Nezařazené

Nikon Coolpix S3

Tisková zpráva

Fotoaparát COOLPIX S3, čerpající z výjimečné popularity „nepostradatelných“ modelů COOLPIX S1 a COOLPIX S2, má štíhlý, elegantní a vysoce přenosný design, za který vděčí špičkovým návrhářům společnosti Nikon. Dále nabízí vyšší fotografický výkon 6,0 milionu efektivních pixelů a poskytuje inovativní funkce Nikon, které uživateli umožňují vylepšovat snímky ve fotoaparátu.

Výběr ze tří barev

Díky hliníkovému provedení se fotoaparát COOLPIX S3 pohodlně drží a současně je atraktivní na pohled. Navíc je k dispozici v řadě přitažlivých barev: slonovinové, matně černé a platinově stříbrné*.

Štíhlý, ale výkonný

Podobně jako modely S1 a S2, i fotoaparát COOLPIX S3 obsahuje výkonný objektiv 3x Zoom-Nikkor ED s rozsahem 35-105 mm** (v přepočtu na kinofilm) a současně si zachovává překvapivě nízkou tloušťku 19,7 mm. Objektiv také využívá „pravoúhlý“ optický systém Nikon, který umožňuje objektivu pracovat v celém rozsahu, aniž by vyčníval z fotoaparátu ven.

Fotoaparát COOLPIX S3 má velký, jasný LCD monitor s úhlopříčkou 2,5 palce, díky němuž není potřeba hledáček a usnadňuje prohlížení snímků na místě. Použití je snadné díky grafickému uživatelskému rozhraní, jež uživateli umožňuje vybírat funkce pomocí názvů nebo ikon. Praktické tlačítko HELP (nápověda) zobrazuje srozumitelné vysvětlení funkcí z hlavního menu. Všechny informace lze zobrazit v kterémkoli z 12 různých jazyků.

Vždy připraven k použití

Fotoaparát COOLPIX S3 je navržen ke svižnému a efektivnímu výkonu. Umožňuje pořídit až cca 190 snímků s jednou dobíjecí baterií EN-EL8 (podle standardu CIPA***), poskytuje rychlý start cca 1 s a sériové snímání rychlostí až cca 1,6 snímků za sekundu. Společně tyto faktory znamenají, že uživatel má k dispozici více času na fotografování a může lépe zachytit nečekané situace.

Řada vzrušujících funkcí Nikon umožňuje vylepšovat pořízené snímky ve fotoaparátu a dosahovat příjemných výsledků i za obtížných podmínek.

Například pomocí funkce D-Lighting, snadno dostupné v režimu přehrávání, lze zachránit snímky s nedostatečnou expozicí. Uživatel může vybrat snímky pořízené s nedostatečným osvětlením nebo ve výrazném protisvětle a tato funkce automaticky vytvoří kopii fotografie se zvýšeným jasem a detaily v místech, kde je to potřeba.

Funkce priority tváře

V režimu Portrét je k dispozici inteligentní funkce automatického zaostření s prioritou tváře. Tato funkce automaticky rozpozná přítomnost lidského obličeje v záběru, příslušným způsobem zaostří a vytvoří tak zdařilý portrét bez ohledu na umístění objektu na snímku.

Konec červeným očím

Fotoaparát COOLPIX S3 je také vybaven funkcí odstranění efektu červených očí, která dokáže rozpoznat efekt červených očí, který je někdy způsoben použitím blesku, a automaticky jej opravit přímo ve fotoaparátu. Fotoaparát COOLPIX S3 dále nabízí praktickou funkci varování před rozhýbáním snímků. Tato funkce pomáhá při dosahování nejlepších možných výsledků: upozorňuje uživatele na ovlivnění snímku rozhýbáním fotoaparátu a dává mu příležitost změnit kompozici a pořídit snímek znovu před opuštěním scény.

Fotoaparát COOLPIX S3 se dodává s kolébkou COOL-STATION MV-11/MV-11B. Jedná se o více než jen pouhou dobíjecí kolébku – COOL-STATION umožňuje dobíjet baterie, zatímco jsou stále vloženy ve fotoaparátu, a poskytuje přímé připojení USB k počítači. A co více, lze ji také připojit k televizoru nebo přímo k tiskárně kompatibilní se standardem PictBridge a tisknout bez nutnosti použití počítače.

