Nezařazené

Fotografické brašny Gitzo

Gitzo je proslulý italský výrobce stativů – ty jsou pokládány za Rollce Royce mezi stativy. Existují i fotografické brašny, se zájmem jsem si je prohlédl, mají je ve Foto Škoda ve Vodičkově ulici v Praze. Tedy: jde o batoh a dvě menší brašny.Batoh má vstup z boku, není to nic rozměrného, ale na jednu zrcadlovku s objektivem je tam místa dostatek.Shora si vložíte další svoje věci.

Gitzo je proslulý italský výrobce stativů – ty jsou pokládány za Rollce Royce mezi stativy. Existují i fotografické brašny, se zájmem jsem si je prohlédl, mají je ve Foto Škoda ve Vodičkově ulici v Praze. Tedy: jde o batoh a dvě menší brašny.Batoh má vstup z boku, není to nic rozměrného, ale na jednu zrcadlovku s objektivem je tam místa dostatek.Shora si vložíte další svoje věci.Protože jde o Gitzo, je samozřejmě pamatováno na přichycení stativu.Brašny jsou ve dvou velikostech, tato je ta větší.I ta má svůj prostor pro uložení stativu, tentokrát napříč: počítá se spíše s menším rozměrem.Vnitřní prostor je variabilní.Zajímavý je způsob uchycení víka – zámek je zaklapávací.I zipy jsou vychytané do nejmenšího detailu.Batoh váží 2 kg a stojí 7 tisíc. Větší brašna je též počítána na uložení zrcadlovky ale jen jednoho objektivu; váží 1,2 kg a stojí 5 tisíc, kdežto menší brašna (0,75 kg) je vhodná spíše pro bezzrcadlovku a příslušenství, cena 4 tisíce.

Je to levnjší než Artisan & Artist, ty jsem tu představoval několikrát, naposledy zde https://www.digineff.cz/clanek/recenze/brasny-artisan-artist , ale běžné Crumplery nebo Lowepro jsou samozřejmě výrazně levnější. Ovšem, komu záleží na image, volí značku, a Gitzo se sakra dobrá značka.