Nezařazené

HTC Zoe jen pro HTC

Ne moc často si tu všímám aplikací pro mobily a je to chyba – jak dlouho to bude trvat, kdy budeme fotit jenom mobilem? Mám iPhona, takže Android jde tak trochu kolem mě, ale teď zrovna zkouším foťák HTC One M9 a byla tedy příležitost aspoň k letmému setkání. K problémečku se dostaneme.

Ne moc často si tu všímám aplikací pro mobily a je to chyba – jak dlouho to bude trvat, kdy budeme fotit jenom mobilem? Mám iPhona, takže Android jde tak trochu kolem mě, ale teď zrovna zkouším foťák HTC One M9 a byla tedy příležitost aspoň k letmému setkání. K problémečku se dostaneme.

Co je Zoe
Je to taková věcička, nad kterou buď pokrčíte rameny nebo se do ní zamilujete, tak nějak ji charakterizují na AndroidCentral. Princip je jednoduchý. Vyberete si ve svém mobilu fotky nebo videa – lze to mixovat – a appka vám z toho udělá krátké videíčko. Typicky 30 vteřin dlouhé, i s hudbou. No a protože jsme v době sdílecího třeštění, vaše výtvory můžete zveřejnit a naopak vy se snadno dostanete k Zoe kreacím jiných lidí, ale k tomu se ještě dostanu. V podstatě je to prezentace. V původní verzi to bylo 7 vteřin, klasicky je to 30 vteřin a čtu na webu, že nejnovější verze Zoe 2.0 může video obsáhnout až 3 minuty. Myslím, že těch třicet vteřin je docela dostatečná délka.


Toto je výchozí obrázek – zde vybíráte svoje fotky. Vyfotil jsem si to svým iPhonem – je to v podstatě obsah mé zásoby pořízených fotek


V samotné aplikaci Zoe pak máte přehled všech svých Zoe klipů. Nepotřebujete mnoho důvtipu k odhadu, že jde o prezentační obrázek HTC.


V další fázi přiřadíte k vybraným obrázkům styl prezentace a odpovídající hudbu. Opět – živý záznam z mé dlaně:


To je všechno? Ano, je to všechno. Vznikne video. které pak najdete ve formátu MP4 v zásobě svých fotek na mobilu. To pak můžete – třeba – poslat na Youtube a další zveřejnění je už hračka:Je to velice příjemné, mělo to velký ohlas a dokonce už loni HTC slibovalo, že vyvine verzi i při iOS, čili pro iPhona. K tomu zatím nedošlo a na zoe.com se dočtete, že to „bude brzy“. Takže se sdílením že je psina. To sdílení je míněno vážně do té míry, že jiní lidé mohou – pokud to dovolíte – vkládat do prezentace i svoje fotky. Takže jste s přáteli na výletě a dohromady složíte obrazový pohyblivý a ozvučený záznam svého putování. Nicméně, sdílení má háček, jak je možno se dále dočíst na webu zoe.com. Píše se tam poněkud málo pochopitelně: Uživatelé Zoe budou nyní v zájmu maximální využitelnosti vytvářet a ukládat videa jenom na přístrojích HTC. K 30. září 2015 bude otevřená platforma Zoe uzavřena a do té doby je možné si zveřejněná videa stáhnout. Je to nějaké divné, že?

Pochopitelnější je vysvětlení na jejich blogu. Komunita Zoe byla pojata jako cloudové řešení a ukázalo se, že jednotlivé servery nebyly dost kompatibilní. Výsledkem byl chaos a někdy i ztracená data. Cloudové služby Zoe byly tedy k 31. srpnu zavřeny a uložená data je možno si stáhnout do konce září, konec sdělení.

Divné, že?
HTC to vymyslelo a může si s tím tedy dělat co chce, to je mimo debatu. Výsledek je prima a jestli s tím měli technické těžkosti, pak je pochopitelné, že dělají co mohou, aby dosáhli optima. Nicméně zase je fakt, že tohle lepení fotek a videoklipů do prezentace je pěkná myšlenka, že Zoe je fajn, že by si i ne-HTC telefony a iOS něco takového podobného zasloužily. Třeba něco takového je, kdybyste o tom věděli, dejte hlášku na našem Facebooku.