Nezařazené

Nikon Coolpix L1 / L101

Tisková zpráva:

Společnost Nikon uvádí nejnovější přírůstek řady digitálních kompaktních fotoaparátů COOLPIX – výkonný a všestranný model L1 (stříbrný)/L101 (černý).

COOLPIX L1 skrývá úchvatné možnosti v lehkém těle, a produkuje fantastické výsledky garantované 5x optickým zoomem a vestavěnými funkcemi pro vylepšení snímků.

Krátce, je to kompaktní digitální fotoaparát, který má vše potřebné k tomu, aby vyčníval z řady.

Jako všechny kompaktní fotoaparáty Nikon, je i COOLPIX L1 vybavený špičkovým objektivem Zoom-Nikkor, tentokrát s velkým rozsahem ohniskových vzdáleností 38 – 190 mm (ekvivalent u kinofilmu), který uživatelům poskytne ještě vyšší míru svobody při tvorbě kompozice obrazu než doposud – ať již jde o portréty ve velkém měřítku nebo o zachycení širokých krajinných scenérií.

Vynikající výkonnost…

Přístroj je rovněž vybaven speciálně konstruovaným CCD snímačem, poskytujícím vysoký výkon při zachování malých rozměrů – výsledkem je praktické, kompaktní a snadno přenosné provedení fotoaparátu při velikosti obrazu úchvatných 6,2 milionů efektivních pixelů pro vynikající výsledky od prvního zapnutí.

COOLPIX L1 také obsahuje rozměrný, jasný a snadno čitelný 2,5″ LCD monitor, usnadňující kompozici obrazu a okamžité přehrávání zhotovených snímků.

…a skvělý vzhled

Z hlediska designu lze popsat COOLPIX L1 jako jednoduchý, přímočarý a atraktivní. Tvarovaný grip má stylové, líbivé provedení, umožňující komfortní a stabilní držení. Fotoaparát je díky svým kompaktním rozměrům a nízké hmotnosti ideálním přístrojem, který lze mít stále při sobě.

Praktické vybavení

K napájení fotoaparátu COOLPIX L1 slouží široce dostupné tužkové baterie typu AA v provedení lithiových, dobíjecích a dalších článků – uživatel tak může COOLPIX L1 snadno používat kdekoli na světě. Jednoduché ovládání fotoaparátu začíná u snadno použitelného multifunkčního voliče a grafického uživatelského rozhraní (GUI) pro bezproblémovou volbu funkcí podle názvů nebo ikon. K dispozici je rovněž praktické tlačítko HELP pro zobrazení snadno pochopitelných popisů funkcí hlavního menu, které lze zobrazit v jednom z 12 různých jazyků.

Komplexní sada funkcí

Unikátní funkce dávají uživateli do rukou mocné prostředky pro snadné a automatické vylepšení vzhledu zhotovených snímků přímo ve fotoaparátu. Například funkce D-Lighting v přehrávacím režimu umožňuje uživateli vybírat snímky s extrémním protisvětlem nebo nedostatečným nasvícením bleskem. COOLPIX L1 potom automaticky vytvoří kopie vybraných snímků s vyšší mírou zobrazených detailů ve stínech a zesvětlenými podexponovanými místy obrazu.

Funkce Face-priority AF je schopna detekovat přítomnost a polohu lidského obličeje v záběru, automaticky na tento obličej zaostřit a produkovat perfektně ostré portréty bez ohledu na polohu objektu v obrazovém poli. Redukce červených očí ve fotoaparátu detekuje přítomnost efektu „červených očí“, který se vyskytuje u snímků s bleskem, a provádí automatickou korekci pro konzistentně lepší vzhled portrétů zhotovených za nízké hladiny osvětlení.

COOLPIX L1 je vybaven funkcí varování před rozhýbáním snímků, upozorňující uživatele na riziko rozhýbání snímku pro možnost včasného opakování expozice snímku.

Motivové programy

S nabídkou 15 motivových programů je COOLPIX L1 dobře vybaven pro zvládnutí široké škály běžných situací se špičkovými výsledky. Stačí jednoduše vybrat motivový program nejlépe odpovídající fotografovanému objektu, a COOLPIX L1 automaticky vybere optimální nastavení a zhotoví snímky, na které budete moci být hrdí. Čtyři motivové programy jsou navíc vybavené asistenčním režimem, napomáhajícím uživateli s tvorbou správné kompozice obrazu.

