Nezařazené

Konica Minolta DiMAGE Z6

Ofenzíva ve směru ultrazoomů pokračuje! Zet pětka přišla letos v lednu a máme tu jejího šestimegového následovníka, ultrazoom 1:12 s optickou stabilizací a šesti megy na čipu.

Nejdříve stručně: Jde o přístroj, který se liší především snímačem. Zatímco zet pětka byla pětimegová, zde jde o šestimegový přístroj, přičemž fyzický rozměr čipu 1/2,5´´ zůstal. Jde tedy o zmenšení buněk, o vyšší integraci polovodičů. Objektiv GT APO má rozsah 35 až 420 mm (ekv) při cloně 2,8-4,5. ISO se pohybuje od 50 do 320, při delších expozicích se automaticky zapíná funkce redukce šumu. Optická stabilizace je opět „Anti Shake“ systém, který pohybuje celým snímačem – je zde aplikováno originální řešení Konica Minolty, uplatňované jak v řadě „A“, tak v jednookých zrcadlovkách Dynax Digital. Přístroj ostří od 0,6 m, v makrorežimu od 10 cm, v supermakru od 1 cm. Autofokus je „single“ nebo kontinuální s prediktivním režimem a manuální, zaostřovacích bodů je pět, nebo jeden (bodové ostření). Expozice se měří v 256 segmentech, nebo středově či bodově. Expoziční režimy jsou programový nebo polo/manuální plus pět přednastavených scén (portrét, sport, krajina, západ slunce, noční portrét). Bílá se nastavuje automaticky plus 5 předvoleb plus manuál. Samospoušť má prodlevu 2 nebo 10 sec. Sériové focení 1,8 fps v plném formátu (až 20 snímků) , nebo ultrarychlé 10fps 1024×768 bodů). Procesor používá CxProcess™ IIItechnologii. Výrobce slibuje, že na jedno nabití metalhydridů lze pořídit až 420 snímků. Zpoždění spouště by mělo být 0,2, respektive 0,3 (široký úhel a“tele“).
Hledáček je elektronický (114 tisíc pixelů) plus LCD 2 palce úhlopříčka. Zápis je na SD/MMC karty, napájení ze 4 článků AA (tužkovky). Váha 340 g, rozměry 109 x 80 x 84 mm. K přístroji lze připojit přídavný blesk Konica Minolta Program/Maxxum Flash 3600HS(D), 5600HS(D), a 2500(D).

Přístroj má přijít na trh v Americe v polovině září za cenu cca 400dolarů.

Oficiální zpráva Konica Minolty:

Konica Minolta představuje další novinku v kategorii megazoomových digitálních fotoaparátů – DiMAGE Z6. Jde o výkonný digitální fotoaparát s 6megapixelovým snímačem CCD, 12× optickým Mega Zoomem, systémem Anti-Shake, automatickým zaostřování Rapid AF a energeticky úsporným provozem. Na českém trhu by se měl přístroj objevit počátkem letošního podzimu.

DiMAGE Z6 je špičkový všestranný digitální fotoaparát, nabízející 12× optický Mega Zoom, patentovaný systém Anti-Shake, rozlišení 6 milionů pixelů, celkově rychlou odezvu, podpořenou systémem automatického zaostřování Rapid AF a prediktivním řízením zaostřování, a energeticky úsporným provozem. Všechny tyto vlastnosti v kombinaci zajišťují, že Vám neunikne žádná fotografická příležitost a že Vaše fotografované objekty budou zvěčněné na velkých, výjimečných a ostrých snímcích.

12× optický a 4× digitální zoom fotoaparátu DiMAGE Z6 dávají dohromady 48násobné zvětšení. Velmi efektivní – dokonce i při velkém přiblížení – je systém Anti-Shake, vyvinutý společností Konica Minolta. Stejný systém je použit ve špičkových modelech Dynax 7D a DiMAGE A200 . Lze s ním fotografovat až s 8krát delšími expozičními časy*1 (2 až 3 expoziční stupně), než jaké by bylo třeba použít při fotografování bez tohoto systému. Systém Anti-Shake také umožňuje pořídit ostré, nerozmazané snímky v šeru a jiných situacích s nedostatečným osvětlením, obvykle způsobujících rozmazání snímku kvůli dlouhým expozičním časům. To znamená, že snímky budou výrazně ostřejší i bez použití stativu.

