Nezařazené

Nikon Coolpix S2

Nikon oznámil následníka modelu S1, pětimegového kompaktu bez průhledového hledáčku. Liší se od něho vcelku nepatrně, hlavně roletou kryjící periskopový objektiv. Přístroj je v třídě „vodovzdorných“, takže mu nevadí cákání vody, ale potápět se s ním nelze bez osudných následků.

Přístroje s periskopovým objektivem dnes už tvoří specifickou třídu aparátů. Jsou vždy velmi ploché a tudíž skladné, nemívají průhledový hledáček, zato nabízejí velký LCD displej. Jsou to dobří společníci pro každodenní nosení, přičemž pětimegové rozlišení je záruka obrazové kvality.

Tisková zpráva

Společnost Nikon pokračuje v inovacích své řady digitálních fotoaparátů COOLPIX uvedením přístroje COOLPIX S2, vybaveného vodovzdorným tělem* pro možnost nasazení ve většině klimatických podmínek.

COOLPIX S2 nabízí příjemný stylový vzhled, jasný 2,5″ LCD monitor, ploché provedení – hloubka přístroje je pouhých 22 mm – a množství průkopnických, vysoce inteligentních funkcí Nikon, sloužících ke zvýšení atraktivity zhotovených snímků přímo ve fotoaparátu.

Vynikající snímky bez ohledu na počasí

Hliníkový obal přístroje COOLPIX S2 nejenže propůjčuje fotoaparátu sofistikovaný vzhled, ale rovněž zaručuje odolnost proti stříkající vodě, což je ideální vlastnost pro vyznavače outdoorových aktivit i všechny ostatní uživatele, jež právě neměli štěstí na dobré počasí.

Mimo dobrý vzhled je zde také „mozek“ fotoaparátu COOLPIX S2, který produkuje ostré a brilantní snímky s věrnými barvami, podpořené 5,1 milionem pixelů a všestranným objektivem Zoom-Nikkor ED† s 3× optickým zoomem o rozsahu 35 – 105 mm (ekvivalent u kinofilmu).

Maximální využití obrazových informací

COOLPIX S2 je vybaven množstvím funkcí Nikon, napomáhajících uživateli maximálně vylepšit vzhled zhotovených snímků přímo ve fotoaparátu. Například funkce D-Lighting, aktivovaná v přehrávacím režimu, slouží k jednoduché automatické korekci podexpozice bez ovlivnění správně exponovaných míst obrazu – nedostatečně exponovaná místa jsou vyjasněna a zobrazují více detailů skutečné scény.

Inteligentní režim priority zaostření obličeje (Face-priority AF) je další praktickou funkcí fotoaparátu COOLPIX S2. Díky automatické detekci přítomnosti lidského obličeje na snímku získáte optimálně ostré portrétní snímky bez jakýchkoli starostí s nastavováním přístroje.

Pro portrétní snímky je COOLPIX S2 vybaven rovněž funkcí Nikon pro automatickou redukci červených očí přímo ve fotoaparátu, detekující výskyt efektu červených očí u snímků zhotovených s bleskem a provádějící automatickou korekci přímo ve fotoaparátu.

Kromě těchto špičkových funkcí obsahuje COOLPIX S2 také praktické varování před rozhýbanými snímky, upozorňující uživatele na degradaci snímku pohybem fotoaparátu při expozici. Uživatel tak může včas opakovat expozici nezdařených snímků.

Snadné ovládání

COOLPIX S2 obsahuje „pravoúhlý“ optický systém, umožňující práci objektivu bez jeho vysouvání z těla přístroje, a rozměrný, jasný 2,5″ LCD monitor perfektně nahrazující hledáček. K tomu připočtěte snadno použitelné grafické uživatelské rozhraní (GUI) pro jednoduchou volbu funkcí podle názvů nebo ikon, i praktické tlačítko HELP pro zobrazení nápovědy v jednom ze 12 volitelných jazyků, a máte těžko překonatelné všestranné zařízení odolávající klimatickým vlivům.

