Nezařazené

Fotofejeton: Velikonoční strašidlení

O Velikonocích se nás sešlo pár kamarádů a zalezli jsme pěkně stranou a fotili strašecí fotky. S Velikocemi to mělo společné zaječí uši a červený míč, který představoval vejce. Chtěli jsme vyzkoušet a) focení s externími blesky rádiově řízenými, b) co to udělá s dýmovnicí a c) co to udělá s fólií, kterou se při malování zakrývá nábytek. No a hlavní smysl byl v tom abychom si zase společně zafotili – Alice Hrubá a Adéla Turková ke mně chodily do Dílny, Erika Tóthová přišla ze zvědavosti. Moje vnučka Dominika a její kamarádka Sára z toho všeho měly šprťouchlata. Zalezli jsme do jednoho takového pěkně vybydleného baráku a tam jsme konali. Alice nás takhle vyfotila, když jsme aranžovali první situaci – pózuje Adéla, vlevo si Domča zacpává nos, Erika slzí a já pracuju. Zadýmeno dýmovnicí za dvacetikorunu.


Výsledek prvního zkoušení – Adéla focena nadvakrát, blesk na stojanu pokaždé umístěn za ní, odpálen systémem Hähnel Tuff TTL. 


Musím ale připustit, že s těmi dýmovnicemi to bylo trochu fiasko. Smradu jak v hradu a efekt nic moc. Takhle jsem tejral Eriku, jeden blesk zezadu, druhá zepředu z boku, ale vcelku je to blbost.


Kouř udělal docela pěknou mlžnou atmosféru, ale ne takovou, jak jsem si sliboval. Takhle to viděla Adéla Turková, pózuju s Dominikou (uši) a Sárou:


Daleko lepší výsledky dala fólie. Natáhli jsme ji od stropu a všelijak se kolem ní šeredili. Scénu před i za fólií zachytila Alice Hrubá:

 

Takhle mě zachytila Erika Tóthová:

 


Sáře to za fólií vysloveně sluší, fotka opět Alice Hrubé:


Největší vymoženost byly ty uši, ty tomu daly ten správný velikonoční náboj. Fotil jsem já.


Dokonale svítily i bez zábleskového zařízení.


Figurovat jako zámotek, to, pravda, nebyl zrovna povznášející zážitek. Zachytila Alice Hrubá.


Adéla se svým Zeiss Flektogonem z roku 1492 dokazovala, že ostrost není žádná ctnost – a jejím snímkem sérii zakončím s pozdravem Strašidlení zdar!


Shrnutí:
Fotit v partě je bezva zábava, opět se osvědčilo. Rádiové odpalovačky jsou super, nesrovnatelně lepší než infra. Dýmovnice smrdí, zvláště pak ve sklepě, ale zcela ji zavrhnout nelze. No a zaječí uši jsou k nezaplacení.