Aktuality, Zajímavosti

Fotka, která vámi otřese

Tom Fox je fotograf deníku Dallas Morning Post. V pondělí čekal před soudní budovou v Dallasu, kde měl fotit při soudním líčení. V tom se objevil střelec, který zahájil palbu. Pořízenou fotku vidíte v záhlaví článku. Někomu se podařilo Foxe zachytit krátce poté, kdy svoji fotku pořídil (vpravo).

Fox o celé situaci vypráví. Čekal až přivedou souzeného, když uslyšel něco, co pokládal za rány z výfuku (moje poznámka: kdy naposledy jste slyšeli rány z výfuku…) Pak si uvědomil,, že to jsou výstřely a hledal nějaké místo, odkud by měl výhled a byl v bezpečí. Následně uviděl běžet sekuriťáka a z fasády odletěly kousky žuly z místa zásahu kulkami. Zásah je vidět na fotce nad hlavou prchajícího strážce. Pak už si našel úkryt a opatrně vykukoval s nasazeným teleobjektivem. V hledáčku uviděl „někoho kdo mohl vypadat jako střelec a pořídil pár záběrů“. Střelec byl následně zastřelen federálními agenty. Nikdo jiný nebyl ani raněn, ani zabit.

Nepamatuju, že bych viděl fotografii, na které by byl tragický aktér takto věrně a realisticky vykreslený. Neodpovídá představě nějakého démona zla: brejlatý, možná trochu vyděšený. Jako kdyby ho někdo navlékl do bojového, do jedné ruky mu vrazil samopal, do druhé zásobník a poslal ho na ulici, pod mušku federálním střelcům. Bylo mu 22 let a jmenoval se Brian Isaac Clyde. Byl to bývalý voják Konečně… otázka, na kterou odpoví až budoucnost: povzbudí takto realistická fotka lidi k následování, nebo je naopak odradí?