Nezařazené

Kdo vyhrál v červencovém kole- Moje místo

Zdání bylo tentokrát velmi volné, Moje oblíbené místo si může každý vyložit po svém. Sešlo se 221 prací, nicméně na prvním místě v bodování může být jen jedna. Která to byla?

Novotného lávka je oblíbené místo Víta Fikejzl a ten tedy stanul na nejvyšší bedně. Fotil za počasí kdy většina lidí nechává foťák doma, zato měl pomocníky – ty racky, kteří se mu nastavili tak, že vznikla perfektní kom pozice. Musím zapátrat, jestli tomu napomohl pár kousky housky… Ale to hodně pomáhá, je to osvědčené!

Zdání bylo tentokrát velmi volné, Moje oblíbené místo si může každý vyložit po svém. Sešlo se 221 prací, nicméně na prvním místě v bodování může být jen jedna. Která to byla?

Novotného lávka je oblíbené místo Víta Fikejzl a ten tedy stanul na nejvyšší bedně. Fotil za počasí kdy většina lidí nechává foťák doma, zato měl pomocníky – ty racky, kteří se mu nastavili tak, že vznikla perfektní kom pozice. Musím zapátrat, jestli tomu napomohl pár kousky housky… Ale to hodně pomáhá, je to osvědčené!Bob Gajdoš zabodoval hned dvakrát. V obou případech jde o street fotku. Technické detaily neznám, EXIF se ztratil po cestě. Fotka je to pohotová, vtipná, milá.Druhá streetovka je založená na světelné náladě. A opět tu hraje pohotovost velkou roli: důležitá je ta nedošlápnutá pravá noha. Tenhle detail dodává fotce pohyb, ten člověk opravdu kráčí…Na fotografii Karly Vlhové všichni kráčejí. Fotka dokazuje, že ostrost není všechno a že právě neostrostí se dá vyjádřit pohyb někdy líp, než kdyby se použila dvoutisícina. Kromě pána s hranatou věcí v ruce (knížka? balíček?) tady není ostré nic a ani on není jak břitva. A přesto je to fotka poutavá, držela se nějakou dobu na první místě!Na pátém místě je neobvyklá situace pohotově zachycená – autor je Standa Krčka. Náhoda přeje připraveným a tady zahrálo krom té připravenosti a hejna husí ještě to podmanivé světlo.Souhrnem řečeno, Moje místo by jakoby nevybízelo k živé fotografii a přesto na pěti prvních místech se umístily fotky, které si vyžádaly postřeh a pohotovost. Ale i na dalších místech najdete inspirativní práce, tohle kolo je hodně zdařilé!