Fotoaparát DiMAGE Z6 má vše, co potřebujete pro pořizování vysoce kvalitních snímků: 6 milionů efektivních pixelů, špičkový objektiv GT APO a patentovanou technologii zpracování obrazu CxProcess™ III, vyvinutou společností Konica Minolta, která zajišťuje, že snímky budou tak krásné a barevně věrné jako fotografovaná scéna, kterou vidíte vlastníma očima.

Energeticky úsporná konstrukce fotoaparátu DiMAGE Z6 umožňuje déle vychutnávat pořizování snímků s jednou sadou běžně dostupných alkalických baterií velikosti AA, které vydrží v průměru pro 240 snímků, nebo s akumulátory Ni-MH, které vystačí na přibližně 420 snímků.

Fotoaparát DiMAGE Z6 disponuje ultra rychlým systémem automatického zaostřování Rapid AF s prediktivním řízením zaostřování. Tyto funkce zajišťují, že nezmeškáte žádný cenný okamžik. S dobou zaostřování pouhé 0,2 sekundy při širokoúhlém objektivu a pouze 0,3 sekundy při teleobjektivu je fotoaparát DiMAGE Z6 ideální pro fotografování jakýchkoliv objektů, ať už statických nebo pohybujících se.

Kromě rychlého, vysoce přesného systému Rapid AF nabízí fotoaparát DiMAGE Z6 také rychlé uvedení do provozu a krátké zpoždění otevření závěrky. Co víc, vaše šance na zachycení vzácných okamžiků ještě roste s režimem Progresivního snímání, který fotoaparát DiMAGE Z6 nabízí. Fotoaparát v tomto režimu při stisknutém tlačítku spouště závěrky pořizuje nepřetržitě snímky rychlostí 1,8 snímku za sekundu, bez ohledu na velikost a kvalitu snímku, a po uvolnění tlačítka uloží posledních 10 snímků na paměťovou kartu.

Fotoaparát DiMAGE Z6 je velmi kompaktní, i když je vybaven objektivem s 12× optickým zoomem a velkým zobrazovačem LCD (5,1 cm). V provedení, které padne do dlaně, a se zobrazovačem LCD, který je přehledný, získáte jisté držení a nerušený pohled na pořízené snímky.

Charakteristické vlastnosti fotoaparátu §

Snímač CCD s 6 miliony pixely, objektiv Konica Minolta GT APO a technologie zpracování obrazu CxProcess™ III pro úžasně detailní snímky §

12× optický mega zoom a 4× digitální zoom, celkově 48násobné zvětšení, podporovaný systémem Anti-Shake, vyvinutým společností Konica Minolta §

Vyšší životnost napájecích článků §

Systém automatického zaostřování Rapid AF, nabízející rychlé automatické zaostření s prediktivním řízením zaostřování §

Režim Progresivní snímání pro snímky rychle se pohybujících objektů zaznamenávané vysokou rychlostí dokonce i při maximálním rozlišení (2816 × 2112 pixelů) §

Režim Super Makro pro fotografování objektů vzdálených pouze 1 cm od objektivu §

Velký, přehledný zobrazovač LCD (úhlopříčka 5,1 cm)

Vlastnosti

6 milionů efektivních pixelů pro snímky s vysokým rozlišením

S 6 miliony efektivních pixelů nabízí snímač CCD typu 1/2.5 palce spoustu detailů, umožňujících vytvořit zvětšeniny snímků (až 238 × 179 mm) ve fotografické kvalitě (300 dpi). Snímač je navíc vybaven filtrem primárních barev, zajišťujícím vysokou věrnost barev.

Funkce Anti-Shake stabilizující snímač CCD

Fotoaparát DiMAGE Z6 používá patentovaný systém Anti-Shake stabilizující snímač CCD, vyvinutý společností Konica Minolta, který je vhodný pro záběry pořizované teleobjektivem a při nedostatečném osvětlení. Systém Anti-Shake působí tak, že minimalizuje vliv otřesů fotoaparátu. Tím umožňuje použít expoziční časy čtyřikrát až osmkrát delší*1 (2-3 expoziční stupně), než byste museli použít na fotoaparátech bez tohoto systému. Fotoaparát DiMAGE Z6 je schopen korigovat otřesy bez nutnosti použít krátký expoziční čas nebo zvýšit citlivost ISO, což může zvýšit výskyt šumu. Metoda stabilizace snímače CCD nevyžaduje žádné doplňkové korekční čočky jako optické stabilizátory obrazu, takže tělo fotoaparátu DiMAGE Z6 zůstává kompaktní a lehké. Systém Anti-Shake fotoaparátu DiMAGE Z6 účinně koriguje jak jemný pohyb, způsobený stisknutím tlačítka spouště závěrky, tak větší a pomalejší pohyby těla fotografa.