Motivové programy

Použití fotoaparátu COOLPIX S3 dále usnadňuje nabídka motivových programů, pomocí nichž lze jednoduše docílit zdařilých výsledků v řadě obvyklých situací. Vybrat lze z celkem 17 různých motivových programů.

Čtyři z těchto programů využívají asistenci, která zjednodušuje kompozici. Další program, režim Pod vodou, umožňuje dosahovat věrných barev při použití spolu s volitelným vodotěsným pouzdrem WP-CP5****.

Použití motivových programů je snadné: Uživatel zvolí režim, který je nejvhodnější pro zamýšlený snímek, a fotoaparát COOLPIX S3 automaticky nastaví optimální požadované parametry.

Fotoaparát COOLPIX S3 je vybaven vnitřní pamětí 12 MB a umožňuje fotografovat i bez paměťového média. Pomocí vnitřní paměti lze také přenášet snímky mezi paměťovými kartami SD. Fotoaparát COOLPIX S3 rovněž umožňuje snímat vysoce kvalitní videosekvence. Nabízí čtyři různé režimy videosekvencí s frekvencí 15 snímků/s – tři se zvukem a dále režim časosběrného snímání, pomocí kterého lze zachytit akci odehrávající se v delším časovém intervalu.

Univerzálnost a radost z použití fotoaparátu COOLPIX S3 ještě zvyšuje software Nikon PictureProject, který je dodáván s přístrojem. Tento software usnadňuje úpravy, organizování a sdílení snímků pomocí celé řady uživatelsky přívětivých funkcí.

* Dostupnost barev se v jednotlivých oblastech liší.

** Sklo ED (Extra-low Dispersion) společnosti Nikon poskytuje špičkovou ostrost a optimální korekci barevné chyby.

*** Průmyslový standard pro měření životnosti baterií do fotoaparátů. Měřeno při 25 °C; změna nastavení zoomu před každým snímkem; každý druhý snímek s vestavěným bleskem; nastavení režimu obrazu Normal.

**** Není k dispozici v některých zemích nebo oblastech.

Plánované zahájení prodeje: Uvedení fotoaparátu je plánováno na září 2005.

Poznámka: Specifikace, konstrukce, název produktu, standardní příslušenství a datum uvedení na trh se mohou v různých zemích a oblastech lišit.

Nikon COOLPIX S3 – přehled vlastností

Vysoký výkon ve štíhlém, stylovém provedení

COOLPIX S5, nejnovější model nové řady S kompaktních digitálních fotoaparátů COOLPIX, nabízí stejně atraktivní design, elegantní linie a praktické hliníkové tělo jako jeho předchůdci a potěší vás jako svého majitele i uživatele. Dále nabízí působivé rozlišení 6,0 milionu efektivních pixelů a je vybaven výkonným objektivem 3x Zoom-Nikkor ED s rozsahem 35-105 mm (v přepočtu na kinofilm), který díky použití inovativního „pravoúhlého“ optického systému Nikon pracuje v celém rozsahu, aniž by vyčníval z fotoaparátu ven.

Větší efektivita znamená více snímků

Fotoaparát COOLPIX S3 je energeticky velice úsporný a umožňuje pořídit až 190 snímků s jedinou dobíjecí baterií EN-EL8, takže uživatelé stráví více času fotografováním a méně času dobíjením.

Rychlý a pohotový

Fotoaparát COOLPIX S3 byl také speciálně navržen tak, aby poskytoval vysokou rychlost. Díky rychlému startu, který trvá pouze přibližně 1 sekundu, a možnosti sériového snímání frekvencí cca 1,6 snímků za sekundu uživatelům usnadňuje zachycení neočekávaných okamžiků.

