Nezařazené

Fujifilm Instax Share SP2

Maličká tiskárna, vejde se do kapsy a lezou z ní maličké fotky stažené z vašeho mobilu. To je něco pro hračičky! Celá ta věcička měří 102 x 42 x 122 mm, je tedy docela tlustá. Váží 253 g. Vkládá se do ní zásobník na deset instantních fotografií Fujifilm Instant Color Film “instax mini” . Fotky jsou fakt mini, 62 x 46 mm, pamětníci se rozpomenou na filmy 4,5 x 6 cm, tak to je jako kontakt z takového políčka filmu. Tiskárna tiskne z formátu JPEG, je napájena dvěma bateriemi CR2 , to jsou takové ty minibuřtíky, dvě baterky v tom vydrží tisk cca 100 fotek.

Maličká tiskárna, vejde se do kapsy a lezou z ní maličké fotky stažené z vašeho mobilu. To je něco pro hračičky! Celá ta věcička měří 102 x 42 x 122 mm, je tedy docela tlustá. Váží 253 g. Vkládá se do ní zásobník na deset instantních fotografií Fujifilm Instant Color Film “instax mini” . Fotky jsou fakt mini, 62 x 46 mm, pamětníci se rozpomenou na filmy 4,5 x 6 cm, tak to je jako kontakt z takového políčka filmu. Tiskárna tiskne z formátu JPEG, je napájena dvěma bateriemi CR2 , to jsou takové ty minibuřtíky, dvě baterky v tom vydrží tisk cca 100 fotek.Jak to funguje
On to ani není tisk v pravém slova smyslu, je to osvit světlocitlivého materiálu, který se vyvolává. Motorek protáhne osvětlený list mechanismem tiskárny, tím se aktivují příslušné chemikálie a potom na světle za minutu, za dvě vyvstane obrázek. Je to tedy stejný proces jako ve fotoaparátu Instax, jenomže data přijdou z mobilu. K tomu je třeba specifická appka Instax Share, která je jak ve verzi |Android, tak ve verzi iOS. Tato appka buď stahuje fotky z FB nebo Instagramu, nebo jí dovolíte vám sáhnout do fotek ve fotoaparátu. Appka umožní ořez, elementární úpravu fotek a doplnění šablonami a texty.

Při prvním spojení volíme v aplikaci, zdali budeme komunikovat s modelem SP1 nebo SP2. Poté na mobilu navážeme wi-fi spojení, defaultní heslo je 1111, lze ho změnit.V dalším kroku vybíráme zdroj fotek, ten třetí mi přijde hodně lákavý.Touto aplikací můžeme i fotit a pokud zvolíme vhodný filtr, do fotky se přidají i polohové údaje, to je ta šablona v reálném čase. My ale půjdeme do zásobárny fotek v mobilu.Zde vybereme obrázek.Tisk trvá asi patnáct vteřin, pak tiskárna obrázek vyplivne a my čekáme, až zkrásní.Všelijakými textíky a filtry a opičkami si ale zmenšíme plochu obrázku.To je vše? Ano, takto jednoduché to je. Méně jednoduché je to s ekonomikou celé věci. Stojí 5500 Kč, na sto fotek potřebujeme 2 CR2 baterky za 200 Kč a balíček s 10 fotkami stojí 240 Kč. Vejde se to ovšem do kapsy, má to tedy zábavní hodnotu ve společnosti, tam s tím budete mít úspěch. Termosublimační tiskárna s wi-fi stojí od 2500 Kč a sada papírů a fólií na 36 fotek 10×15 stojí 320 Kč. Ale termosublimačka se nevejde do kapsy.

Na fotce vidíte finále, nová fotka leze z tiskárny, dole se zvolna vynořuje obrázek.