COOLPIX L1 používá běžně rozšířené paměťové karty SD. Navíc je vybaven 10 MB interní pamětí pro možnost fotografování v případě, kdy není dostupné další paměťové médium, a pro snadné kopírování snímků z jedné paměťové karty SD na druhou. COOLPIX L1 umožňuje zaznamenávat ozvučené videosekvence s frekvencí 30 obr./s v jedné ze tří volitelných velikostí obrazu.

Správné propojení

S fotoaparátem COOLPIX L1 je možno nejenom snadno fotografovat, ale také snadno sdílet a tisknout snímky. Standard PictBridge slouží k propojení fotoaparátu s kompatibilní tiskárnou pro tisk snímků bez nutnosti propojení s počítačem, rozhraní USB dovoluje snadný přenos dat do počítače a dalších periferií. COOLPIX L1 je dodáván včetně softwaru Nikon PictureProject pro zjednodušenou editaci, správu a sdílení snímků pomocí množství uživatelsky přívětivých funkcí.

Plánované zahájení prodeje: Zahájení prodeje fotoaparátu je plánováno na září 2005.

Pozn.: Specifikace, design, název produktu, standardně dodávané příslušenství a zahájení prodeje se mohou lišit v závislosti na zemi resp. regionu.

Význačné vlastnosti fotoaparátu Nikon COOLPIX L1

Vyšší výkon CCD snímače malých rozměrů

Díky speciální konstrukci 1/2,5″ CCD snímače bylo možné realizovat kompaktní konstrukci fotoaparátu COOLPIX L1 při dosažení ještě vyšší výkonnosti. S úchvatnou velikostí obrazu 6,2 milionu efektivních pixelů fotoaparát poskytuje ostré a brilantní snímky, které si zachovávají svou kvalitu i při značném zvětšení.

Objektiv s 5x optickým zoomem kompaktních rozměrů

Navzdory svým malým rozměrům obsahuje COOLPIX L1 výkonný objektiv Zoom-Nikkor s 5x optickým zoomem o rozsahu ohniskových vzdáleností 38-190 mm (ekvivalent u kinofilmu). Díky vyšší míře svobody při tvorbě kompozice obrazu, než u průměrných digitálních kompaktních fotoaparátů, můžete například snadno zhotovovat portréty ve velkém měřítku i snímky rozsáhlých krajinných scenérií.

Funkce pro snadné fotografování. Funkce pro vylepšení snímků přímo ve fotoaparátu

15 motivových programů usnadňuje zhotovení překrásných snímků v celé škále nejběžnějších snímacích podmínek. K dispozici je také řada unikátních funkcí Nikon, které fotografovi poskytují silné nástroje pro vylepšení vzhledu snímků přímo ve fotoaparátu. Funkce D-Lighting v přehrávacím režimu umožňuje uživateli vybrat snímky s nedostatečným nasvícením bleskem nebo nadměrným protisvětlem – poté automaticky vytvoří kopie vybraných snímků s vyšší mírou zobrazených detailů ve stínech a zesvětlenými podexponovanými místy obrazu. Funkce Face-priority AF dostupná v motivovém programu Portrét je schopna detekovat přítomnost lidského obličeje v záběru a automaticky zprostředkovat jeho perfektní zaostření – bez ohledu na umístění objektu v obrazovém poli. K dispozici je rovněž redukce červených očí ve fotoaparátu detekující přítomnost efektu „červených očí“ u snímků s bleskem a provádějící automatickou korekci pro konzistentně lepší vzhled portrétů zhotovených za nízké hladiny osvětlení.

Kompatibilita s tužkovými bateriemi AA

Kompatibilita s široce dostupnými tužkovými bateriemi AA ve formě lithiových, dobíjecích a dalších článků usnadňuje fotografování s přístrojem COOLPIX L1 prakticky kdekoli na světě.

