Nezařazené

Nikon AF-S 800/5.6

Nikon dnes oznámil ukončení vývoje superteleobjektivu s ohniskem 800 mm a světelností F5.6. Je vidět, že u Nikonů berou blížící se olympiádu vážně… Z tiskové zpávy cituji:

Nikon dnes oznámil ukončení vývoje superteleobjektivu s ohniskem 800 mm a světelností F5.6. Je vidět, že u Nikonů berou blížící se olympiádu vážně… Z tiskové zpávy cituji:

Tento objektiv AF-S s ohniskem 800 mm, malým zacloněním f/5,6 a systémem VR (redukce vibrací) bude plně kompatibilní se systémem automatického zaostřování všech fotoaparátů Nikon formátu FX. Tento nový objektiv byl vyvinut, aby dále posílil nabídku superteleobjektivů řady NIKKOR. Bude vybaven největší ohniskovou vzdáleností ze všech objektivů NIKKOR s automatickým zaostřováním a je určen zvlášť pro fotografy snímající sportovní události, zpravodajské fotografie a přírodu. Kromě vynikajících optických parametrů bude objektiv nabízet i odolnost vůči prachu a vodě. Prototyp nového objektivu bude poprvé představen profesionálními fotografy na golfovém mistrovství Open Golf Championship v golfovém klubu Royal Lytham & St. Annes v anglickém Lancashire, které bude probíhat od 19. do 22. července 2012. Společnost Nikon je oficiálním sponzorem golfového mistrovství Open Championship od roku 1993. Veřejnost se bude moci s objektivem seznámit také při návštěvě největší světové výstavy fotografických a zobrazovacích zařízení Photokina 2012, která bude probíhat v německém Kolíně od 18. do 23. září.

Začátkem tohoto měsíce společnost Nikon ohlásila, že celkový počet vyrobených objektivů řady NIKKOR pro fotoaparáty s vyměnitelnými objektivy dosáhl sedmdesáti milionů kusů a celkový počet vyrobených objektivů AF-S vybavených ultrazvukovým zaostřovacím motorem (SWM) vyvinutým společností Nikon dosáhl třiceti milionů kusů. Tento rok společnost Nikon uvedla na trh tři profesionální jednooké digitální zrcadlovky formátu FX: vlajkovou loď fotoaparát Nikon D4, Nikon D800 a Nikon D800E. Tyto fotoaparáty nabízejí neuvěřitelné rozlišení a kvalitu obrazu.
Datum uvedení do prodeje, doporučovaná maloobchodní cena a další specifikace budou společností Nikon Corporation ohlášeny později.