Vylepšování snímků přímo ve fotoaparátu

Fotoaparát COOLPIX S3 je vybaven řadou unikátních funkcí Nikon, které uživateli umožňují vylepšovat snímky automaticky přímo ve fotoaparátu. V režimu přehrávání lze vybrat funkci D-Lighting a zachránit snímky s nedostatečnou expozicí – uživatel může vybrat snímky pořízené ve výrazném protisvětle nebo s nedostatečným osvětlením a tato funkce automaticky vytvoří kopii fotografií se zvýšeným jasem a detaily v místech, kde je to potřeba. V režimu Portrét je k dispozici funkce automatického zaostření s prioritou tváře, která rozpozná lidské tváře v záběru a správně zaostří bez ohledu na umístění objektu na snímku. Funkce odstranění efektu červených očí ve fotoaparátu rozpozná rušivý efekt červených očí, který je někdy způsoben bleskem, automaticky jej odstraní a umožňuje tak vytvářet lepší portréty při nízkém osvětlení. Fotoaparát COOLPIX S3 je dále vybaven funkcí varování před rozhýbáním snímků, která uživatele upozorní, pokud byl snímek rozmazán pohybem fotoaparátu, a umožní změnit kompozici a pořídit snímek znovu před opuštěním scény.

Další funkce fotoaparátu Nikon COOLPIX S3

l

Velice snadno přenosný – rozměry 89,9 × 57,5 × 19,7 mm (Š × V × H) l

Minimální hmotnost, přibližně 118 g (bez baterie a paměťové karty) l

Funkce BSS (výběr nejlepšího snímku) automaticky rozpozná a uloží nejlepší expozici ze série deseti snímků l

4 ze 17 motivových programů nabízejí asistenci (Portrét, Noční portrét, Sport, Krajina) l

Funkce Redukce šumu umožňuje dosahovat jasnějších výsledků při použití režimů Úsvit/soumrak a Noční krajina l

Funkce Časového pásma usnadňuje nastavení místního času ve fotoaparátu kdekoli ve světě l

Režim nahrávání zvukových záznamů umožňuje zaznamenat až 30 minut, resp. 5 hodin při použití karty SD 256 MB. l

Kvůli pohodlnému a snadnému přístupu jsou všechna tlačítka umístěna na zadní straně fotoaparátu l

4x digitální zoom poskytuje větší volnost při kompozici l

V režimu videosekvencí lze použít jednoduchý nebo nepřetržitý autofokus l

Možnosti vyvážení bílé barvy: Automaticky s řízením TTL, manuální výběr z pěti režimů (denní světlo, žárovka, zářivka, zataženo a blesk) a přednastavená hodnota l

Možnosti přehrávání: Jeden snímek, náhledy 4 a 9 snímků, prezentace l

Vestavěný blesk: automatický, automatický s redukcí efektu červených očí (ve fotoaparátu), trvale zapnutý blesk, trvale vypnutý blesk, synchronizace s dlouhými časy

Specifikace digitálního fotoaparátu Nikon COOLPIX S3

Typ: Kompaktní digitální fotoaparát

Počet efektivních pixelů: 6,0 miliónů

CCD 1/2,5 palce (celkem 6,4 milionu pixelů)

Obrazové režimy: High (2816*), Normal (2816), Normal (2048), PC (1024), TV (640)

Objektiv: 3x Zoom-Nikkor ED; 5,8-17,4 mm (v přepočtu na kinofilm: 35-105 mm); f/3,0-5,4; 12 členů v 10 skupinách; digitální zoom: až 4×

Zaostřovací rozsah: 30 cm až nekonečno (?), 4 cm až nekonečno (?) v režimu Makro

Monitor LCD: 2,5 palce, 110 000 bodů, LCD monitor TFT s regulací jasu

Paměťová média: Vnitřní paměť: přibl. 12 MB, paměťová karta SD

Režimy fotografování: Auto, programy s asistencí (Portrét, Krajina, Sport, Noční portrét), motivové programy (Párty/interiér, Pláž/sníh, Západ slunce, Úsvit/soumrak, Noční krajina, Makro, Muzeum, Ohňostroj, Reprodukce, Protisvětlo, Panorama s asistencí, Záznam zvuku, Pod vodou), BSS (Výběr nejlepšího snímku), barevné režimy, varování před rozmazáním, vkopírování data, samospoušť (10 s)