Společnost Nikon při tvorbě fotoaparátu COOLPIX S2 myslela rovněž na energetickou účinnost – uživatel tak může na jedno nabití dobíjecí baterie EN-EL8 zhotovit až 190 snímků (podle standardu CIPA‡). Výhodou je rovněž rychlý start fotoaparátu za cca 1 s, plus rychlé sériové snímání frekvencí až cca 1,8 obr./s pro snadné zachycení rychlých pohybů.

Balení „vše v jednom“ – včetně baterie a kolébky COOL-STATION

COOLPIX S2 je dodáván v kompletu s novou kolébkou COOL-STATION MV-12, umožňující dobíjení baterie uvnitř fotoaparátu a propojení přístroje COOLPIX S2 s televizorem nebo počítačem.

COOLPIX S2 je vybaven množstvím motivových programů pro nejběžnější fotografické situace, včetně čtyř programů vybavených asistenčním režimem. Uživatel tak pouze vybere program nejlépe odpovídající fotografovanému motivu – např. Portrét nebo Západ slunce – a fotoaparát automaticky provede všechna potřebná nastavení.

Přestože je COOLPIX S2 kompatibilní s širokým spektrem paměťových karet SD, je rovněž vybaven 12 MB interní pamětí a umožňuje tak fotografování i v případě, kdy není k dispozici žádné výměnné paměťové médium.

Pro uživatele, kteří chtějí zaznamenávat ozvučené videosekvence, je COOLPIX S2 ideální volbou. Možnosti záznamu videosekvencí zahrnují čtyři režimy se snímací frekvencí 15 obr./s a velikostí obrazu VGA. Jakmile jsou videosekvence uložené v paměti, je možné připojit COOLPIX S2 k televizoru pro pohodlné přehrávání záznamů.

Pokud jde o tisk fotografií, nabízí COOLPIX S2 kompatibilitu se standardem PictBridge, takže jej lze připojit k libovolné kompatibilní tiskárně, bez nutnosti použití počítače.

COOLPIX S2 je navíc dodáván včetně softwarového balíku Nikon PictureProject, sloužícího k editaci, organizaci a sdílení snímků.

Plánované zahájení prodeje: Prodej fotoaparátu by měl být zahájen počátkem léta 2005.

* Podle testovacích podmínek společnosti Nikon nabízí tělo fotoaparátu COOLPIX S2 odolnost proti stříkající vodě ekvivalentní kategorii IEC 60529 IPX4. Fotoaparát není vodotěsný a nesmí být ponořen do vody.

† Optická skla Nikon ED (skla s extrémně nízkým rozptylem světla) poskytují vyšší rozlišení a optimální barevnou korekci.

‡ Průmyslový standard pro měření životnosti baterií. Podmínky měření: teplota 25 oC (77 oF); změna nastavení zoomu u každého snímku, odpálení záblesku vestavěným bleskem u každého druhého snímku, obrazový režim Normal.

Pozn.: Specifikace, design, jméno produktu, standardní příslušenství a zahájení prodeje se mohou lišit v závislosti na regionu. Hlavní prvky vybavení přístroje Nikon COOLPIX S2

 • Vysoce kompaktní rozměry 91,9 × 59 × 22 mm (3.6 × 2.3 × 0.9 in.) (Š × V × H)
 • Minimální hmotnost cca 140 g (4.9 oz.) (bez baterie a paměťové karty)
 • Funkce BSS (funkce volby nejlepšího snímku) pro automatickou identifikaci a uložení nejlépe exponovaného snímku ze zhotovené série
 • 4 ze 16 motivových programů vybavené asistenčním režimem (Portrét, Noční portrét, Sport, Krajina)
 • 3 režimy záznamu ozvučených videosekvencí; časosběrné snímání
 • Redukce šumu pro dosažení kvalitnější reprodukce barev v kombinaci s některými motivovými programy
 • Funkce časových zón pro možnost nastavení místního času nezávisle na poloze
 • Záznam zvuku v délce až 30 minut resp. 5 hodin při použití 256 MB paměťové karty SD
 • Promyšlené umístění všech tlačítek na zadní straně fotoaparátu pro snadný přístup
 • 4× digitální zoom
 • Zaostřovací režimy Single AF a Continuous AF volitelné v režimu videosekvencí
 • Vyvážení bílé barvy: TTL automatické, 5 pevných předvoleb (Daylight, Incandescent, Fluorescent, Cloudy a Speedlight), manuální změření hodnoty bílé barvy
 • Přehrávání snímků: Jednotlivé snímky, stránky 4 resp. 9 náhledů snímků, slide show
 • Vestavěný blesk: Zábleskové režimy: automatická aktivace blesku, předblesk proti červeným očím, trvale zapnutý blesk, trvale vypnutý blesk, synchronizace blesku s dlouhými časy závěrky.