Hlavní prvky vybavení přístroje Nikon COOLPIX L1

 • Kompaktní rozměry 89,5 x 60,5 x 47 mm (3.5 x 2.4 x 1.9 in.) (Š x V x H)
 • Nízká hmotnost přibližně 180 g (6.3 oz) (bez baterií a paměťové karty)
 • Funkce BSS (Best Shot Selector) pro automatickou identifikaci a uložení nejostřejšího snímku ze série deseti snímků
 • Funkce časových zón pro možnost nastavení místního času kdekoli na světě
 • 4x digitální zoom pro ještě větší přiblížení
 • Zaostřovací režimy Single AF a Continuous AF v režimu záznamu videosekvencí
 • Volitelná vyvážení bílé barvy: Automatické TTL vyvážení bílé barvy, 5 manuálních předvoleb (Daylight, Incandescent, Fluorescent, Cloudy a Flash) a manuální změření hodnoty bílé barvy
 • Možnosti přehrávání: Jednotlivé snímky, stránky 4 nebo 9 náhledů snímků, slide show
 • Vestavěný blesk: Zábleskové režimy: automatická aktivace blesku, automatická aktivace blesku s předbleskem proti červeným očím (redukce červených očí ve fotoaparátu), trvale vypnutý blesk, trvale zapnutý blesk, synchronizace blesku s dlouhými časy závěrky
 • Redukce šumu pro lepší reprodukci barev v motivových programech Úsvit/soumrak a Noční krajina

  Specifikace digitálního fotoaparátu Nikon COOLPIX L1

  Typ: Kompaktní digitální fotoaparát

  Počet efektivních pixelů: 6,2 miliony

  CCD snímač: 1/2,5″ (celkem 6,37 milionů pixelů)

  Obrazové režimy: High (2816*), Normal (2816), Normal (2048), PC (1024), TV (640)

  Objektiv: Zoom-Nikkor s 5× optickým zoomem; 6,3-31,4 mm (ekvivalent 38-190 mm); f/2,9-5,0; 9 čoček v 7 skupinách; Digitální zoom: max. 4x

  Zaostřovací rozsah: 50 cm (1 ft. 8 in.) až ?, 4 cm (1.6 in.) až ? v režimu Makro

  LCD monitor: 2,5″ TFT LCD monitor s regulací jasu; 115000 pixelů

  Paměťová média: Interní paměť: cca 10 MB, paměťové karty SD

  Expoziční režimy: Auto (plně automatický režim), Scene Assist (asistenční motivové programy; Portrét, Krajina, Sport, Noční portrét), Scene (motivové programy; Párty/interiér, Pláž/sníh, Západ slunce, Úsvit/soumrak, Noční krajina, Makro, Muzeum, Ohňostroj, Reprodukce, Protisvětlo, Panorama asistent), BSS (funkce volby nejostřejšího snímku), barevné režimy, varování před rozhýbáním snímků, vkopírování datovacích údajů do snímků, samospoušť (10 s)

  Videosekvence: Ozvučené: TV movie (640) při 15 obr./s, Small size (320) při 30 obr./s, Smaller size (160) při 30 obr./s

  Snímací režimy: 1) Single (jednotlivé snímky), 2) Continuous (série 0,7 obr./s), 3) Multi-shot 16 (16 snímků velikosti 1/16)

  Počty snímků

  (interní paměť): High (2816*) cca 3, Normal (2816) cca 6

  Vestavěný blesk: Pracovní rozsah: 0,5-3,5 m/ 1 ft. 8 in. – 11ft. 6 in. (W), 0,5-2 m/ 1 ft. 8 in. – 6 ft. 7 in. (T); Zábleskové režimy: automatická aktivace blesku, automatická aktivace blesku s předbleskem (redukce červených očí ve fotoaparátu), trvale vypnutý blesk, trvale zapnutý blesk, synchronizace blesku s dlouhými časy závěrky

  Rozhraní: USB

  Podporované jazyky: Němčina/angličtina/španělština/francouzština/italština/holandština/švédština/ japonština/zjednodušená čínština/tradiční čínština/korejština/ruština – volitelné pomocí menu

  Napájení: Dvě baterie AA (dobíjecí Ni-MH baterie EN-MH1-B2 s nabíječkou MH-71, alkalické baterie LR6, baterie oxy-nikl ZR6 a lithiové baterie FR6/L91), síťový zdroj EH-62B

  Životnost baterií: Cca 100 snímků při použití alkalických baterií, 400 snímků při použití lithiových baterií, 230 snímků při použití baterií EN-MH1-B2 (podle standardu CIPA*)

  Rozměry (Š x V x H): Cca 89,5 x 60,5 x 47 mm (3.5 x 2.4 x 1.9 in.)