Videosekvence: Ozvučené: TV movie (640 bodů) při 15 obr./s, Small size (320 bodů) při 15 obr./s, Smaller size (160 bodů) při 15 obr./s; Neozvučené: Časosběrné snímání s výslednou rychlostí 15 obr./s

Snímací režimy: 1) Single (jednotlivé snímky), 2) Continuous (sériové snímání, přibl. 1,6 obr./s), Multi-shot 16 (mozaika 16 snímků)

Počet snímků

(ve vnitřní paměti): 6M: High (2816*) přibl. 4, Normal (2816) přibl. 9, 3M: Normal (2048) přibl. 16

Vestavěný blesk: Rozsah: 0,3-2,5 m (širokoúhlý), 0,3-1,4 m (teleobjektiv); Zábleskové režimy: automatický, automatický s redukcí efektu červených očí (ve fotoaparátu), trvale vypnutý blesk, trvale zapnutý blesk, synchronizace s dlouhými časy

Rozhraní

(přes kolébku COOL-STATION MV-11/MV-11B): USB, výstup A/V

Podporované jazyky: V menu lze vybrat tyto jazyky: němčina, angličtina, španělština, francouzština, italština, holandština, švédština, japonština, zjednodušená čínština, tradiční čínština, korejština, ruština

Napájení: Jedna dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL8 (součást dodávky), síťový zdroj EH-63 (součást dodávky)

Doba provozu na baterie (přibl.): Přibl. 190 snímků s dobíjecí baterií EN-EL8 (podle standardu CIPA*)

Rozměry (Š × V × H): Přibližně 89,9 × 57,5 × 19,7 mm

Hmotnost: Přibližně 118 g (bez baterie a paměťové karty)

Dodávané příslušenství:† Kolébka COOL-STATION MV-11/MV-11B, řemínek, kabel USB UC-E10, A/V kabel EG-E5000, síťový zdroj EH-63, dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL8, disk CD-ROM se softwarem PictureProject

Volitelné příslušenství: Kolébka COOL-STATION MV-11/MV-11B, kabel USB UC-E10, A/V kabel EG-E5000, síťový zdroj EH-63, dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL8, nabíječka MH-62, vodotěsné pouzdro WP-CP5

* Průmyslový standard pro měření životnosti baterií do fotoaparátů. Měřeno při 25 °C; změna nastavení zoomu před každým snímkem; každý druhý snímek s vestavěným bleskem; nastavení režimu obrazu Normal.

Dodávané příslušenství se může v různých zemích nebo oblastech lišit.

‡ Není k dispozici v některých zemích nebo oblastech.

Požadavky softwaru PictureProject na systém

Operační systém Macintosh: Mac® OS X verze 10.1.5 nebo novější (k vypalování disků je nutná verze 10.2.8 nebo novější) / Windows: Windows® XP Home Edition/Professional, Windows® 2000 Professional, Windows® Me, Windows® 98SE, předinstalované

Paměť RAM Macintosh: Doporučeno 64 MB nebo více / Windows: Doporučeno 64 MB nebo více (128 MB s doplňkem muvee)

Pevný disk Instalace vyžaduje 60 MB volného místa

Obrazovka Rozlišení 800 × 600 bodů nebo vyšší, 16bitové barvy (doporučeny 24bitové barvy)

Ostatní vybavení K instalaci je vyžadována jednotka CD-ROM.

Podporovány jsou jen počítače se zabudovanými porty USB

Microsoft® a Windows® jsou registrované ochranné známky nebo ochranné známky společnosti Microsoft Corporation v USA a dalších zemích. Macintosh® a QuickTime® jsou registrované ochranné známky nebo ochranné známky společnosti Apple Computer Inc. v USA a dalších zemích. Logo FotoNation je ochranná známka. Logo SD je ochranná známka. PictBridge je obchodní značka. Technologii D-Lighting poskytla společnost Apical Limited. Technologie autofokusu s prioritou tváře je poskytována společností Identix®. Názvy produktů a značek jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky příslušných vlastníků.