Objektiv Konica Minolta GT APO

Ve fotoaparátu DiMAGE Z6 je zabudován výkonný objektiv, podporující snímače CCD s 6 miliony efektivních pixelů. Objektiv je tvořen 13 elementy v 10 skupinách a zahrnuje také dvě skleněné čočky s anomální disperzí a dva asférické elementy, což je konstrukce přispívající k ostrosti a kvalitě snímků. Vícenásobné vrstvy na površích čoček zajišťují minimální závoj a „duchy“ v celém rozsahu ohniskových vzdáleností. A clona s pěti lamelami vytváří nádherné, téměř kruhové obrazy jasů nacházejících se mimo oblast zaostření.

Neuvěřitelné celkové 48násobné zvětšení

Kombinace 12× optického zoomu s 4× digitálním dává celkem 48násobné zvětšení, ideální pro pořizování snímků na velkou vzdálenost při sportovních událostech nebo snímků vzdálených krajin. Tento úžasný rozsah optického zoomu představuje ekvivalentní rozsah 35-420 mm pro 35mm kinofilm. V kombinaci s digitálním zoomem je celkový rozsah zoomu ekvivalentní 35-1680 mm pro 35mm kinofilm.

Systém automatického zaostřování Rapid AF s Prediktivním řízením zaostřování

Fotoaparát DiMAGE Z6 zaostří za pouhé cca 0,2 sekundy při nastavení na širokoúhlý objektiv a pouze za cca 0,3 sekundy při nastavení na teleobjektiv. V režimu Průběžného automatické zaostřování umožňuje prediktivní řízení zachytit pohybující se objekty – například dítě uhánějící přímo k vám. Pokud jde o rychlé a spolehlivé automatické zaostřování, je fotoaparát DiMAGE Z6 jasně na špičce.

K přesnosti automatického zaostřování fotoaparátu DiMAGE Z6 přispívá i 5bodová oblast automatického zaostřování s 5 zaostřovacími oblastmi řazenými horizontálně, což snižuje možnost chybného zaostření na pozadí.

Vyšší životnost napájecích článků

Vaše zábava při pořizování snímků bude trvat déle se čtyřmi akumulátory Ni-MH (2500 mAh), které jsou schopny napájet fotoaparát pro pořízení zhruba 420 snímků. Jako další možnost lze použít široce dostupné alkalické baterie, se kterými je DiMAGE Z6 schopná pořídit v průměru 240 snímků.

Progresivní snímání

V režimu Progresivní snímání se po uvolnění tlačítka spouště závěrky uloží několik posledních snímků ze série – až 10 snímků, pořízených rychlostí 1,8 snímku za sekundu bez ohledu na velikost a kvalitu snímku. Takže, když chcete pořídit snímky pohybujícího se objektu v určité fázi, režim Progresivní snímání zajistí, že zachytíte přesně ten moment, který chcete.

Přibližte se v režimu Super Makro k objektu až na vzdálenost 1 cm

Fotoaparát DiMAGE Z6 má pro úžasné záběry zblízka k dispozici dva režimy: Makro a Super Makro. Bez ohledu na to, který z nich zvolíte, zajistí špičková kvalita snímků, typická pro přístroje Konica Minolta, že záběry zblízka budou fantastické a působivé. V režimu Super Makro můžete objektiv přiblížit k fotografovanému objektu na vzdálenost pouhého 1 cm.

Velký, přehledný zobrazovač LCD (úhlopříčka 5,1 cm)

Fotoaparát DiMAGE Z6 disponuje zobrazovačem LCD s úhlopříčkou 5,1 cm, poskytujícím dostatečně velký obraz, se kterým bude pořizování a prohlížení snímků a videosekvencí jednodušší, stejně jako orientace v nabídkách.

Jedinečné detailní snímky díky technologii CxProcess™ III

Fotoaparát DiMAGE Z6 obsahuje CxProcess™ III, nejnovější evoluci technologie zpracování obrazu od společnosti Konica Minolta. To znamená, že je fotoaparát schopen zachytit nejnepatrnější detaily v texturách a vytvořit tak snímky vypadající stejně realisticky jako samotná fotografovaná scéna.

Redukce šumu

Funkce Redukce šumu automaticky omezuje zrnitost způsobenou dlouhými expozičními časy a umožňuje pořídit výjimečné noční snímky.