  Hmotnost: Cca 180 g (6.3 oz.) (bez baterií a paměťové karty)

  Dodávané příslušenství:** Řemínek, USB kabel UC-E6, A/V kabel EG-CP14, dobíjecí Ni-MH baterie EN-MH1-B2 resp. dvě baterie LR6 (alkalické baterie AA)**, nabíječka MH-71, CD-ROM se softwarem PictureProject

  Volitelné příslušenství: Síťový zdroj EH-62B

  *Průmyslový standard pro měření životnosti baterií. Měřeno při teplotě 25 °C (77°F); změna nastavení zoomu u každého snímku, odpálení záblesku vestavěným bleskem u každého druhého snímku, obrazový režim Normal.

  **Dodávané příslušenství se může lišit v závislosti na zemi resp. regionu prodeje.

  Systémové požadavky softwaru PictureProject

  OS Macintosh: Mac® OS X verze 10.1.5 a novější (verze 10.2.8 a novější pro podporu funkce Burn Disc) / Windows: Předinstalované verze operačních systémů Windows® XP Home Edition/Professional, Windows® 2000 Professional, Windows® Me, Windows® 98SE

  RAM Macintosh: Doporučeno 64 MB a více/ Windows: Doporučeno 64 MB a více (128 MB pro použití muvee)

  Pevný disk 60 MB volného prostoru pro instalaci

  Grafická karta 800 x 600 pixelů a více; 16bitové barvy (doporučen režim full color)

  Další vybavení Jednotka CD-ROM pro instalaci

  Podporovány jsou pouze vestavěné porty USB

  Microsoft® a Windows® jsou obchodní značky společnosti Microsoft Corporation, registrované v USA a dalších zemích. Macintosh® a QuickTime® jsou obchodní značky společnosti Apple Computer Inc., registrované v USA a dalších zemích. Logo FotoNation je obchodní značka. Logo SD je obchodní značka. PictBridge je obchodní značka. Technologii D-Lighting poskytuje společnost Apical Limited. Technologii Face-priority AF poskytuje společnost Identix®. Ostatní uváděné značky a jména produktů jsou obchodními značkami resp. registrovanými obchodními značkami příslušných firem.

  Specifikace a vybavení se mohou měnit bez předchozího upozornění resp. závazků ze strany výrobce. Srpen 2005 ©2005 NIKON CORPORATION


  Tisková zpráva:

  Společnost Nikon uvádí nejnovější přírůstek řady digitálních kompaktních fotoaparátů COOLPIX – výkonný a všestranný model L1 (stříbrný)/L101 (černý).

  COOLPIX L1 skrývá úchvatné možnosti v lehkém těle, a produkuje fantastické výsledky garantované 5x optickým zoomem a vestavěnými funkcemi pro vylepšení snímků.

  Krátce, je to kompaktní digitální fotoaparát, který má vše potřebné k tomu, aby vyčníval z řady.

  Jako všechny kompaktní fotoaparáty Nikon, je i COOLPIX L1 vybavený špičkovým objektivem Zoom-Nikkor, tentokrát s velkým rozsahem ohniskových vzdáleností 38 – 190 mm (ekvivalent u kinofilmu), který uživatelům poskytne ještě vyšší míru svobody při tvorbě kompozice obrazu než doposud – ať již jde o portréty ve velkém měřítku nebo o zachycení širokých krajinných scenérií.

  Vynikající výkonnost…

  Přístroj je rovněž vybaven speciálně konstruovaným CCD snímačem, poskytujícím vysoký výkon při zachování malých rozměrů – výsledkem je praktické, kompaktní a snadno přenosné provedení fotoaparátu při velikosti obrazu úchvatných 6,2 milionů efektivních pixelů pro vynikající výsledky od prvního zapnutí.

  COOLPIX L1 také obsahuje rozměrný, jasný a snadno čitelný 2,5″ LCD monitor, usnadňující kompozici obrazu a okamžité přehrávání zhotovených snímků.

  …a skvělý vzhled

  Z hlediska designu lze popsat COOLPIX L1 jako jednoduchý, přímočarý a atraktivní. Tvarovaný grip má stylové, líbivé provedení, umožňující komfortní a stabilní držení. Fotoaparát je díky svým kompaktním rozměrům a nízké hmotnosti ideálním přístrojem, který lze mít stále při sobě.