  Specifikace digitálního fotoaparátu Nikon COOLPIX S2

  Typ fotoaparátu: Digitální fotoaparát COOLPIX S2

  Počet efektivních pixelů: 5,1 milion

  CCD 1/2,5″ (celkem 5,36 milionů pixelů)

  Obrazové režimy: High (2592*), Normal (2592), Normal (2048), PC (1024), TV (640)

  Objektiv: 3× Zoom-Nikkor ED; 5,8-17,4 mm (ekvivalent 35-105 mm u kinofilmu); /3,0-5,4; 12 čoček/10 členů; Digitální zoom: max. 4×

  Rozsah zaostření: 30 cm (12 in.) až ?; 4 cm (1.6 in.) až ? v režimu Makro

  LCD monitor: 2,5″ TFT LCD monitor z amorfního křemíku; 110 000 pixelů; regulace jasu

  Paměťová média: Interní paměť: cca 12 MB, paměťové karty SD

  Expoziční režimy: Auto (plně automatický režim), Scene Assist (asistenční motivové programy – Portrét, Krajina, Sport, Noční portrét), Scene (motivové programy – Párty/interiér, Pláž/sníh, Západ slunce, Úsvit/soumrak, Noční krajina, Makro, Muzeum, Ohňostroj, Reprodukce, Protisvětlo, Panorama asistent, Záznam zvuku), BSS (funkce volby nejlepšího snímku), varování před rozhýbanými snímky, vkopírování datovacích údajů, samospoušť (10 s)

  Videosekvence: Ozvučené: TV movie (640) při 15 obr./s, Small size (320) při 15 obr./s, Smaller size (160) při 15 obr./s; Němé: časosběrné snímání při 15 obr./s

  Snímací režimy: 1) Single (jednotlivé snímky), 2) Continuous (série frekvencí cca 1,8 obr./s), 3) Multi-shot 16 (série 16 snímků velikosti 1/16)

  Počty snímků

  (interní paměť): 5M: High (2592*) cca 5, Normal (2592) cca 10, 3M: Normal (2048) cca 17

  Vestavěný blesk: Pracovní rozsah: 0,3-2,5 m/ 1\‘ – 8\’2″ (W), 0,3-1,4 m/ 1\‘ – 4\’7″ (T); Zábleskové režimy: automatická aktivace blesku, automatická aktivace blesku s redukcí červených očí (redukce červených očí ve fotoaparátu), trvale zapnutý blesk, trvale vypnutý blesk, synchronizace blesku s dlouhými časy závěrky

  Rozhraní: USB (na kolébce COOL-STATION MV-12)

  Vodovzdornost: Ekvivalent IEC 60529 IXP4 („odolnost proti stříkající vodě“)*

  Podporované jazyky: Němčina/angličtina/španělština/francouzština/italština/holandština/

  švédština/japonština/zjednodušená čínština/tradiční čínština/korejština/ruština – volitelné pomocí menu

  Napájení: Jedna dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL8 (součást dodávky), síťový zdroj (součást dodávky)

  Životnost baterie (cca): Až 190 snímků s dobíjecí baterií EN-EL8 (podle standardu CIPA†)

  Rozměry (Š x V x H): Cca 91,9 × 59 × 22 mm (3.6 × 2.3 × 0.9 in.)