Režimy expozice PASM a režimy měření expozice

Fotoaparát DiMAGE Z6 nabízí úžasné možnosti ovlivnění expozice snímku. K dispozici jsou čtyři režimy: Programově řízená automatická expozice (P), Clonová priorita (A), Časová priorita (S) a Manuální expozice (M). Kromě toho fotoaparát nabízí tři režimy měření expozice: vícesegmentové, váhové se zdůrazněním středu a bodové. Při vícesegmentovém měření se pro určení expozice využívá 256 segmentů.

Automatický výběr digitálního kreativního programu

Funkce Automatický výběr digitálního kreativního programu automaticky vybírá nejvhodnější režim záznamu pro snímky. Kreativní programy Portrét, Sport, Krajina, Západ slunce a Noční portrét také můžete nastavit manuálně. Ať už zvolíte kreativní program manuálně nebo to necháte na automatice, vždy úplně jednoduše získáte krásné snímky.

Pořizování videosekvencí

Fotoaparát DiMAGE Z6 pořizuje plynulé, ozvučené videosekvence s rozlišením QVGA (320 × 240 pixelů) rychlostí 30 snímků za sekundu. Systém Anti-Shake lze také použít pro pořízení videosekvence teleobjektivem. Funkce umožňuje zaznamenat videosekvence na paměťovou kartu SD fotoaparátu. Délka videosekvence je omezena pouze volným místem na paměťové kartě. Režim Noční videosekvence umožňuje pořídit videosekvence za nedostatečného osvětlení. Funkce Uložení snímku z videosekvence umožňuje z jednoho políčka videosekvence vytvořit statický snímek a funkce Editace videosekvence zase umožňuje oříznout nepotřebné části videoklipu. A navíc, i při záznamu videosekvencí je možné stále využít plný rozsah optického zoomu, kterým fotoaparát DiMAGE Z6 disponuje.

Přizpůsobení funkce tlačítka

Další praktický prvek, podporující flexibilitu fotoaparátu, je Přizpůsobení funkce tlačítka, umožňující tlačítku režimu činnosti blesku přiřadit různé funkce. To znamená, že místo procházení nabídkou fotoaparátu můžete použít tlačítko režimu činnosti blesku pro změnu nastavení funkcí, jako jsou režim snímání, vyvážení bílé, režim zaostřování, barevný režim nebo citlivost snímače.

Kompatibilita s PictBridge*2

Zapomeňte na všechna komplikovaná propojení s počítačem. Pořiďte rychle skvělé tiskové výstupy přímým připojením fotoaparátu DiMAGE Z6 k tiskárně kompatibilní s technologií PictBridge*2. Na zobrazovači LCD fotoaparátu stačí vybrat snímky, které chcete tisknout, a následně spustit tisk oblíbených snímků přímo z fotoaparátu.

Užitečný software

Kompaktní disk Digital Camera Software, dodávaný s fotoaparátem, obsahuje následující software. –

Kodak EasyShare: Spravujte své snímky v přehledném prostředí, které zvládnou i začátečníci s minimální praxí. –

DiMAGE Master Lite: Mocný a přesto jednoduše ovladatelný nástroj pro zpracování snímků, který vám pomůže vytvořit úžasné snímky. Funkce pro soulad barev zajišťují, že obraz, který vidíte, bude přesně reprodukován na monitoru i tiskárnou.

Doplňkový širokoúhlý konvertor ZCW-300

Doplňková souprava širokoúhlého konvertoru Wide Converter Kit umožňuje zachytit na snímku mnohem širší scény. Konvertor zmenšuje 0,75× ohniskovou vzdálenost objektivu fotoaparátu v širokoúhlém nastavení, čímž poskytuje ohniskovou vzdálenost ekvivalentní 26 mm pro 35mm kinofilm. Taková ohnisková vzdálenost je ideální pro zachycení architektury a interiérů a také panoramatických záběrů krajin. K přechodovému kroužku, dodávanému v sadě s konvertorem, lze připevnit filtr s průměrem 52 mm.

Kompatibilita s doplňkovými blesky

Fotoaparát DiMAGE Z6 je vybaven bleskem, který doslova prosvítí Vaše snímky. Když však vyžadujete ještě výkonnější blesky, přemýšlejte o zábleskových jednotkách společnosti Konica Minolta: Programový blesk 3600HS(D), 5600HS(D) nebo 2500(D). Všechny tyto neuvěřitelně univerzální a výkonné zábleskové jednotky jsou kompatibilní s fotoaparátem DiMAGE Z6.

*1 Závisí na podmínkách při fotografování.

*2 PictBridge je průmyslový standard vytvořený asociací Camera & Imaging Products Association (CIPA).