  Praktické vybavení

  K napájení fotoaparátu COOLPIX L1 slouží široce dostupné tužkové baterie typu AA v provedení lithiových, dobíjecích a dalších článků – uživatel tak může COOLPIX L1 snadno používat kdekoli na světě. Jednoduché ovládání fotoaparátu začíná u snadno použitelného multifunkčního voliče a grafického uživatelského rozhraní (GUI) pro bezproblémovou volbu funkcí podle názvů nebo ikon. K dispozici je rovněž praktické tlačítko HELP pro zobrazení snadno pochopitelných popisů funkcí hlavního menu, které lze zobrazit v jednom z 12 různých jazyků.

  Komplexní sada funkcí

  Unikátní funkce dávají uživateli do rukou mocné prostředky pro snadné a automatické vylepšení vzhledu zhotovených snímků přímo ve fotoaparátu. Například funkce D-Lighting v přehrávacím režimu umožňuje uživateli vybírat snímky s extrémním protisvětlem nebo nedostatečným nasvícením bleskem. COOLPIX L1 potom automaticky vytvoří kopie vybraných snímků s vyšší mírou zobrazených detailů ve stínech a zesvětlenými podexponovanými místy obrazu.

  Funkce Face-priority AF je schopna detekovat přítomnost a polohu lidského obličeje v záběru, automaticky na tento obličej zaostřit a produkovat perfektně ostré portréty bez ohledu na polohu objektu v obrazovém poli. Redukce červených očí ve fotoaparátu detekuje přítomnost efektu „červených očí“, který se vyskytuje u snímků s bleskem, a provádí automatickou korekci pro konzistentně lepší vzhled portrétů zhotovených za nízké hladiny osvětlení.

  COOLPIX L1 je vybaven funkcí varování před rozhýbáním snímků, upozorňující uživatele na riziko rozhýbání snímku pro možnost včasného opakování expozice snímku.

  Motivové programy

  S nabídkou 15 motivových programů je COOLPIX L1 dobře vybaven pro zvládnutí široké škály běžných situací se špičkovými výsledky. Stačí jednoduše vybrat motivový program nejlépe odpovídající fotografovanému objektu, a COOLPIX L1 automaticky vybere optimální nastavení a zhotoví snímky, na které budete moci být hrdí. Čtyři motivové programy jsou navíc vybavené asistenčním režimem, napomáhajícím uživateli s tvorbou správné kompozice obrazu.

  COOLPIX L1 používá běžně rozšířené paměťové karty SD. Navíc je vybaven 10 MB interní pamětí pro možnost fotografování v případě, kdy není dostupné další paměťové médium, a pro snadné kopírování snímků z jedné paměťové karty SD na druhou. COOLPIX L1 umožňuje zaznamenávat ozvučené videosekvence s frekvencí 30 obr./s v jedné ze tří volitelných velikostí obrazu.

  Správné propojení

  S fotoaparátem COOLPIX L1 je možno nejenom snadno fotografovat, ale také snadno sdílet a tisknout snímky. Standard PictBridge slouží k propojení fotoaparátu s kompatibilní tiskárnou pro tisk snímků bez nutnosti propojení s počítačem, rozhraní USB dovoluje snadný přenos dat do počítače a dalších periferií. COOLPIX L1 je dodáván včetně softwaru Nikon PictureProject pro zjednodušenou editaci, správu a sdílení snímků pomocí množství uživatelsky přívětivých funkcí.

  Plánované zahájení prodeje: Zahájení prodeje fotoaparátu je plánováno na září 2005.

  Pozn.: Specifikace, design, název produktu, standardně dodávané příslušenství a zahájení prodeje se mohou lišit v závislosti na zemi resp. regionu.

  Význačné vlastnosti fotoaparátu Nikon COOLPIX L1

  Vyšší výkon CCD snímače malých rozměrů

  Díky speciální konstrukci 1/2,5″ CCD snímače bylo možné realizovat kompaktní konstrukci fotoaparátu COOLPIX L1 při dosažení ještě vyšší výkonnosti. S úchvatnou velikostí obrazu 6,2 milionu efektivních pixelů fotoaparát poskytuje ostré a brilantní snímky, které si zachovávají svou kvalitu i při značném zvětšení.

  Objektiv s 5x optickým zoomem kompaktních rozměrů

  Navzdory svým malým rozměrům obsahuje COOLPIX L1 výkonný objektiv Zoom-Nikkor s 5x optickým zoomem o rozsahu ohniskových vzdáleností 38-190 mm (ekvivalent u kinofilmu). Díky vyšší míře svobody při tvorbě kompozice obrazu, než u průměrných digitálních kompaktních fotoaparátů, můžete například snadno zhotovovat portréty ve velkém měřítku i snímky rozsáhlých krajinných scenérií.

