čitelným LCD monitorem, ulehčujícím kompozici brilantních snímků a kontrolu výsledků. A díky svým velkým rozměrům a vysokému jasu monitor rovněž usnadňuje navigaci v menu.

  Možnost vylepšení vzhledu snímků přímo ve fotoaparátu

  S řadou unikátních funkcí Nikon umožňuje COOLPIX S4 snadno vylepšovat již zhotovené snímky. Funkce D-Lighting v přehrávacím režimu umožňuje uživatelům vybrat snímky s nedostatečným osvětlením zábleskem nebo nadměrným protisvětlem – poté automaticky vytvoří kopie vybraných snímků s vyšší mírou zobrazených detailů ve stínech a zesvětlenými podexponovanými místy obrazu. Důvtipná funkce Face-priority AF, dostupná v motivovém programu Portrét, je schopna detekovat přítomnost lidského obličeje v záběru a automaticky zprostředkovat jeho perfektní zaostření. COOLPIX S4 je vybaven také redukcí červených očí ve fotoaparátu. Tato funkce, která je vítaná zejména u nočních portrétů, automaticky koriguje nepříjemný efekt „červených očí“ u snímků s bleskem, s konzistentně kvalitnějšími výsledky u portrétů zhotovených za nízké hladiny osvětlení.

  Hlavní prvky vybavení fotoaparátu Nikon COOLPIX S4

 • Kompaktní rozměry 111,5 x 68,5 x 37 mm (4.4 x 2.7 x 1.4 in.) (Š x V x H)
 • Minimální hmotnost přibližně 205 g (7.2 oz.) (bez baterií a paměťové karty)
 • Funkce BSS (Best Shot Selector) identifikuje a uloží nejostřejší snímek ze série deseti snímků
 • Expoziční funkce BSS automaticky vybere snímek s nejpřesnější expozicí ze série snímků
 • Režim Makro pro možnost fotografování již na vzdálenost 4 cm
 • Cca 13,5 MB interní paměť pro možnost fotografování i při absenci paměťové karty SD
 • Funkce časových zón pro snadné nastavení místního času kdekoli na světě
 • 4x digitální zoom pro ještě větší přiblížení
 • Zaostřovací režimy Single AF a Continuous AF v režimu záznamu videosekvencí
 • Volitelná vyvážení bílé barvy: Automatické TTL vyvážení bílé barvy, 5 manuálních předvoleb (Daylight, Incandescent, Fluorescent, Cloudy a Flash) a manuální změření hodnoty bílé barvy
 • Možnosti přehrávání: Jednotlivé snímky, stránky 4 nebo 9 náhledů snímků, slide show
 • Vestavěný blesk: Zábleskové režimy: automatická aktivace blesku, předblesk proti červeným očím (redukce červených očí ve fotoaparátu), trvale zapnutý blesk, trvale vypnutý blesk, synchronizace blesku s dlouhými časy závěrky.

  Specifikace digitálního fotoaparátu Nikon COOLPIX S4

  Typ: Kompaktní digitální fotoaparát

  Počet efektivních pixelů: 6,0 milionů

  CCD snímač 1/2,5″ (celkem 6,4 milionů pixelů)

  Obrazové režimy: High (2816*), Normal (2816), Normal (2048), PC (1024), TV (640)

  Objektiv: Zoom-Nikkor s 10x optickým zoomem; 6,3-63 mm (ekvivalent 38-380 mm u kinofilmu); f/3,5; 12 čoček v 9 skupinách; Digitální zoom: max. 4x (ekvivalent cca 1520 mm u kinofilmu)

  Zaostřovací rozsah: 30 cm (12 in.) až ?; cca 4 cm až ? v režimu Makro

  LCD monitor: 2,5″ TFT LCD monitor s regulací jasu; 110000 pixelů

  Paměťová média: Interní paměť: cca 13,5 MB, paměťové karty SD

  Expoziční režimy: Auto (plně automatický režim, Scene Assist (asistenční motivové programy; Portrét, Krajina, Sport, Noční portrét), Scene (motivové programy; Párty/interiér, Pláž/sníh, Západ slunce, Úsvit/soumrak, Noční krajina, Makro, Muzeum, Ohňostroj, Reprodukce, Protisvětlo, Panorama asistent, Záznam zvuku), BSS (funkce volby nejostřejšího snímku), AE-BSS (funkce volby nejlépe exponovaného snímku), barevné režimy, varování před rozhýbáním snímků, vkopírování datovacích údajů do snímků, samospoušť (10 s)

