Nezařazené

Jedna fotka z 21. srpna 1968

Mnozí známe úžasné fotografie Josefa Koudelky; v pražském Photo Centru v Butovicích je výstava dalších fotografů. Česká tisková kancelář přinesla pár snímků, jež pořídil Angličan Chris Rooney přístrojem Kodak Brownie. Rád bych tou fotkou výročí připomněl. Nebudu kolem ní dlouho křepčit, je velmi prostá a je v ní v podstatě všechno. Já u toho byl, pár ulic vejš, v rádiu, ale tam na Vinohradské to bylo podobné:

Mnozí známe úžasné fotografie Josefa Koudelky; v pražském Photo Centru v Butovicích je výstava dalších fotografů. Česká tisková kancelář přinesla pár snímků, jež pořídil Angličan Chris Rooney přístrojem Kodak Brownie. Rád bych tou fotkou výročí připomněl. Nebudu kolem ní dlouho křepčit, je velmi prostá a je v ní v podstatě všechno. Já u toho byl, pár ulic vejš, v rádiu, ale tam na Vinohradské to bylo podobné:Autorovi bylo tehdy jednadvacet, do Prahy se dostal ze Slovenska, kde byl v Rožňavě na brigádě. Na fotce bych rád zdůraznil svoji tezi, že nakonec je důležité to, co je na fotce zobrazeno. Pak je méně důležité, kolik čárek na milimetr má objektiv a jaký má bokeh. Fotka je to dojemná a jako pamětník děkuju za ni, Chrisovi i ČTK, která ji zveřejnila v zajímavém článku.

Jestli vás zajímá, co jsem toho dne tropil, napsal jsem o tom skoro celou knihu, je to deník ze srpna 1968. K přečtení je zde. No a takhle vypadá Kodak Brownie, netvrdím, že je to zrovna ten model, co jím Chris tu událost sjížděl.