  Funkce pro snadné fotografování. Funkce pro vylepšení snímků přímo ve fotoaparátu

  15 motivových programů usnadňuje zhotovení překrásných snímků v celé škále nejběžnějších snímacích podmínek. K dispozici je také řada unikátních funkcí Nikon, které fotografovi poskytují silné nástroje pro vylepšení vzhledu snímků přímo ve fotoaparátu. Funkce D-Lighting v přehrávacím režimu umožňuje uživateli vybrat snímky s nedostatečným nasvícením bleskem nebo nadměrným protisvětlem – poté automaticky vytvoří kopie vybraných snímků s vyšší mírou zobrazených detailů ve stínech a zesvětlenými podexponovanými místy obrazu. Funkce Face-priority AF dostupná v motivovém programu Portrét je schopna detekovat přítomnost lidského obličeje v záběru a automaticky zprostředkovat jeho perfektní zaostření – bez ohledu na umístění objektu v obrazovém poli. K dispozici je rovněž redukce červených očí ve fotoaparátu detekující přítomnost efektu „červených očí“ u snímků s bleskem a provádějící automatickou korekci pro konzistentně lepší vzhled portrétů zhotovených za nízké hladiny osvětlení.

  Kompatibilita s tužkovými bateriemi AA

  Kompatibilita s široce dostupnými tužkovými bateriemi AA ve formě lithiových, dobíjecích a dalších článků usnadňuje fotografování s přístrojem COOLPIX L1 prakticky kdekoli na světě.

  Hlavní prvky vybavení přístroje Nikon COOLPIX L1

 • Kompaktní rozměry 89,5 x 60,5 x 47 mm (3.5 x 2.4 x 1.9 in.) (Š x V x H)
 • Nízká hmotnost přibližně 180 g (6.3 oz) (bez baterií a paměťové karty)
 • Funkce BSS (Best Shot Selector) pro automatickou identifikaci a uložení nejostřejšího snímku ze série deseti snímků
 • Funkce časových zón pro možnost nastavení místního času kdekoli na světě
 • 4x digitální zoom pro ještě větší přiblížení
 • Zaostřovací režimy Single AF a Continuous AF v režimu záznamu videosekvencí
 • Volitelná vyvážení bílé barvy: Automatické TTL vyvážení bílé barvy, 5 manuálních předvoleb (Daylight, Incandescent, Fluorescent, Cloudy a Flash) a manuální změření hodnoty bílé barvy
 • Možnosti přehrávání: Jednotlivé snímky, stránky 4 nebo 9 náhledů snímků, slide show
 • Vestavěný blesk: Zábleskové režimy: automatická aktivace blesku, automatická aktivace blesku s předbleskem proti červeným očím (redukce červených očí ve fotoaparátu), trvale vypnutý blesk, trvale zapnutý blesk, synchronizace blesku s dlouhými časy závěrky
 • Redukce šumu pro lepší reprodukci barev v motivových programech Úsvit/soumrak a Noční krajina

  Specifikace digitálního fotoaparátu Nikon COOLPIX L1

  Typ: Kompaktní digitální fotoaparát

  Počet efektivních pixelů: 6,2 miliony

  CCD snímač: 1/2,5″ (celkem 6,37 milionů pixelů)

  Obrazové režimy: High (2816*), Normal (2816), Normal (2048), PC (1024), TV (640)

  Objektiv: Zoom-Nikkor s 5× optickým zoomem; 6,3-31,4 mm (ekvivalent 38-190 mm); f/2,9-5,0; 9 čoček v 7 skupinách; Digitální zoom: max. 4x

  Zaostřovací rozsah: 50 cm (1 ft. 8 in.) až ?, 4 cm (1.6 in.) až ? v režimu Makro

  LCD monitor: 2,5″ TFT LCD monitor s regulací jasu; 115000 pixelů

  Paměťová média: Interní paměť: cca 10 MB, paměťové karty SD

  Expoziční režimy: Auto (plně automatický režim), Scene Assist (asistenční motivové programy; Portrét, Krajina, Sport, Noční portrét), Scene (motivové programy; Párty/interiér, Pláž/sníh, Západ slunce, Úsvit/soumrak, Noční krajina, Makro, Muzeum, Ohňostroj, Reprodukce, Protisvětlo, Panorama asistent), BSS (funkce volby nejostřejšího snímku), barevné režimy, varování před rozhýbáním snímků, vkopírování datovacích údajů do snímků, samospoušť (10 s)