  Videosekvence: Ozvučené: TV movie (640) při 15 obr./s, Small size (320) při 15 obr./s, Smaller size (160) při 15 obr./s; Němé: Časosběrné snímání s 15 obr./s

  Snímací režimy: 1) Single (jednotlivé snímky), 2) Continuous (série cca 1,3 obr./s), 3) Multi-shot 16 (16 snímků velikosti 1/16)

  Počty snímků

  (interní paměť): High (2816*) cca 4, Normal (2816) cca 9

  Vestavěný blesk: Pracovní rozsah: 0,4-3,0 m/ 1 ft. 4 in. – 10 ft.; Zábleskové režimy: automatická aktivace blesku, automatická aktivace blesku s předbleskem (redukce červených očí ve fotoaparátu), trvale vypnutý blesk, trvale zapnutý blesk, synchronizace blesku s dlouhými časy závěrky

  Rozhraní: USB

  Podporované jazyky: Němčina/angličtina/španělština/francouzština/italština/holandština/švédština/japonština/zjednodušená čínština/tradiční čínština/korejština/ruština – volitelné pomocí menu

  Napájení: Dvě baterie AA (dobíjecí Ni-MH baterie EN-MH1-B2 s nabíječkou MH-71, alkalické baterie LR6, baterie oxy-nikl ZR6 a lithiové baterie FR6/L91), síťový zdroj EH-62B

  Životnost baterií: Cca 290 snímků s dobíjecími bateriemi EN-MH1-B2, cca 450 snímků s lithiovými bateriemi, cca 160 snímků s bateriemi LR6 (alkalické baterie AA) (podle standardu CIPA*)

  Rozměry (Š x V x H): Cca 111,5 x 68,5 x 37 mm (4.4 x 2.7 x 1.4 in.)

  Hmotnost: Cca 205 g (7.2 oz.) (bez baterií a paměťové karty)

  Dodávané příslušenství:** Řemínek, USB kabel UC-E6, A/V kabel EG-CP14, dobíjecí Ni-MH baterie EN-MH1-B2, nabíječka MH-71, krytka objektivu, CD-ROM se softwarem PictureProject

  Volitelné příslušenství: Síťový zdroj EH-62B

  *Průmyslový standard pro měření životnosti baterií. Měřeno při teplotě 25 °C (77 °F); změna nastavení zoomu u každého snímku, odpálení záblesku vestavěným bleskem u každého druhého snímku, obrazový režim Normal.

  **Dodávané příslušenství se může lišit v závislosti na zemi resp. regionu prodeje.

  Systémové požadavky softwaru PictureProject

  OS Macintosh: Mac® OS X verze 10.1.5 a novější (verze 10.2.8 a novější pro podporu funkce Burn Disc) / Windows: Předinstalované verze operačních systémů Windows® XP Home Edition/Professional, Windows® 2000 Professional, Windows® Me, Windows® 98SE

  RAM Macintosh: Doporučeno 64 MB a více / Windows: Doporučeno 64 MB a více (128 MB pro použití muvee)

  Pevný disk 60 MB volného prostoru pro instalaci

  Grafická karta 800 x 600 pixelů a více; 16bitové barvy (doporučen režim full color)

  Další vybavení Jednotka CD-ROM pro instalaci

  Podporovány jsou pouze vestavěné porty USB

  Microsoft® a Windows® jsou obchodní značky společnosti Microsoft Corporation, registrované v USA a dalších zemích. Macintosh® a QuickTime® jsou obchodní značky společnosti Apple Computer Inc., registrované v USA a dalších zemích. Logo FotoNation je obchodní značka. Logo SD je obchodní značka. PictBridge je obchodní značka. Technologii D-Lighting poskytuje společnost Apical Limited. Technologii Face-priority AF poskytuje společnost Identix®. Ostatní uváděné značky a jména produktů jsou obchodními značkami resp. registrovanými obchodními značkami příslušných firem.

  Specifikace a vybavení se mohou měnit bez předchozího upozornění resp. závazků ze strany výrobce. Srpen 2005 ©2005 NIKON CORPORATION