Nezařazené

Letní aktualizace ZPS X

Pravidelnou aktualizaci svého Studia oznámil včera brněnský Zoner. Vylepšil funkci Zřetelnost a nastoupil novou cestu v porovnávání obrázků. Vycházím z tiskové zprávy a též z informací z pondělní tiskové konference Zoneru.

Pravidelnou aktualizaci svého Studia oznámil včera brněnský Zoner. Vylepšil funkci Zřetelnost a nastoupil novou cestu v porovnávání obrázků. Vycházím z tiskové zprávy a též z informací z pondělní tiskové konference Zoneru.

Z tiskové zprávy:
Zoner Photo Studio X nově umí zobrazit náhledy až devíti fotek vedle sebe s možností jednotlivé snímky hodnotit hvězdičkami či barevně označit. Při vybírání nejlepšího záběru ze série uživatelé jistě ocení i novou funkci Připnout soubor. Umožňuje připnout si v náhledu vybranou fotku a postupně ji porovnávat s dalšími adepty.
Můj komentář
Funkci Porovnat obrázky (V oddílu Organizovat, zkratka Ctrl+J) má ZPS už dlouho. Nová funkce vzniká v sekci Správce. Když vybereme ve složce dva a více obrázků a volíme místo Průzkumník volbu Náhled, otevřou se nám náhledy vybraných fotek. Jednu z nich můžeme určit ikonkou Špendlík jako referenční a s ní pak porovnávat jiné fotky. Je to ještě hodně syrové a jako hlavní nedostatek vidím absenci údajů o fotce. Ve funkci Porovnat vidím název, velikost, clonu, čas, citlivost atd., kdežto tady nic. Na tiskovce jsme se dozvěděli, že Zoner bude povděčný za názory uživatelů. zde můj názor: bez těch údajů to má malý smysl.Z tiskové zprávy:
Zdokonalením prošla funkce Zřetelnost. Funkci Zřetelnost v modulu Vyvolat najdou uživatelé na stejném místě jako dřív, její funkčnost však vývojáři výrazně vylepšili. Nově dodá fotce strukturu, ostrost a živost, aniž by zásadně ovlivnila její expoziční parametry.
Můj komentář:
Funkci najdeme v modulu Vyvolat v sekci Expozice. Lze jít do plusu ale také do mínusu – to je dobré na zkrášlování obličejů. Doprava brutalita, doleva něha. Mně sluší brutalita, nejsem holčička.Z tiskové zprávy:
Nový způsob porovnávání snímků je dostupný i v modulu Vyvolat, kde uživateli otevírá možnost vylepšit najednou několik vybraných fotografií. Může na ně aplikovat automatické úpravy, efekty či expoziční úpravy a v náhledu kontrolovat, zda spolu fotografie stylově ladí.
Můj komentář:
To je nepochybně výborná pomůcka. Musíme si zvyknout na to, že funkcí Špendlík stanovíme referenční fotku a podle ní pak upravujeme tu druhou bez špendlíku. Logicky bych čekal opak, ale co záleží na tom, co bych čekal.Z tiskové zprávy:
Modul Vytvořit dostal vylepšené rozhraní a vedle tisku fotoobrazů, kalendářů či fotoknih nově nabízí i možnost objednat si tisk fotek. Na výběr je řada formátů od 10×15 cm až po 30×61 cm. Aktuální ceník je dostupný zde.
Naplánujte si sdílení fotek na více sítí Bez prezentace své tvorby na sociálních sítích už dnes nemůže fungovat téměř žádný fotograf. Zoner Photo Studio X nově nabízí sdílení fotek na řadu sociálních sítí jedním kliknutím, plánování příspěvků na určitou hodinu a dokonce jejich analýzu. Umožní to nově zakomponovaná platforma Pixbuf, která si kromě Facebooku nebo Twitteru rozumí také se sítěmi Pinterest, Tumblr, Flickr a dokonce ryze mobilním Instagramem. Předplatitelé ZPS X mají zdarma prémiové členství ve službě Pixbuf v hodnotě 48 dolarů. Mohou si tak propojit neomezené množství kanálů či sledovat pokročilé statistiky.
Můj komentář:
To členství v Pixbuf vyznavači masivního sdílení jistě ocení – a v podstatě jim to předplatné ZPS X zaplatí.

První krok k videu: ořez
Natáčet videa je dnes možné téměř na každém fotoaparátu a řada fotografů tak potřebuje zpracovávat i audiovizuální výstupy. Zoner Photo Studio X chce proto postupně nabídnout svým uživatelům všechny základní funkce pro práci s videem. Prvním krokem k tomu je možnost ořezu videa, která je k využití ve Správci. Stačí zvolit Menu > Upravit > Oříznout video.