  Videosekvence: Ozvučené: TV movie (640) při 15 obr./s, Small size (320) při 30 obr./s, Smaller size (160) při 30 obr./s

  Snímací režimy: 1) Single (jednotlivé snímky), 2) Continuous (série 0,7 obr./s), 3) Multi-shot 16 (16 snímků velikosti 1/16)

  Počty snímků

  (interní paměť): High (2816*) cca 3, Normal (2816) cca 6

  Vestavěný blesk: Pracovní rozsah: 0,5-3,5 m/ 1 ft. 8 in. – 11ft. 6 in. (W), 0,5-2 m/ 1 ft. 8 in. – 6 ft. 7 in. (T); Zábleskové režimy: automatická aktivace blesku, automatická aktivace blesku s předbleskem (redukce červených očí ve fotoaparátu), trvale vypnutý blesk, trvale zapnutý blesk, synchronizace blesku s dlouhými časy závěrky

  Rozhraní: USB

  Podporované jazyky: Němčina/angličtina/španělština/francouzština/italština/holandština/švédština/ japonština/zjednodušená čínština/tradiční čínština/korejština/ruština – volitelné pomocí menu

  Napájení: Dvě baterie AA (dobíjecí Ni-MH baterie EN-MH1-B2 s nabíječkou MH-71, alkalické baterie LR6, baterie oxy-nikl ZR6 a lithiové baterie FR6/L91), síťový zdroj EH-62B

  Životnost baterií: Cca 100 snímků při použití alkalických baterií, 400 snímků při použití lithiových baterií, 230 snímků při použití baterií EN-MH1-B2 (podle standardu CIPA*)

  Rozměry (Š x V x H): Cca 89,5 x 60,5 x 47 mm (3.5 x 2.4 x 1.9 in.)

  Hmotnost: Cca 180 g (6.3 oz.) (bez baterií a paměťové karty)

  Dodávané příslušenství:** Řemínek, USB kabel UC-E6, A/V kabel EG-CP14, dobíjecí Ni-MH baterie EN-MH1-B2 resp. dvě baterie LR6 (alkalické baterie AA)**, nabíječka MH-71, CD-ROM se softwarem PictureProject

  Volitelné příslušenství: Síťový zdroj EH-62B

  *Průmyslový standard pro měření životnosti baterií. Měřeno při teplotě 25 °C (77°F); změna nastavení zoomu u každého snímku, odpálení záblesku vestavěným bleskem u každého druhého snímku, obrazový režim Normal.

  **Dodávané příslušenství se může lišit v závislosti na zemi resp. regionu prodeje.

  Systémové požadavky softwaru PictureProject

  OS Macintosh: Mac® OS X verze 10.1.5 a novější (verze 10.2.8 a novější pro podporu funkce Burn Disc) / Windows: Předinstalované verze operačních systémů Windows® XP Home Edition/Professional, Windows® 2000 Professional, Windows® Me, Windows® 98SE

  RAM Macintosh: Doporučeno 64 MB a více/ Windows: Doporučeno 64 MB a více (128 MB pro použití muvee)

  Pevný disk 60 MB volného prostoru pro instalaci

  Grafická karta 800 x 600 pixelů a více; 16bitové barvy (doporučen režim full color)

  Další vybavení Jednotka CD-ROM pro instalaci

  Podporovány jsou pouze vestavěné porty USB

  Microsoft® a Windows® jsou obchodní značky společnosti Microsoft Corporation, registrované v USA a dalších zemích. Macintosh® a QuickTime® jsou obchodní značky společnosti Apple Computer Inc., registrované v USA a dalších zemích. Logo FotoNation je obchodní značka. Logo SD je obchodní značka. PictBridge je obchodní značka. Technologii D-Lighting poskytuje společnost Apical Limited. Technologii Face-priority AF poskytuje společnost Identix®. Ostatní uváděné značky a jména produktů jsou obchodními značkami resp. registrovanými obchodními značkami příslušných firem.

  Specifikace a vybavení se mohou měnit bez předchozího upozornění resp. závazků ze strany výrobce. Srpen 2005 ©2005 NIKON CORPORATION