Specifikace a vybavení se mohou změnit bez předchozího oznámení či závazku ze strany výrobce. Duben 2005 ©2005 NIKON CORPORATION

Tisková zpráva

Fotoaparát COOLPIX S3, čerpající z výjimečné popularity „nepostradatelných“ modelů COOLPIX S1 a COOLPIX S2, má štíhlý, elegantní a vysoce přenosný design, za který vděčí špičkovým návrhářům společnosti Nikon. Dále nabízí vyšší fotografický výkon 6,0 milionu efektivních pixelů a poskytuje inovativní funkce Nikon, které uživateli umožňují vylepšovat snímky ve fotoaparátu.

Výběr ze tří barev

Díky hliníkovému provedení se fotoaparát COOLPIX S3 pohodlně drží a současně je atraktivní na pohled. Navíc je k dispozici v řadě přitažlivých barev: slonovinové, matně černé a platinově stříbrné*.

Štíhlý, ale výkonný

Podobně jako modely S1 a S2, i fotoaparát COOLPIX S3 obsahuje výkonný objektiv 3x Zoom-Nikkor ED s rozsahem 35-105 mm** (v přepočtu na kinofilm) a současně si zachovává překvapivě nízkou tloušťku 19,7 mm. Objektiv také využívá „pravoúhlý“ optický systém Nikon, který umožňuje objektivu pracovat v celém rozsahu, aniž by vyčníval z fotoaparátu ven.

Fotoaparát COOLPIX S3 má velký, jasný LCD monitor s úhlopříčkou 2,5 palce, díky němuž není potřeba hledáček a usnadňuje prohlížení snímků na místě. Použití je snadné díky grafickému uživatelskému rozhraní, jež uživateli umožňuje vybírat funkce pomocí názvů nebo ikon. Praktické tlačítko HELP (nápověda) zobrazuje srozumitelné vysvětlení funkcí z hlavního menu. Všechny informace lze zobrazit v kterémkoli z 12 různých jazyků.

Vždy připraven k použití

Fotoaparát COOLPIX S3 je navržen ke svižnému a efektivnímu výkonu. Umožňuje pořídit až cca 190 snímků s jednou dobíjecí baterií EN-EL8 (podle standardu CIPA***), poskytuje rychlý start cca 1 s a sériové snímání rychlostí až cca 1,6 snímků za sekundu. Společně tyto faktory znamenají, že uživatel má k dispozici více času na fotografování a může lépe zachytit nečekané situace.

Řada vzrušujících funkcí Nikon umožňuje vylepšovat pořízené snímky ve fotoaparátu a dosahovat příjemných výsledků i za obtížných podmínek.

Například pomocí funkce D-Lighting, snadno dostupné v režimu přehrávání, lze zachránit snímky s nedostatečnou expozicí. Uživatel může vybrat snímky pořízené s nedostatečným osvětlením nebo ve výrazném protisvětle a tato funkce automaticky vytvoří kopii fotografie se zvýšeným jasem a detaily v místech, kde je to potřeba.

Funkce priority tváře

V režimu Portrét je k dispozici inteligentní funkce automatického zaostření s prioritou tváře. Tato funkce automaticky rozpozná přítomnost lidského obličeje v záběru, příslušným způsobem zaostří a vytvoří tak zdařilý portrét bez ohledu na umístění objektu na snímku.

Konec červeným očím

Fotoaparát COOLPIX S3 je také vybaven funkcí odstranění efektu červených očí, která dokáže rozpoznat efekt červených očí, který je někdy způsoben použitím blesku, a automaticky jej opravit přímo ve fotoaparátu. Fotoaparát COOLPIX S3 dále nabízí praktickou funkci varování před rozhýbáním snímků. Tato funkce pomáhá při dosahování nejlepších možných výsledků: upozorňuje uživatele na ovlivnění snímku rozhýbáním fotoaparátu a dává mu příležitost změnit kompozici a pořídit snímek znovu před opuštěním scény.

Fotoaparát COOLPIX S3 se dodává s kolébkou COOL-STATION MV-11/MV-11B. Jedná se o více než jen pouhou dobíjecí kolébku – COOL-STATION umožňuje dobíjet baterie, zatímco jsou stále vloženy ve fotoaparátu, a poskytuje přímé připojení USB k počítači. A co více, lze ji také připojit k televizoru nebo přímo k tiskárně kompatibilní se standardem PictBridge a tisknout bez nutnosti použití počítače.