  Hmotnost: Cca 140 g (4.9 oz.) (bez baterie a paměťové karty)

  Dodávané příslušenství: Kolébka COOL-STATION MV-12, řemínek, USB kabel UC-E10, A/V kabel EG-E5000, síťový zdroj EH-63, dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL8, CD-ROM se softwarem PictureProject

  Volitelné příslušenství: Kolébka COOL-STATION MV-12, USB kabel UC-E10, A/V kabel EG-E5000, síťový zdroj EH-63, dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL8, nabíječka MH-62

  * Tělo fotoaparátu COOLPIX S2 nabízí odolnost proti stříkající vodě ekvivalentní kategorii IEC 60529 IPX4. Fotoaparát není vodotěsný a nesmí být ponořen do vody.

  † Průmyslový standard pro měření životnosti baterií. Podmínky měření: 25°C (77 °F); změna nastavení zoomu u každého snímku, odpálení záblesku vestavěným bleskem u každého druhého snímku, obrazový režim Normal.

  ‡ Dodávané příslušenství se může lišit v závislosti na regionu prodeje.

  Systémové požadavky softwaru PictureProject

  OS Macintosh: Mac® OS X v. 10.1.5 nebo novější (pro možnost použití funkce Burn Disc [vypalování disků] je třeba verze 10.2.8 nebo novější) / Windows: Předinstalované verze operačních systémů Windows® XP Home Edition/Professional, Windows® 2000 Professional, Windows® Me, Windows® 98SE

  RAM Macintosh: min. 64 MB / Windows: min. 64 MB (128 MB pro funkci „muvee“)

  Pevný disk 60 MB volného prostoru pro instalaci

  Grafická karta 800 × 600 pixelů; 16bitové barvy (doporučen režim full color)

  Další vybavení Jednotka CD-ROM pro instalaci

  Podporovány jsou pouze vestavěné USB porty

  Nikon oznámil následníka modelu S1, pětimegového kompaktu bez průhledového hledáčku. Liší se od něho vcelku nepatrně, hlavně roletou kryjící periskopový objektiv. Přístroj je v třídě „vodovzdorných“, takže mu nevadí cákání vody, ale potápět se s ním nelze bez osudných následků.

  Přístroje s periskopovým objektivem dnes už tvoří specifickou třídu aparátů. Jsou vždy velmi ploché a tudíž skladné, nemívají průhledový hledáček, zato nabízejí velký LCD displej. Jsou to dobří společníci pro každodenní nosení, přičemž pětimegové rozlišení je záruka obrazové kvality.

  Tisková zpráva

  Společnost Nikon pokračuje v inovacích své řady digitálních fotoaparátů COOLPIX uvedením přístroje COOLPIX S2, vybaveného vodovzdorným tělem* pro možnost nasazení ve většině klimatických podmínek.

  COOLPIX S2 nabízí příjemný stylový vzhled, jasný 2,5″ LCD monitor, ploché provedení – hloubka přístroje je pouhých 22 mm – a množství průkopnických, vysoce inteligentních funkcí Nikon, sloužících ke zvýšení atraktivity zhotovených snímků přímo ve fotoaparátu.

  Vynikající snímky bez ohledu na počasí

  Hliníkový obal přístroje COOLPIX S2 nejenže propůjčuje fotoaparátu sofistikovaný vzhled, ale rovněž zaručuje odolnost proti stříkající vodě, což je ideální vlastnost pro vyznavače outdoorových aktivit i všechny ostatní uživatele, jež právě neměli štěstí na dobré počasí.

  Mimo dobrý vzhled je zde také „mozek“ fotoaparátu COOLPIX S2, který produkuje ostré a brilantní snímky s věrnými barvami, podpořené 5,1 milionem pixelů a všestranným objektivem Zoom-Nikkor ED† s 3× optickým zoomem o rozsahu 35 – 105 mm (ekvivalent u kinofilmu).

