Nezařazené

Fotka týdne Nikonblogu

Nikonisté asi znají nebo by určitě měli znát Nikonblog, webovou stránku jim určenou – a také samozřejmě širokému okruhu zájemců o fotografickou techniku i tvorbu. Už déle než měsíc funguje Fotka týdne Nikonblogu, otevřená fotografická soutěž. Na sociální síti Flickr je skupina JSEM / Fotka týdne Nikonblogu a zde je možno se zúčastnit fotografické soutěže. Má jednoduchá pravidla, všechna jsou zde.

Ve stručnosti základní přehled: Denně je možno zařadit pět snímků, podmínkou je původní obsah, pořízený technikou Nikon. Fotky je třeba označit tagem, například design, objekty, detaily, makro, příroda, krajina, lidé, cestování, místa, večírek, zábava a další.

Nepřípustné jsou fotografie uměleckých děl, zobrazující nahotu a násilí a obecně fotografie se sexuální tématikou. NIKON upozorňuje, že závadné fotky bez varování odstraní. Účastník soutěže souhlasí s tím, že zadané fotky smí Nikon použít ve svých elektronických médiích a že je oprávněn s autorem komunikovat FlickrMailem. K účasti je nutno se zalogovat do Flickru. S tím je spojena obvyklá buzerace včetně zřízení mailové adresy v yahoo a zadání telefonního čísla, ale budiž.

Podrobný návod najdete zde – dole na stránce.

Tím jak je Flickr celosvětová platforma, do skupiny se přidávají i zahraniční účastníci. Do této kategorie patří i příspěvek Benjamina VonWonga.


Že by Photoshop? Ani náhodou, o to svědčí video ve stylu Making of…


Video je doslova šílené… enem tam nevysvětlili, jak to, že se ten chlap v klobouku neutopil… A mimochodem, ten VanWong je fakt ďábel… Vizte třeba toto.

Každopádně je průběžná soutěž Nikonblogu zajímavá a inspirativní. Zde jsou ukázky aspoň tří příspěvků z mnoha, které mě zaujaly.


Zdeněk Veselý – Ekologický sen


Zdeněk Bína – Urban arte


Radka Galková Čiernobiela z bruselského metra