Motivové programy

Použití fotoaparátu COOLPIX S3 dále usnadňuje nabídka motivových programů, pomocí nichž lze jednoduše docílit zdařilých výsledků v řadě obvyklých situací. Vybrat lze z celkem 17 různých motivových programů.

Čtyři z těchto programů využívají asistenci, která zjednodušuje kompozici. Další program, režim Pod vodou, umožňuje dosahovat věrných barev při použití spolu s volitelným vodotěsným pouzdrem WP-CP5****.

Použití motivových programů je snadné: Uživatel zvolí režim, který je nejvhodnější pro zamýšlený snímek, a fotoaparát COOLPIX S3 automaticky nastaví optimální požadované parametry.

Fotoaparát COOLPIX S3 je vybaven vnitřní pamětí 12 MB a umožňuje fotografovat i bez paměťového média. Pomocí vnitřní paměti lze také přenášet snímky mezi paměťovými kartami SD. Fotoaparát COOLPIX S3 rovněž umožňuje snímat vysoce kvalitní videosekvence. Nabízí čtyři různé režimy videosekvencí s frekvencí 15 snímků/s – tři se zvukem a dále režim časosběrného snímání, pomocí kterého lze zachytit akci odehrávající se v delším časovém intervalu.

Univerzálnost a radost z použití fotoaparátu COOLPIX S3 ještě zvyšuje software Nikon PictureProject, který je dodáván s přístrojem. Tento software usnadňuje úpravy, organizování a sdílení snímků pomocí celé řady uživatelsky přívětivých funkcí.

* Dostupnost barev se v jednotlivých oblastech liší.

** Sklo ED (Extra-low Dispersion) společnosti Nikon poskytuje špičkovou ostrost a optimální korekci barevné chyby.

*** Průmyslový standard pro měření životnosti baterií do fotoaparátů. Měřeno při 25 °C; změna nastavení zoomu před každým snímkem; každý druhý snímek s vestavěným bleskem; nastavení režimu obrazu Normal.

**** Není k dispozici v některých zemích nebo oblastech.

Plánované zahájení prodeje: Uvedení fotoaparátu je plánováno na září 2005.

Poznámka: Specifikace, konstrukce, název produktu, standardní příslušenství a datum uvedení na trh se mohou v různých zemích a oblastech lišit.

Nikon COOLPIX S3 – přehled vlastností

Vysoký výkon ve štíhlém, stylovém provedení

COOLPIX S5, nejnovější model nové řady S kompaktních digitálních fotoaparátů COOLPIX, nabízí stejně atraktivní design, elegantní linie a praktické hliníkové tělo jako jeho předchůdci a potěší vás jako svého majitele i uživatele. Dále nabízí působivé rozlišení 6,0 milionu efektivních pixelů a je vybaven výkonným objektivem 3x Zoom-Nikkor ED s rozsahem 35-105 mm (v přepočtu na kinofilm), který díky použití inovativního „pravoúhlého“ optického systému Nikon pracuje v celém rozsahu, aniž by vyčníval z fotoaparátu ven.

Větší efektivita znamená více snímků

Fotoaparát COOLPIX S3 je energeticky velice úsporný a umožňuje pořídit až 190 snímků s jedinou dobíjecí baterií EN-EL8, takže uživatelé stráví více času fotografováním a méně času dobíjením.

Rychlý a pohotový

Fotoaparát COOLPIX S3 byl také speciálně navržen tak, aby poskytoval vysokou rychlost. Díky rychlému startu, který trvá pouze přibližně 1 sekundu, a možnosti sériového snímání frekvencí cca 1,6 snímků za sekundu uživatelům usnadňuje zachycení neočekávaných okamžiků.

