Aktuality, Tvorba

Jak dopadlo červnové kolo

Dětské téma autory příliš nezaujalo, sešlo se jenom 129 prací. Porota tentokrát pořadím trochu zamíchala. Hlasováním rozšířené poroty sice na prvním místě stanul Jiří Šára snímkem Racci, nicméně Kozákov od Zuzany Vitvarové získal stejný počet bodů. Porota tedy vzala v úvahu, že Jiří Šára svoje Racky v černobílé podobě a poněkud jiném záběru (ale stejný aktér, stejné místo) měl už v roce 2017 a nota bene, ta starší fotka se povedla líp. Takže vítězí Zuzana Vitvarová – opět svým neobvyklým pohledem na svět, charakteristickým svým vtipem i poezií.

Šárovi Racci nicméně mají svoje důstojné umístění a je to bezesporu dobrá fotka.

Na třetí místo přeskočila Jarmila Rajová svou milou domáckou fotkou Děda s vnučkou. Kdybych měl dělat reklamu na rodinnou pohodu, asi bych se snažil tenhle záběr získat.

Na čtvrtém místě setrvala Šachistka od Milana Ferova. Ten pohled dívenky je skvělý a moc by mě zajímalo, jak partie dopadla. Dívenka drží černé kameny a pán s vysokým čelem je na tahu. Mám takový dojem, že černá dáma je někde, kde by mohla bílému dělat starosti… Mám pocit, že jsme svědky pěkného výprasku, ale to nic na kvalitě fotografie nemění… 🙂

Raní rozlety, to je název snímku Miloše Bučka. Perfektní streetovka, veselá, dynamická. Perfektní fotka.

V záhlaví je snímek Abrakadabra od Jiřího Bíny – v hlasování se umístila na 6. místě, ale zaujala porota a dostala množství mimořádných bodů.

Aktuální téma je cestovní fotografie.