  Maximální využití obrazových informací

  COOLPIX S2 je vybaven množstvím funkcí Nikon, napomáhajících uživateli maximálně vylepšit vzhled zhotovených snímků přímo ve fotoaparátu. Například funkce D-Lighting, aktivovaná v přehrávacím režimu, slouží k jednoduché automatické korekci podexpozice bez ovlivnění správně exponovaných míst obrazu – nedostatečně exponovaná místa jsou vyjasněna a zobrazují více detailů skutečné scény.

  Inteligentní režim priority zaostření obličeje (Face-priority AF) je další praktickou funkcí fotoaparátu COOLPIX S2. Díky automatické detekci přítomnosti lidského obličeje na snímku získáte optimálně ostré portrétní snímky bez jakýchkoli starostí s nastavováním přístroje.

  Pro portrétní snímky je COOLPIX S2 vybaven rovněž funkcí Nikon pro automatickou redukci červených očí přímo ve fotoaparátu, detekující výskyt efektu červených očí u snímků zhotovených s bleskem a provádějící automatickou korekci přímo ve fotoaparátu.

  Kromě těchto špičkových funkcí obsahuje COOLPIX S2 také praktické varování před rozhýbanými snímky, upozorňující uživatele na degradaci snímku pohybem fotoaparátu při expozici. Uživatel tak může včas opakovat expozici nezdařených snímků.

  Snadné ovládání

  COOLPIX S2 obsahuje „pravoúhlý“ optický systém, umožňující práci objektivu bez jeho vysouvání z těla přístroje, a rozměrný, jasný 2,5″ LCD monitor perfektně nahrazující hledáček. K tomu připočtěte snadno použitelné grafické uživatelské rozhraní (GUI) pro jednoduchou volbu funkcí podle názvů nebo ikon, i praktické tlačítko HELP pro zobrazení nápovědy v jednom ze 12 volitelných jazyků, a máte těžko překonatelné všestranné zařízení odolávající klimatickým vlivům.

  Společnost Nikon při tvorbě fotoaparátu COOLPIX S2 myslela rovněž na energetickou účinnost – uživatel tak může na jedno nabití dobíjecí baterie EN-EL8 zhotovit až 190 snímků (podle standardu CIPA‡). Výhodou je rovněž rychlý start fotoaparátu za cca 1 s, plus rychlé sériové snímání frekvencí až cca 1,8 obr./s pro snadné zachycení rychlých pohybů.

  Balení „vše v jednom“ – včetně baterie a kolébky COOL-STATION

  COOLPIX S2 je dodáván v kompletu s novou kolébkou COOL-STATION MV-12, umožňující dobíjení baterie uvnitř fotoaparátu a propojení přístroje COOLPIX S2 s televizorem nebo počítačem.

  COOLPIX S2 je vybaven množstvím motivových programů pro nejběžnější fotografické situace, včetně čtyř programů vybavených asistenčním režimem. Uživatel tak pouze vybere program nejlépe odpovídající fotografovanému motivu – např. Portrét nebo Západ slunce – a fotoaparát automaticky provede všechna potřebná nastavení.

  Přestože je COOLPIX S2 kompatibilní s širokým spektrem paměťových karet SD, je rovněž vybaven 12 MB interní pamětí a umožňuje tak fotografování i v případě, kdy není k dispozici žádné výměnné paměťové médium.

  Pro uživatele, kteří chtějí zaznamenávat ozvučené videosekvence, je COOLPIX S2 ideální volbou. Možnosti záznamu videosekvencí zahrnují čtyři režimy se snímací frekvencí 15 obr./s a velikostí obrazu VGA. Jakmile jsou videosekvence uložené v paměti, je možné připojit COOLPIX S2 k televizoru pro pohodlné přehrávání záznamů.

  Pokud jde o tisk fotografií, nabízí COOLPIX S2 kompatibilitu se standardem PictBridge, takže jej lze připojit k libovolné kompatibilní tiskárně, bez nutnosti použití počítače.