Vylepšování snímků přímo ve fotoaparátu

Fotoaparát COOLPIX S3 je vybaven řadou unikátních funkcí Nikon, které uživateli umožňují vylepšovat snímky automaticky přímo ve fotoaparátu. V režimu přehrávání lze vybrat funkci D-Lighting a zachránit snímky s nedostatečnou expozicí – uživatel může vybrat snímky pořízené ve výrazném protisvětle nebo s nedostatečným osvětlením a tato funkce automaticky vytvoří kopii fotografií se zvýšeným jasem a detaily v místech, kde je to potřeba. V režimu Portrét je k dispozici funkce automatického zaostření s prioritou tváře, která rozpozná lidské tváře v záběru a správně zaostří bez ohledu na umístění objektu na snímku. Funkce odstranění efektu červených očí ve fotoaparátu rozpozná rušivý efekt červených očí, který je někdy způsoben bleskem, automaticky jej odstraní a umožňuje tak vytvářet lepší portréty při nízkém osvětlení. Fotoaparát COOLPIX S3 je dále vybaven funkcí varování před rozhýbáním snímků, která uživatele upozorní, pokud byl snímek rozmazán pohybem fotoaparátu, a umožní změnit kompozici a pořídit snímek znovu před opuštěním scény.

Další funkce fotoaparátu Nikon COOLPIX S3

l

Velice snadno přenosný – rozměry 89,9 × 57,5 × 19,7 mm (Š × V × H) l

Minimální hmotnost, přibližně 118 g (bez baterie a paměťové karty) l

Funkce BSS (výběr nejlepšího snímku) automaticky rozpozná a uloží nejlepší expozici ze série deseti snímků l

4 ze 17 motivových programů nabízejí asistenci (Portrét, Noční portrét, Sport, Krajina) l

Funkce Redukce šumu umožňuje dosahovat jasnějších výsledků při použití režimů Úsvit/soumrak a Noční krajina l

Funkce Časového pásma usnadňuje nastavení místního času ve fotoaparátu kdekoli ve světě l

Režim nahrávání zvukových záznamů umožňuje zaznamenat až 30 minut, resp. 5 hodin při použití karty SD 256 MB. l

Kvůli pohodlnému a snadnému přístupu jsou všechna tlačítka umístěna na zadní straně fotoaparátu l

4x digitální zoom poskytuje větší volnost při kompozici l

V režimu videosekvencí lze použít jednoduchý nebo nepřetržitý autofokus l

Možnosti vyvážení bílé barvy: Automaticky s řízením TTL, manuální výběr z pěti režimů (denní světlo, žárovka, zářivka, zataženo a blesk) a přednastavená hodnota l

Možnosti přehrávání: Jeden snímek, náhledy 4 a 9 snímků, prezentace l

Vestavěný blesk: automatický, automatický s redukcí efektu červených očí (ve fotoaparátu), trvale zapnutý blesk, trvale vypnutý blesk, synchronizace s dlouhými časy

Specifikace digitálního fotoaparátu Nikon COOLPIX S3

Typ: Kompaktní digitální fotoaparát

Počet efektivních pixelů: 6,0 miliónů

CCD 1/2,5 palce (celkem 6,4 milionu pixelů)

Obrazové režimy: High (2816*), Normal (2816), Normal (2048), PC (1024), TV (640)

Objektiv: 3x Zoom-Nikkor ED; 5,8-17,4 mm (v přepočtu na kinofilm: 35-105 mm); f/3,0-5,4; 12 členů v 10 skupinách; digitální zoom: až 4×

Zaostřovací rozsah: 30 cm až nekonečno (?), 4 cm až nekonečno (?) v režimu Makro

Monitor LCD: 2,5 palce, 110 000 bodů, LCD monitor TFT s regulací jasu

Paměťová média: Vnitřní paměť: přibl. 12 MB, paměťová karta SD

Režimy fotografování: Auto, programy s asistencí (Portrét, Krajina, Sport, Noční portrét), motivové programy (Párty/interiér, Pláž/sníh, Západ slunce, Úsvit/soumrak, Noční krajina, Makro, Muzeum, Ohňostroj, Reprodukce, Protisvětlo, Panorama s asistencí, Záznam zvuku, Pod vodou), BSS (Výběr nejlepšího snímku), barevné režimy, varování před rozmazáním, vkopírování data, samospoušť (10 s)