Ofenzíva ve směru ultrazoomů pokračuje! Zet pětka přišla letos v lednu a máme tu jejího šestimegového následovníka, ultrazoom 1:12 s optickou stabilizací a šesti megy na čipu.

Nejdříve stručně: Jde o přístroj, který se liší především snímačem. Zatímco zet pětka byla pětimegová, zde jde o šestimegový přístroj, přičemž fyzický rozměr čipu 1/2,5´´ zůstal. Jde tedy o zmenšení buněk, o vyšší integraci polovodičů. Objektiv GT APO má rozsah 35 až 420 mm (ekv) při cloně 2,8-4,5. ISO se pohybuje od 50 do 320, při delších expozicích se automaticky zapíná funkce redukce šumu. Optická stabilizace je opět „Anti Shake“ systém, který pohybuje celým snímačem – je zde aplikováno originální řešení Konica Minolty, uplatňované jak v řadě „A“, tak v jednookých zrcadlovkách Dynax Digital. Přístroj ostří od 0,6 m, v makrorežimu od 10 cm, v supermakru od 1 cm. Autofokus je „single“ nebo kontinuální s prediktivním režimem a manuální, zaostřovacích bodů je pět, nebo jeden (bodové ostření). Expozice se měří v 256 segmentech, nebo středově či bodově. Expoziční režimy jsou programový nebo polo/manuální plus pět přednastavených scén (portrét, sport, krajina, západ slunce, noční portrét). Bílá se nastavuje automaticky plus 5 předvoleb plus manuál. Samospoušť má prodlevu 2 nebo 10 sec. Sériové focení 1,8 fps v plném formátu (až 20 snímků) , nebo ultrarychlé 10fps 1024×768 bodů). Procesor používá CxProcess™ IIItechnologii. Výrobce slibuje, že na jedno nabití metalhydridů lze pořídit až 420 snímků. Zpoždění spouště by mělo být 0,2, respektive 0,3 (široký úhel a“tele“).
Hledáček je elektronický (114 tisíc pixelů) plus LCD 2 palce úhlopříčka. Zápis je na SD/MMC karty, napájení ze 4 článků AA (tužkovky). Váha 340 g, rozměry 109 x 80 x 84 mm. K přístroji lze připojit přídavný blesk Konica Minolta Program/Maxxum Flash 3600HS(D), 5600HS(D), a 2500(D).

Přístroj má přijít na trh v Americe v polovině září za cenu cca 400dolarů.

Oficiální zpráva Konica Minolty:

Konica Minolta představuje další novinku v kategorii megazoomových digitálních fotoaparátů – DiMAGE Z6. Jde o výkonný digitální fotoaparát s 6megapixelovým snímačem CCD, 12× optickým Mega Zoomem, systémem Anti-Shake, automatickým zaostřování Rapid AF a energeticky úsporným provozem. Na českém trhu by se měl přístroj objevit počátkem letošního podzimu.

DiMAGE Z6 je špičkový všestranný digitální fotoaparát, nabízející 12× optický Mega Zoom, patentovaný systém Anti-Shake, rozlišení 6 milionů pixelů, celkově rychlou odezvu, podpořenou systémem automatického zaostřování Rapid AF a prediktivním řízením zaostřování, a energeticky úsporným provozem. Všechny tyto vlastnosti v kombinaci zajišťují, že Vám neunikne žádná fotografická příležitost a že Vaše fotografované objekty budou zvěčněné na velkých, výjimečných a ostrých snímcích.

12× optický a 4× digitální zoom fotoaparátu DiMAGE Z6 dávají dohromady 48násobné zvětšení. Velmi efektivní – dokonce i při velkém přiblížení – je systém Anti-Shake, vyvinutý společností Konica Minolta. Stejný systém je použit ve špičkových modelech Dynax 7D a DiMAGE A200 . Lze s ním fotografovat až s 8krát delšími expozičními časy*1 (2 až 3 expoziční stupně), než jaké by bylo třeba použít při fotografování bez tohoto systému. Systém Anti-Shake také umožňuje pořídit ostré, nerozmazané snímky v šeru a jiných situacích s nedostatečným osvětlením, obvykle způsobujících rozmazání snímku kvůli dlouhým expozičním časům. To znamená, že snímky budou výrazně ostřejší i bez použití stativu.