  COOLPIX S2 je navíc dodáván včetně softwarového balíku Nikon PictureProject, sloužícího k editaci, organizaci a sdílení snímků.

  Plánované zahájení prodeje: Prodej fotoaparátu by měl být zahájen počátkem léta 2005.

  * Podle testovacích podmínek společnosti Nikon nabízí tělo fotoaparátu COOLPIX S2 odolnost proti stříkající vodě ekvivalentní kategorii IEC 60529 IPX4. Fotoaparát není vodotěsný a nesmí být ponořen do vody.

  † Optická skla Nikon ED (skla s extrémně nízkým rozptylem světla) poskytují vyšší rozlišení a optimální barevnou korekci.

  ‡ Průmyslový standard pro měření životnosti baterií. Podmínky měření: teplota 25 oC (77 oF); změna nastavení zoomu u každého snímku, odpálení záblesku vestavěným bleskem u každého druhého snímku, obrazový režim Normal.

  Pozn.: Specifikace, design, jméno produktu, standardní příslušenství a zahájení prodeje se mohou lišit v závislosti na regionu. Hlavní prvky vybavení přístroje Nikon COOLPIX S2

 • Vysoce kompaktní rozměry 91,9 × 59 × 22 mm (3.6 × 2.3 × 0.9 in.) (Š × V × H)
 • Minimální hmotnost cca 140 g (4.9 oz.) (bez baterie a paměťové karty)
 • Funkce BSS (funkce volby nejlepšího snímku) pro automatickou identifikaci a uložení nejlépe exponovaného snímku ze zhotovené série
 • 4 ze 16 motivových programů vybavené asistenčním režimem (Portrét, Noční portrét, Sport, Krajina)
 • 3 režimy záznamu ozvučených videosekvencí; časosběrné snímání
 • Redukce šumu pro dosažení kvalitnější reprodukce barev v kombinaci s některými motivovými programy
 • Funkce časových zón pro možnost nastavení místního času nezávisle na poloze
 • Záznam zvuku v délce až 30 minut resp. 5 hodin při použití 256 MB paměťové karty SD
 • Promyšlené umístění všech tlačítek na zadní straně fotoaparátu pro snadný přístup
 • 4× digitální zoom
 • Zaostřovací režimy Single AF a Continuous AF volitelné v režimu videosekvencí
 • Vyvážení bílé barvy: TTL automatické, 5 pevných předvoleb (Daylight, Incandescent, Fluorescent, Cloudy a Speedlight), manuální změření hodnoty bílé barvy
 • Přehrávání snímků: Jednotlivé snímky, stránky 4 resp. 9 náhledů snímků, slide show
 • Vestavěný blesk: Zábleskové režimy: automatická aktivace blesku, předblesk proti červeným očím, trvale zapnutý blesk, trvale vypnutý blesk, synchronizace blesku s dlouhými časy závěrky.

  Specifikace digitálního fotoaparátu Nikon COOLPIX S2

  Typ fotoaparátu: Digitální fotoaparát COOLPIX S2

  Počet efektivních pixelů: 5,1 milion

  CCD 1/2,5″ (celkem 5,36 milionů pixelů)

  Obrazové režimy: High (2592*), Normal (2592), Normal (2048), PC (1024), TV (640)

  Objektiv: 3× Zoom-Nikkor ED; 5,8-17,4 mm (ekvivalent 35-105 mm u kinofilmu); /3,0-5,4; 12 čoček/10 členů; Digitální zoom: max. 4×

  Rozsah zaostření: 30 cm (12 in.) až ?; 4 cm (1.6 in.) až ? v režimu Makro

  LCD monitor: 2,5″ TFT LCD monitor z amorfního křemíku; 110 000 pixelů; regulace jasu

