Nezařazené

Ještě pár míst v mé Dílně

V polovině září 2016 otevírám novým posluchačům běh své Dílny. Je to výukový program, který pořádám od podzimu roku 2008. V sérii cvičení si posluchači osvojí základy praktické fotografie. Základem je moje metoda deseti zásad dobré fotografie, jak ji podrobně vykládám ve své knize Digitální fotografie polopatě. Ne sto, ne padesát, ale deset jednoduchých principů, které se lze snadno naučit a už se nikdy nezapomenou, jako nezapomenete, jak se plave nebo jezdí na kole. Tyto zásady také zveřejňuji na Digineffu v rubrice Polopatě – ale co je to platné, vyzkoušet si to pod vedením lektora jen to pravé ořechové.

 Co je Dílna
Nový běh otevírám pro patnáct posluchačů, už zbývá jen několikk míst. Nepočítám s žádnými předběžnými znalostmi. Ke mně už přišli také lidi s krabicí s foťákem rovnou z krámu! Nejsou tam žádný veteráni z předchozích běhů Dílny, začínáme od Adama, pokročilejším neuškodí malé opáčko. Pokud jde o výbavu, předpokládá se přístroj schopný pokročilejší práce, tedy zrcadlovka nebo slušný kompakt s výměnnou optikou.

Fotit se učíme v praxi. Moje základna je v Dolních Břežanech, to je městečko na západním okraji Prahy, směr Libuš – Písnice, 4 km od Zbraslavi. Tam mám svůj ateliér a ve spřátelené kavárně máme prostor ke schůzkám a promítání fotek. Fotíme ovšem i v terénu, na různých místech, obvykle v Praze a jejím okolí.
Z fotek nafocených na semináři mi posluchači posílají 5 vybraných prací. Ty zařazuji do autorských galerií s okomentování jednotlivých prací. Galerie jsou přístupné posluchačům, jejich adresa není veřejná. Zde je ukázka, jak asi taková galerie vypadá, na kliknutí se dostanete do ukázkové galerie a uvidíte, jak vypadá v reálu:


Cyklus je půlroční, navazují na něj volné semináře. Dílnou prošly už tři stovky posluchačů a vznikla komunita, která drží pospolu a navázala četná přátelství (i svatby byly 🙂 ). Samozřejmě se počítá s poradenstvím stran nákupu techniky a dovedu někdy sehnat i zajímavé slevyCo se fotí
Důraz kladu na různorodost témat. Takže určitě budeme fotit v ZOO, na Vyšehradě si vyzkoušíme noční fotku, v Průhonickém parku budeme pracovat s modelkou, vyzkoušíme si sportovní fotografii na parkurových závodech v Hořovicích a na Velké kunratické, reportáž okusíme při demonstracích 17. listopadu (určitě budou zase). Fotíváme výlov rybníka, posledně jsme byli na Rožmberku a bylo to úžasné. Posluchači pak posílají své práce, jak už jsem napsal, a ty já komentuji a vystavím na webu na neveřejné adrese, takže zůstávají uvnitř posluchačského okruhu.Ze všech těchto akcí posílají posluchači svoje práce, já je komentuji a pro potřebu Dílny zveřejňuji v galeriích. Na této stránce ukázky ze seminárních prací.

Kladené otázky (FAQ):

Od kdy do kdy cyklus běží (datumově)?
První seminář je předběžně 17. září v 10. dopoledne v Keltském parku v Dolních Břežanech. Program se upřesňuje cca 6 neděl dopředu, počítá se s uzavřením kurzu před Vánoci – končívá to seminářem focení mikulášských veselic na Kampě.

O kolik hodin (přibližně) se každou sobotu jedná?
Bývá to dvě tři hodiny, zpravidla dopoledne – záleží na témat, počasí a pod.

Je součástí i post process?
Jádro seminárního cyklu je v práci v terénu, nicméně v případě zájmu se lze dohodnout,kapacitu počítačů a programového vybavení pro výuku mám.

Jsou nějaké další náklady? Vstupné, tisky fotografií, apod.
Ve školném je ev. nájem ateliérů a honorář pro modelku, dopravu, ev. ubytování, vstupné, ev. tisk si posluchači hradí

Je případně možné půjčit si některé příslušenství v průběhu Dílny na vyzkoušení, mám na mysli např některé filtry apod.? Pochopitelně jen v rámci příslušné lekce.
To je na dohodě, dostupnosti materiálu a pod. K disposici je samozřejmě poradenství při nákupu – a zejména PROTI nákupu zbytečného nebo pochybného vybavení 🙂

Jak se přihlásit:
Mám ještě několik volných míst, cena semestru je 10 tisíc Kč plus DPH a platbu je možné rozdělit do dvou plateb. Zároveň vám na požádání vystavíme i dárkový certifikát. Bližší info vám dá produkční Dílny paní Veronika Šimáčková na čísle 775 994 445 , mail digineffprodukce@gmail.com. Vážným zájemcům dá mé telefonní číslo a rád zodpovím všechny dotazy. Přál bych si, abyste měli na Dílnu chuť! 🙂