Fotoaparát DiMAGE Z6 má vše, co potřebujete pro pořizování vysoce kvalitních snímků: 6 milionů efektivních pixelů, špičkový objektiv GT APO a patentovanou technologii zpracování obrazu CxProcess™ III, vyvinutou společností Konica Minolta, která zajišťuje, že snímky budou tak krásné a barevně věrné jako fotografovaná scéna, kterou vidíte vlastníma očima.

Energeticky úsporná konstrukce fotoaparátu DiMAGE Z6 umožňuje déle vychutnávat pořizování snímků s jednou sadou běžně dostupných alkalických baterií velikosti AA, které vydrží v průměru pro 240 snímků, nebo s akumulátory Ni-MH, které vystačí na přibližně 420 snímků.

Fotoaparát DiMAGE Z6 disponuje ultra rychlým systémem automatického zaostřování Rapid AF s prediktivním řízením zaostřování. Tyto funkce zajišťují, že nezmeškáte žádný cenný okamžik. S dobou zaostřování pouhé 0,2 sekundy při širokoúhlém objektivu a pouze 0,3 sekundy při teleobjektivu je fotoaparát DiMAGE Z6 ideální pro fotografování jakýchkoliv objektů, ať už statických nebo pohybujících se.

Kromě rychlého, vysoce přesného systému Rapid AF nabízí fotoaparát DiMAGE Z6 také rychlé uvedení do provozu a krátké zpoždění otevření závěrky. Co víc, vaše šance na zachycení vzácných okamžiků ještě roste s režimem Progresivního snímání, který fotoaparát DiMAGE Z6 nabízí. Fotoaparát v tomto režimu při stisknutém tlačítku spouště závěrky pořizuje nepřetržitě snímky rychlostí 1,8 snímku za sekundu, bez ohledu na velikost a kvalitu snímku, a po uvolnění tlačítka uloží posledních 10 snímků na paměťovou kartu.

Fotoaparát DiMAGE Z6 je velmi kompaktní, i když je vybaven objektivem s 12× optickým zoomem a velkým zobrazovačem LCD (5,1 cm). V provedení, které padne do dlaně, a se zobrazovačem LCD, který je přehledný, získáte jisté držení a nerušený pohled na pořízené snímky.

Charakteristické vlastnosti fotoaparátu §

Snímač CCD s 6 miliony pixely, objektiv Konica Minolta GT APO a technologie zpracování obrazu CxProcess™ III pro úžasně detailní snímky §

12× optický mega zoom a 4× digitální zoom, celkově 48násobné zvětšení, podporovaný systémem Anti-Shake, vyvinutým společností Konica Minolta §

Vyšší životnost napájecích článků §

Systém automatického zaostřování Rapid AF, nabízející rychlé automatické zaostření s prediktivním řízením zaostřování §

Režim Progresivní snímání pro snímky rychle se pohybujících objektů zaznamenávané vysokou rychlostí dokonce i při maximálním rozlišení (2816 × 2112 pixelů) §

Režim Super Makro pro fotografování objektů vzdálených pouze 1 cm od objektivu §

Velký, přehledný zobrazovač LCD (úhlopříčka 5,1 cm)

Vlastnosti

6 milionů efektivních pixelů pro snímky s vysokým rozlišením

S 6 miliony efektivních pixelů nabízí snímač CCD typu 1/2.5 palce spoustu detailů, umožňujících vytvořit zvětšeniny snímků (až 238 × 179 mm) ve fotografické kvalitě (300 dpi). Snímač je navíc vybaven filtrem primárních barev, zajišťujícím vysokou věrnost barev.

Funkce Anti-Shake stabilizující snímač CCD

Fotoaparát DiMAGE Z6 používá patentovaný systém Anti-Shake stabilizující snímač CCD, vyvinutý společností Konica Minolta, který je vhodný pro záběry pořizované teleobjektivem a při nedostatečném osvětlení. Systém Anti-Shake působí tak, že minimalizuje vliv otřesů fotoaparátu. Tím umožňuje použít expoziční časy čtyřikrát až osmkrát delší*1 (2-3 expoziční stupně), než byste museli použít na fotoaparátech bez tohoto systému. Fotoaparát DiMAGE Z6 je schopen korigovat otřesy bez nutnosti použít krátký expoziční čas nebo zvýšit citlivost ISO, což může zvýšit výskyt šumu. Metoda stabilizace snímače CCD nevyžaduje žádné doplňkové korekční čočky jako optické stabilizátory obrazu, takže tělo fotoaparátu DiMAGE Z6 zůstává kompaktní a lehké. Systém Anti-Shake fotoaparátu DiMAGE Z6 účinně koriguje jak jemný pohyb, způsobený stisknutím tlačítka spouště závěrky, tak větší a pomalejší pohyby těla fotografa.