  Paměťová média: Interní paměť: cca 12 MB, paměťové karty SD

  Expoziční režimy: Auto (plně automatický režim), Scene Assist (asistenční motivové programy – Portrét, Krajina, Sport, Noční portrét), Scene (motivové programy – Párty/interiér, Pláž/sníh, Západ slunce, Úsvit/soumrak, Noční krajina, Makro, Muzeum, Ohňostroj, Reprodukce, Protisvětlo, Panorama asistent, Záznam zvuku), BSS (funkce volby nejlepšího snímku), varování před rozhýbanými snímky, vkopírování datovacích údajů, samospoušť (10 s)

  Videosekvence: Ozvučené: TV movie (640) při 15 obr./s, Small size (320) při 15 obr./s, Smaller size (160) při 15 obr./s; Němé: časosběrné snímání při 15 obr./s

  Snímací režimy: 1) Single (jednotlivé snímky), 2) Continuous (série frekvencí cca 1,8 obr./s), 3) Multi-shot 16 (série 16 snímků velikosti 1/16)

  Počty snímků

  (interní paměť): 5M: High (2592*) cca 5, Normal (2592) cca 10, 3M: Normal (2048) cca 17

  Vestavěný blesk: Pracovní rozsah: 0,3-2,5 m/ 1\‘ – 8\’2″ (W), 0,3-1,4 m/ 1\‘ – 4\’7″ (T); Zábleskové režimy: automatická aktivace blesku, automatická aktivace blesku s redukcí červených očí (redukce červených očí ve fotoaparátu), trvale zapnutý blesk, trvale vypnutý blesk, synchronizace blesku s dlouhými časy závěrky

  Rozhraní: USB (na kolébce COOL-STATION MV-12)

  Vodovzdornost: Ekvivalent IEC 60529 IXP4 („odolnost proti stříkající vodě“)*

  Podporované jazyky: Němčina/angličtina/španělština/francouzština/italština/holandština/

  švédština/japonština/zjednodušená čínština/tradiční čínština/korejština/ruština – volitelné pomocí menu

  Napájení: Jedna dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL8 (součást dodávky), síťový zdroj (součást dodávky)

  Životnost baterie (cca): Až 190 snímků s dobíjecí baterií EN-EL8 (podle standardu CIPA†)

  Rozměry (Š x V x H): Cca 91,9 × 59 × 22 mm (3.6 × 2.3 × 0.9 in.)

  Hmotnost: Cca 140 g (4.9 oz.) (bez baterie a paměťové karty)

  Dodávané příslušenství: Kolébka COOL-STATION MV-12, řemínek, USB kabel UC-E10, A/V kabel EG-E5000, síťový zdroj EH-63, dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL8, CD-ROM se softwarem PictureProject

  Volitelné příslušenství: Kolébka COOL-STATION MV-12, USB kabel UC-E10, A/V kabel EG-E5000, síťový zdroj EH-63, dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL8, nabíječka MH-62

  * Tělo fotoaparátu COOLPIX S2 nabízí odolnost proti stříkající vodě ekvivalentní kategorii IEC 60529 IPX4. Fotoaparát není vodotěsný a nesmí být ponořen do vody.

  † Průmyslový standard pro měření životnosti baterií. Podmínky měření: 25°C (77 °F); změna nastavení zoomu u každého snímku, odpálení záblesku vestavěným bleskem u každého druhého snímku, obrazový režim Normal.

  ‡ Dodávané příslušenství se může lišit v závislosti na regionu prodeje.

  Systémové požadavky softwaru PictureProject

  OS Macintosh: Mac® OS X v. 10.1.5 nebo novější (pro možnost použití funkce Burn Disc [vypalování disků] je třeba verze 10.2.8 nebo novější) / Windows: Předinstalované verze operačních systémů Windows® XP Home Edition/Professional, Windows® 2000 Professional, Windows® Me, Windows® 98SE

  RAM Macintosh: min. 64 MB / Windows: min. 64 MB (128 MB pro funkci „muvee“)

  Pevný disk 60 MB volného prostoru pro instalaci

  Grafická karta 800 × 600 pixelů; 16bitové barvy (doporučen režim full color)

  Další vybavení Jednotka CD-ROM pro instalaci

  Podporovány jsou pouze vestavěné USB porty