Nezařazené

Kodak FZ53

Byl jsem zvědavý, co se dá v oboru digitálních fotoaparátů pořídit za dva tisíce. Zde je jedna z možných odpovědí, Kodak FZ53. Jak pravděpodobně víte, Kodak zmizel z povrchu fotografického někdy před deseti lety: v roce 2005 potěšil zajímavým modelem Easyshare One, zde je historická moje recenze, byl to průkopník wi-fi konektivity. O rok později zase zajímavý model V570 se dvěma objektivy na otočné platformě a od té doby se plouží za peletonem nabídkou extrémně jednoduchým přístrojů, poslední v roce 2014. Proto jsem byl zvědavý, zdali nabral dech v tomto FZ53. Nenabral.Jaký je a komu je určen
Kdo mě čtete pravidelně víte, že mé recenze mají charakter doporučení – on je každý fotoaparát k něčemu užitečný. Tenhle je laciný a malinký – 91,5 x 56,5 x 22.6 mm (švh) a váží 106 g. Na Mall se dá koupit za něco přes 2000 Kč, jinde za něj chtějí o pětistovku víc. Je docela úhledným, vypadá kovově a má univerzální, nestárnoucí design, ten bude i po létech vypadat slušivě. Uvnitř je snímač CCD s 16 megapixely a objektiv je zoom s rozsahem ekv. 28 – 140 mm, tedy pětinásobný, velmi rozumně stanovený. Rozsah závěrky je od 1/2000 do 30 sec. Světelnost je 3,9-6.3, maximální citlivost 1600 ISO. Video je HD 1280×720. Pokud jde o ovládání, je to především automat. Má to jakési menu, přes ně se lze domoci náznaku ručního ovládání: tady se dá nastavit vyvážení bílé.Otázka je tedy nabíledni, k čemu takový fotoaparát, který má horší parametry než běžné mobily (a horší kvalitu obrazu, jak se přesvědčíte na ukázkách).
Je to přece jenom fotoaparát a třeba chce mít někdo pocit, že nefotí jenom mobilem. Má to i zoom, dokonce i digitální, ten ovšem je kvalitativně nepřijatelný. Vhodný je tudíž pro absolutně nenáročného uživatele, který bude mít radost, že je na obrázku něco vidět.

 

Ukázky:

1 2
3 4
5 6
7 8
9 10