Videosekvence: Ozvučené: TV movie (640 bodů) při 15 obr./s, Small size (320 bodů) při 15 obr./s, Smaller size (160 bodů) při 15 obr./s; Neozvučené: Časosběrné snímání s výslednou rychlostí 15 obr./s

Snímací režimy: 1) Single (jednotlivé snímky), 2) Continuous (sériové snímání, přibl. 1,6 obr./s), Multi-shot 16 (mozaika 16 snímků)

Počet snímků

(ve vnitřní paměti): 6M: High (2816*) přibl. 4, Normal (2816) přibl. 9, 3M: Normal (2048) přibl. 16

Vestavěný blesk: Rozsah: 0,3-2,5 m (širokoúhlý), 0,3-1,4 m (teleobjektiv); Zábleskové režimy: automatický, automatický s redukcí efektu červených očí (ve fotoaparátu), trvale vypnutý blesk, trvale zapnutý blesk, synchronizace s dlouhými časy

Rozhraní

(přes kolébku COOL-STATION MV-11/MV-11B): USB, výstup A/V

Podporované jazyky: V menu lze vybrat tyto jazyky: němčina, angličtina, španělština, francouzština, italština, holandština, švédština, japonština, zjednodušená čínština, tradiční čínština, korejština, ruština

Napájení: Jedna dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL8 (součást dodávky), síťový zdroj EH-63 (součást dodávky)

Doba provozu na baterie (přibl.): Přibl. 190 snímků s dobíjecí baterií EN-EL8 (podle standardu CIPA*)

Rozměry (Š × V × H): Přibližně 89,9 × 57,5 × 19,7 mm

Hmotnost: Přibližně 118 g (bez baterie a paměťové karty)

Dodávané příslušenství:† Kolébka COOL-STATION MV-11/MV-11B, řemínek, kabel USB UC-E10, A/V kabel EG-E5000, síťový zdroj EH-63, dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL8, disk CD-ROM se softwarem PictureProject

Volitelné příslušenství: Kolébka COOL-STATION MV-11/MV-11B, kabel USB UC-E10, A/V kabel EG-E5000, síťový zdroj EH-63, dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL8, nabíječka MH-62, vodotěsné pouzdro WP-CP5

* Průmyslový standard pro měření životnosti baterií do fotoaparátů. Měřeno při 25 °C; změna nastavení zoomu před každým snímkem; každý druhý snímek s vestavěným bleskem; nastavení režimu obrazu Normal.

Dodávané příslušenství se může v různých zemích nebo oblastech lišit.

‡ Není k dispozici v některých zemích nebo oblastech.

Požadavky softwaru PictureProject na systém

Operační systém Macintosh: Mac® OS X verze 10.1.5 nebo novější (k vypalování disků je nutná verze 10.2.8 nebo novější) / Windows: Windows® XP Home Edition/Professional, Windows® 2000 Professional, Windows® Me, Windows® 98SE, předinstalované

Paměť RAM Macintosh: Doporučeno 64 MB nebo více / Windows: Doporučeno 64 MB nebo více (128 MB s doplňkem muvee)

Pevný disk Instalace vyžaduje 60 MB volného místa

Obrazovka Rozlišení 800 × 600 bodů nebo vyšší, 16bitové barvy (doporučeny 24bitové barvy)

Ostatní vybavení K instalaci je vyžadována jednotka CD-ROM.

Podporovány jsou jen počítače se zabudovanými porty USB

Microsoft® a Windows® jsou registrované ochranné známky nebo ochranné známky společnosti Microsoft Corporation v USA a dalších zemích. Macintosh® a QuickTime® jsou registrované ochranné známky nebo ochranné známky společnosti Apple Computer Inc. v USA a dalších zemích. Logo FotoNation je ochranná známka. Logo SD je ochranná známka. PictBridge je obchodní značka. Technologii D-Lighting poskytla společnost Apical Limited. Technologie autofokusu s prioritou tváře je poskytována společností Identix®. Názvy produktů a značek jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky příslušných vlastníků.

Specifikace a vybavení se mohou změnit bez předchozího oznámení či závazku ze strany výrobce. Duben 2005 ©2005 NIKON CORPORATION