Objektiv Konica Minolta GT APO

Ve fotoaparátu DiMAGE Z6 je zabudován výkonný objektiv, podporující snímače CCD s 6 miliony efektivních pixelů. Objektiv je tvořen 13 elementy v 10 skupinách a zahrnuje také dvě skleněné čočky s anomální disperzí a dva asférické elementy, což je konstrukce přispívající k ostrosti a kvalitě snímků. Vícenásobné vrstvy na površích čoček zajišťují minimální závoj a „duchy“ v celém rozsahu ohniskových vzdáleností. A clona s pěti lamelami vytváří nádherné, téměř kruhové obrazy jasů nacházejících se mimo oblast zaostření.

Neuvěřitelné celkové 48násobné zvětšení

Kombinace 12× optického zoomu s 4× digitálním dává celkem 48násobné zvětšení, ideální pro pořizování snímků na velkou vzdálenost při sportovních událostech nebo snímků vzdálených krajin. Tento úžasný rozsah optického zoomu představuje ekvivalentní rozsah 35-420 mm pro 35mm kinofilm. V kombinaci s digitálním zoomem je celkový rozsah zoomu ekvivalentní 35-1680 mm pro 35mm kinofilm.

Systém automatického zaostřování Rapid AF s Prediktivním řízením zaostřování

Fotoaparát DiMAGE Z6 zaostří za pouhé cca 0,2 sekundy při nastavení na širokoúhlý objektiv a pouze za cca 0,3 sekundy při nastavení na teleobjektiv. V režimu Průběžného automatické zaostřování umožňuje prediktivní řízení zachytit pohybující se objekty – například dítě uhánějící přímo k vám. Pokud jde o rychlé a spolehlivé automatické zaostřování, je fotoaparát DiMAGE Z6 jasně na špičce.

K přesnosti automatického zaostřování fotoaparátu DiMAGE Z6 přispívá i 5bodová oblast automatického zaostřování s 5 zaostřovacími oblastmi řazenými horizontálně, což snižuje možnost chybného zaostření na pozadí.

Vyšší životnost napájecích článků

Vaše zábava při pořizování snímků bude trvat déle se čtyřmi akumulátory Ni-MH (2500 mAh), které jsou schopny napájet fotoaparát pro pořízení zhruba 420 snímků. Jako další možnost lze použít široce dostupné alkalické baterie, se kterými je DiMAGE Z6 schopná pořídit v průměru 240 snímků.

Progresivní snímání

V režimu Progresivní snímání se po uvolnění tlačítka spouště závěrky uloží několik posledních snímků ze série – až 10 snímků, pořízených rychlostí 1,8 snímku za sekundu bez ohledu na velikost a kvalitu snímku. Takže, když chcete pořídit snímky pohybujícího se objektu v určité fázi, režim Progresivní snímání zajistí, že zachytíte přesně ten moment, který chcete.

Přibližte se v režimu Super Makro k objektu až na vzdálenost 1 cm

Fotoaparát DiMAGE Z6 má pro úžasné záběry zblízka k dispozici dva režimy: Makro a Super Makro. Bez ohledu na to, který z nich zvolíte, zajistí špičková kvalita snímků, typická pro přístroje Konica Minolta, že záběry zblízka budou fantastické a působivé. V režimu Super Makro můžete objektiv přiblížit k fotografovanému objektu na vzdálenost pouhého 1 cm.

Velký, přehledný zobrazovač LCD (úhlopříčka 5,1 cm)

Fotoaparát DiMAGE Z6 disponuje zobrazovačem LCD s úhlopříčkou 5,1 cm, poskytujícím dostatečně velký obraz, se kterým bude pořizování a prohlížení snímků a videosekvencí jednodušší, stejně jako orientace v nabídkách.

Jedinečné detailní snímky díky technologii CxProcess™ III

Fotoaparát DiMAGE Z6 obsahuje CxProcess™ III, nejnovější evoluci technologie zpracování obrazu od společnosti Konica Minolta. To znamená, že je fotoaparát schopen zachytit nejnepatrnější detaily v texturách a vytvořit tak snímky vypadající stejně realisticky jako samotná fotografovaná scéna.

Redukce šumu

Funkce Redukce šumu automaticky omezuje zrnitost způsobenou dlouhými expozičními časy a umožňuje pořídit výjimečné noční snímky.

Režimy expozice PASM a režimy měření expozice

Fotoaparát DiMAGE Z6 nabízí úžasné možnosti ovlivnění expozice snímku. K dispozici jsou čtyři režimy: Programově řízená automatická expozice (P), Clonová priorita (A), Časová priorita (S) a Manuální expozice (M). Kromě toho fotoaparát nabízí tři režimy měření expozice: vícesegmentové, váhové se zdůrazněním středu a bodové. Při vícesegmentovém měření se pro určení expozice využívá 256 segmentů.

Automatický výběr digitálního kreativního programu

Funkce Automatický výběr digitálního kreativního programu automaticky vybírá nejvhodnější režim záznamu pro snímky. Kreativní programy Portrét, Sport, Krajina, Západ slunce a Noční portrét také můžete nastavit manuálně. Ať už zvolíte kreativní program manuálně nebo to necháte na automatice, vždy úplně jednoduše získáte krásné snímky.

Pořizování videosekvencí

Fotoaparát DiMAGE Z6 pořizuje plynulé, ozvučené videosekvence s rozlišením QVGA (320 × 240 pixelů) rychlostí 30 snímků za sekundu. Systém Anti-Shake lze také použít pro pořízení videosekvence teleobjektivem. Funkce umožňuje zaznamenat videosekvence na paměťovou kartu SD fotoaparátu. Délka videosekvence je omezena pouze volným místem na paměťové kartě. Režim Noční videosekvence umožňuje pořídit videosekvence za nedostatečného osvětlení. Funkce Uložení snímku z videosekvence umožňuje z jednoho políčka videosekvence vytvořit statický snímek a funkce Editace videosekvence zase umožňuje oříznout nepotřebné části videoklipu. A navíc, i při záznamu videosekvencí je možné stále využít plný rozsah optického zoomu, kterým fotoaparát DiMAGE Z6 disponuje.

Přizpůsobení funkce tlačítka

Další praktický prvek, podporující flexibilitu fotoaparátu, je Přizpůsobení funkce tlačítka, umožňující tlačítku režimu činnosti blesku přiřadit různé funkce. To znamená, že místo procházení nabídkou fotoaparátu můžete použít tlačítko režimu činnosti blesku pro změnu nastavení funkcí, jako jsou režim snímání, vyvážení bílé, režim zaostřování, barevný režim nebo citlivost snímače.

Kompatibilita s PictBridge*2

Zapomeňte na všechna komplikovaná propojení s počítačem. Pořiďte rychle skvělé tiskové výstupy přímým připojením fotoaparátu DiMAGE Z6 k tiskárně kompatibilní s technologií PictBridge*2. Na zobrazovači LCD fotoaparátu stačí vybrat snímky, které chcete tisknout, a následně spustit tisk oblíbených snímků přímo z fotoaparátu.

Užitečný software

Kompaktní disk Digital Camera Software, dodávaný s fotoaparátem, obsahuje následující software. –

Kodak EasyShare: Spravujte své snímky v přehledném prostředí, které zvládnou i začátečníci s minimální praxí. –

DiMAGE Master Lite: Mocný a přesto jednoduše ovladatelný nástroj pro zpracování snímků, který vám pomůže vytvořit úžasné snímky. Funkce pro soulad barev zajišťují, že obraz, který vidíte, bude přesně reprodukován na monitoru i tiskárnou.

Doplňkový širokoúhlý konvertor ZCW-300

Doplňková souprava širokoúhlého konvertoru Wide Converter Kit umožňuje zachytit na snímku mnohem širší scény. Konvertor zmenšuje 0,75× ohniskovou vzdálenost objektivu fotoaparátu v širokoúhlém nastavení, čímž poskytuje ohniskovou vzdálenost ekvivalentní 26 mm pro 35mm kinofilm. Taková ohnisková vzdálenost je ideální pro zachycení architektury a interiérů a také panoramatických záběrů krajin. K přechodovému kroužku, dodávanému v sadě s konvertorem, lze připevnit filtr s průměrem 52 mm.

Kompatibilita s doplňkovými blesky

Fotoaparát DiMAGE Z6 je vybaven bleskem, který doslova prosvítí Vaše snímky. Když však vyžadujete ještě výkonnější blesky, přemýšlejte o zábleskových jednotkách společnosti Konica Minolta: Programový blesk 3600HS(D), 5600HS(D) nebo 2500(D). Všechny tyto neuvěřitelně univerzální a výkonné zábleskové jednotky jsou kompatibilní s fotoaparátem DiMAGE Z6.

*1 Závisí na podmínkách při fotografování.

*2 PictBridge je průmyslový standard vytvořený asociací Camera & Imaging Products Association (CIPA).